Sari la conținut

Honda CBR600F 2011


sp33d_fr3ak
 Share

Postări Recomandate

nu te chinui sa descoperi cand a fost fabricata dupa actele din romania, poate fi fabricata si in 2011 stai linistit astia ar scrie orice doar sa o inmatriculeze, seria de sasiu zice ce e sasium poti avea motor de avion pe ea :laugh:)

 

cat despre carene nu stiu ce sa zic sunt de RR 2003 ? sau de ce spanac sunt alea ?

 

PS: totul ce face F2-ul este sunetul care il scoate cel putin pentru mine e ceva ce vreau sa aduc la stadiu de fabricatie schimbandu-i cam tot ce se poate.

 

@gixu.: Fiecare cu gusturile lui gixu-le te-n spanac ca erai ca o strutocamila pe transalp-ul ala ca sa zicem asa :)) te-n puii mei ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Carenele e de 1000 RR de la 2005 incolo ! Oricum e fibra...

 

 

ce faci ma nyt?

 

ti-ai mai revenit ? cand mai vrei sa bagi un dans ? :laugh:

 

eram curios ce carene sunt ca si eu cat carene ptr a mea dar nu de RR ca nu vreau sa o fac strutzocamiloiepurosarpe cu far in spate dar caut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carenele alea sunt de 600RR 2003-2004, cel putin cea frontala.

Totusi ce te-a indemnat sa iti cumperi un asemenea cazan cu haine de wc public? :laugh:

 

da ce are ma motorul respectiv ? sau e o moda decat dupa 2000 trebuie sa fie ca sa mearga ?

 

eu unu nu vad nimic facut dupa anul 2000 decat pentru a schimba piese... pana si masina vrea sa o iau din 91, o honda civic ...

 

parca nu le mai fac asa cum trebuie le fac doar ca sa cumperi consumabile si sa schimbi tot timpu ceva la ele ... de consum ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce are ma motorul respectiv ? sau e o moda decat dupa 2000 trebuie sa fie ca sa mearga ?

 

eu unu nu vad nimic facut dupa anul 2000 decat pentru a schimba piese... pana si masina vrea sa o iau din 91, o honda civic ...

 

parca nu le mai fac asa cum trebuie le fac doar ca sa cumperi consumabile si sa schimbi tot timpu ceva la ele ... de consum ....

 

Nu-i vorba ca nu apreciem... chiar imi place sa vad un F1, F2 sa mearga perfect. Dar sa fie originale... In cazul de fata, e un 3 in 1 :)

Carenele laterale cat si cea frontala sunt de CBR 600RR. Codita este de 1000RR (defapt, seamana cu aia, dar are alta forma, probabil ca sa se potriveasca pe acest motor). Sunt de fibra, folosite de obicei pentru circuit. Iar cireasa de pe tort este.... toba de R6 :laugh: si bonus la ea, sticker-ul Akrapovic :)

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i vorba ca nu apreciem... chiar imi place sa vad un F1, F2 sa mearga perfect. Dar sa fie originale... In cazul de fata, e un 3 in 1 :P

Carenele laterale cat si cea frontala sunt de CBR 600RR. Codita este de 1000RR (defapt, seamana cu aia, dar are alta forma, probabil ca sa se potriveasca pe acest motor). Sunt de fibra, folosite de obicei pentru circuit. Iar cireasa de pe tort este.... toba de R6 :D si bonus la ea, sticker-ul Akrapovic :P

 

 

sa nu fim rai nu e 3 in 1 ... e ceva modificat, nu intotdeauna e reusit dar si mie imi plac carenele alea, de orice alt motor ar fii daca pica bine si sunt functionale dc sa nu le folosesti ? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ce e de remarcat e durabilitatea lor, si inovatia de care au dat dovada in 87'

 

eu am 500F si dupa 24 de ani merge perfect si arata ok pt o moto din anii 80

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Ce e de remarcat e durabilitatea lor, si inovatia de care au dat dovada in 87'

 

eu am 500F si dupa 24 de ani merge perfect si arata ok pt o moto din anii 80

 

La capitolul fiabilitate, poate cele mai vechi; astea noi au cam multe bube (releu de incarcare, oala de ambreiaj + rulment, ca sa nu mai zic de vestita distributie Honda, care cade glorios) ca sa mai vorbim, cu atat mai putin ca sa poata fi motor de "legenda"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin bunavointa celor de la Honda Dortmund, am avut ocazia sa ma plimb cu un CBR600F nou nout. Mie imi place, atat estetic cat si cum merge. Displayul nu mi se pare din cale afara de reusit dar cine sta sa citeasca indicatiile de pe el in mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...