Sari la conținut

Unde Ne Intalnim Vara?


QUAD
 Share

Postări Recomandate

Cred ca e timpul sa postam aici, am vazut tzigancile cu ghiocei ieri. Azi am fost la munca cu utilajul m-am intalnit cu Bogdan la marele fix in sensul giratoriu din Bartolomeu de la Lunga. :)

Editat de kinezu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 594
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am vazut destui azi (a se intelege unchia-n gat pe care o veti vedea zilele urmatoare), defapt pana miercuri ca maine lucrez...

 

DECI MIERCURI LA ORA 17:00 in LIVADA , daca nu se strica vremea...care vrea mai repede n-are decat... ASFALT USCAT !!! :) :P

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut destui azi (a se intelege unchia-n gat pe care o veti vedea zilele urmatoare), defapt pana miercuri ca maine lucrez...

 

DECI MIERCURI LA ORA 17:00 in LIVADA , daca nu se strica vremea...care vrea mai repede n-are decat... ASFALT USCAT !!! :) :P

 

:)

cum ba la 17?hai la 11!!!ba, voi nu aveti munca sau sunteti toti angajati la stat? :jump:

Pana imi termin si eu trotineta (asta de oftica) va doresc ploaie, lapovitza si ninsoare, criblura pe strada si politie cat cuprinde sa stati drq in casa kakand va vad ma aputa d-racii aia mari de pe sarma. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana imi termin si eu trotineta (asta de oftica) va doresc ploaie, lapovitza si ninsoare, criblura pe strada si politie cat cuprinde sa stati drq in casa kakand va vad ma aputa d-racii aia mari de pe sarma. :P

 

Iar tie iti dorim multa multa... cianura :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ba la 17?hai la 11!!!ba, voi nu aveti munca sau sunteti toti angajati la stat? :)

Pana imi termin si eu trotineta (asta de oftica) va doresc ploaie, lapovitza si ninsoare, criblura pe strada si politie cat cuprinde sa stati drq in casa kakand va vad ma aputa d-racii aia mari de pe sarma. :)

 

Total de acord. Fac o exceptie in cazu lu Coltz. Si-a scos motoru de la iernat sub ochii mei, si vai cat a mai frecat la el sa-l scoata fara pata. Deci, deasupra lui sa fie o gaura in cer pe un sa bata soarele si sa-i usuce asfaltu :P

 

Djeecksule, ce se mai aude de ghidonu ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total de acord. Fac o exceptie in cazu lu Coltz. Si-a scos motoru de la iernat sub ochii mei, si vai cat a mai frecat la el sa-l scoata fara pata. Deci, deasupra lui sa fie o gaura in cer pe un sa bata soarele si sa-i usuce asfaltu :)

 

Djeecksule, ce se mai aude de ghidonu ala?

esti in schema.stai linistit ca te sun imediat ce o sa vina tot materialul.

 

--- Mesaj completat în 26 Feb 2008 12:06 -------------

Iar tie iti dorim multa multa... cianura :P

ba Ceak Noris, iar stergi posturi?Ai scos polizoru si vrei sa iesi cu gashca ba sau si anu asta o sa fii un singuratic? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, nu stiu pe cine intereseaza, dar imi scor si eu motorul de la iernat undeva intre 8 si 16 martie, ca atunci am si eu o amarata de vacantza, dupa care il iau la sibiu, la facultate :)

ma mananca cate-odata sa ma plimb......... :P

pai in vacantza asta, timp si malai sa am, ca ma duc cu el peste tot, de la munte pana la mare si inapoi.

bafta baieti !

 

--- Mesaj completat în 26 Feb 2008 13:44 -------------
ce varza sunt, asta e al doilea mesaj pe forumul asta...

ce face armata din om...

cateodata uit de toate... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Baieti si fete, reactivam topicul asta? Cred ca e vremea...

Miercuri, intre 17.30 - 18 ne vedem la livada?

inca nu pot iesi toti si ora este foarte nepotrivita pt multi.D-abia plec de la munca in cazurile fericite.cand s-o mai mari ziua....cei care pot...bafta si plimbare frumosa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ma insel pe la 18:30 se insereaza.Propun un 17:30-Livada,asteptare pana la 17:45 si apoi gasim noi un traseu de vreo 50 km.

Pana la 17, cine are timp ma gaseste in poligon.

