Sari la conținut

vipu
 Share

Postări Recomandate

ok, stiu ca le pot lua de pe drum, come on, e la mintea cocosului, dar cum am luat vogneta pt ungaria de la Mol am crezut ca pot cumva sa iau si pt austria. motivul pt care doream sa am deja vigneta e unul simplu, calatoresc noaptea cu un copil in spate, vroiam ca pana dimineata sa nu opresc deloc, sau ma rog, doar la trecerea frontierelor - deci sa evit opritul la cocioabe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dati-mi un sfat va rog. Vreau sa merg la Tg Neamt si nu stiu ce ruta sa iau. Acum cativa ani am venit din Moldova pe ruta Reghin-Mociu-Cluj si stiu ca a fost dezastru drumul. Varianta Cluj-Dej-Beclean-Deda parca era bun drum dar e mai lunca cu 30-40 de min. Ce imi recomandati? Multumesc si asfalt uscat cat mai repede :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu trebuie sa ajung azi de la 4-5 pana in tg neamt si nu as merge pe noapte. drumul de tine descris ia 5 ore 40 min. :/ e mult prea lung.. eu ma gandeam daca are rost sa iau varianta 2 propusa de mine care e mai lunga cu 30-40 min si parca mi se pare prea mult. caut o varianta rapida-calitate drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu trebuie sa ajung azi de la 4-5 pana in tg neamt si nu as merge pe noapte. drumul de tine descris ia 5 ore 40 min. :/ e mult prea lung.. eu ma gandeam daca are rost sa iau varianta 2 propusa de mine care e mai lunga cu 30-40 min si parca mi se pare prea mult. caut o varianta rapida-calitate drum.

Nu stiam ca esti contratimp :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati-mi un sfat va rog. Vreau sa merg la Tg Neamt si nu stiu ce ruta sa iau. Acum cativa ani am venit din Moldova pe ruta Reghin-Mociu-Cluj si stiu ca a fost dezastru drumul. Varianta Cluj-Dej-Beclean-Deda parca era bun drum dar e mai lunca cu 30-40 de min. Ce imi recomandati? Multumesc si asfalt uscat cat mai repede :peace:

E ok drumul. Ici si colo mai sunt denivelari intre Apahida si Reghin dar se circula decent. De la Reghin pana la Bicaz e vis. A fost asfaltat anul trecut,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un CDI second-hand are cineva de vanzare? pentru suzuki SV650S pana in 2002 (de preferat cu seria J54 20F0 BB7708 XXXX) . "X" este diferit la toate motoarele din cate stiu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok drumul. Ici si colo mai sunt denivelari intre Apahida si Reghin dar se circula decent. De la Reghin pana la Bicaz e vis. A fost asfaltat anul trecut,

 

Am fost pana la urma pe ruta Apahida-Reghin si pot zice ca a fost o greseala enorma. Drumul este sub orice critica, imi plangeam de mila, mie si motorului. Gropi, denivelari si griblura de mi-a sablat motorul tot, aripa si partea de burta. Mergeam cu 5km/h sa mai reduc din daune. A fost groaznic. E drept ca dupa Reghin e frumos drumul, mi-a placut si mie, dar pana acolo e penibil, nu mai trec pe acolo cel putin 5 ani de acum inainte. La intoarcere am venit pe varianta Tg. Neamt-Vatra Dornei-Bistrita-Dej-Cluj si pot spune cu mana pe inima ca a fost de vis ruta, asfaltul ca pe masa de biliard, serpentine de iti e mai mare dragul, o tura minunata. Recomand drumul ala tuturor.

Sa aveti parte de drum uscat si ture faine, cat ne-a mai ramas :peace:

Editat de dark1tdr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost pana la urma pe ruta Apahida-Reghin si pot zice ca a fost o greseala enorma. Drumul este sub orice critica, imi plangeam de mila, mie si motorului. Gropi, denivelari si griblura de mi-a sablat motorul tot, aripa si partea de burta. Mergeam cu 5km/h sa mai reduc din daune. A fost groaznic. E drept ca dupa Reghin e frumos drumul, mi-a placut si mie, dar pana acolo e penibil, nu mai trec pe acolo cel putin 5 ani de acum inainte. La intoarcere am venit pe varianta Tg. Neamt-Vatra Dornei-Bistrita-Dej-Cluj si pot spune cu mana pe inima ca a fost de vis ruta, asfaltul ca pe masa de biliard, serpentine de iti e mai mare dragul, o tura minunata. Recomand drumul ala tuturor.

