Sari la conținut

Cineva Acolo Sus Ma Iubeste


one_crazy_biker
 Share

Postări Recomandate

Sper sa intelegeti daca scriu cam aiurea...inca nu miam revenit si tremur tot... :yikes:

 

Sa sa povestesc ce sa intamplat.... Azi dimineatza pe ora 10 am iesit si yo cu capra mea la o plimbarica...Soare afara,asfaltu uscat ,super belea pt. motor!!

 

Ma plimb yo prin orash vreo 20 min , si mia venit in cap sa i dau putin gaz.! Zis si facut...ma duk frumusel pe o stradutza de la iesirea din orash...(nu prea se circula pe acolo)...trag pe dreapta,ma uit in spate si in fatza...drum drept si nici draq pe drum!!!

Merg yo ce merg...i dau a 4-a..aveam cam 160 km/h...totu era perfect...cand dintre pomi vad un tractor care dadea sa iasa (probabil fara sa se asigure :angryfire: :angryfire: :angryfire:) instincitv am dat sa trag stanga sal evit, cand pe contrasens o tigaie de dacie....in momnetu ala mam panicat si pur si simplu nu am mai stiut ce sa fak.. :finger: NU STIU ce inger la facut pe tractorist sa nu mai dea inapoi ,,si am reusit sa ma strecor printre tractor si conserva... ESte prima oara cand am fost la un pas de accident,si sincer sa fiu nu stiu cum sar fi terminat...tinand cont ca franasem cam pana pe la 120 km/h....

 

Am tras pe dreapta ,am coborat de pe moto si mam pus in poponeata pe marginea drumului..tot nu imi venea sa cred ca am fost probabil la un pas de moarte ( aveam doar casca pe cap,,,geaca si manusile erau la un tovarash care a plecat la bucurshti si mi lea cerut)

I multumesc lui dumnezeu ca am scapat doar cu zdravana sperietura ;)

 

Pt. totzi bikeri,,avetzi grija firar sa fie.. prea multi mor pe motociclete.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic: Cu tot respectul, invata ortografie... esti jalnic!

 

On topic: Ma mir ca esti atat de ok. Dar na... bulan! Ai grija la strada si cand te furnica in podul palmii, ori te scarpini, ori iesi cat mai departe de oras si eventual cat mai bine echipat.....

 

 

 

Ochi mari, multi si bine deschisi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. era s-o patesc intr-o situatie usor asemanatoare. acum 3 nopti ma intorceam acs .... eram prin tineretului, ora 1:00, drum liber, vad eu la vreo 100 m semafor verde - hai s-o calc putin. N-am ajuns la mai mult d 80km/ora si vad in fata un grup d drogati iesiti d dupa niste masini, sareau in mijlocul drumului. Frana brusca p fata, apoi calcat spatele. Mi-a fugit motoru d poponeata intr-o parte dar tot intram in ei ca s oprisera d panica in fata mea. Trag stanga si intru p contrasens la maxim 1 m d o masina am reusit sa franez si sa ma opresc. Respectivii radeau d nu mai puteau, vreo 3 masini s-au oprit sa vada sunt bine si am petrecut cateva min tremurand si gandindu-ma c era mai grav: sa-i fi rupt p aia in doua sau sa ma fi atins masina aia p contasens.... :crack:

 

bine ca sunt bine si sa vad cat mai putine posturi noi la sectiunea asta :crack:

 

pace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FRANA! nu in momentul de panica ...atunci cand l-ai observat pe ala cu tractorul! nu uita ca ESTI INVIZIBIL! oricat de paranoic ar suna....sa sti ca asta iti salveaza viata...nici daca te uiti in ochii lui si el in ai tai sa nu ai incredere....creierul lui nu te-a procesat! mare grija! ..si multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

automobile, carute, ciini, oameni, si vad ca nimeni n-a patit-o inca, pasari (de obicei ciori) in raza vizuala, cu siguranta vor face in asa fel incit sa ajunga pe traiectoria ta. In mai bine de 7 cazuri din 10.

Daca mai mult de doua masini pe acelasi sens, se vor depasi, daca sint pe sens contrar, se vor depasi. Daca e una singura, intra pe un drum lateral, de obicei pe stinga, mai rar pe dreapta, taindu-ti fata. Daca n-are drum lateral, fii convins ca ori opreste, ori intoarce, oricum, daca nu face nici asta, 100% a vazut o gropa si o va evita. De obicei prin tine. Masinile de pe drumurile laterale nu au fata. Nici tractoarele, nici carutele. In intersectie se poate intra si cu fata, si cu spatele, mai rar pe o parte..Nu e paranoia, e realitatea.

Oricum ceva nu inteleg, cum naiba de la unu sase zero s-a dus numai la unu doi zero, ori i-ai vazu f tirziu, ori n-ai frinat mai deloc, ca asta se intimpla si daca iei numai mina, si te scoli de dupa carena..In alta ordine de idei, grija mare, norocul e un consumabil care nu se schimba la service, si de obicei se termina repede. Nu ezita sa reduci atunci cind calculul inititial nu mai corespunde cu situatia din teren. Pina una alta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te supara pe mine dar mai bine iti luai un scuter. Daca nu stii inca faptul ca esti invizibil in trafic, ca esti extrem de expus si ca iti poate sari orice in fata mai bine lasa-te de motoare. Nu de alta, dar poti ucide oameni nevinovati... A, si inca ceva! Cred ca in viata ta nu numai ingerul acela te iubeste, gandeste-te la asta cand treci de 80km/h!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: de cat timp mergi pe moto? :crack: :crack:

 

 

Sunt chestii care se fac si chestii care nu se fac....in momentul cand nu esti in stare sa gandesti rapid si chiar sa pilotezi la viteza aia, ce cauti pe un astfel de motor la mach 3 ? Zeul Bulanului Exagerat ( bueiiiii copyrightu' ,da ? :funny: ) a vegheat de data asta peste tine, dar poate data viitoare e dus pena la closet si nu te mai vede :crack:

 

 

E un bun prilej sa te gandesti serios la viata ta si cum ar arata vazuta dintr-un scaun cu rotile... si la faptul ca trebuia sa inveti mai intai sa pilotezi un carucior de butelii inainte sa te sui pe torpila :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma doare in continuare faza cu ortografia :crack: (asta in cazul in care nu ai facut romana cu profa de maghiara)! :crack:

 

Si acum tremuri dupa faza aia? Nasol tatae!

 

 

 

Subscriu la Axa cu Scame (respect :crack: ) .... take a butelii charriot si give it a shot! :crack:

 

 

 

Ochi mari, multi & bine deschisi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...