Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

Scoli de soferi am,insa nimeni nu se incurca cu "d`astia mici".

Daca aveam scoala serioasa in orasul meu care organiza cursuri pentru A1 deja eram acolo :rock:

 

In legatura cu scuterele de 125 sau mai mari....ei bine,scuterul pe care mi-l va lasa un prieten (sub forma de imprumut-el plecand in vacanta ) este de 180 cmc,insa inscris la primarie pe 49 cmc :D

 

 

Daca puteti/vreti sa ma ajutati bine,daca nu....o sa caut un forum "scuterism.ro" :bounce:

 

daca faci si tu chestii deastea ilegale (gen sa conduci scuter cu numar fals) ... nu cred ca esti prea binevenit aici ... :(

Si nu cred ca sunt singurul care are aceeasi parere. Din cauza celor ca tine (care nu stiu reguli de circulatie si fac chestii ilegale) sunt priviti majoritatea scuteristilor rau. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu conduc scuter cu numar fals...deocamdata :bounce:

 

Daca asa este inregistrat ce m-ar manca pe mine sa contest,nu ?

 

Cat despre regulile de circulatie,ei bine,le stiu (nu in detaliu,dar ma descurc in conditiile orasului meu -AutoB+ isi face bine treaba,recomand).

 

Tind sa cred totusi sa sunt un pic mai responsabil decat media scuteristilor,dar asta-i doar parerea mea .

 

Sper totusi s-o rezolv pana la urma.

Editat de ChipTavi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tind sa cred totusi sa sunt un pic mai responsabil decat media scuteristilor,dar asta-i doar parerea mea .

Dap, si faptul ca vrei sa falsifici hartia care it da dreptul sa circuli pe drumurile publice atesta acest lucru. Esti intr-adevar un baiat cu capul pe umeri. Sper sa ti-l pastrezi la propriu acolo si sa nu te vad pe la stirile de la ora 5....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimic special :bounce:

Nr. 112 de la mine din oras cred ca a fost pe ... 5 scutere

Sa nu mai zic , ca la un momenta dat mergeau in paralel ... 112 cu 112 :rock: :D

 

 

Scuterul e inregistrat la primarie pe bune,insa capacitatea din cartea tehnica nu corespunde cu realitatea :(

 

Dap, si faptul ca vrei sa falsifici hartia care it da dreptul sa circuli pe drumurile publice atesta acest lucru. Esti intr-adevar un baiat cu capul pe umeri. Sper sa ti-l pastrezi la propriu acolo si sa nu te vad pe la stirile de la ora 5....

 

Deocamdata voi ramane cu el fizic atasat,ma simt bine asa.

Vreau sa falsific hartia ce imi da dreptul de circulatie pe drumurile publice pentru ca nici obtinuta legal nu are valoare (e doar papetarie,nu fac un minut de pregatire )

 

 

Ce vreau eu sa va spun este ca intre un individ cu acel atestat de absolvire a cursului de legislatie rutiera si un individ care nu are acel atestat nu este absolut nici un fel de diferenta din punct de vedere al cunostiintelor legislative pentru simplul motiv ca ORELE NU SE FAC,ci doar se consemneaza ca au fost facute.In consecinta,spiritul de mic anarhist din mine imi spune sa imi bag picioarele in ea de birocratie si sa ma descurc prin metode proprii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spiritul de mic anarhist din mine imi spune sa imi bag picioarele in ea de birocratie si sa ma descurc prin metode proprii.

Si de ce spiritul tau verde nu te indeamna la o rebeliune impotriva scolii care chipurile nu vrea sa te invete legislatie ? Te duci frumusel la politie si ii spui lu nenea cu cashcheta (sau cine naiba elibereaza autorizatii pt scolile auto/moto) ca tu vrei sa faci cursurile ca la carte si cei de la scoala te-au refuzat si s-au oferit sa-ti dea atestatul pe loc.

