Sari la conținut

Accidente cu motociclisti care isi pierd viata exclusiv pe mana lor.


iova007
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 127
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@bogdan_gba - ai sintetizat exact ce voiam sa transmit.

@Monsteristu' - la fel de bine punctat!

 

De multe ori la volan fiind si (mai ales de cand am A-ul) am incercat sa fac loc si sa protejez motociclistii din trafic si de multe ori mi-a fost rusine cu ei in fata prietenilor mei.

 

CEL mai jenant insa este cand vezi cat de mult este proslavit un astfel de "erou" care din pacate si inevitabil moare intr-un accident. Mai trist este cand ia cu el si altii care nu au nici o vina alta fie ca ii sunt pasageri sau ca s-au nimerit sa fie in preajma.

 

Anul acesta a fost un astfel de accident care, prin povestea lui m-a marcat destul de mult - multi dintre voi probabil ca stiu la ce ma refer.

 

In general ma bucur ca, am avut ocazia cu acest post sa regasesc si oameni cu capul pe umeri pe acest forum.

 

Acum, spre sfarsit de sezon, sa speram ca vom avea mult mai putine accidente anul ce va veni.

 

Asfalt uscat tuturor!

Editat de iova007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presimt ca iar se imparte "tb"

 

parerea mea....

 

Cei care cumpara altceva in afara de vitezana sau sport-touring ( care e cea mai buna - :scratch: ) nu au curaj sa merga tare sau n'are talent...e ofticati si fac gargara pe forum ca astia care merg tare si le strica imaginea.

Va rog sa recunosteti ca nu aveti tupeu , va e frica de moarte, sau nu aveti talent.dar in sinea voastra vreti sa o aredeti pe o curba cu 200 si in linie drepta cu 300+ :)

 

Da e corect...daca topesti caucicurile pe curbe ai sanse mai mari sa faci poc decat daca te dai relax pe un marauder cu 120blana pe autostrada.

 

Mie mi-a dat rip unu inainte sa mor,cand postam ca caut pateneri de plimbare 150+

 

Sa stiti ca poti sa mergi tare si calculat...nu e un paradox. Ideea e sa stii cat poti si sa nu te iei la tranta cu INCONSTIENTII.

Si astia care merg tare sunt de mai multe categorii :P

 

Pt initaitor :- da-mi si mie linku' si-ti zic daca e iubitor de curbe sau manelist.

 

Da ma dau mare! :D

 

Pt cei care merg legal:- Eu stiu ce e in sufletul vostru ..OFTICATILOR!

 

Hai ca am fost simpatic :)

 

 

Corect! Dar ei se dau mari motociclisti si cand e vorba sa evite un accident la limita sau sa faca o manevra din scurt se pierd cu firea si ii vezi la stiri ca s-au prapadit micutii si ca ce baieti buni au fost, nu mergeau nici tare, dar au avut ghinon. Si e normal ptr ca nu au mers in viata lor mai tare decat limita legala ptr a deprinde anumite abilitati, nici macar nu realizeaza limitele motocicletelor pe care le conduc, asta mai ales ptr ca merg ca pe sine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

free fly unde te dai tare man in constanta ca sunt 3 drumuri mari si late aici. unu spre corbu care e in reparatii capitale si pe vitezana nu mai faci copii la peste 130 , autostrada unde te plictisesti si consumi benzina cat tiru daca te duci la 250kmh si drumu spre vama unde ai doua curbe mari si late. aia din mangalia si ... . scuze. o curba mare si lata :P de dragul argumentului ca suntem concitadini sa o zic si pe aia din pasaj de la tuzla si aia de la iesire. niste frectii.

am vazut p'afara oameni care iau ace de par cand io opream si puneam picioru pe jos ca sa iau curba. d'alea de isle of man tt. haide sa pastram proportile. daca dracia baga 300 in linie dreapta si ne-am plimbat pe amkart sau pe cheia nu ne face in niciun fel brici.

