Sari la conținut

firma care aduce/vinde scootere SH


Cavaleru
 Share

Postări Recomandate

exista prin bucuresti o firma care se ocupa cu importul si vanzarea de scootere SH.

 

o adresa, un mail, un telefon, un site va rog.

 

ma intereseaza un maxi-scooter

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aprilia leonard nu imi place, cel putin in poze mi se pare cam micut.

 

Madison-ul arata bine.

 

citeam despre piaggio x8 ca are spatiu imens sub sha. m-ar interesa ceva care sa aiba si mult spatiu sub sa

 

totusi prin Bucuresti nu e nici o firma care aduce scutere SH?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce neaparat firma? poti cumpara de la persoane fizice, le poti proba...eu recomand la cateva sute de euro poti sa-ti iei un kymco 250...

 

 

pentru ca o firma poate aduce mai multe modele,poate are in curte mai multe, si am de unde sa aleg.

 

am gasit deja niste baieti sa vedem ce gasesc la ei ca au o oferta bogata

 

PS nu tre sa fie firma, pot sa fie si ersoane fizice dar sa am de unde sa aleg ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Cam la 1500-1600 gasesti un Burgman de 400 din 2003/2004.

Super pt.oras ca si afara.

Ideea este sa fie mai mare, sa aiba spatiu mare de depozitare si sa nu gafaie motorul sub tine.

Mai pune ceva peste aia 1200 si ia ceva mai mare.

Nu te gandi la consum, ala de 250 este cam idem cu cel de 400, ai rezerva de putere, nu-l fortezi.

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...w&ID=318277.

Luigi

PS:Parerea mea, astea italienesti sunt..italienesti..frumoase si cam atat.

Eu ma cam feresc de motoare si masini facute de broscari.

Ei sunt tari in altele..moda, pantofi, parfumuri, mancaruri, fotbal.. ;)

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt afara am TDM-ul

 

multumesc pentru sfat Luigi.

 

Burgmanul imi recomanzi sa-l iau dupa 2003? acele dintainte au ceva probleme? exista probleme specifice burgmanurilor?

 

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piagio X9 Evolution 250 cmc

sau

Suzuki Burgman 400, cum ti-a spus si Luigi anterior.

 

Altceva nu as lua ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piagio X9 Evolution 250 cmc

sau

Suzuki Burgman 400, cum ti-a spus si Luigi anterior.

 

Altceva nu as lua ;)

 

 

conteaza anii?

Mesaj completat

Si eu cautam ceva de oras mai mare decat 49... asa ca am fost in targ la vitan ca sa vad pe viu.

My point is: Maxiscuterele sunt late rau in special Burgmanul...

Urca-te pe unul si iti schimbi parerea.

 

sunt mai multe motive din care imi iau un maxi.

 

1- am avut un accident cu moto. si momentan nu pot urca pe el.

2- nevasta nu mai vrea cu moto dar cu scuteru vrea

3- consumul mare la TDM in oras ma cam f*te la buzunar

4- spatiu de depozitare mare la scuter

Mesaj completat

cum vi se pare http://www.okazii.ro/catalog/43032543/vand...NER-250-CC.html ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-mi place. cati km are? din 2000 pana acum are vreo 50-60 000. daca nu e inscris,o sa ai de umblat nitel...

iti recomand sa-l iei nitel mai nou,dupa 2000, inscris deja, si la bani mai putini,daca gasesti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la km chiar nu ma uit. sunt alte aspecte care dau vechimea unui scuter.

 

cu 100 de euro inscrii un scuter. numere provizorii, apoi rar& itp, autenticitate, talon si numere.

 

nu-i deloc complicat. sunt cam 2 zile le plimbari, maxim!!

Mesaj completat

cam cat spatiu sub sai ai la unu d-asta? http://www.okazii.ro/catalog/41991646/vand...ki-burgman.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...w&ID=317646

Din pacate este in Arad.

