Sari la conținut

Accident destul de grav - Mangalia - oct. 2010


one_crazy_biker
 Share

Postări Recomandate

Salut, MotoMax.

:D

 

Dar asta e veatza, evoluam, traim mai repede, ametitor, ne comparam in gigaherzi, care-i mai tare, mai rapid, si in gigaoctetzi, care-i mai dashtept si mai enciclopedist, etc... Unii, cred, nici macar nu cunosc mirosul de motorina... cu care ne spalasem (si ne spalam) lanturile...

Toata nebunia asta cu enciclopediile electronice si accesul usor si rapid la informatii induc o stare de superficialitate la tot ce inseamna viata.

Duce si la lipsa de respect, egoism exacerbat si autosuficienta.

Imi aduc aminte ce greu am obtinut un disc (LP) AC/DC - Back in Back, in anii 80... moaaama, era o comoara... nici macar echivalentul in aur al acelui disc de vinil nu atingea valoarea lui intrinseca in sufletul meu... si respectul fata de obiecte speciale...

Hai c-am inceput sa bat campii. Stop. Ma opresc.

 

Numa' bine

:D

Mesaj completat

pardon, Back in Black

Mesaj completat

 

 

Salut, Trotinel.

Imi place "ego"-ul tau, ai motociclismul in sange, esti foarte tanar, dar iti spun o chestie (nu un sfat, doar o chestie), asa, de la o tataie...:

Unu: Pentru viata nu ajunge Mastercard-ul.

Doi: Toata lumea are dreptul sa-si exprime parerea, ca de aia suntem oameni, gandim si suntem rationali.

Trei: Care e secretul tau, de le ai asa de bine cu statisticile, ai facut vre-un sondaj special, asa, intre noi, motociclistii?

Patru: Citez: "ca se dau tare si extraordinar de corect." Draga Trotinel, cand e folosit ca adjectiv "corect" e doar "corect", nu are grade de comparatie, nici macar in fortari de limbaj nu se folosesc alte chestii, gen "extraordinar de..."

 

Numa' bine si tie.

:D

 

Mesaj completat

pardon, niste chestii (nu o chestie..)

Wow ! Mai exista oaneni. Jos palaria.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 162
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se pare ca nici tie nu ti-a folosit "tehnologia" la nimic, desi ai acces la informatie. clown.gif

Daca mai contiunui sa insulti, ai suspend. :D

:D) ba chiar am folosit bine cuvantul si unde am insultat pe cineva?? daca fac pe cineva ipocrit inseamna ca insult?? iar incepe drama, daca vrei actiune si topicu sa aiba exclusivitate da`mi suspend de aia numai pot, e chiar mai bine ca numai vad ce scriu unii retardati , care dintr`o simpla discutie de high/lowside s`a ajuns prin ani 80` cand guta vroia un cd cu ac/dc.

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

50% din cei si-au tot dat cu parerea aici, n-au abordat niciodata un viraj tare.

 

80% din cei ce si-au tot dat cu parerea aici, si-ar rupe gatu' la primul obstacol intalnit intr-un viraj abordat tare.

 

90% din cei ce si-au tot dat cu parerea aici, traiesc cu impresia ca se dau tare si extraordinar de corect.

 

Peste 90% din cei ce si-au tot dat cu parerea aici, nu se gandesc la diferenta dintre temperatura aer/sol/gume, presiune gume, setare suspensii, starea asfaltului, etc inainte sa abordeze un viraj tare.

 

Pentru greselile enumerate mai sus(o mica parte din miile existente), rezulta carene si oase "crapate". Pt astea, bineinteles exista Mastercard.

 

Presupunand ca o sa fiu intrebat cum merg eu, pai personal am urmatoarea impresia despre mine:

1. Am abordat foarte multe viraje tare.

2. Ma descurc ok la evitare obstacole - schimbari bruste de directie, franari puternice, derapaje controlate, etc

3. Ma dau tare si prost spre mediocru, dar totusi mult peste majoritatea motociclistilor(EDIT: de fapt, majoritatea forumistilor, decat motociclistilor) de la noi.

4. Ma gandesc la ce am enumerat mai sus, dar de obicei foarte rar, ca ma apuca euforia exact cand nu trebuie. :D

 

Mai departe, mult noroc tuturor :D

 

"Trotinele tata"...:D....nici nu ma mai obosesc sa-ti raspund...chiar m-ai facut sa rad.....dar daca vii pe la Brasov esti invitatul meu la o plimbare pe viraje.

