Sari la conținut

Accident destul de grav - Mangalia - oct. 2010


one_crazy_biker
 Share

Postări Recomandate

Acum cateva zile in Mangalia,in curba de pe pod spre 2Mai,un gsxr 750 k9 cred,a incercat un viraj stil Moto gp,si iesit in decor destul de urat..Daca il stie cineva pe biker sa ne zica si noua cum se mai simte. Eu am filmarea de la un prieten,dar nici el nu stie mai multe.

 

Editat de Thomas
Embed direct
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 169
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca s-a speriat ca a intrat prea tare in viraj si a luat mana din gaz, moment in care a facut highside. Din pacate, am impresia ca-l stiu pe baiat, sper sa fie ok. Are idee cineva daca motocicleta avea evacuare Laser cu 2 iesiri in lateral ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ciupea fata brusc nu ii pleca spatele , ci fata .... ar fi facut un low side. Ori a prins linia , ori nu avea cauciucurile incalzite calumea , oricum in perioada asta asfaltul este rece si nu este indicat sa incerci asa ceva pe asfalt stradal. Sper ca motociclistul este ok si ca apuca sa invete din greseala sa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare sa fii franat cu fata dar a facut ceva gresit si din ghidon, motocicleta pivoteaza in jurul rotii fata. Cred ca era inclinat si a pus frana, normal frana fata ar fi ridicat motorul larg in viraj si a aplecat-o mai tare, astfel spatele a pierdut aderenta si s- a invartit. La un moment dat e aproape cu roata fata spre camera, abea apoi urmeaza high side si dat peste cap.

 

Urat oricum, ce se poate intampla dintr-o faza banala! Dar ala de pe mijlocul soselei era acolo sa-l pozeze? Ca poate a vrut sa aiba o amintire cu genunchiul pe jos si doar a aplecat-o mai mult si mai repede decat trebuia, fara alte manevre.

 

Sper sa scape cat mai usor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt N motive......Nu inteleg rostul acestor pareri.....MOTOCICLISTUL este ok???Asta era INTRBAREA....Nu de ce a cazut....cum sa intamplat.....MULTA SANATAE MOTOCICLISTULUI!!!!

 

 

tu esti gica-contra?????????

 

- rubrica de accidente e ca sa invatama din greselile altora prietene! de aia ne dam cu parerea! S-a intrebat in primul post daca e OK bajatu' !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu esti gica-contra?????????

 

- rubrica de accidente e ca sa invatama din greselile altora prietene! de aia ne dam cu parerea! S-a intrebat in primul post daca e OK bajatu' !

Oki cum zici tu.....Zi si mie te rog frumos ce ai invatat tu din greseala acestuia??? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

pareri impartite f nice, eu am fost in intamplare, n-am franat , nu m-am speriat etc. Am facut asta nu o data nu ma laud cu asa ceva. Scarita s-a infipt in asfalt a aruncat spatele si mi-a pus moto travers cu directia de drum. Urmari high-side, eu mana fracturata la incheietura si ceva contuzii. Echipament full, costum dintr-o bucata cizme Sidi Vortice manusi race, casca etc. Si-au facut treaba max. Motoru nu mai conteaza

Bafta la toata lumea and drive safe. Poate nu vine de la cineva care a condus safe dar toti facem imprudente si o data se intampla

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

pareri impartite f nice, eu am fost in intamplare, n-am franat , nu m-am speriat etc. Am facut asta nu o data nu ma laud cu asa ceva. Scarita s-a infipt in asfalt a aruncat spatele si mi-a pus moto travers cu directia de drum. Urmari high-side, eu mana fracturata la incheietura si ceva contuzii. Echipament full, costum dintr-o bucata cizme Sidi Vortice manusi race, casca etc. Si-au facut treaba max. Motoru nu mai conteaza

Bafta la toata lumea and drive safe. Poate nu vine de la cineva care a condus safe dar toti facem imprudente si o data se intampla

Asfalt uscat

Asta e tot ce conteaza.....Tu sa fii sanatos...Fieru se face...BAFTA SI MULTA SANATATE....

OFF....Va zbateati degeaba cu pareri......BAFTA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oki cum zici tu.....Zi si mie te rog frumos ce ai invatat tu din greseala acestuia??? :P

 

Dar tu ce inveti daca afli ca tipul e sanatos sau nu? Ce relevanta are? Esti prieten cu el? Daca da, da-i un telefon si afla ce-i cu el. Daca nu, ce-ti pasa daca e sanatos sau are un picior rupt?

 

Nu-mi raspunde, sunt intrebari retorice.

 

Hai, ASFALT USCATTT! :D ;) :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu ce inveti daca afli ca tipul e sanatos sau nu? Ce relevanta are? Esti prieten cu el? Daca da, da-i un telefon si afla ce-i cu el. Daca nu, ce-ti pasa daca e sanatos sau are un picior rupt?

 

Nu-mi raspunde, sunt intrebari retorice.

 

Hai, ASFALT USCATTT! :P ;) :D :)

Nu pe mine trebuia sa ma intrebi....... :P BAFTA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naspa asta. Am patit-o si eu intr-un fel asemanator(nu aceeasi cauza), aveam aproape tot pe mine, mai putin ghete. Unde n-a fost protectie, a crapat. In concluzie, picioru' rupt. Ai avut noroc ca n-ai patit mare lucru. Casco exista? :) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...