 

 

in judet la noi nu e nici o curba man.

nu ai cum sa te dai pe 3 curbe in tot judetul. in primul rand nu ai cum sa incalzesti cauciucul si patesti ca baiatul ala cu gxr-ul de 7 jumate in curba de facebook de la mangalia.

ce fac o parte din racerii de la noi nu e dat pe curbe...e dat pe curba

 

Eu nu ma plimb pe la noi, nu-mi mai place.Acum am gasit un drum misto aprope la bulgari.

Baga id-ul meu :

freefly.gmb

 

poate ne combinam duminica la una mica. toata treaba face vo' 400km.

ai nevoie de 60leva si 70-100lei. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred la fel. Cred ca marea majoritate a motociclistilor care isi gasesc moartea in accidente rutiere se datoreaza clar lasitatii lor. Daca ar fi fortat limitele motoarelor lor ar fi invatat mai repede si nu ar fi pierit aiurea. Pe calea logica a cauzei si efectului , principala cauza a decesului pe 2 roti nu este viteza excesiva ci lipsa ei. Mersul incet omoara. Are sens.

Mai , din nou , e nu-s racer. Dar am fost pe circuitele enuntate mai sus. Terminati cu prostiile. Ca daca vine unu de face asta de cativa ani va face cu zeci de secunde pe racerii de bulevard. De la stop la stop si din marginea comunei pana in satu urmator nu devi profesional. Doar iti place adrenalina. Orice scuza e ridicola. Sunt o gramada de oameni pe forumu asta care o fac de o viata pe circuit. Va garantez ca nu aveti nici 1% din ce pot da ei. E drept ca oamenii merg cu scooteru prin oras :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bogdan_gba - ai sintetizat exact ce voiam sa transmit.

@Monsteristu' - la fel de bine punctat!

 

De multe ori la volan fiind si (mai ales de cand am A-ul) am incercat sa fac loc si sa protejez motociclistii din trafic si de multe ori mi-a fost rusine cu ei in fata prietenilor mei.

 

CEL mai jenant insa este cand vezi cat de mult este proslavit un astfel de "erou" care din pacate si inevitabil moare intr-un accident. Mai trist este cand ia cu el si altii care nu au nici o vina alta fie ca ii sunt pasageri sau ca s-au nimerit sa fie in preajma.

 

Anul acesta a fost un astfel de accident care, prin povestea lui m-a marcat destul de mult - multi dintre voi probabil ca stiu la ce ma refer.

 

In general ma bucur ca, am avut ocazia cu acest post sa regasesc si oameni cu capul pe umeri pe acest forum.

 

Acum, spre sfarsit de sezon, sa speram ca vom avea mult mai putine accidente anul ce va veni.

 

Asfalt uscat tuturor!

 

da nu ti-ai dorit nici odta sa te dai tare? acu' sincer si fara suparare.

 

de ex tata si-a luat un scuter de 50, m-am dat cu el....sa mor daca nu mi-a placut. Vezi peisaje mirosi ....e misto.

cu xx-ul nu vad decat asfaltul.

 

cred ca senzatia de pe 250 se apropie de senzatia de pe scuter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da nu ti-ai dorit nici odta sa te dai tare? acu' sincer si fara suparare.

 

de ex tata si-a luat un scuter de 50, m-am dat cu el....sa mor daca nu mi-a placut. Vezi peisaje mirosi ....e misto.

cu xx-ul nu vad decat asfaltul.

 

cred ca senzatia de pe 250 se apropie de senzatia de pe scuter.

 

Trec peste ironia fina :)

Sincer pana acum nu mi-am dorit sa merg cu mai mult de 140 pe motor. Cel putin in Romania.

Poate ca - la un moment dat voi ajunge si in faza respectiva. Si in nici un caz nu ii condamn pe cei care simt nevoia asta.

 

INSA! (si postul asta probabil va ramane in timp)

 

Daca se va intampla vreodata sa dispar intr-un astfel de accident imi doresc doua lucruri:

1. Clubul din care fac parte nu ma va idolatriza - cu poze in semnaturi si campanii media.

2. NU voi lua cu mine nici o alta viata!

 

Think about that!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Mare Gradina asta Carpatica... E cel mai bun brand de tara. Si daca promovam turismul pentru sinucigasi si sadici, facem un ban gramada sa scoatem tara din criza.

