Sari la conținut

Mansoane Rizoma


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut! Mansoanele Rizoma sunt excelent finisate, fiind confectionate din materiale de inalta tehnologie, iar gripul mie mi se pare excelent...evident trebuie sa porti manusi!! :crack: Personal am schimbat toata linia ghidonului si acum am alta motocicleta...ghidonul original era foarte greu si neergonomic pentru mine. Am un GSR 600 pe care am schimbat ff multe: tobe, protectii, furtune, filtre, parbriz, amortizor directie, anvelope etc.. Am pus pe ea numai nume consacrate...Nu regret...este alt motor acum...Evident totul are un pret....La mansoanele Rizoma vulnerabila mi se pare fixarea capatului...trebuie executata cu putina atentie pentru a nu se roti in gol sau a se slabi in mers. Recomand capetele cu greutate mai mare (cel putin pt, sport turing nacked) desi nu se compara cu cele originale la greutate, fiind din aluminiu. Mentionez ca si ghidonul cat si protectiile de motor sunt tot Rizoma...furnizorul a fost Dual Tours din Bucuresti; foarte seriosi( a se citi serioase doamnele cu care am corespondat pentru comanda).

Editat de florinGSR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rizoma face cam toate accesoriile doar pt look. Si asta se cere, vrei sa arati bine, investesti in look. Daca vii la Arc cu o moto full accesorizata cu Rizome vei atrage atentia. De fapt, asta si vor, instinctiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mansoane de la ei si in afara de design, sunt foarte multumit. In vara am parcurs 1300 km si cu manusi si fara si nu am avut decat multumiri in privinta lor :blink:

post-28174-1299140183_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

guys care aveti mansoane rizoma, poate mai aveti coronita de la acceleratie, cea pentru 2 cabluri?

am gasit la KawaMotors doar ca n-au pe stoc si cica dureaza 14 zile...

 

ma gandesc ca le mai are cineva si nu le foloseste (gen eu pe celelalte adaptoare)

n-as vrea sa mai cumpar un set de manere doar pentru plasticul ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai numai cu una sa stii ca poti renunta cu incredere la sufa de revenire...

este posibil sa revina mai greu gazul si sa nu ai acelasi raspuns al acceleratiei. cum se intampla cu comunistele. inchizi gazu si ea mai ramane turata. in rest e ok, desi nu e bine ca asa a fost facuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

guys care aveti mansoane rizoma, poate mai aveti coronita de la acceleratie, cea pentru 2 cabluri?

am gasit la KawaMotors doar ca n-au pe stoc si cica dureaza 14 zile...

 

ma gandesc ca le mai are cineva si nu le foloseste (gen eu pe celelalte adaptoare)

n-as vrea sa mai cumpar un set de manere doar pentru plasticul ala

Ai pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Vreau sa imi comand mansoane si nu sunt prea hotarat, sa imi iau rizoma orignale la 50E(varianta pe rosu), sau sa imi iau fake-uri rizoma look din alea la 50-60 lei de pe net, cu mentiunea ca vreau sa le montez pe 1000rr 2004. Am stat de vb cu prieteni care le au pe astea replica si nu se vaitau de probleme la ele sau fiabilitate, oare merita diferenta de pret intre ele doar pentru ca pe alea originale scrie rizoma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

:lol: , aveti grija daca va luati imitatii de Rizoma , eu am schimbat mansoanele zilele trecute si mi-am pus imitatii , m-am trezit ca maneta de acceleratie aluneca pe sub manson imi dadea impresia ca raman fara benzina !

 

deci care m-ati vazut acum doua seri cum trag de mansoane si le bag in buzunar :laugh: , de aceea o faceam

 

ps. am remediat cu banda adeziva intre manson si maneta .....

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Undeva pe laterala pe care am facut cele doua ''x''-uri gasesti doua imbusuri ingropate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gaura din plastic trebuia sa fie hexagonala (capacul acela este doar ornament)...daca nu mai este hexagon (s-a stemuit) incearca cu bit (stea) mai mare. In spatele capacului se gaseste imbusul care tine capatul de ghidon ...NU-L DESFACE DE TOT este un mic ansamblu asemanator unui diblu conexpand ...slabeste imbusul dupa care prin miscari succesive, axiale, se poate scoate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gaura din plastic trebuia sa fie hexagonala (capacul acela este doar ornament)...daca nu mai este hexagon (s-a stemuit) incearca cu bit (stea) mai mare. In spatele capacului se gaseste imbusul care tine capatul de ghidon ...NU-L DESFACE DE TOT este un mic ansamblu asemanator unui diblu conexpand ...slabeste imbusul dupa care prin miscari succesive, axiale, se poate scoate

done!

multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 2 years later...

Salut baieti ! ce parere aveti de aceste mansoane ?? ( http://olx.ro/oferta/mansoane-moto-rizoma-fibra-carbon-ID4AMbV.html ) mi.am comandat un set...inca nu mi.au venit...si asi vrea sa cer cateva sfaturi...cum se monteaza ? care a montat ? si daca sunt bune de ceva la pretul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...