Sari la conținut

vipu
 Share

Postări Recomandate

Man, meri cu masina pana la Polus, iti pui nevasta pe ATV, o iei spre muntele Rece, gasesti o cabanuta si va reintoarceti duminica ;-)

 

Unde gasesc un catalog online, de piese, pt. Suzuki ?

Am cateva repere la motor pe care as vrea sa le inlocuiesc, dar mai intai, vreau sa imi fac o idee de pret.

La fel cum ma orientez la BMW, pe www.realoem.com, mi'ar placea sa gasesc si pt. Suzuki GSR.

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O asigurare CASCO si-o permite doar acela care-si permite un motor nou, adica SCUMP.Asa a fost in trecut , asa va fi si in viitor.

Eu v-am explicat cat am putut de pe larg si explicit cum stau de fapt lucrurile cu asigurarile obligatorii RCA. Oricat de mult ai plati asigurarea, firma scumpa plateste cat o obliga legea nu mai mult. Apoi isi recupereaza banii de la firma asiguratoare a vinovatului. Cine pierde aici? Doar tu, pentru ca ai platit MAI MULT! pentru acelasi lucru :) . E un joc de imagine, la fel ca democratia. Nu suntem la fel, nu avem aceleasi interese. Unii calaresc motoare pe care au dat o groaza de bani si tin la ele ca la o comoara, unii se dau pe motoare ieftine, altii calaresc pur si simplu motoare. Unii risca in trafic, altii nu! Unii se dau pe speeduri, altii pe choppere. Am remarcat ca in democratie nimic nu e stabil. Apare mereu un "noul dero" , Chiar si noua coca cola, de ce nu ar fi la fel si in asigurari? Tocmai a trebuit sa fac la munca o procedura sa li se explice la clientii care suna la 929 de ce sunt nu mai putin de 6 taxe care n-au nici in "clin si maneca" cu consumul de curent in factura ?. Traim intr-o lume dinamica, o lume a banului unde castiga cei care inventeaza mereu un alt ambalaj pentru "cacao" .Si tot mai mult o lume a taxelor. Eu sper ca unii au inteles ce se inatampla de fapt.

 

Chestiile OBLIGATORII sunt peste tot o vaca de muls, o mina de aur. De la trusele sanitare "abilitate" la cauciucurile de iarna si asigurarea obligatorie de case. Concurenta reala a diminuat la maximum valoarea politelor RCA . Unde e profitul domnilor? Nu se mai poate asa! Daca nu le tine smecheria asta, vor gasi alte metode, vor corupe, se vor intelege. Dreptul de a circula se va plati tot mai scump, ca si benzina superaccizata deja. :crack:

Poate nu am fost explicit: restul sunt detalii...inutile :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. vreau sa imi pun xenon h3 pe moto pe faza scurta. de care si de unde ca imi prind urechile. am nevoie doar de un blast si un bec h3 4300k. plssss HELP. gasesc ceva pina in 80 ron?

Pe strada sunatoarei. nu stiu exact ce numar, dar e vis a vis de o gradinita, la o casa cu poarta metalica este o firma care are tot ce trebe. Din pacate nici numele firmei nu mi-l amintesc. Nu stiu daca-ti vinde doar un bec. Eu anul trecut am luat un set de 2 becuri si un blast de la ei si a fost vreo 95 lei.

Spuneai intr-o postare anterioara ca nu vezi nimic cu bec obisnuit. Daca cumva nu mai ai luciu la oglinda farului sau sticla iti este tare matuita nu vei rezolva problema nici cu xenon. Am avut aceeasi problema si la DR-ul meu si doar prin schimbarea intregului far am scapat de intuneric.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faru si sticla e ok. putin cam mic interioru ala cu lucuiu de aceea modelu asta de fzs are baiuri cu farurile. macar luminozitatea la xenon i mai mare. merita sa incerco 100 nui o lume. am bagat io mai mult degeaba. imi zicea mita de bec cu lupa. da cum am mai zis. is afon cu astea. deaceea am cerut ajutor la altii care se stiu. mersi

 

faru si sticla e ok. putin cam mic interioru ala cu lucuiu de aceea modelu asta de fzs are baiuri cu farurile. macar luminozitatea la xenon i mai mare. merita sa incerco 100 nui o lume. am bagat io mai mult degeaba. imi zicea mita de bec cu lupa. da cum am mai zis. is afon cu astea. deaceea am cerut ajutor la altii care se stiu. mersi

daca la far am bec h3, xenonu trebuie sa fie tot h3 ca sa nu modific faru sa pot pune becu normal inapoi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faru si sticla e ok. putin cam mic interioru ala cu lucuiu de aceea modelu asta de fzs are baiuri cu farurile. macar luminozitatea la xenon i mai mare. merita sa incerco 100 nui o lume. am bagat io mai mult degeaba. imi zicea mita de bec cu lupa. da cum am mai zis. is afon cu astea. deaceea am cerut ajutor la altii care se stiu. mersi

 

 

daca la far am bec h3, xenonu trebuie sa fie tot h3 ca sa nu modific faru sa pot pune becu normal inapoi?

 

 

dupa cum ti-am zis iti trebuie doar balast ( ii de un singur fel la toate sau slim ) si un bec h3 .....strada unde ii firma geocom ii otetului nr 5a in spate la fabrica de bere vb luni sa intreb daca au, dar nu vand decat pt masini set complet 2 balasturi si 2 becuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. stie cineva un service bun de calculatoare? am nevoie de o firma cu oameni profesionisti pe mana carora sa pot lasa linistit calculatoarele de la firma si cel personal. nu am timpul si experienta necesara sa le fac eu asa ca daca a-ti avut experiente placute cu vre-un service va rog sa imi spuneti.

totodata vreau sa va sfatuiesc sa stati departe de serviceul...sincer am uitat ce nume avea dar e in ghiorgheni pe titulescu nr. 33. sunt groaznici, neseriosi pana in maduva oaselor si nici treaba nu si-o fac bine, si-au batut joc. va multumesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cate calculatoare discutam? te-as pune in legatura cu tipul ce asigura mentenanta la noi la firma, e super ok

 

pentru inceput doar unu. sa imi fac o idee. asa am mers si la firma aia de pe titulesc cu cel personal si m-am convins cum le e soiul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare intrebatoare-vreau sa imi cazez motorul pe timpul iernii intr-un garaj,cu posibilitatea de al vedea in orice clipa,nu de alta,dar poate mi se face dor de el..............ce parere aveti despre bcustoms?am inteles ca si ei cazeaza motoare.sant de incredere?ca din ce am citit pe forum,nu par,...sau alta varianta de a caza motorul pe timpul iernii?un pret de criza.............va multumesc.sper ca de data asta sa fiu luata in serios,nu peste picior..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti merge linistita in Gruia la Bcustoms.

Domnul fie cu tine si motorul tau.

 

Dar am o intrebare neintrebatoare care defapt sunt doua intrebari : de ce nu folosesti cratima? Si de ce folosesti mai mult de trei puncte de suspensie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare intrebatoare-vreau sa imi cazez motorul pe timpul iernii intr-un garaj,cu posibilitatea de al vedea in orice clipa,nu de alta,dar poate mi se face dor de el..............ce parere aveti despre bcustoms?am inteles ca si ei cazeaza motoare.sant de incredere?ca din ce am citit pe forum,nu par,...sau alta varianta de a caza motorul pe timpul iernii?un pret de criza.............va multumesc.sper ca de data asta sa fiu luata in serios,nu peste picior..........

 

Da-i un PM user-ei Black Widow, s-ar putea sa mai aiba un loc liber in garaj.

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...