Sari la conținut

Accident La Cisnadie, 15 August, La 21.00 - Nasol Rau


Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 146
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

...pacat. DUMNEZEU SA-I ODIHNEASCA.

Am vazut de dimineata topicul si pe seara parintii mi-au spus la telefon de ei.... acum cateva minute am vazut stirile ....

...tocmai azi cand mi-am petrecut prima ora din viata mea pe motor...oare mai are sens sa-mi iau permis!?!...

 

 

Sincere condoleate celor care i-au cunoscut. :lol: :crack: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca moto e GPZ 500 puteti sa uitati lejer de cei 200 kmh de care tot vorbiti...nu ca ar conta cu ceva :crack: ....

inca o data condoleante familiei si prietenilor ! :crack:

 

Ca bine zici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

STERGETI POZELE CU CEI DOI!!!

 

Dupa parerea mea imaginile erau f bine venite. Poate vre-un bavareze sau kamikaze le vad si poate in capatanile lor pline de ceata se va produce un click ceva. Slabe sanse, de acord, dar orisicum o sansa exista...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea imaginile erau f bine venite. Poate vre-un bavareze sau kamikaze le vad si poate in capatanile lor pline de ceata se va produce un click ceva. Slabe sanse, de acord, dar orisicum o sansa exista...

 

 

am mai vazut din astea prietene. chiar le colectionez. vezi pe www.b66ama.com :crack:

 

gotcha!

 

Am vazut de dimineata topicul si pe seara parintii mi-au spus la telefon de ei.... acum cateva minute am vazut stirile ....

...tocmai azi cand mi-am petrecut prima ora din viata mea pe motor...oare mai are sens sa-mi iau permis!?!...

 

 

 

 

 

ai pus punctul pe i : mergi fara permis!

Editat de bavareze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si fratilor, incercati sa impresionati femeile si cu altceva

 

Bai fratilor, hai sa nu mai judecam victimele din astfel de cazuri, ca oricum e de prisos. Indiferent de cauza accidenului, tot morti sunt, si asta e de ajuns. Cei care pot fi treziti de un astfel de caz, poate se vor trezi. Din pacate marea majoritate, nu. Mie mi se pare ca toti vitejii incearca sa se auto-amageasca cu faze de genu "era incepator", "era vitezoman", "era teribilist" si alte asemenea ca sa doarma ei linistiti, ca ei nu se considera asa si ca atare lor nu li se poate intampla. Oameni suntem toti, si greseli facem fara exceptie. Unii mai mari, altii mai mici. Indiferent cat de experimentat sau norocos esti, la un moment sau altul, stelele (sau cine se ocupa cu deciziile astea) vor decide sa te f.uta si o vor face-o cu succes. Sunt teribilisti care asa sunt ei de ani de zile si nu au patit nimik inca, dar asta nu inseamna ca 100% nu se poate sa o pateasca, si cel mai probabil intr-o conjunctura tampita si banala. S-au intalnit cazuri de piloti cu experienta care au murit la 40-50/h ca nu stiu care bou a considerat cabina TIR-ului camera de motel si a adormit sau a crezut ca drumul e facut doar pt. el. SHIT HAPPENS zicea cineva, candva. Conjunctura favorabila dezastrului se poate crea singura prin diferite coincidente, sau poate fi cautata cu lumanarea...

 

In concluzie, nu va mai grabiti sa presupuneti ce s-a intamplat in capul lor (al victimelor) ca nu aveti cum sa stiti. Cert este ca e de datoria noastra, a tuturor sa incercam sa evitam aceste conjuncturi favorabile dezastrului. Din pacate Sebastian nu a reusit sa le evite, dar nu este treaba mea (sau a noastra) sa zic sau nu ca o cauta cu lumanarea. Daca o cauta, norocul lui, a gasit-o. Daca nu, ghinionul lui / lor.

Au murit. Lasati-i sa se odihneasca si ganditi-va ca puteam fi oricare dintre noi in cazu lor.