Si in pauze mai povestim despre cum e viata asta pe 2 roti....asa ca de la motociclist la motociclist !

Bafta !

Editat de MotoMax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Banditosul argintiu
HAHAHAHAH din nou drama si nostalgism. tu acuma faci un atac la evolutie, ai ceva cu tehnologia? bat la pariu ca te gandesti sa`ti schimbi motocicelta cu una mai noua. de ce?? [...]

Salut, haste;

 

Uita-te la profilul meu, si-apoi mai vorbim.

Ce atac visezi c-am facut? La ce evolutie?

Esti ca EBA... inventezi cuvinte noi in limba romana: "nostalgism" :D

Mai haste, eu doar mi-am exprimat parerea, ai ceva impotriva??? Sunteti asa de tafnosi, aroganti si intoleranti cu altii..

Nu crezi ca poate ai avea ceva de invatat de la noi, astia mai batrani?

Si sa purtam niste discutii decente, fara rejectare automata.

Numai bine. :D

 

PS: Nu uita de cei sapte ani de-acasa. Faza cu salutul.

Mesaj completat

Salut, haste;

 

Uita-te la profilul meu, si-apoi mai vorbim.

Ce atac visezi c-am facut? La ce evolutie?

Esti ca EBA... inventezi cuvinte noi in limba romana: "nostalgism" :D

Mai haste, eu doar mi-am exprimat parerea, ai ceva impotriva??? Sunteti asa de tafnosi, aroganti si intoleranti cu altii..

Nu crezi ca poate ai avea ceva de invatat de la noi, astia mai batrani?

Si sa purtam niste discutii decente, fara rejectare automata.

Numai bine. :D

 

PS: Nu uita de cei sapte ani de-acasa. Faza cu salutul.

 

"e chiar mai bine ca numai vad ce scriu unii retardati , care dintr`o simpla discutie de high/lowside s`a ajuns prin ani 80` cand guta vroia un cd cu ac/dc."

 

Nu crezi ca ai cam sarit calul? Asta miroase a jignire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
haste are dreptate, a fost highside.

Derapeaza foarte mult pe partea stanga dar fara sa cada, cauciucul prinde aderenta si se vede un highside de toata frumusetea :laugh:

 

 

De aceeasi parere contrarie! ( highside ) - cu toate ca nu se vede prea bine cu tot zoom-ul pe imagine..

 

In alta ordine de idei: intra tare in viraj -atentie- pe viteza a doua, foarte turat - cand incepe sa iasa de pe trasa ia mana din gaz, frana de motor destul de brutala in turele alea plus inclinarea mare ii fac roata spate sa piarda aderenta!

 

Ce dracu ma, iti trebuie 2 facultati de mers pe motocicleta ca sa realizezi ce s-a intamplat?

 

Mie in pozitie verticala, la un taiat de gaz si o frana de motor in genul aleia de se aude acolo inainte de sunetul cauciucului pe asfalt - imi fugea poponeata stanga dreapta pana recapata roata aderenta. (suzuki sv, cuplu mare)

 

Asa ca nu mai debitati ineptii cu roata fata blocata, cu scarita infipta in asfalt si alte porcarii: daca i s-a infipt scarita in asfalt de ce se aude cum taie gazul cu cateva fractiuni de secunda inainte de a pierde aderenta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt N motive......Nu inteleg rostul acestor pareri.....MOTOCICLISTUL este ok???Asta era INTRBAREA....Nu de ce a cazut....cum sa intamplat.....MULTA SANATAE MOTOCICLISTULUI!!!!

 

nu, nu! intrebarea e CUM A IESIT POZA?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a ajuns de c... forumu' asta. nici macar caterinca nu se mai face.

 

nu inteleg 1lucru:

- protaginistul daca avea poze cu genunchiul (asa am dedus) de ce tb sa mai faca?

 

Un singur post mi-a placut:-"genunchiul se pune jos sa masori distanta" ,am vazut multi care cauta curbe sa puna genunchiul,nu sa ia curba. ...prea multi.

 

Concluzia mea :

 

Respect nu mai exista.

Motocilistii sunt putini.

Trotinel e cel mai tare racer.

 

 

aaa

si haste e cel mai acid scuterist.

Editat de free fly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci cum s-a turtit scarita de pe stanga pana-n cadru?

cine a zis asta?? daca ai sa citesti in paginile anterioare am zis clar scarita dreapta e indoita pana in cadru :) partea stanga nu are nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...