Sa aveti parte de drum uscat si ture faine, cat ne-a mai ramas :peace:

 

Data viitoare verifica cand intrebi de starea drumurilor daca primesti raspuns de la un endurist, pt ei segmentul respectiv prezinta doar niste "denivelari" :)

 

Am observat postul tau prea tarziu, altfel ti-as fi scris ca drumul Apahida - Reghin e de toata jena, in special portiunea aceea din jud. Bistrita. Pacat de segmentul Deda - Toplita care e fantastic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost pana la urma pe ruta Apahida-Reghin si pot zice ca a fost o greseala enorma. Drumul este sub orice critica, imi plangeam de mila, mie si motorului. Gropi, denivelari si griblura de mi-a sablat motorul tot, aripa si partea de burta. Mergeam cu 5km/h sa mai reduc din daune. A fost groaznic. E drept ca dupa Reghin e frumos drumul, mi-a placut si mie, dar pana acolo e penibil, nu mai trec pe acolo cel putin 5 ani de acum inainte. La intoarcere am venit pe varianta Tg. Neamt-Vatra Dornei-Bistrita-Dej-Cluj si pot spune cu mana pe inima ca a fost de vis ruta, asfaltul ca pe masa de biliard, serpentine de iti e mai mare dragul, o tura minunata. Recomand drumul ala tuturor.

Sa aveti parte de drum uscat si ture faine, cat ne-a mai ramas :peace:

Ioi...scuze. Am uitat sa ma uit la semnatura ce motor ai. La mine intr-adevar nu se simte prea tare diferenta, dar Dragstar-ul banuiesc ca nu prea inghite denivelarile si criblura. Eu am fost pe acolo de 3 saptamani si pe motorul meu imi parea decent drumul....Scuze din nou, chiar nu a fost cu intentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee de unde pot cumpara / comanda un colier pt prindere toba?

 

Pe net am gasit doar la:

- DillyPoint.ro (370 si 380 mm) -> http://dillypoint.ro/zen/index.php?main_page=product_info&cPath=56&products_id=1259

- Performance-Shop.ro (347 mm) -> http://www.performance-shop.ro/accesorii-si-fittinguri/907-colier-prindere-toba-rotunda-urechi-centrale.html

 

Insa imi este necesar un colier cu circumferinta mai mica (~325-330 mm).

 

Am trimis mail-uri si la cateva firme ce au anunturi pe forum (Evacuari Moto Romania, VSC Exhaust), insa fara nici un raspuns pana acum, anunturile fiind destul de vechi (2010 - 2011).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Readuc in prim plan o initiativa mai veche de a mentine o lista actualizata cu informatii despre service-urile moto din cluj, date de contact si, in special, calitatea serviciilor oferite.

 

Asadar, din informatiile adunate pana acum (inclusiv din alte topic-uri mai noi sau mai vechi), lista in ordine alfabetica:

 

B CUSTOMS, str. Cetatii, nr. 22A

Program de lucru: ?
Contact: 0752750030, 0730460877

 

 

BIASINI, str. Frunzisiului, nr. 9

Program de lucru: L-V 9:30-18:00
Contact: 0751206596, 0752237372

 

 

COC MOTORS, str. Stefan Luchian, nr. 5 (vis-a-vis de Vitacom)
Program de lucru: ?
Contact: 0742833802

 

 

MASTERBIKE, str. 21 Decembrie, nr. 112

Program de lucru: L-V 9:00-17:00
Contact: 0740230993, 0757339078



MECHATRONICS, str. Kovari Laszlo, nr. 3
Program de lucru: L-V 10:00-18:30
Contact: 0742096511, 0745409188