La final poate ne oprim si prin Bavaria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yo n-am cum sa ajung la "iesiri" ca lucru pana pe la 20, dar daca se continua cu Bavaria (sau altceva) va rog sa postati, ca alea deja intra in after-hours si pentru asa ceva se gaseste timp :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Eu vin la intalnirea de miercuri sa ma intalnesc cu voi, sa mai stam de vorba, nu pt. acea plimbare scurta. Barul, mai ales primavara/vara nu ma incanta si cred ca nu sunt singurul.

2. Timpul e prea scurt pt. ture de sute de km. cum ne-ar placea, care oricum se organizeaza in weekend-uri.

 

Razvane si Mihai, va intreb, care e rostul intalnirilor de miercuri din prisma voastra? Sau mai bine... ce ati vrea sa facem la intalnirile de miercuri in afara de discutii si o mica plimbare cat ne permite timpul?

 

Va salut

Cazi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal, eu vad intalnirea de miercuri cu totul altfel. Ca un exemplu poate fi luata intalnirea de la Arc.

Pe scurt, ne adunam, ne cunoastem ( nu stiu daca ati observat,dar 50 % din motoretistii care apar prin zona sunt nou veniti/necunoscuti inca,mie cel putin), facem planuri de plimbari, de organizari, schimbam pareri despre moto, service,femei...etc

Efectiv o intalnire intre noi, nu o plimbare haotica ( ca la grup mare nu ii poti spune altfel) pe trasee batute zilnic.

Ati uitat cand stateam in nightwish cu harta pe masa si luminam cu brichete sa facem trasee? sau cand stam ca sa plecam undeva in weekend si dam 50 de telefoane ca sa stabilim un pct de intalnire si un traseu?

Barul pica din schema, de fiecare data poti vb doar cu 2-3 persoane aflate langa tine si tre sa mai si zbieri sa acoperi muzica deosebita a locatiei. Deci Cazy a punctat bine aspectul asta.

Sa nu intelegeti de aici ca cineva vrea sa saboteze intalnirile de miercuri.Cine doreste e liber sa se plimbe, cine vrea sa stea sa schimbe o parere cu un camarad, e bienvenit.

O sa caut linkul cu primele intalniri din livada din 2006, sa vad daca il mai gasesc prin tona de aberatii de pe forum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia este interesanta. Sa se intilneasca poporu' cu motoru' miercuri la orele 17-18 (nu conteaza ora). Si acolo ce sa faca? O discutie amestecata cu gaze de la conserve? Nu ar fi mai bine sa se adune lumea 1 data pe luna, sau 1 data la 2 saptamini undeva in afara orasului (in Poligon ar fi ideal) !! FLR !!? si de acolo sa se plece la plimbare? Asa procedeaza motoristii de pe dincolo in general. Iar mesele festive, cafelele si discutiile sunt purtate intr-un local "de bastina" dupa iesire sau in orice alta zi.

 

Nu stiu de ce am senzatia ca iesirea de miercuri pare cumva "obligatorie", cel putin asa se poate interpreta dupa infocatele topicuri. Este sau nu este? E vorba de spiritul de echipa sau de turma? Iertati exprimarea "rece".

 

La vreme buna si circulatie inteligenta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D ..... :P ........ :rose: .......... cat de caraghiosi sunteti !!!!! :lol: Bravo!! daca nu v-as cunoaste mai mult de 16 ani nu v-as da :D

Va obliga cineva sa mergeti undeva intr-o anumita zi la o anumita ora??? cat scandal si pierdere de vreme...cine vrea iese la fitze, cine are timp de plimbari lungi miercurea nu are decta sa se duca, cine vrea sa iasa la alcool nu are decat sa iasa fara mobra si tot asa....care este problema? Va zic sincer ca cine intra si citeste acest topic o sa zica ca sunteti penibili, atat voi cat si comentariile.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia este interesanta. Sa se intilneasca poporu' cu motoru' miercuri la orele 17-18 (nu conteaza ora). Si acolo ce sa faca? O discutie amestecata cu gaze de la conserve? Nu ar fi mai bine sa se adune lumea 1 data pe luna, sau 1 data la 2 saptamini undeva in afara orasului (in Poligon ar fi ideal) !! FLR !!? si de acolo sa se plece la plimbare? Asa procedeaza motoristii de pe dincolo in general. Iar mesele festive, cafelele si discutiile sunt purtate intr-un local "de bastina" dupa iesire sau in orice alta zi.

