Sari la conținut

Dau Piese De Comuniste Pe Bere


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

PS Cine are pe acasa un cauciuc de auto 165R13? Am ramas fara rezerva la conserva...dau piese moto la schimb sau bere :hug:

Musai 165? 155 nu vrei? Problema e ca il am la tzara :( S-ar putea totushi sa gasesc shi 165.

Dar faza este ca shtiu un depozit de fiare vechi, Colect Metal sub podul de la intrarea pe A1, unde vand rotzi cu totul cu 30 RON- daca vrei itzi caut o roata buna, eu ma duc sapt viitoare acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

PS Cine are pe acasa un cauciuc de auto 165R13? Am ramas fara rezerva la conserva...dau piese moto la schimb sau bere :hug:

Axo hai ca ai noroc, tzi-am gasit 2 gume 165/70 R 13 Montana, pereche, dar una e oleaca mai tocita decat ailalta. Le am acasa "la avion", zi cum shi'n ce fel, la o adica vin la tine numa' sa-mi mai dai odata pe PM adresa ca am uitat'o. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

THX Mishule, Vb la telefon sa vedem cum facem zilele astea, sa-ti dau si pistonul si cilindrul ala :hug:

 

 

BladeXP, pinionul turometrului nu cred ca merge, cel putin nu cu tot cu carcasa, si nu stiu daca se demonteaza sa potrivim numai pinionul propriu-zis si axul. Pedala ar trebui sa mearga, din cate stiu au aceleasi caneluri, depinde acum cum e la tine daca loveste de toba sau nu. Te astept sa vezi pe pipaite si daca ai si piesele problema la tine facem comparatie pe viu. Daca iti sunt bune, ti le dau cu placere. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bordul s-a adjudecat doritorului, :cheers: iar la gramada de fieratanii mai adaug un carburator de Jawa-CZ care a mers ok pe a mea de 350cc. E modelul mai vechi dinainte de TS si cu el mergeam cu consum 4% la drum intins. L-am gasit ratacit prin curte , trebuie curatat un pic dar e ok.

 

P.S. Mihaiachi, daca citesti pe aici da un semn de viata te rog ca nu stiu cum sa mai dau de tine :) Singurul nr de tel pe care il am e tot timpul inchis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu e de Jawa/CZ ( sunt la fel) . Nu stiu daca are jiglerele originale sau nu , cert e ca eu l-am probat pe motor de 350cc. Probabil merge si pe 250 fara greturi.

 

P.S. Al meu e mai ieftin :drink: 1 bere URSUS. Intelegeti-va care-l vrea pe care si cine se prezinta primul il are. BladeXP, nici macar nu-ti accept bani pe el, numai bere :cheers: A mai venit un baiat sa-mi dea bani pe o piesa si l-am trimis la magazin sa ia 1 bere. Principiile-s principii :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

mai aveti carbelitorul de jawa si o pereche de scaritze ? facem un schimb de bere contra fiare miercuri seara la arc (si eventual o preferinta silva, ursus, timisoreana :burnout: )?

 

roata de cz 175 FATZA - cu ax & angrenaj de turometru si saua [daca are vinilul inca bun] mai exista? sper ca nu ma "intind" prea mult daca spun ca am nevoie si de ele... bineintzeles ca o sa trebuiasca sa arat si cum le'am folosit (poze sau live... dupa cum ne ajuta vremea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Carburatorul este;

Scarite.....sunt;

 

Rotile fata-spate...check

 

Angrenaj turometru- este cel din poza

 

Shaua... cred ca nu am dat-o, era prin beci numai ca e de Jawa TS , nu de CZ

 

 

Mai degraba te astept intr-o seara pe la mine, cu un tel inainte sa stabilim ora. Stau in Lacul Tei-Floreasca . Asa te uiti si iti alegi ce iti trebuie .

 

PS berea preferata... URSUS ;) :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai adauga la lista 4 prezoane de alternator de Dnepr. Stiu ca era problema cu ele, pt ca au intr-un capat filet normal si in celelalt filet cu pas fin , si nu ai de unde sa le iei daca plesnesti sau pierzi unul . :burnout:

 

 

 

PS: Nu m-a mai sunat nimeni :D Treaba voastra , voi o sa plangeti dupa piese ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Axo vezi ca am eliberat un raft de fishet la serviciu, cand nu le mai suportzi in beci shi pace suni shi trec eu cu trabi shi schimbam un beci cu altul :burnout: - ca jos acolo in arhiva la serv poa' sa stea forever...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carbelitoru ala de jawa/cz o merge si pe jaweta de 125? :yikes:

daca da maine trec pe la tine sa discutam ;) :D

 

am zis ca l'am rezervat io :D ... dar... primul venit primul servit. scuze axa... sunt plecat din bucale pana duminica :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zis ca l'am rezervat io :yikes: ... dar... primul venit primul servit. scuze axa... sunt plecat din bucale pana duminica :burnout:

scuzele mele. nu am citit tot topicul :P asa ca ramane al tau. informativ merge sau nu? :D

 

am zis ca l'am rezervat io :blbl: ... dar... primul venit primul servit. scuze axa... sunt plecat din bucale pana duminica ;)

scuzele mele. nu am citit tot topicul :wink: asa ca ramane al tau. informativ merge sau nu? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuzele mele. nu am citit tot topicul :D asa ca ramane al tau. informativ merge sau nu? :burnout:

scuzele mele. nu am citit tot topicul :D asa ca ramane al tau. informativ merge sau nu? ;)

 

asa te vreau ombre...ca ma pregateam sa ma iau de tine :yikes: carb de jawa zici?hmmm...stiam pe cineva...daca gasesc, iti zic...vezi ca la mine la motor va astept prob sambata...mai e, asa ca vad cum imi fac timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rotile mai sunt, complete cu cauciucuri si foaia spate .

 

Cu carburatorul va intelegeti voi care il vrea pana la urma :wave: Nu stiu daca merge pe 125, e cam "mare" .

 

 

Am mai gasit si un etrier ,zacea aruncat pe acolo... care vrea sa-si adapteze pe comunista o frana pe disc il poate folosi. Are deja o flansa de adaptare facuta dar nu stiu pentru ce . Nu stiu de la ce moto e, si nu are placute.

:peace: hai cu berea ca mi-e sete :ok:

 

 

 

PS: In poze si shaua de Jawa TS

post-462-1165006942_thumb.jpg

post-462-1165006963_thumb.jpg

post-462-1165006983_thumb.jpg

post-462-1165007001_thumb.jpg

post-462-1165007033_thumb.jpg

post-462-1165007088_thumb.jpg

post-462-1165007108_thumb.jpg

post-462-1165007122_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carbu' nu il pun pe minsk. stiu ca e prea mare... de aproape 3 ori daca il las cu aceleasi jicloare... am un amic neforumist (din breaza) care si'a marit aiurea jicloarele crezand ca obtine o "putere mai mare". rotile si saua nu mai servesc :peace: . am gasit unele pe 18' si un sezut cu burete bun - vinil ii iau maine la metru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut . Am si eu nevoie de un piston pentru un cz de cros cred ca e de 175 sau 250 . Ideea e ca diametrul la piston ar trebui sa fie de 70 mm . Ai asa ceva ? Cel care l-a avut nu cred ca era original oricum are 2 segmenti destul de subtiri si destul de scurt . Cel mai mult ar conta diametrul la la piston daca ai avea . Uite aici un link cu motorul despre care vorbesc : http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

Ceva in genul asta arata motorul .

Editat de dragos1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...