MOTO PETRAS, str. Sarmizegetusa, nr. 10
Program de lucru: L-V 10:00-18:00
Contact: 0744817857, 0745801231

 

 

POLIMOB (repr. Honda), Str. Traian Vuia, nr. 206
Program de lucru: L-V 8:00-18:00, S 8:00-13:00
Contact: 0264274545



SANY MOTORS, Str. Septimiu Albini, nr. 70
Program de lucru: L-V 10:00-18:00, S 12:00-16:00
Contact: 0741525901, 0728753575

 

 

SERVICENTER, Calea Turzii, nr. 173
Program de lucru: L-V 8:00-18:00, S 9:00-18:00
Contact: 0733053692

 

 

SETH MOTORS (mai exista service-ul in Floresti?)
Program de lucru:
Contact:

 

 

SF MOTO SUPREM, Calea Baciului, nr. 45 (langa Lidl, in incinta SCM Constructorul)
Program de lucru: L-V 10:00-17:00
Contact: 0745436144, 0741132335

 

 

SIDI MOTO, Str. Corneliu Coposu, nr. 165
Program de lucru: L-V 10:00-19:00, S 10:00-17:00
Contact: 0742551169



SSP BIKE, str. Marasesti, nr. 64 ?
Program de lucru: ?
Contact: 0747689671

 

 

*posibil ca unele date de contact sa nu mai fie la zi sau sa fi omis fara intentie unitati service ce nu le cunosc ori nu au o prezenta online; orice informatii noi sunt binevenite

Editat de Dan Cata
Stergere feedback, la cererea userului
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva imi zicea de un service pe frunzisului, undeva in spatele partenerului Rompetrol ... feedback-ul e unul bun, doar ca nu mai gasesc numarul de telefon.

 

Pentru Suzuki recomand MASTERBIKE ... eu am fost foarte multumit de cum a lucrat Suba

 

Pe Frunzisului e BIASINI, i-am trecut deja in lista.

 

Intre timp am confirmare si pt noul sediu SSP Bike: str. Marasesti, nr. 64, L-V 10-18 S 10-14

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

service moto & custom shop reparatii mecanice de orice fel, tinichigerie in metal, fibra sau carbon, electrica si electronica, consultanta, depanare, transport, etc. lista e lunga rau :)

 

contact 0727072218 reparatii moto, atv, ambarcatiuni

 

strada tudor vladimirescu nr 15-17 peste drum de centrul hidraulic, in incinta institutului minier

 

va asteptam cu drag, cafeaua si sucul din partea casei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizavi de feedback:

- la inceputul verii am avut o problema tehnica si toti cei enumerati mai sus s-au tras pe ... (stiti voi ce) ;exceptie a facut Feri ( actual la SF Moto) care a avut posibilitatea sa faca .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B CUSTOMS, str.Tudor Vladimirescu


Program de lucru: in functie de cerere :))


Contact: 0752750030, 0730460877


Feedback: Nu stiu ce probleme ati avut voi cu Max,dar eu mi-am refacut tot motorul + vopsit + alte minunii si nu am avut probleme. Acuma depinde si de om toata treaba ca daca te comporti ca un jackass mi se pare normal sa isi aleaga clientii.


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

B CUSTOMS, str.Tudor Vladimirescu

Program de lucru: in functie de cerere :))

Contact: 0752750030, 0730460877

Feedback: Nu stiu ce probleme ati avut voi cu Max,dar eu mi-am refacut tot motorul + vopsit + alte minunii si nu am avut probleme. Acuma depinde si de om toata treaba ca daca te comporti ca un jackass mi se pare normal sa isi aleaga clientii.

 

ai punctat bine. cand spui B customs te gandesti automat la Max despre care au fost mai multe... discutii. nu are rost sa ma exprim.

cu toate astea daca se ocupa altcineva, cum ar fi Otto de motor sau daca mai are un alt mecanic, atunci e bine.

 

Pe Otto il cunosc destul de bine incat sa dau feedback pozitiv asupra calitatilor de mecanic. Referitor la max, daca nu am nimic bun de spus, mai bine ma abtin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...