Dar aduce marfa buna.

Ca idee, ce vrei sa-ti cumperi?

Succes.

Daca te uiti la toate anunturile lui o sa vezi ca media km e intre 20.000 si 30.000 km...mie unul imi da un semn de intrebare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Poate ca le de kilometrajele inapoi, le aduce de la italieni si aia se stie cum sunt.

Din punctul meu de vedere are mai putina importanta nr.de kilometri atata timp cit merge si arata foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Parca nu-ti placea Majesty-ul :crack: ...

Ce pot sa zic despre el e ca e foarte comod, insa e manevrabil ca un autobuz in spatii inguste.

Are loc suficient in sa, nu stiu daca pentru 2 casti integrale, insa un open-face + un full-face intra.

Problema spatiului de depozitare o rezolvi destul de simplu si ieftin cu un top-case, iar pentru utilizare exclusiv in oras nu cred ca are rost sa iei ceva mai mare de 250.

Spor la cumparaturi!

 

LE

Vezi daca-ti place asta de la Kymco.

Editat de anothergxg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a casunat pe x9. are ceva cuterul asta si imi place de mor. incerc sa fiu openminded la sfaturile voastre dar mi se intampla asa cum s-a intamplat cu TDM-ul. Dragoste la prima vedere.

 

daca nu gasesc vreo super oferta la un alt maxi, X9 imi voi cumpara :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a casunat pe x9. are ceva cuterul asta si imi place de mor. incerc sa fiu openminded la sfaturile voastre dar mi se intampla asa cum s-a intamplat cu TDM-ul. Dragoste la prima vedere.

 

daca nu gasesc vreo super oferta la un alt maxi, X9 imi voi cumpara :crack:

 

e interesant ca are 29 de cai la 250 cc (dupa cum zice bikez.com), spre deosebire de alte 250-uri (Majesty cu 20, Kymco 20, Foresight 20).

daca poti nu-l lua mai vechi de 5 ani si preferabil sa aibe sub 30.000 km, pentru ca daca a fost "neglijat" o sa inceapa sa manance bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e interesant ca are 29 de cai la 250 cc (dupa cum zice bikez.com), spre deosebire de alte 250-uri (Majesty cu 20, Kymco 20, Foresight 20).

daca poti nu-l lua mai vechi de 5 ani si preferabil sa aibe sub 30.000 km, pentru ca daca a fost "neglijat" o sa inceapa sa manance bani.

oofff....m-am intalnit cu un turist neamt in Romania,pe un Burgman. trei ani vechime si 44 000 km. deci, cam greu ce spui tu...

in alta ordine de idei,nu te apuci sa cumperi si apoi sa bagi bani in el. il verifici temeinic sa nu ai surprize.daca ai dubiii nu-l iei si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oofff....m-am intalnit cu un turist neamt in Romania,pe un Burgman. trei ani vechime si 44 000 km. deci, cam greu ce spui tu...

in alta ordine de idei,nu te apuci sa cumperi si apoi sa bagi bani in el. il verifici temeinic sa nu ai surprize.daca ai dubiii nu-l iei si gata.

 

nu toti care-si iau maxi-scuter il iau ca sa faca turul europei, deci nu e relevant exemplul tau.

 

sigur poti gasi scuter pana in 5 ani si pana in 30.000 km :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi pe Arad un Malaguti Madison de 150 cmc la 1000 eur

Tipul -Peti- a trecut la Trans Alp

 

e departe arad. am fost odata dupa motor acolo. plus ca as vrea minim 250 cmc. ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten cu un Piaggio X9 de 500 in stare impecabila inmatriculat toate actele plus inca un x9 cu tot cu motor si doar cateva carene lipsa. Le da la pachet la 1200 euro. Acesta e anuntul: http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...001-314037.html

 

 

ms. l-am vazut. l-am sunat dar nu a raspuns. ai alt numar al lui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...