 

Nu stiu de ce am senzatia ca iesirea de miercuri pare cumva "obligatorie", cel putin asa se poate interpreta dupa infocatele topicuri. Este sau nu este? E vorba de spiritul de echipa sau de turma? Iertati exprimarea "rece".

 

La vreme buna si circulatie inteligenta!

Pacasaca a zis bine. Fiecare e liber sa faca ce vrea.

Referitor la intrabarile tale: Si acolo ce sa faca? O discutie amestecata cu gaze de la conserve? Da, o discutie e binevenita. Multi dintre noi avem ce face acolo!

In poligon... as intelege daca am fi foarte multi, dar nr. maxim de motoare, in zilele calduroase, ajungea undeva pe la 30 anul trecut. Cu siguranta se va lua in calcul o alta locatie daca numarul motocicletelor va creste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

total dezamagit am ramas dupa ziua de azi. dintre cati vorbesc pe aici azi eram singur, si singur am baut, am stat am vorbit cu mine insumi, in Bavarica, nu a aparut nimeni absolut nimeni. Daca asa stau treburile prin bv mai bine ma dau singur, sau poate suntem prea putini si trebuie sa fim si mai putini, in sfarsit ramane de vazut pe viitor oricum multumesc pentru sfaturile de pe aici, unde cred ca o sa ma rezum.....

Editat de Zainea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

total dezamagit am ramas dupa ziua de azi. dintre cati vorbesc pe aici azi eram singur, si singur am baut, am stat am vorbit cu mine insumi, in Bavarica, nu a aparut nimeni absolut nimeni. Daca asa stau treburile prin bv mai bine ma dau singur, sau poate suntem prea putini si trebuie sa fim si mai putini, in sfarsit ramane de vazut pe viitor oricum multumesc pentru sfaturile de pe aici, unde cred ca o sa ma rezum.....

 

Nu trebuie sa te superi.Daca veneai in Livada la 5 jumate nu vorbeai singur :D .

15-20 de motoare tot erau p-acolo.14 au ajuns la Babarunca,iar dupa ce-ti iei permisul poate ingrosi si tu numarul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai lasatiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii maaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhh bavaria aia si iesiti pe shtrase sa ardem ceva caucioace ca maine poimaine trece vara si ............si referitor la miercuri si eu zic ca e o idee buna de niste mici intalniri si plimbarici scurte pacilea pan oras sau nu numai.o discutie .o plimbare alea alea..... :D da ce sa mai discutam atata pe net ....hai asfalt uscat si multi km. :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kamarazi

 

ce'i asa greu de intzeles !? nu totzi mai au chef sa se intilneasca miercurea la o ora nepotrivita pt cei care lucreaza . in cazul in care esti student sau stai la mamica si taticu potzi sa mergi inca de dim in livada , nu'i bai . mai greu cu ceilaltzi . asta una la mina . pe de alta parte eu nu am nici cel mai mic chef sa alerg ca disperatu sa ajung la o ora fixa in livada , sa nu am timp sa fumez o tigara sau sa'mi salut prietenii ca vine unu si tzipa ca " gata , toata lumea pe motoare , nu mai stam , mergem totzi pe cheia sau pe siriu " . de cind trompa calului hotarasc altii pt mine ? normal ar fi sa ne consultam intre noi ...sau " hai sa bagam o liniutza pe poiana " . sau " hai prin centru sa ne uitam dupa gagici " . sau " hai pina la Mac' si inapoi " . asta'i tot . de fapt e chiar simplu . cum la fel de simplu este sa stai in fatza calculatorului si sa razi de altzii insa fara ca tu sa fi avut vreodata vreo initziativa.

 

Respect

 

--- Mesaj completat în 12 Mar 2008 22:22 -------------
ps : am uitat esentialul . miercuri ne putem intilni fara probleme , sa ne cunoastem , sa admiram motoare , sa vorbim de ale noastre . nimeni nu opreste pe nimeni sa mai plece la o plimbare . dar plimbarile faine , lungi , dichisite se fac simbata sau duminica . noi facem exact invers : miercurea ne grabim sa forjam pe aceleasi trasee iar la sfarsit de saptamina spargem gasca si fiecare sau in grupuri mult prea mici ne imprastiem .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...