Sari la conținut

Intrunirea motoveteranilor activi


stefan45
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stau si ma gindesc ca rominul zice ca nu e nunta fara plins si inmormintare fara ris asa ca daca putem gasi un motiv de distractie si atunci de ce nu ne-am putea distra si pentru faptul ca au inceput sa ne atirne bijuteriile si ca ne deranjeaza rezervorul.

 

 

 

locatia a fost super, la fel si distractia. iata cateva poze

 

Mesaj completat

urmatoarea intalnire a motoveteranilor va fi la cheia la inceputul lui noiembrie si va fi organizata de Doru.

Mesaj completat

urmatoarea intalnire a motoveteranilor va fi la cheia la inceputul lui noiembrie si va fi organizata de Doru.

post-56132-1286731804_thumb.jpg

post-56132-1286731821_thumb.jpg

post-56132-1286731830_thumb.jpg

post-56132-1286731838_thumb.jpg

post-56132-1286731845_thumb.jpg

post-56132-1286731851_thumb.jpg

post-56132-1286731857_thumb.jpg

post-56132-1286731866_thumb.jpg

post-56132-1286731872_thumb.jpg

post-56132-1286731879_thumb.jpg

post-56132-1286731884_thumb.jpg

post-56132-1286731894_thumb.jpg

post-56132-1286731903_thumb.jpg

post-56132-1286731908_thumb.jpg

post-56132-1286731923_thumb.jpg

post-56132-1286731936_thumb.jpg

post-56132-1286731948_thumb.jpg

post-56132-1286731955_thumb.jpg

post-56132-1286731961_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

locatia a fost super, la fel si distractia. iata cateva poze

 

Mesaj completat

urmatoarea intalnire a motoveteranilor va fi la cheia la inceputul lui noiembrie si va fi organizata de Doru.

Mesaj completat

urmatoarea intalnire a motoveteranilor va fi la cheia la inceputul lui noiembrie si va fi organizata de Doru.

 

Pozele (de fapt un link ) sunt in sectiunea Fotografii de la intruniri moto - Intrunirea motoveteranilor veseli.

Despre urmatoarea intrevedere/intrunire voi reveni cu detalii...

 

Asfalt uscat tuturor (ca azi...) :)

Editat de DORUMASTER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

Am sosit cu bine. A fost extra.

 

Ivane, a fost conform inaltimii tale (si la propriu si la figurat). Multumim inca o data.

 

Fac doua propuneri de denumire:

 

1. Grupul Motociclistilor Amatori Veterani Activi din Romania;

 

2. Grupul Precursorilor Motociclismului Amator din Romania.

 

PRECURSĂR, -OĂRE, precursori, -oare, s. m. și f. Persoană care pregătește, prin activitatea sa, terenul pentru o dezvoltare ulterioară mai largă într-un anumit domeniu; deschizător de drumuri; înaintaș, premergător. – Din fr. prĂŠcurseur.

Sursa: DEX '98.

 

Astept propuneri constructive!

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac doua propuneri de denumire:

 

1. Grupul Motociclistilor Amatori Veterani Activi din Romania;

 

2. Grupul Precursorilor Motociclismului Amator din Romania.

 

Astept propuneri constructive!

 

E doar o gluma sau voi chiar vreti sa faceti un al 2-lea grup de veterani???

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costica Birchi de la Craiova.Zic eu tipic romineste.Daca merge prea bine fa-l sa scirtiie si apoi plinge-te ca e foarte greu sa repari sau sa faci altceva in loc.Credeti ca ne intilnim pentru un nume sau pentru un club?Ne intilnim fiindca suntem dornici sa ne intilnim.Dar daca motivele de intilnire vor fi prea dese ne vom risipi.Vezi ce s-a ales de unele din intrunirile "grele".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac doua propuneri de denumire:

1. Grupul Motociclistilor Amatori Veterani Activi din Romania;

2. Grupul Precursorilor Motociclismului Amator din Romania.

Astept propuneri constructive!

 

Propun sa ne numim:

Baietii Activi Batatori de Asfalt sau Lut si Amatori de Chiolhanuri Interne si Internationale

 

Pe scurt BABALACII :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu propun sa ne numim

 

Asociatia Motoveteranilor Veseli din Romania.

 

Propun ca toti cei care din diverse motive nu vor sa mai foloseasca topicul vechi il poate folosi pe acesta pana se va gasi denumirea ce ne reprezinta si se va forma un nou topic in care nu se va mai barfi si se va discuta numai despre intalnirile si problemele motoveteranilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca pe AMOVERO-ul lui Dan Nastase il paste acelasi viitor ca pe AMR-ul lui Dan Popescu? Dupa ultimele manifestari publice ale lui DN pe topicul VETERANII, ADUNAREA, atitudinea se apropie periculos de mult de cea a DP. E pacat ca "omul cu peste un milion de km pe doua roti" incepe sa semene cu "omul cu nu se stie cati km pe doua roti".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca pe AMOVERO-ul lui Dan Nastase il paste acelasi viitor ca pe AMR-ul lui Dan Popescu? Dupa ultimele manifestari publice ale lui DN pe topicul VETERANII, ADUNAREA, atitudinea se apropie periculos de mult de cea a DP. E pacat ca "omul cu peste un milion de km pe doua roti" incepe sa semene cu "omul cu nu se stie cati km pe doua roti".

 

Nu tin partea nimanui, dar parca Dan Nastase, chiar daca nu sunt de acord cu noua lui atitudine fata de unii, e DEPARTE de nefericitul ala de Popescu.

