Sari la conținut

Turul Ro In 10 Zile


Postări Recomandate

  • 4 months later...

Felicitari si la mai multe...cand oi avea si eu ceva care sa imi permita un drum dinasta te-as acompania ca pozele prea ma imbie :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La vara vreau sa fac o "mica" tura prin Bulgaria, ca tot planuiam mai de mult. Zona Cadilaterului, pina pe la Balcic, nu mai mult. As pleca si spre Ungaria, dar e mult de mers prin RO si asta nu prea-mi place...

 

Off-topic: in curind termin de pregatit si de modificat camila, si o sa pun detalii pe forum, pentru cine e interesat de modificari "mici" la Super Tenere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut 'cristi-mic',

 

imi place foarte mult cum ai documentat totul si bineinteles pozele sunt foarte frumoase.

Ai fost si in afara tarii cu motocicleta?

Anul asta vreau sa vin si eu in Romania pe doua roti.

 

Toate cele bune,

Vincent

Noroc Vincent si scuze tuturor ca dau cu batu' in balta !!

Eu sint "localizat" momentan pe harta in Anglia, pe langa Dover,cam la 5 mile de Euro-tunel.Am planificat sa vin cu motorul in tara prin vara si chiar ma intrebam daca mai gasesc pe careva....

Putem vb daca mai ramane "in picioare " subiectul pe mail.

Solid_angel2006@yahoo.com

Salutari tuturor !!

P.S....parca imi vine sa imi dau cu caramida in OO ca nu mi-am luat KTM Adventure,cand ma gandesc la ce ma asteapta in tara ( GROPI/GROPANE/GAURI/GALME/CRATERE...ETC...lista ramane deschisa...) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La vara vreau sa fac o "mica" tura prin Bulgaria, ca tot planuiam mai de mult. Zona Cadilaterului, pina pe la Balcic, nu mai mult. As pleca si spre Ungaria, dar e mult de mers prin RO si asta nu prea-mi place...

 

Off-topic: in curind termin de pregatit si de modificat camila, si o sa pun detalii pe forum, pentru cine e interesat de modificari "mici" la Super Tenere.

:crack: la multi ani ,cristi[mic];;cred ca ai suta si''.. :crack: si eu m-am gindit la o tura prin bulgaria, dar prima tura mai lunga pe anul asta o sa fie tulcea...vreau sa-mi iau nevastuica [acu citeva minute am chemat-o sa vada poza cu voi ,cu moldoveanu in spate],si sa vedem dobrogea ...cred ca e frumos...ai mai fost in zona cadrilaterului?........cu totii suntem interesati de modificarea st, .....nici mie nu-mi plac vitezanele, cred ca e mult mai comod pe un enduro mare la drum lung, sau un turing :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, mi-ai infipt cutzitu' !!!

Ma uit afara la nametii care doar de cateva zile si-au facut aparitia, ma uit la pozele facute in 2006, ma uit si ma uit din nou, si nu trece iarna asta, belita.

M-a luat dorul rau de tot, as pleca undeva la vreme buna , sa pot sa imi fac hatarul ...

"Doamne, ce vreme-i afara ... "

Va salut si daca are cineva vreo "pila" la cei de la meteo, dau eu o lada de bere sa rezolvati cu frigul si cu zapada.

Sa auzim numai de bine !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La vara vreau sa fac o "mica" tura prin Bulgaria, ca tot planuiam mai de mult. Zona Cadilaterului, pina pe la Balcic, nu mai mult. As pleca si spre Ungaria, dar e mult de mers prin RO si asta nu prea-mi place...

 

Off-topic: in curind termin de pregatit si de modificat camila, si o sa pun detalii pe forum, pentru cine e interesat de modificari "mici" la Super Tenere.

 

:crack: :crack: :crack: :cheers:

 

SUPER!!!!

astept noi informatii despre ambele subiecte.

 

PS ma intereseaza daca stii vreuna pt dezmembrat. ma interesau mai multe de pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://search.ebay.de/search/search.dll?cg...&category0=

 

Daca pindesti cu atentie, gasesti cam tot ce vrei tu pe acolo.

 

Saptamina asta termin frinele si sper sa ies la aer cu ea :cheers:

 

PS Jenifer, am 1.69 si 85 kg :lol:, mai am pina la suta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://search.ebay.de/search/search.dll?cg...&category0=

 

Daca pindesti cu atentie, gasesti cam tot ce vrei tu pe acolo.

 

Saptamina asta termin frinele si sper sa ies la aer cu ea :cheers:

 

PS Jenifer, am 1.69 si 85 kg :lol:, mai am pina la suta.

 

 

Man, esti bun.. se pare ca stii cam tot despre S T. Felicitari.

 

ai idee dupa achizitionarea produselor de le eBay.de o modalitate mai ieftina de transport pana in tara?

merci.

Editat de 1NebunDupaMotoare
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

super faină excursia !!! felicitari ! visez de mult la asa ceva :grinbandit: .. si cred ca nus singurul :baldy:

 

ziceai ceva mai sus ca ai mai facut traseu asta cu un ij? nai si ceva poze de la excursia aia :haha: ?

dar peripeții de povestit?

ca banuiesc ca ai avut ceva mai multe atunci... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-am executat....nu aveam pozele scanate, ca le-as fi pus mai demult...

 

 

Deci...vara 1998 (iulie-august).

Traseu: 3.200 km in 8 zile.

Moto: IJ Planeta 5, cam 30.000 km la bord fara nici o piesa inlocuita.

Puncte pe traseu: Tulcea, Braila, Buzau, Valeni, Cheia, Brasov, Rucar-Bran, Cimpulung, Transfagarasan, Sibiu, Alba, Valea Ariesului (inclusiv Scarisoara), Stina de Vale, Cluj, Turda (si Chei), Sibiu iar, Sighisoara, Brasov, Sinaia...Tulcea.

Consum: daca-mi amintesc bine, cam 5,8%, incarcat asa cum se vede + pasager.

Probleme mecanice : ZERO. Doar ca fiind 2T, pe Transfagarasan la 2000m abia mai mergea cu vit. I :grinbandit:

 

Pe la Cheia

post-442-1170498123_thumb.jpg

 

Sus pe Transfagarasan

post-442-1170498162_thumb.jpg

 

IJ la Balea Lac, la intrarea in tunel

post-442-1170498198_thumb.jpg

 

In fata casei, abia ajuns. Frate-miu, cumnata mea si nasul lor. Si bineinteles garajul nostru

post-442-1170498233_thumb.jpg

 

Asa cum se vede, tehnica a progresat mult...

Aveam camera cu film, n-aveam saci de dormit, cortul cintarea cam 10 kg...dar a mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BRAVO! 2 drumetii demne de laudat datorita distantei si peisajelor bineinteles pe care le-ai ales. Ij-ul il mai ai? Ai o sotie demna de invidiat sa reziste la asa o drumetie numai pe motor. Felicitari si sa auzim numai de bine. Tine-o tot asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...