Acu pe bune, mai repede ii tolerez p'aia care circula fara atestat stiind ca pot arde o amenda (doar o amenda din pacate) decat pot intelege ceea ce vrei tu sa faci.

Stii care ar fi diferenta intre tine si cei care circula fara hartie ? Ei comit doar o ilegalitate, pe cand tu comiti doua.

care ati bagat in scuter benzina omw carrera 100?

 

se simte ceva diferenta?

Da. In portofel :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oooo...nu stiu cum e pe la voi la Bucuresti,dar aici la noi e pe baza de "cotizatie" pentru orice :bounce:

 

Autorizatiile de care vorbesti tu se obtin din resedinta de judet daca nu ma insel.

 

Eu caut quick-fix,nu vreau sa repar sistemul,ci doar sa-l ocolesc .

 

Si da,poti spune ca sunt un infractor in devenire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvy, acum serios, mare diferenta nu am vazut intre 95 si 100. Intr-adevar, PARCA trage o idee mai bine iar la ralanti merge olecuta mai "rotund".

De obicei bag in agregatu meu benzina de 100, dar mai mult de moft si pt ca imi place sa am grija de el (din experienta de conservar, asta de 100 e mai curata, cu mai putine impuritati) si pt ca 3lei in plus la 150km parca nu sunt chiar un capat de tara :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vreau eu sa va spun este ca intre un individ cu acel atestat de absolvire a cursului de legislatie rutiera si un individ care nu are acel atestat nu este absolut nici un fel de diferenta din punct de vedere al cunostiintelor legislative pentru simplul motiv ca ORELE NU SE FAC,ci doar se consemneaza ca au fost facute.In consecinta,spiritul de mic anarhist din mine imi spune sa imi bag picioarele in ea de birocratie si sa ma descurc prin metode proprii.

 

Ba exista diferente. Nu la toti dar exista. Daca vrei sa participi la cursurile respective de legislatie participi ... daca nu... nu. Ce cand dai pentru cat. B esti obligat sa participi la cursurile de legislatie? Nu cred. Pentru ca atata timp ce rezolvi chestionarul cu minim 22 de puncte ... rezulta ca, cunosti legislatia. :rock: si sa stii ca cel putin la mine, dupa o perioada de 2 sapt de la inscriere, dai examen. Un chestionar special pentru mopede.

Mai mult nu imi mai bat capu ... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba exista diferente. Nu la toti dar exista. Daca vrei sa participi la cursurile respective de legislatie participi ... daca nu... nu. Ce cand dai pentru cat. B esti obligat sa participi la cursurile de legislatie? Nu cred. Pentru ca atata timp ce rezolvi chestionarul cu minim 22 de puncte ... rezulta ca, cunosti legislatia. :D si sa stii ca cel putin la mine, dupa o perioada de 2 sapt de la inscriere, dai examen. Un chestionar special pentru mopede.

Mai mult nu imi mai bat capu ... :rock:

 

Eu tot incerc sa-ti spun ca scolile de soferi NU FAC acele cursuri pentru astia mici,pur si simplu iti dau doar hartia si nu te baga la cursuri.

 

 

Astept in continuare un scuterist marinimos care sa ma ajute :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare acu ... dar nu cred ca o sa te ajute nimeni ... :bounce:

 

foarte bine...

 

Nea CHIP, pune mana pe carte, baga-te la scoala pentru A1, si lasa cascadoriile scuteristico-ilegale, ca vin la tine si vorbesc cu stii tu cine la o tuiculita :rock:

pentru o saptamana doua cinci noua nu merita riscul... ce-i aia "stiu cateva reguli care imi sint suficiente in orasel la mine"? pai tu crezi ca e oraselul copiilor si te dai in lanturi? (ai vazut ca si alea mai pica). traficul = jungla... nu stii regulile, ti-o furi (ti-o furi si daca le stii, evident, dar mai rar)

 

ditto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...