 

 

------------------------------

 

 

Dane, prieteneste iti spun, daca a inceput lumea sa te compare cu Popescu, ar trebui sa-ti pui niste intrebari...

 

 

-------------------------------

 

 

Numai bine tuturor :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Angi, nu extrapola. Eu nu sunt "lumea", sunt doar un om care, nici din fericire, nici din nefericire, asa a fost sa fie, am fost martor atat la infiintarea AMR, cat si la infiintarea AMOVERO. In aceasta calitate am vazut unele tendinte, care s-ar putea totusi sa nu fie cele reale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MOTOVETERANII suna bine.Votez pentru.

 

Nu vreau sa incepem sa comentam pe topicul asta despre DN ca sa nu ajunga ca celalalt.Atata doar ca va trebui ca in cazul in care vrem sa avem un lider,acesta sa aiba mai multe "calitati" decat aceea de mare acumulator de kilometrii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Votez, daca este cazul, pentru MOTOVETERANII...fara alte asociaeri sau formulari pompoase.

Iar aia cu lideru' s-o lasam ca o ultima problema, fiindca stim sa ne purtam singuri de grija, ne organizam fara ajutorul cuiva destul de bine, iar ca si purtator de cuvint al nostru daca va fi nevoie, vom desemna la fata locului atunci cind va fi cazul, prin acceptul majoritatii prezente.

Nu cred ca plinge cineva de dorul unui sef in plus, sau de dragul vreunui nou impaunat! Am zis, n-am dat cu paru'! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca plinge cineva de dorul unui sef in plus,

 

:D

 

Poate ar fi bine sa facem un Site in care sa avem o pagina cu statutul,una cu istoricul intalnirilor in care sa fie si o selectie de poze,o pagina cu prezentarea coordonatelor urmatoarei intalniri,o pagina cu membrii in ordinea anilor din permis etc.Un Site ar cuprinde esentialul iar balacarelile ar ramane pe forumul asta. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

Poate ar fi bine sa facem un Site in care sa avem o pagina cu statutul,una cu istoricul intalnirilor in care sa fie si o selectie de poze,o pagina cu prezentarea coordonatelor urmatoarei intalniri,o pagina cu membrii in ordinea anilor din permis etc.Un Site ar cuprinde esentialul iar balacarelile ar ramane pe forumul asta. :P

 

poza cu motoveteranii de la Ticleni

post-56132-1287896481_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Votez, daca este cazul, pentru MOTOVETERANII...fara alte asociaeri sau formulari pompoase.

Iar aia cu lideru' s-o lasam ca o ultima problema, fiindca stim sa ne purtam singuri de grija, ne organizam fara ajutorul cuiva destul de bine, iar ca si purtator de cuvint al nostru daca va fi nevoie, vom desemna la fata locului atunci cind va fi cazul, prin acceptul majoritatii prezente.

Nu cred ca plinge cineva de dorul unui sef in plus, sau de dragul vreunui nou impaunat! Am zis, n-am dat cu paru'! :D

Inclin sa-i dau dreptate lui Ivan. In modul cum s-au purtata discutiile si referirea obstinenta catre functii, recunoastere, merite, interese materiale..... as propune ca direct, in viitorul statut, sa prevedem ca aceasta asociere a veteranilor, NU are sef. Nici un sef. Toti membrii sunt egali si nu au nevoie de nimic in plus fata de ceilalti. In fond toti suntem amatori si singurul nostru merit este ca suntem inca in viata, pe 2 roti. Si pt ca, vorba Dl Constantin, o forma de organizare tot trebuie, putem creia titulatura de Responsabil si Colaborator. Daca cineva doreste sa initieze o actiune in spiritul Amovero, este sef pe actiunea respectiva (Adunare, Intalnire, Defilare, Excursie, Calatorie, etc). Isi poate alege cativa colaboratori voluntari, daca este cazul, cu care sa-si imparta sarcinile si dupa ce actiunea este realizata, gata s-a terminat cu sefia. Ramane doar cu recunostinta noastra, daca munca si ideile lui au fost de succes. In felul asta fiecare poate fi sef peste propiile actiuni voluntare, in folosul tuturor sau unei parti dintre veterani.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poza cu motoveteranii de la Ticleni

 

* la mai multe, domnilor!

..ca va shade bine :P

 

sper sa aveti drumuri lungi si frumoase si de acum inainte, doar trebuie sa povestiti la nepoti :D

 

as veni si eu cu placere la orice actiune organizata de dvs., gen defilare, expozitie, sezatoare, etc. in masura in care sunt p-acasa... si in care primiti si "tineret". desi am permisul (cat. A) doar de ~4 ani, spiritul il am de mult. cam de cand eram in burta mamica-mii (deh! tata, motociclist, n-o lasa acasa deloc, hehehe). ma bucur cand vad astfel de "manifestari".

 

a la votre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cineva doreste sa initieze o actiune in spiritul Amovero, este sef pe actiunea respectiva (Adunare, Intalnire, Defilare, Excursie, Calatorie, etc). Isi poate alege cativa colaboratori voluntari, daca este cazul, cu care sa-si imparta sarcinile si dupa ce actiunea este realizata, gata s-a terminat cu sefia. Ramane doar cu recunostinta noastra, daca munca si ideile lui au fost de succes. In felul asta fiecare poate fi sef peste propiile actiuni voluntare, in folosul tuturor sau unei parti dintre veterani.

 

:D ........... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...