Sari la conținut

Accident Usor... Urmari Grele


Magic4Ce
 Share

Postări Recomandate

Masina parcata in fata scarii cu carligul spre sosea, eu cautam loc de parcare si ma agat cu bara lateral stanga (aparatoarea chiuloasei) de la nipra ferind un dobitoc ce a iesit k din pusca in fata mea de carligul aluia cu vre-o 30Km/h max si acum stau la pc cu geniunchiul luxat si ruptura de ligamente(cred , k inca n-am fost la doctor dar genunchiul meu face niste scheme ciudate si e cat o minge d rugbi). data viitoare o sa incerc sa stau departe de lucrurile mari si fixe din calea mea. asfalt uscat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din experienta proprie iti spun sa te duci la doctor, risti sa ramai cu ligamentele de la genunchi slabite si sa ti se deplaseze rotula cand ti-e lumea mai draga. pe langa faptul ca si la un pas gresit ti se va deplasa rotula, durerea e crancena. Chiar nu e de joaca cu chestia asta, eu din teribilism de pustoaica m-am ales cu ambii genunchi aproape functionali. :crack:

asa ca cel mai bine e sa te duci la doctor si sa-ti faca un control amanuntit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai genunchiul luxat...ci mai degraba o entorsa...ca daca il aveai te suiai pe pereti. Exista posibilitatea sa ai ligamentele incrucisate rupte sau meniscul rupt, ciobit. Etc.. nu are rost sa ma apuc eu sa-ti fac capul calendar cu faze dastea pe un forum...Oricum meniscul si ligamentele trebuie operate, pt ca altfel risti sa ramai cu piciorul vraishte!!!

Si daca ai o entorsa teoretic iti trebuie pus piciorul in ghips pt 2 sapt ca sa ti se refaca ligamentele laterale.

Te duci la urgenta la floreasca la camera de garda si spui ca ai avut accident in ziua respectiva, nu cu nu stiu cate inainte!!ca o sa te ia la intrebari de ce n-ai fost imediat.

Mai oameni buni cand mai aveti belele...MERGETI LA DOCTOR IMEDIAT!!!! nu amanati la infinit ca va faceti mai rau!!!

Spor la treaba si fugi al doctor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te la doctor si la unul competent! Eu am neglijat si acum am ruptura de menisc operata, ruptura de ligamente ce trebuie operata si gonartroza (distrugerea cartilagiilor de la genunchi). Si din prostie acum am de tras doi trei ani ca popa ca sa ma fac bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

mi-am adus aminte k am postat si eu aici candva si am revenit cu detalii

entorsa - 2 sapt pic in ghips

si acum mai resimt accidentul k dak alerg 200m incepe sa joace.

si apa putina a fost acolo dar s-a retras :bigstar:)

merci pt suport

:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...