 

...parerea mea si nu consider topicul asta ca fiind locul unde sa o discutam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat , mare pacat... :what:

 

Pacat insa ca inconstienta unui adolescent a fost cauza in accest caz. Nu e vorba nici de ghinion, nici de nimic. 200 de km/h, facand depasiri la limita pe o sosea cu trafic destul de mare banuiesc (implicate masina depasita, si alte 2 din contrasens) .. ori incerca sa dovedeasca ceva, ori se juca cu focu.

 

Sa le fie tarana usoara celor doi , sa se odihneasca in pace , si nu vreau sa imi imaginez macar ce durere e in sufletele famillilor celor 2 tineri.

 

Cum zicea si cineva mai devreme.. alergati cu 300 la ora daca vreti si daca va tine dar cand sunteti singuri pe sosea... nu mai luati si alti nevinovati dupa voi.

Fata aia fac pariu ca nu stia riscurile la 200 kmph , pe cand baiatu cred ca le stia ...

 

Sa Le Fie Tarana Usoara, inca o data !

Ce s-a intamplat cu acesti doi tineri este regretabil !Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!...nu cred ca sunt binevenite comentariile de genul "adolescent inconstient" etc etc etc.."sa dea cu pietre cel ce nu are nici un pacat"!...Tu nu ai mers niciodata cu viteza?Nu ai incercat sa vezi cat si ce poate sa faca motocicleta de sub tine??E cred ca da!..si asta o stim cu totii!cred ca marea majoritate incearca sa vada cat duce motorul lor,sau pana unde merge curajul lor!Daca unii au ghinion k in acel moment sa li se intample ceva ,asta nu inseamna ca sunt inconstienti !Inconstienti suntem toti la un moment dat...folosim cu placere un mijloc de transport pe doua roti ...intr-o tara unde drumurile sunt "criminale" !!(starea lor cat si disciplina in trafic ect etc)....imi pare rau..dar postul tau m-a deranjat !cum bine spune cineva mai sus.."mortii nu au nici o vina"!

 

Condoleantze familiilor indoliate !! :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce s-a intamplat cu acesti doi tineri este regretabil !Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!...nu cred ca sunt binevenite comentariile de genul "adolescent inconstient" etc etc etc.."sa dea cu pietre cel ce nu are nici un pacat"!...Tu nu ai mers niciodata cu viteza?Nu ai incercat sa vezi cat si ce poate sa faca motocicleta de sub tine??E cred ca da!..si asta o stim cu totii!cred ca marea majoritate incearca sa vada cat duce motorul lor,sau pana unde merge curajul lor!Daca unii au ghinion k in acel moment sa li se intample ceva ,asta nu inseamna ca sunt inconstienti !Inconstienti suntem toti la un moment dat...folosim cu placere un mijloc de transport pe doua roti ...intr-o tara unde drumurile sunt "criminale" !!(starea lor cat si disciplina in trafic ect etc)....imi pare rau..dar postul tau m-a deranjat !cum bine spune cineva mai sus.."mortii nu au nici o vina"!

 

Condoleantze familiilor indoliate !! :crack: :what:

 

My point exactly !

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor, hai sa nu mai judecam victimele din astfel de cazuri, ca oricum e de prisos. Indiferent de cauza accidenului, tot morti sunt, si asta e de ajuns. Cei care pot fi treziti de un astfel de caz, poate se vor trezi. Din pacate marea majoritate, nu. Mie mi se pare ca toti vitejii incearca sa se auto-amageasca cu faze de genu "era incepator", "era vitezoman", "era teribilist" si alte asemenea ca sa doarma ei linistiti, ca ei nu se considera asa si ca atare lor nu li se poate intampla. Oameni suntem toti, si greseli facem fara exceptie. Unii mai mari, altii mai mici. Indiferent cat de experimentat sau norocos esti, la un moment sau altul, stelele (sau cine se ocupa cu deciziile astea) vor decide sa te f.uta si o vor face-o cu succes. Sunt teribilisti care asa sunt ei de ani de zile si nu au patit nimik inca, dar asta nu inseamna ca 100% nu se poate sa o pateasca, si cel mai probabil intr-o conjunctura tampita si banala. S-au intalnit cazuri de piloti cu experienta care au murit la 40-50/h ca nu stiu care bou a considerat cabina TIR-ului camera de motel si a adormit sau a crezut ca drumul e facut doar pt. el. SHIT HAPPENS zicea cineva, candva. Conjunctura favorabila dezastrului se poate crea singura prin diferite coincidente, sau poate fi cautata cu lumanarea...