 

Mergeti racing... trageti tare... nici macar asfaltul sa nu-l mai vedeti... testati motocicletele cat va tin baierele si putin peste. Dar cand va duceti, duceti-va doar voi.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stati si voi in coloana ca toti ceilalti si mergeti legal, si atunci sa ceri respect" Asadar, cam asa sunt vazuti motociclistii in trafic, si in mare parte avea dreptate acea persoana cand a spus asta.

 

daca toate motocicletele s-ar transforma in masini, ar plange toti cei care cred ca "motoarele ar trebui sa stea in coloana la semafor". just my two cents.

 

cat despre cei care croseteaza prin trafic, fac depasiri riscante, se baga cu japca, merg cu viteze astronomice, o fac pe barba lor. orice ati scrie voi pe forum nu o sa ii schimbe.

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Mare Gradina asta Carpatica... E cel mai bun brand de tara. Si daca promovam turismul pentru sinucigasi si sadici, facem un ban gramada sa scoatem tara din criza.

 

Mergeti racing... trageti tare... nici macar asfaltul sa nu-l mai vedeti... testati motocicletele cat va tin baierele si putin peste. Dar cand va duceti, duceti-va doar voi.

 

Numai bine

 

Da nu inteleg ceva...

" Dar cand va duceti, duceti-va doar voi." adica ce eu de ex o sa ma duc ..stii tu ceva?...sau nu vb de mine?

Zi sa ma linistesc!

 

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o să continui să susțin că oricât de "racing" ar merge un motociclist este de 1000 de ori mai atent ca media soferilor de chestii cu 4+ roți. Âşi în umila mea experiență de condus legal pe stradă pe 2 roți deja am dat de cel puțin 100 de amețiți... când mergi tare eÂşti mult mai atent decât in cruazieră. părerea mea... Âşi mai e o chestie: normal că î-mi asum un risc când mă sui pe 2 roți dar acest risc nu ar trebui să includă Âşi tot felul de surprize aberante din partea drumului Âşi al celorlalți participanți la trafic...

 

cât despre commeturi din partea Âşoferilor... eu exact invers comentam că aÂş omorâ toți Âşoferii de tir... hahhahah vb cu un tip care era Âşofer de tir.... in dimineața respectiva tocmai luasem umăr la roată un iveco (parțial Âşi din cauza mea, ea fiind normal CA MA DUC PE MOBRA LA LUCRU)... na comunități distincte, bisericuțe cum vrei este perfect normal...

 

ride safe Âşi baftă la ratat intâlniri de gradul 3 cu surprize ce nu ar trebui să apară in trafic....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine ne spui parerea ta reala si peste ceva timp ca sigur nu va fi identica cu asta,am constatat dupa 4 ani de moto ca motociclistii mai tineri sunt "profesionisti" inca de la prima ieseala (ma stiu pe mine cat eram de prost si inca mai sunt) asa ca nu putem sa schimbam cu nimic destinul lui pentru ca nu va intelege si va face exact pe dos.

Mesaj completat

eu o să continui să susțin că oricât de "racing" ar merge un motociclist este de 1000 de ori mai atent ca media soferilor de chestii cu 4+ roți. Âşi în umila mea experiență de condus legal pe stradă pe 2 roți deja am dat de cel puțin 100 de amețiți... când mergi tare eÂşti mult mai atent decât in cruazieră. părerea mea... Âşi mai e o chestie: normal că î-mi asum un risc când mă sui pe 2 roți dar acest risc nu ar trebui să includă Âşi tot felul de surprize aberante din partea drumului Âşi al celorlalți participanți la trafic...

 

cât despre commeturi din partea Âşoferilor... eu exact invers comentam că aÂş omorâ toți Âşoferii de tir... hahhahah vb cu un tip care era Âşofer de tir.... in dimineața respectiva tocmai luasem umăr la roată un iveco (parțial Âşi din cauza mea, ea fiind normal CA MA DUC PE MOBRA LA LUCRU)... na comunități distincte, bisericuțe cum vrei este perfect normal...

 

ride safe Âşi baftă la ratat intâlniri de gradul 3 cu surprize ce nu ar trebui să apară in trafic....

