Sari la conținut

vipu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intre Poiana Horii si Albac ai pasul Ursoaia care la ora asta e precis inca sub zapada. Este posibil sa trebuiasca sa te intorci, depinde daca au deszapezit sau nu. Au largit drumul de o vreme si doar o portiune de 5-10 km mai este neasfaltata, inainte vreme era forestier pur si blocat de gheata pana in mai.

 

 

Cam atata a fost toata zapada in Pasul Ursoaia, troiene mari pe laterale si in unele locuri zapada pe drum dar foarte putina.. Este un indicator dupa Matisesti cu "drum inchis circulatiei publice" dar nu e de bagat in seama :P

post-9248-0-93057500-1366312265_thumb.jpg

 

O sa mai pun poze de pe traseu pe topicul de poze plimbari cluj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am gasit un catel auriu, de talie medie, pe strada mecanicilor, cu o zgarda de piele la gat. Daca puteti careva sa'l tineti pana luni, cand va fii luat de un voluntar al Asociatia pentru protejarea animalelor NUCA, ar fii minunat. L'as tine eu, dar mai am un caine in curte si se bat, noaptea asta il tin pe al meu in casa.

 

Mersi fain,

Adi

0751185194

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam atata a fost toata zapada in Pasul Ursoaia, troiene mari pe laterale si in unele locuri zapada pe drum dar foarte putina.. Este un indicator dupa Matisesti cu "drum inchis circulatiei publice" dar nu e de bagat in seama :P

attachicon.gifIMG_7708.jpg

 

O sa mai pun poze de pe traseu pe topicul de poze plimbari cluj

Bun feed-backul ! Se pare ca a venit pana la urma primavara. Iar traseul Poiana Horii -Albac peste Ursoaia intra in patrimoniul drumurilor accesibile oricarui motor :) Felicitari pentru tura din "Tara Motilor".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi unde pot sa-mi schimb cauciucurile pe jantele moto?

Andrei(Cocmotors)nu mai face operatia asta?Eu stiu ca da.Te pot ajuta cu un nr de telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrei(Cocmotors)nu mai face operatia asta?Eu stiu ca da.Te pot ajuta cu un nr de telefon

mersi cristi. mai degraba o locatie oriunde in zona, nu stiam decat la Sebi in gheorgheni dar nu stiu unde s-a mutat. Era un zvon cum ca s-ar fi mutat pe Bucuresti undeva. mi-ar conveni enorm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi cristi. mai degraba o locatie oriunde in zona, nu stiam decat la Sebi in gheorgheni dar nu stiu unde s-a mutat. Era un zvon cum ca s-ar fi mutat pe Bucuresti undeva. mi-ar conveni enorm

Daca afli unde se poate face operatia,spune-ne si noua sa stim pe viitor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde pot sa cumpăr un adaptor de la priza moto la cea auto?

este vre-o diferenta? :rolleyes: daca te referi la prize in care incap banane lungi sau scurte, aceeasi chestiune este si la masini. sunt prize mai adanci sau mai putin adanci dar toate functioneaza la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este vre-o diferenta? :rolleyes: daca te referi la prize in care incap banane lungi sau scurte, aceeasi chestiune este si la masini. sunt prize mai adanci sau mai putin adanci dar toate functioneaza la fel.

Mă refer de fapt la banana. M-am exprimat greșit. Diametru acesteia e mai mic la motor decât la mașina. Si toate sculele mele sunt cu banana pentru mașina. Am văzut un adaptor la Wunderlich dar costa 20 Euro numai transportul.

http://www.wunderlich.de/shop/adapter-fur-din-steckdose-mit-kabel-3256.html.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă refer de fapt la banana. M-am exprimat greșit. Diametru acesteia e mai mic la motor decât la mașina. Si toate sculele mele sunt cu banana pentru mașina. Am văzut un adaptor la Wunderlich dar costa 20 Euro numai transportul.

http://www.wunderlich.de/shop/adapter-fur-din-steckdose-mit-kabel-3256.html.

pai daca cauti si tu la bmw ...platesti...marca nu produsul ...la noi la cluj este la piese de dacia cu 40 de lei ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă refer de fapt la banana. M-am exprimat greșit. Diametru acesteia e mai mic la motor decât la mașina. Si toate sculele mele sunt cu banana pentru mașina. Am văzut un adaptor la Wunderlich dar costa 20 Euro numai transportul.

http://www.wunderlich.de/shop/adapter-fur-din-steckdose-mit-kabel-3256.html.

Nu ai nevoie de nici un adaptor. Du-te in orcare en gros (Metro, Selgros, Cora) si vei gasi cel putin 3 tipuri de prize auto duble sau triple. Adaptoarele inseamna inca un rand de contacte imperfecte si sunt solutie doar pentru cei care nu au pus niciodata mana pe o surubelnita si in plus mai au si chef de cheltuit. Iti recomand sa iei o priza tripla, ai sa vezi ca avei avea nevoie. (gps;detector radar telefon- utilizate uneori simultan) . Adaptezi mecanic blocul de prize si apoi te conectezi la firele vechii prize (eu iti recomand chiar s-o desfintezi pentru ca a fost o idee ratata din start).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai nevoie de nici un adaptor. Du-te in orcare en gros (Metro, Selgros, Cora) si vei gasi cel putin 3 tipuri de prize auto duble sau triple. Adaptoarele inseamna inca un rand de contacte imperfecte si sunt solutie doar pentru cei care nu au pus niciodata mana pe o surubelnita si in plus mai au si chef de cheltuit. Iti recomand sa iei o priza tripla, ai sa vezi ca avei avea nevoie. (gps;detector radar telefon- utilizate uneori simultan) . Adaptezi mecanic blocul de prize si apoi te conectezi la firele vechii prize (eu iti recomand chiar s-o desfintezi pentru ca a fost o idee ratata din start).

cel mai simplu cum zice si Galen. doar sa pui priza dubla/tripla intr-un loc unde nu are acces apa si daca iti vine cu cablu si banana, desfaci banana si legi direct pe baterie, eventual iei 2 conectori tip shaiba sa nu legi cablurile de borne direct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10003690 pe louis.de, 13 eur. Daca iti trebuie urgent si ai drum prin Cluj, banuiesc ca ti-l pot imprumuta pe al meu...

 

Dan Cata.

Multumesc frumos. Nu e urgent. Am găsit cablul meu vechi cu priza potrivită care e pentru GPS. Cu primul drum la Louise o sa-mi achiziționez piesa potrivită. Prizele sunt originale si prea estetice sa le inlocuiesc. Pentru 9 Euro nu se merita. Editat de procust
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde gasesc suruburi prindere parbriz ?

sunt de vanzare suruburi din inox de tot felul pe Muncii, inainte sa ajungi la Emerson este o cladire albastra pe dreapta, Italinox parca. De acolo am cumparat si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...