 

In concluzie, nu va mai grabiti sa presupuneti ce s-a intamplat in capul lor (al victimelor) ca nu aveti cum sa stiti. Cert este ca e de datoria noastra, a tuturor sa incercam sa evitam aceste conjuncturi favorabile dezastrului. Din pacate Sebastian nu a reusit sa le evite, dar nu este treaba mea (sau a noastra) sa zic sau nu ca o cauta cu lumanarea. Daca o cauta, norocul lui, a gasit-o. Daca nu, ghinionul lui / lor.

Au murit. Lasati-i sa se odihneasca si ganditi-va ca puteam fi oricare dintre noi in cazu lor.

 

...parerea mea si nu consider topicul asta ca fiind locul unde sa o discutam...

Corect !sunt de aceeasi parere!Afirmatiile gen "teribilisti" "adolescenti inconstienti" nu isi au locul aici!

 

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace !! :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

usurel...nu testezi "cat poate motorul" cu pasager!

dar asta e...s-au pierdut 2 vieti..macar sa invete lumea ceva!

uita-te la pozele alea cu fata inainte si da-ti seama cum a ajuns..pentru ca a "testat" cineva motorul cu pasager

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

usurel...nu testezi "cat poate motorul" cu pasager!

dar asta e...s-au pierdut 2 vieti..macar sa invete lumea ceva!

uita-te la pozele alea cu fata inainte si da-ti seama cum a ajuns..pentru ca a "testat" cineva motorul cu pasager

 

De acord, nu testezi nimik cu pasager, dar sti tu sigur ca asta s-a intamplat, ca asta facea ? poate se grabeau tare de tot si de asta i-a dat in gura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce suspiciuni au facut acele poze de au fost sterse ca nici singe sau altele nu era in ele (vezi poza celor 6 din audi intinsi pe jos)

si degeaba scriem aici in acest post ptr ca vitejii din noi vor aparea aici cap de afis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

usurel...nu testezi "cat poate motorul" cu pasager!

dar asta e...s-au pierdut 2 vieti..macar sa invete lumea ceva!

uita-te la pozele alea cu fata inainte si da-ti seama cum a ajuns..pentru ca a "testat" cineva motorul cu pasager

 

My point exactly !

 

Unde se grabea ma asa tare ? Ce ardea ? Ati vazut pozele. O mare parte din voi. Drum de centura , plin de denivelari. Probabil si gropi o gramada. Trafic din plin. Echipament : blugi , tricou, si casca. Dar in schimb 200 la ora.

 

Se grabea ? Sau se dadea in spectacol ? Sa impresioneze o blonda fotomodel ? Hai sa nu ne ascundem dupa degete.

 

Nu am nimic cu nimeni... puteti sa alergati in conditiile astea cat vreti mai fratilor.. DAR NU CU PASAGER..

Imaginati-va familia fetei... care poate NICI MACAR nu stia ca fata lor la ora accidentului era pe o sosea, pe o sageata neagra cu 200 la ora.

 

Stiu.. nu e frumos sa vorbesti urat de morti. Nici nu asta a fost intentia mea. Dar cand va vad ca bagati capu ca strutu in pamant ... zicand. .. "EH .. GHINION.. ASA A FOST SA FIE .. " ma ia scarba.

 

Asa ca .. testati-va motoarele cat vreti... dar singuri... Nu uitati.. cand luati pe cineva pe motor (ca si in masina dealtfel) .. sunteti DIRECT RESPONSABILI de viata pasagerilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...