Atunci cand mergi tare si o patesti ai foarte multe sanse sa te schilodesti sau sa mori direct cat de atent ai fi tu,

in schimb cand ai un mers echilibrat si responsabil sansele sa faci accident sunt mult mai mici si riscul sa te nenorocesti este iarasi foarte mic. SPUN ASTA PENTRU CA PE LOCUL NR.1 CAND ESTI PE MOTOCICLETA TREBUIE SA FIE SIGURANTA TA.(GANDESTETE BINE SI MEREU LA ASTA)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SPUN ASTA PENTRU CA PE LOCUL NR.1 CAND ESTI PE MOTOCICLETA TREBUIE SA FIE SIGURANTA TA.(GANDESTETE BINE SI MEREU LA ASTA)

e imposibil asta intr-o tara in care mersul in grup e exact ca iesirea in grup la discoteca. se lasa cu scandal.

"motocicleta mea merge mai bine ca a ta!!!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana acum am tot vazut topicuri de la "motociclisti" cu 2 1/2 care tot ne explica ei cum sa nu mai mergem tare

 

bine .....

 

astept acum un topic de la "miari" cum sa mergem incet, calculat, legal etc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e imposibil asta intr-o tara in care mersul in grup e exact ca iesirea in grup la discoteca. se lasa cu scandal.

"motocicleta mea merge mai bine ca a ta!!!"

.... mersul in grup include niste reguli intre prieteni, unde sunt mai multi oameni apar legile si regilile.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite inca unu care cu un scuter s-a trezit sa dea lectii.....cu 6000 sau 60.000 de km.....bah frate eu cred ca tie iti place sa vezi cum alti se cearta.....sa nu te prind pe sosea ca iti intorc casca pe cap......legal frate!!!]

huaaaaaaaaaaaaaaaa!

ia baga tu un 150 sau 160 la ora......aaaa sorry man acuma vad ca motorul tau nu merge atat.Incearca sa vezi cum e la viteza mai mare sa vezi cum casti ochii si reflexele devin mai ascutite....dar de ce imi bat eu capul???

Editat de art
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg altceva, de ce pot sa intru in showroom si sa cumpar o motocicleta sau masina capabila sa mearga cu 300km/h cand limita este 130 pe autostrazi in MAREA MAJORITATE a tarilor!!!! In afara de Germania si Autobahn-ul lor nicaieri nu ai voie cu mai mult de 130!!

 

 

De ce se fac masini care merg mai mult, de ce se fac motoare care merg mai tare de atat???? Ar trebui sa scie pe ele ca sunt neinmatriculabile si ca sunt niste jucarii cu care te dai pe circuit!

 

Unde-i logica? De ce ne lasa sa cumparam masini care depasesc limita legala? De ce nu sunt toate limitate la 130km/h in fara de cele din Germania?

 

Ia sa vedem un rapsuns logic! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg altceva, de ce pot sa intru in showroom si sa cumpar o motocicleta sau masina capabila sa mearga cu 300km/h cand limita este 130 pe autostrazi in MAREA MAJORITATE a tarilor!!!! In afara de Germania si Autobahn-ul lor nicaieri nu ai voie cu mai mult de 130!!

 

 

De ce se fac masini care merg mai mult, de ce se fac motoare care merg mai tare de atat???? Ar trebui sa scie pe ele ca sunt neinmatriculabile si ca sunt niste jucarii cu care te dai pe circuit!

 

Unde-i logica? De ce ne lasa sa cumparam masini care depasesc limita legala? De ce nu sunt toate limitate la 130km/h in fara de cele din Germania?

 

Ia sa vedem un rapsuns logic! :)

 

propun sa se dea cate una ...sa ajunga la toata lumea

 

pentru ca e capitalism, pentru ca o limitare ar stopa procesul tehnologic

pentru ca nimeni nu dezvolta conceptul de a consuma mai putin ci doar DE A AVEA CATI MAI MULTI CAI PUTERE

SI A CUMPARA gazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

 

si pentru ca omenirea si.a dorit de la inceputuri CEVA MAI MARE, MAI PUTERNIC, MAI MULTA VITEZA

 

...nu doar FEMEILE :P

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg altceva, de ce pot sa intru in showroom si sa cumpar o motocicleta sau masina capabila sa mearga cu 300km/h cand limita este 130 pe autostrazi in MAREA MAJORITATE a tarilor!!!! In afara de Germania si Autobahn-ul lor nicaieri nu ai voie cu mai mult de 130!!

