Sari la conținut

Accident Tg-Mures


soli
 Share

Postări Recomandate

insanatosire grabnica motociclistului si multa putere familiei si celor apropiati lui sa il poata sustine si ajuta sa-si revina cat mai curand!

 

din articolul respectiv voi comenta "Am discutat cu medicul si e in afara oricarui pericol, insa ranile suferite sunt grave."

firesc era "cu acordul familiei am discutat cu medicul ", datele despre pacienti sunt confidentiale, iar fiind caz penal "discutia" cu medicul anterior definitivarii actelor medicala lasa loc de interpretare .(nu se considera vinovat asa ca un scenariu posibil de discutie: a discutat sa nu fie nici vinovat pentru ceva "prea grav").

suntem in Romania..e un brand mai consacrat "teoria ca teoria practica ..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk

Dupa cum arata motorul, pare un chopper ... uite ca nici pe asa ceva nu esti in siguranta. Sigur nu avea viteza motoristul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum arata motorul, pare un chopper ... uite ca nici pe asa ceva nu esti in siguranta. Sigur nu avea viteza motoristul...

 

E supermoto toata ziua... s-a transformat in chopper in urma accidentului, cu furca aia asa. Uite-te la tobe, aparatoare spate care e rupta, si ghidonul pozat separat (fiindca s-au rupt) ca are protectiile alea de plastic la manere pt maini cum au multe modele de supermoto...

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super moto si avvea super viteza... vinovati ... pot sa fie oricare , nu va mai dati atata cu parerea, bine ca e teafar motociclistul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super moto si avvea super viteza... vinovati ... pot sa fie oricare , nu va mai dati atata cu parerea, bine ca e teafar motociclistul

 

Si soferul masinii e super prost si super orb. Cand semnalizezi pt a face stanga , prima directie in care te uiti e inainte. Mai exact banda din sens opus, pt a te asigura ca poti sa treci in siguranta. Degeaba s-o fi uitat el in oglinda, in stanga, in dreapta, sub scaun, etc... din fata era prima directie in care trebuia sa se asigure si nu a facut-o sau a facut-o si a luat o decizie gresita. Nu avea ala cu supermoto viteza luminii sa nu il vezi. Pariez ca i-a iesit brusc in fata crezand ca forteaza si ca are timp sa se bage, insa a subestimat viteza motocicletei. Si se cunoaste ca a iesit brusc in calea baiatului, fiindca motocicleta a lovit chiar partea din fata a masinii (aripa) si nu a intrat in jumatea sau in partea din spate... deci practic cum a intrat pe banda din sens opus, buf...

 

Ce ma deranjeaza cel mai tare, e faptul ca soferul masinii isi sustine nevinovatia si ca nu a realizat greseala pe care a facut-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire motoristului,si bafta la reparat (daca mai are ce...)

Citez din articol, din declaratia lu' nenea ala obosit mental: "Imi pare foarte rau, dar chiar nu cred ca am gresit. Sigur va fi un dosar penal, cum se intampla de obicei. Autoritatile au probe si vor arata ce s-a intamplat"

Deci , cum se intampla de obicei, va fi dosar penal, va fi NUP, si iese basma curata...Bine macar ca nu am ajuns la RIP,doamne-fereste...

Omul va dormi linistit si in mod sigur la alte intersectii va repeta scena cu neasiguratul...

Astia suntem, in tara asta de cacao traim si trebuie sa invatam ca daca nu avem noi grija de noi, nu are nimeni.Trebuie sa devenim un pic mai paranoici,mai ales in oras....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu a subliniat faptul ca soferul vinovat s-a oprit, si-a recunoscut vina, s-a interesat la spital de starea motociclistului si nu a incercat sa dispara dupa accident ; a facut o greseala, era sa omoare un om si e de condamnat pentru acest lucru. Asta inseamna normalitate in cazul unui accident de circulatie. Anormal este ceea ce s-a intamplat dupa accidentul de la Otopeni.

Sanatate motociclistlui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu a subliniat faptul ca soferul vinovat s-a oprit, si-a recunoscut vina, s-a interesat la spital de starea motociclistului si nu a incercat sa dispara dupa accident ; a facut o greseala, era sa omoare un om si e de condamnat pentru acest lucru. Asta inseamna normalitate in cazul unui accident de circulatie. Anormal este ceea ce s-a intamplat dupa accidentul de la Otopeni.

Sanatate motociclistlui.

Cineva zicea pe undeva ca ar fi trebuit sa ceara aprobarea familiei pentru a se interesa de soarta accidentatului. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu a subliniat faptul ca soferul vinovat s-a oprit, si-a recunoscut vina, ....

 

Tocmai aici e problema, ca soferul sustine ca e NEVINOVAT ca el a procedat regulamentar si ca motociclistul a incalcat legea. Uite iti citez exact ceea ce a declarat soferul: “Am luat curba, m-am asigurat, am semnalizat corespunzator. Eu consider ca nu e nicio culpa din partea mea... Imi pare foarte rau pentru tanar, dar cred ca eu am respectat toate procedurile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mos senil. Auzi : "consider ca nu este nicio culpa din partea mea". Pai bah, tataie,  putea sa aiba si 100+ km/h si sa intre-n tine ca tot culpa era din partea ta. C.Rutier scrie negru pe alb : "neacordare de prioritate", nu scrie ca esti exonerat de raspundere contraventionala/penala/civila daca "victima" avea viteza. Iar daca te uiti in teoria elementara a dreptului penal, vezi si ce inseamna culpa si de cate feluri e si vezi unde te incadrez singurel, apoi dai declaratii. Tataie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk
Pai bah, tataie,  putea sa aiba si 100+ km/h si sa intre-n tine ca tot culpa era din partea ta.

 

Ba aici nu sunt de acord cu tine. Daca un motociclist idiot vine cu 100+ tataie ala poate sa se asigure pana-i iese ochii din cap ca la melc ca se asigura degeaba. Crd ca nu stii ce vorbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica motoristului. chiar daca tataie ala e batran si orb si a facut o manevra gresita mie personal mi-a placut ca a consientizat ca l-a accidentat pe baiat si ca nu vrea sa mmusamalizeze si sa nu mai zic ca a fost la el la spital... oare cati fac asa ceva ??? a gresit mosuletul grav dar deh... ceasul rau pisica neagra.. e bine ca e dispus sa isi asume ceea ce va urma asta daca bineinteles nu e doar de fatada si el pe la spate face demersurile sa scape.La 100+ la ora garantat daca te uiti de 3-4 ori si tot ai 80/% sanse sa nu il vezi ca vine. deh am si eu masina si eu raman cateodata surprins de cate un motociclist care trece pe langa mine desi m-am uitat in oglinda cu maxim 5 secunde inainte. seara buna la toti si aveti grija

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...