Sari la conținut

Cine Stie De Banderas Ceva?


ninja_skija
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 172
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am vorbit ieri cu el si incercam sa rezolvam ceva cu asigurarea lui de sanatate .

 

Vorbea normal , e suparat bineinteles dar cel mai tare il deranjeaza ca tipul care i-a sarit in cap nu il cauta deloc .

 

In Dr. Taberei se vor strange niste banuti ptr el , la fel am inteles si de la Irina cu ai ei , probabil in Etrusco .

 

O idee ar fi daca i-ar putea face cineva carte de munca si din banii stransi s-ar putea plati taxele si impozitele aferente "angajarii". Nu stiu care-i treaba cu data intrarii in vigoare a asigurarii de sanatate... poate are cineva care lucreaza in domeniu asigurarilor de sanatate sau resurselor umane idee si ne lamureste...

 

Si asigurarea asta i-ar fi utila si in cazul in care vor fi necesare interventii medicale ulterioare.

Editat de BAlanuS-u'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Angajarea se poate declara cu pina la 30 de zile intirziere. Dar nu stiu exact cind se considera ca ai platit asigurarile de sanatate, si parca trebuie si o adeverinta in sensul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va complicati, ca de obicei.

Ideea e sa o rezolvam acum, nu peste o spatamana, o luna, offf!

 

Oricum ceva ceva se leaga, din ce am vorbit cu oamenii pana acum.De angajat vrea sa se angajeze pe bune, ca nu mai are din ce trai, unde locui, cu vanzarea nu mai merge de multisor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O idee ar fi daca i-ar putea face cineva carte de munca si din banii stransi s-ar putea plati taxele si impozitele aferente "angajarii". Nu stiu care-i treaba cu data intrarii in vigoare a asigurarii de sanatate... poate are cineva care lucreaza in domeniu asigurarilor de sanatate sau resurselor umane idee si ne lamureste...

 

Si asigurarea asta i-ar fi utila si in cazul in care vor fi necesare interventii medicale ulterioare.

 

Ideea este buna.

Poate reusesc sa fac ceva in privinta asta dar am nevoie de mai multe date despre el.

Cine cunoaste mai multe date poate sa ma contacteze ( nevoie si de Cartea de Identitate )

 

0744.65.89.18 Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

degeaba se face carte de munca acuma.trebuie sa fii cotizant de ceva vreme la asigurarile de sanatate ca sa poti beneficia de concediul medical si nu cred ca ar putea rezolva plata zilelor de spitalizare.

Insanatosire grabnica si toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va complicati, ca de obicei.

Ideea e sa o rezolvam acum, nu peste o spatamana, o luna, offf!

 

Oricum ceva ceva se leaga, din ce am vorbit cu oamenii pana acum.De angajat vrea sa se angajeze pe bune, ca nu mai are din ce trai, unde locui, cu vanzarea nu mai merge de multisor.

 

Asha este.......nu va complicatzi......chiar daca are Carte de munca ii trebuie si o

adeverinta prin care se atesta ca Angajatorul a platit CAS la stat.....

 

Cel mai bine, cine poate, cine vrea...azi la Arc.....Irina va strange banii ....

Si totushi poate cineva reusheste s-o gaseasca pe fata aia care a plecat cu

buletinul lui.........

Si mai ales vinovatul poate are bunul simtz sa dea un semn de viata sa dovedeasca

ca este un frate motociclist nu un lash.....nu da nimeni cu pietre, a fost pana la urma

un accident stupid, dar daca nu-shi asuma responsabilitatea si adopta tactica strutzului

e.......... :P

Editat de CARMELLA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

degeaba se face carte de munca acuma.trebuie sa fii cotizant de ceva vreme la asigurarile de sanatate ca sa poti beneficia de concediul medical si nu cred ca ar putea rezolva plata zilelor de spitalizare.

Insanatosire grabnica si toate cele bune

 

Din cate stiu eu concediul medical este una iar asigurarile de sanatate reprezinta cu totul altceva

 

De concediu medical ( platit ) nu beneficieaza decat dupa 6 luni de la angajare dar, casa asigurarilor de sanatate acopera costurile medicale

 

 

 

 

Daca gresesc va rog sa ma contraziceti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai ales vinovatul poate are bunul simtz sa dea un semn de viata sa dovedeasca

ca este un frate motociclist nu un lash.....nu da nimeni cu pietre, a fost pana la urma

un accident stupid, dar daca nu-shi asuma responsabilitatea si adopta tactica strutzului

e.......... :P

 

 

Spuneti, va rog. cine este vinovatul !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara am facut rost de buletinul lui , lotru(bobi) la vizitat la spital cica cu picioarele ar fi ok dar cu miinile le misca fff greu costurile spitalizarii de pina acum ar fi de 22 milioane , nu avem inca confirmarea efectuarii unei operatii ..... lotru ar fi spus ca fara operatie nu scapa . incercam acum sa rezolvam cumva retroactiv plata unei asigurari care sa rezolve plata spitalizarii , stiu ca nu a fost un accident de motocicleta ca nu era motociclist dar........................ cind va suiti pe motorul vostru si va stringeti fermoarul la jacketa de piele sau va bagati portofelul in pantalonii de piele sa va ginditi ca omul ala care se cara prin toata tara la intruniri cu sacosele alea mari si de la care ati achizitionat produsul respectiv la un pret bun (numai la noi in dr taberei la rosu au fost 4-5 jackete achizitionate de la el) e pe un pat de spital si nu are nici un ajutor de la rude sau parinti (nu mai are) poate asa salvam un om

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunnn, daca ati facut rost de buletin tot e bine, eu aseara am facut cheta decat prin casa, azi mai am niste drumuri de facut, atat cat se strange, tot e bine.