 

 

De ce se fac masini care merg mai mult, de ce se fac motoare care merg mai tare de atat???? Ar trebui sa scie pe ele ca sunt neinmatriculabile si ca sunt niste jucarii cu care te dai pe circuit!

 

Unde-i logica? De ce ne lasa sa cumparam masini care depasesc limita legala? De ce nu sunt toate limitate la 130km/h in fara de cele din Germania?

 

Ia sa vedem un rapsuns logic! :)

 

1 pai pulitia din ce ar mai trai? nici un radar, nici o amenda... n-ar mai avea motiv nici irinel sa puna camere de supraveghere pe DN1, nimic nimic nimic.

 

2 fabricile de masini ce ar mai vinde? daca toate ar avea aceleasi performante cu ce s-ar mai lauda? care are cel mai smecher scaun de piele? si asa prin reclame hyundai se lauda ca e super masina. atunci mercedes ce ar mai trebui sa spuna?

 

3 oamanii de ce si-ar mai lua masini? sa se laude cu scaunul de piele? si asa multi au o problema - cu ceva timp in urma nu exista limitator deloc dar acum cam toate masinile puternice sunt limitate la 250km/h. se mai lauda si ei cu acceleratia si cu puterea motorului dar oricum sunt mandri ca masina lor prinde 250

 

4 ar disparea TopGear, lumea ar ajunge la depresie. In vest majoritatea isi iau masinute din ce in ce mai mici (foarte multi au trecut deja la biciclete) dar macar trebuie sa le lasi speranta, sa ii lasi sa viseze. e nevoie de o emisiune simpatica precum TopGear care sa le arate cum arata lumea ideala a automobilistilor. daca TopGear s-ar ocupa numai cu masinute mici mici nu ar mai avea nici un haz, indiferent cat de simpatici sunt prezentatorii.

 

era sa uit. ma intorc un pic la pctul 1. pai mai traiesc si altii de pe urma masinilor puternice - asiguratori, finantele statului, finante locale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propun sa se dea cate una ...sa ajunga la toata lumea

 

pentru ca e capitalism, pentru ca o limitare ar stopa procesul tehnologic

pentru ca nimeni nu dezvolta conceptul de a consuma mai putin ci doar DE A AVEA CATI MAI MULTI CAI PUTERE

SI A CUMPARA gazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

 

si pentru ca omenirea si.a dorit de la inceputuri CEVA MAI MARE, MAI PUTERNIC, MAI MULTA VITEZA

 

...nu doar FEMEILE :)

 

Pai si atunci daca totul e o PORCARIE la nivel mondial si ne joaca ca pe papusi sa cumparam gaz si sa o duca ei bine, apoi vin si ne spun ca le-am cumparat degeaba, ca limita de viteza e 130!!!

 

Deci, chiar daca as avea circuite de curse in tara tot m-as da cu motocicleta asa cum vreau eu. Ca incerc sa o fac cat mai safe, asta e doar in functie de cat ma duce capul in momentul respectiv. Poate pana la urma gresesc si aia e...

 

Dar avand un motor care ia intr-a Ia 100, a doua 160, a 3-a 220, a4-a vreo 250 si care are 6 viteze, cum dracu sa merg cu cu 50 la ora? Sau pe drum cu 100 la ora? De ce naiba l-au produs si m-au lasat sa ma urc pe el pe sosea?

Ce se asteptau de la mine, sa schimb doar a 2-a?

TOTI SUNT NISTE IPOCRITI! De la producatorii de scule d-astea pana la cei care impun regulile!

 

Daca s-ar vrea rezolvata problema nu s-ar mai vinde astfel de motoare decat neinmatriculabile pe strada, doar pentru circuit. La fel si masini.

