Sari la conținut

Ghidoane


Klaus
 Share

Postări Recomandate

maine vreau sa cumpar niste teava sa fac niste ghidoane, cam ce dimensiuni ar interesa?

macar asa la ochi daca are idee careva ce vrea... or sa fie si ieftine primele...

ceva ghidoane inalte

tot nu am ce face ca mia intarziat strungarul niste piese la nipru vreo 2 saptamani ca nu poate s ale faca

post-1377-1159384777_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna idee ...Klaus...

shi io caut sa iau un ghidon...dar nu am reushit sa ma hotarasc...pa peste tot ...la fel...

pe mine ma intereseaza dar ceva...mai mult lat decit inalt...de 1100 mm... cam asha ceva... :peace:

 

 

magg,la Louis gasesti ghidon larg: Butterfly=1000mm(64,95eur) si WideBar=1010mm(59,95eur)......

 

ps: completeaza orasul la profil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut maestre

 

Ghidoane sunt ushor de facut, mai totzi de p-aci creca si-au facut la un moment dat ghidonu lor din tzeava. Io vroiam sa vad poze cu un chopper calumea :)

ti s-a rupt cumva suportul de la oglinda de cauti maneta de ambreiaj cu totul??

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine vreau sa cumpar niste teava sa fac niste ghidoane, cam ce dimensiuni ar interesa?

macar asa la ochi daca are idee careva ce vrea... or sa fie si ieftine primele...

ceva ghidoane inalte

tot nu am ce face ca mia intarziat strungarul niste piese la nipru vreo 2 saptamani ca nu poate s ale faca

 

Cred ca majoritatea japan au pe 24 sau 25 hd-ul...

 

spor la treaba !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Blak...

uite cam ce vreau eu...http://www.fehling.de/engl/v-bars11.htm...flyer bar-ul de 1110...

da ...nu reushesc sa il comand de aksa...shi cei cu care am vb nu pot sa imi aduca unul...shti pe cineva...?

 

Iti aduc eu, daca vrei da-mi un pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine vreau sa cumpar niste teava sa fac niste ghidoane, cam ce dimensiuni ar interesa?

macar asa la ochi daca are idee careva ce vrea... or sa fie si ieftine primele...

ceva ghidoane inalte

tot nu am ce face ca mia intarziat strungarul niste piese la nipru vreo 2 saptamani ca nu poate s ale faca

ma intereseaza si pe mine. Le faci din teava de inox? m-ar interesa un ghidon in genul celui de Honda rebel, poti face, si la ce bani? lasa-mi mesaj in prv, pls.merci

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca lumea pe aici prefera sa dea 70 sau 100 de euro pe un ghidon decat sa dea 25 - 40, in fine am facut astazi doua ghidoane si au iesit perfecte, maine mai fac unul si o sa le fotografiez.

 

 

Daca vreti ghidoane de pe louis faceti-va alt topic nu-mi umpleti mie topicul cu tampenii.

 

ma intereseaza si pe mine. Le faci din teava de inox? m-ar interesa un ghidon in genul celui de Honda rebel, poti face, si la ce bani? lasa-mi mesaj in prv, pls.merci

:peace:

 

Da se poate face in 25 de euro negru, sau 40 cromat dar tocmai astazi urmeaza sa intreb un prieten ce dimensiuni are la baia de crom un atelier din bucuresti.

Merge si din inox dar nu am, daca faci rost de inox e ok.

Asta e ghidonul de rebel de care spui?

pentru ceilalti care vor mai fi interesati imi vor trebui urmatoarele:

-inaltimea ghidonului

-latimea ghidonului

-o poza

-diametrul tevii la bride pentru ca eu folosesc teava de 27 de 25 nu se gaseste la noi.

-diametrul tevii la exterioarele ghidonului pentru manere.

 

Pot face orice model de ghidon vreti, la care nu ma descurc voi spune dinainte ca nu pot iar din teava de 34 in viitorul apropiat.

numai bine.

 

buna idee ...Klaus...

shi io caut sa iau un ghidon...dar nu am reushit sa ma hotarasc...pa peste tot ...la fel...

pe mine ma intereseaza dar ceva...mai mult lat decit inalt...de 1100 mm... cam asha ceva... :)

 

Acelasi raspuns ca cel de sus

post-1377-1159468493_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e ghidonul de rebel de care spui?

pentru ceilalti care vor mai fi interesati imi vor trebui urmatoarele:

-inaltimea ghidonului

-latimea ghidonului

-o poza

-diametrul tevii la bride pentru ca eu folosesc teava de 27 de 25 nu se gaseste la noi.

-diametrul tevii la exterioarele ghidonului pentru manere.

 

Pot face orice model de ghidon vreti, la care nu ma descurc voi spune dinainte ca nu pot iar din teava de 34 in viitorul apropiat.

numai bine.

Acelasi raspuns ca cel de sus

dap, e genul de ghidon care-mi place. e ok si cromat, nu neaparat inox, ideea era sa fie "metalic lucios".cand poti sa-mi dai un raspuns ferm daq poti face cromate? merci

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi si eu interesat de un ghidon gen apehanger, dar nu foarte inalt, pt. Dragstarul meu. Tre' sa fie de 1" grosime si as prefera cromat.

 

Numai ca ma gandesc cum sa ascund firele electrice prin tzeava.

 

Inca nu stiu ce dimensiuni, dar vreau sa iasa ceva gen HD Dyna Wide Glide.

 

PM pt. stabilirea detaliilor.

 

post-8144-1159638469_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru utzelu: ghidonul il am facut , luni iti dau poze si dimensiunile, daca se potrivesc imi spui daca-l trimit la cromat

inaltime 45

latime 95

pullback 23

 

SAVAGE suportii de coburi ii fac miercuri daca ii vrei, cred ca nu trebuie sa mai astepti sa-i cromezi ca parca nici nu sunt la vedere.merg si vopsiti. scutesti si bani si timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru utzelu: ghidonul il am facut , luni iti dau poze si dimensiunile, daca se potrivesc imi spui daca-l trimit la cromat

inaltime 45

latime 95

pullback 23

 

Nu stiu inca ce dimensiuni imi trebuie. Daca la latime pot lua masurile de pe acum, la inaltime nu prea pot, pana nu-mi iau risere. Cele de pe motor sunt prea inalte, si merg la dragbar nu si la apehanger.

 

Tu spuneai ca ai tzeava de 27. Cum faci atunci cu capetele, care trebuie sa fie la 1" (pt. grips si leviere frana/ambreiaj)? Banuiesc ca bagi tzeava la strung inainte de a o indoi, nu? Daca-i asa, atunci nu poti sa micsorezi diametrul tzevii la 1" pt. a se potrivi cu riserele (in loc sa alezez riserele)?

 

Oricum astept pozele, ca sa-mi dau seama cum arata finisajul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am venit cu poze

un ape hanger lustruit putin si unul mai micut vopsit negru

nu stiu cum par in poze dar sunt facute cu sabloane si verificate nu difera nici un unghi

cel mare are 95 45 23

cel mic are 100 27 23

post-1377-1159808734_thumb.jpg

post-1377-1159808792_thumb.jpg

post-1377-1159808835_thumb.jpg

post-1377-1159808883_thumb.jpg

post-1377-1159808970_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...