 

Sa inteleg ca nu l-a ghipsat inca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am aflat si eu de Banderas de la daci. Vreau sa contribui si eu cu ceva bani. Cine strange pana la urma?

 

PS: Insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa mintea mea, daca se cunoaste autorul, este vatamare din culpa, ia ganditi-va daca murea omul, se seziza cineva?, eu cred ca da, se autoseziza, asa, trebuie facuta sezizarea din partea victimei. Nu cunosc exact imprejurarile producerii evenimentului, dar din ce am citit pana aici asta este parerea.

 

Sanatate maxima omului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se cunoaste si autorul accidentului , Banderas vrea sa il dea in judecata.

 

Ar trebui aflat daca beneficiaza macar de ajutor social (desi ma tem ca nu ) ptr ca asa s-ar plati de catre acestia spitalizarea (din cate am aflat ) insa tot ar avea nevoie de o adeverinta de la casa de ajutor social de la Bacau .

Si o declaratie pe proprie raspundere ca nu are venituri din alta parte .

 

Banderas are tot timpul telefonul inchis de ieri(credca nu are unde sa l incarce ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se cunoaste si autorul accidentului , Banderas vrea sa il dea in judecata.

 

 

cererea de chemare in judecata ash putea sa o fac eu, insa nu am cum sa-l reprezint in instantza ca nu-s definitv

poate se ofera alt forumist avocat definitiv sa-l ajute!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am citit tot ce ati scris si vreau sa dau ceva banuti

poate imi lasa careva un numar de tel ninja... sau cine strange .. poate ne vedem chiar azi dupa 18.. in zona victoriei sau arc.. dar sa stiu si eu care strange

multa sanatate si pe bune daca nu merita dat in judecata tipul care a facut treaba asta

cred ca s-ar putea incadra chiar l-a o infractiune din culpa (in functie de zilele de spitalizare) daca nu gresesc .. caci pe penal n-am lucrat

astept sa-mi spuneti cu cine sa iau legatura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

cred ca s-ar putea incadra chiar l-a o infractiune din culpa (in functie de zilele de spitalizare) daca nu gresesc ..

 

normal!!!

 

 

 

Lovirea sau alte violenţe

 

Art. 180. - Lovirea sau orice acte de violenţă cauzatoare de suferinţe fizice se pedepsesc cu închisoare de la o lună la 3 luni sau cu amendă.

 

Lovirea sau actele de violenţă care au pricinuit o vătămare ce necesită pentru vindecare îngrijiri medicale de cel mult 20 de zile se pedepsesc cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă.

 

Acţiunea penală se pune în mişcare la plângerea prealabilă a persoanei vătămate.

 

Împăcarea părţilor înlătură răspunderea penală.

 

 

 

Vătămarea corporală

 

Art. 181. - Fapta prin care s-a pricinuit integrităţii corporale sau sănătăţii o vătămare care necesită pentru vindecare îngrijiri medicale de cel mult 60 de zile se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 5 ani.

 

Acţiunea penală se pune în mişcare la plângerea prealabilă a persoanei vătămate.

 

Împăcarea părţilor înlătură răspunderea penală.

 

 

 

Vătămarea corporală gravă

 

Art. 182. - Fapta prin care s-a pricinuit integrităţii corporale sau sănătăţii o vătămare care necesită pentru vindecare îngrijiri medicale mai mult de 60 de zile, sau care a produs vreuna dintre următoarele consecinţe: pierderea unui simţ sau organ, încetarea funcţionării acestora, o infirmitate permanentă fizică ori psihică, sluţirea, avortul, ori punerea în primejdie a vieţii persoanei, se pedepseşte cu închisoare de la 2 la 7 ani.

 

Când fapta a fost săvârşită în scopul producerii consecinţelor prevăzute în alineatul precedent, pedeapsa este închisoarea de la 3 la 10 ani.

 

Tentativa faptei prevăzute în alin. 2 se pedepseşte.

 

 

Vătămarea corporală din culpă

 

Art. 184. - Fapta prevăzută în art. 180 alin. 2 care a pricinuit o vătămare ce necesită pentru vindecare îngrijiri medicale mai mult de 10 zile, precum şi cea prevăzută în art. 181, săvârşite din culpă, se pedepsesc cu închisoare de la o lună la 3 luni sau cu amendă.

 

Dacă fapta a avut vreuna din urmările prevăzute în art. 182 alin. 1, pedeapsa este închisoarea de la 3 luni la 2 ani sau amenda.

 

Când săvârşirea faptei prevăzute în alin. 1 este urmarea nerespectării dispoziţiilor legale sau a măsurilor de prevedere pentru exerciţiul unei profesii sau meserii, ori pentru îndeplinirea unei anume activităţi, pedeapsa este închisoarea de la 3 luni la 2 ani sau amenda.

 

Fapta prevăzută în alin. 2 dacă este urmarea nerespectării dispoziţiilor legale sau a măsurilor de prevedere arătate în alineatul precedent se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 3 ani.

 

Pentru faptele prevăzute în alin. 1 şi 3, acţiunea penală se pune în mişcare la plângerea prealabilă a persoanei vătămate. Împăcarea părţilor înlătură răspunderea penală.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...