 

Iar restul ca in comunism, un fel de Loganuri cu motoare capabile sa mearga doar pana la 130!

 

Si sa se dea cate una, sa ajunga la toata lumea! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana acum am tot vazut topicuri de la "motociclisti" cu 2 1/2 care tot ne explica ei cum sa nu mai mergem tare

 

bine .....

 

astept acum un topic de la "miari" cum sa mergem incet, calculat, legal etc :)

 

bun si la obiect topicul!!!

mai bine de 80% din motociclistii care prefera stilul ss isi cumpara primul motor de 600+ cmc sarind peste treapta 250-400cmc. se considera ei mai experimentati... garantez ca pe viraje te bate un 2jumate de te asculta cu urechea asadar isi cumpara 600 doar pt viteza mare de top. se urca pe motoreta fara sa afle de la cineva cum se folosesc franele, cum se deplaseaza motoreta in viraj fata de axul drumului daca franezi/accelerezi, nu le spune nimeni cum se iese din voblaj sau nicimacar cum se tin mainile pe ghidon si cu toate astea ii primesc in grupul lor la plimbare....

 

am fost blamat destul de tare acum cativa ani cand am scris alaturi de RIP intru-n post ca e vorba de selectie naturala, in accidentul respectiv motociclistul a adormit in timp ce se deplasau in grup spre mare, a intrat pe contrasens frontal in masina unui ofiter de politie.... cu totii au sarit in sus ca a fost si vina soferului, ca ar fi putut evita etc... dar cu cateva posturi mai sus spuneau ca a stat pe massanger pana la 5 dimineata si apoi a plecat la drum.

as dori sa ii intreb pe cei care au zis atunci ca nu se poate adormi pe motor din cauza oboselii excesive sa imi spuna daca intre timp si-au mai schimbat parerea.

 

din lipsa de circuite si constientizarea calitatii drumurilor am renuntat la ss/st si ma trecut la offroad unde e loc sa te dai la noi in tara de vin cate unii tocmai din germania pt o vacanta in munti.

 

nu avem circuite, nu avem unde sa ne dam, e departe.... bai baieti, voi v-ati luat ss ca sa impresionati pasarile prin oras nu ca sa faceti performanta, daca intradevar doreati sa mergeti pe circuit gaseati cu cine si cu ce chiar pe acest forum, dar de ... pe circuit nu vine si fetele sa ma vaza cu 300+ si imi trebuie si combinezon, nu pot s-o mai ard in papuci, nu mai sunt masini care sa se dea laoparte de la stop cand vin io cu tobele mele racing facute la nea gogu in curtea scolii pe care am lipit un aptzipild aBramovik sau leo(din strehaia)vince. pe circuit esti doar tu si motoreta si din cand in cand mai trece cate o racheta pe langa tine de iti invarte casca in cap!

 

acum cateva luni a fost etapa de sm la amkart si erau niste meseriasi posesori de SS care erau foarte suparati ca nu se pot da pe circuit pt ca: ....e unii cu niste cacao-uri de motorete d-alea de cros si cica e etapa nationala si nu putem sa ne dam noi....(convorbire telefonica)

 

va las sa amalizati singuri reactia personajelor din imaginea alaturata cand au vazut cum se abordeaza defapt virajul din capatul liniei drepte, asadar analizati fetele celor din public!

 

era o sintagma pe undeva: sa mergi la limita evitarii oricarui pericol... buna asta zic eu, si interpretabila.

post-1864-1288771473_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va las sa amalizati singuri reactia personajelor din imaginea alaturata cand au vazut cum se abordeaza defapt virajul din capatul liniei drepte, asadar analizati fetele celor din public!

 

era o sintagma pe undeva: sa mergi la limita evitarii oricarui pericol... buna asta zic eu, si interpretabila.

 

 

ahaaaaaaaaaaaaaaa

 

tu esti ma ALA de face gropi pe am..kaka...art......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahaaaaaaaaaaaaaaa

 

tu esti ma ALA de face gropi pe am..kaka...art......

inca nu, ca inca nu m-am tavali pe amkart dar lucrez la un proiect :) gen Plevna

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...