Sari la conținut

Excursie Duminica, 1 Octombrie


Purghy
 Share

Postări Recomandate

EDIT: daaaa, toata ziua bunaziua cheia, ei bine, a fost demential traseul, dar tot nu l'am prins pe cel care a fost cu ideea sa mancam la Cheile Gradistei ;) ca ii rupeam picioarele

 

 

Cine o fi dom'le? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ati vazut ca se poate face o excursie de o zi nu foarte departe? Sa nu va mai aud cu:

- Unde sa mergem ?

- Aaaa... Hai la Cheia!

Hai la Cheia! :baldy:

Serios vorbind data viitoare trebuie sa ne facem temele mai bine referitor la starea traseelor. Drumul la dus a fost super, dar la intors pana in Pitesti chiar nu pot sa spun ca mi-a placut.

Editat de Silenti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la Cheia: e într-adevăr mult nisip pe curbe (thanks ninja!) Âşi mai sunt Âşi tiruri. Cu un Domi în grup am mers cu 30-50 după tiruri cel puțin 10 km.

 

Offtopic: Purghy, azi la 11 mergeai de la Charles de Gaulle spre Arc? Dacă tu erai persoana micuță cu un rucsac în spate pe o motocicletă micuță, eu eram cel cu motocicleta neagră Âşi geacă roÂşie care se holba ca prostul că nu îmi venea să cred cât de mic e un Virago.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: Purghy, azi la 11 mergeai de la Charles de Gaulle spre Arc? Dacă tu erai persoana micuță cu un rucsac în spate pe o motocicletă micuță, eu eram cel cu motocicleta neagră Âşi geacă roÂşie care se holba ca prostul că nu îmi venea să cred cât de mic e un Virago.

 

 

Pai cred ca eu eram dar sa stii ca Virago nu e micuta, da? E foarte joasa... ;)

Imi pare rau ca nu te-am vazut/salutat dar cred ca eram foarte concentrata... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara aveam o durere "profunda"

si a trebuit sa spal cagula - de la o gropa luata pe neve de mi-au sarit mucii din nas

sssssuuuuuuuuuuppppppppppeeeeeeerrrrrrr

mai vreau....... :baldy:

dar poate reusim sa caram cu noi cele necesare unui gratar?!?!?!

altfel propun ca pe urmatorul natarau care ne mai face sa asteptam atat, sa-l punem sa ne spele motocicletele...... in special IJ-ul........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte buna ideea cu gratarul, nu e prea complicat: 2 pietre, un gratar, lemne gasim noi, benzina nu se poate spune ca nu avem de unde sa facem rost... asa ca, va trebui sa fim mai organizati, ce'i debandada asta?

luam ceva de pus si pe gratar, evident

 

hai sa fie bine pt toti

Editat de wrongname
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

altfel propun ca pe urmatorul natarau care ne mai face sa asteptam atat, sa-l punem sa ne spele motocicletele...... in special IJ-ul........

ehee cata lume era sa o fure cu treaba asta :D

 

una peste alta super excursie, super drum, putine gropi (pt comuniste si enduroaie ;) ). Pacat cu tampitu ala care ne-a mancat timpul de plimbare prin zona, ca mai mergea putin drum forestier :baldy: .

Desi cativa erau in primii 10mii km toata lumea s-a deplasat civilizat si micile situatii periculoase s-au rezolvat cu bine, viteza normala pt admirat peisajul.

Cu ocazia asta am mai aratat inca o data ca daca mergi cu comunista nu inseamna ca mergi incet sau faci pauze pt reparatii, nici macar la 400 km pe zi cu o batranica din '61

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ehee cata lume era sa o fure cu treaba asta :P

 

una peste alta super excursie, super drum, putine gropi (pt comuniste si enduroaie :D ). Pacat cu tampitu ala care ne-a mancat timpul de plimbare prin zona, ca mai mergea putin drum forestier ;) .

Desi cativa erau in primii 10mii km toata lumea s-a deplasat civilizat si micile situatii periculoase s-au rezolvat cu bine, viteza normala pt admirat peisajul.

Cu ocazia asta am mai aratat inca o data ca daca mergi cu comunista nu inseamna ca mergi incet sau faci pauze pt reparatii, nici macar la 400 km pe zi cu o batranica din '61

 

 

tot respectul ! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi a placut foarte tare iesirea asa (prima in grup organizat pt.mine). Poate dam o tura uikendu asta de sambata pana duminica Bucuresti-Brasov-Fagaras-Sambata de Sus, cu dormit in Sambata iar duminica Sambata de Sus-Avrig-Talmaciu-Rm.Valcea-Pitesti-Bucuresti. Ce parere aveti? orice alta propunere e binevenita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ocazia asta am mai aratat inca o data ca daca mergi cu comunista nu inseamna ca mergi incet sau faci pauze pt reparatii, nici macar la 400 km pe zi cu o batranica din '61

 

Nici nu-mi imaginam altceva, sincer. :lol: Sa-ti traiasca batranica ! :D

 

Mie mi a placut foarte tare iesirea asa (prima in grup organizat pt.mine). Poate dam o tura uikendu asta de sambata pana duminica Bucuresti-Brasov-Fagaras-Sambata de Sus, cu dormit in Sambata iar duminica Sambata de Sus-Avrig-Talmaciu-Rm.Valcea-Pitesti-Bucuresti. Ce parere aveti? orice alta propunere e binevenita

 

Suna bine, cum e drumu` ? :lol:

Sa ajung asa aproape de Trans si sa nu ma pot da ? :lol:

 

Eu am totusi o OBSESIE. Am scris-o mai sus si vad ca Dragos ma ignora .. :baldy:

Eu propun asa [iAR ??? :lol: ] Rasnov - Poiana - Brasov - Cheia [ups, am zis eu Cheia ? :D daca era Purghy moderator imi luam warn si pe buna dreptate ;)]

Stam la Muntele Rosu, eventual facem si un gratar acolo]; cu plecare de sambata si revenire pe acelasi drum duminica. Stiu, e banal, dar plin de seeerpeeeentineeeeeeeeee :P :lol: :D

 

Dar evident merg oriunde merge grupul, ca e mai fun asa. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vremea sa fie frumoasa....ca de strans ne strangem! daca e de stat peste noapte trebuie vorbit din timp undeva!parerea mea! :baldy: nu de alta dar in Romania se sta 3 ore dupa o "zama" (vb aluia de la masa alaturata) ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vremea sa fie frumoasa....ca de strans ne strangem!

:D

Asadar pana vineri seara avem timp de organizari!

 

 

altfel propun ca pe urmatorul natarau care ne mai face sa asteptam atat, sa-l punem sa ne spele motocicletele...... in special IJ-ul........

Pentru oamenii ca distinsul ospatar sa spele IJ-ul lu Zidu ar fi o onoare. ...'tu'l in c'ur sa-l asfaltez dar azi si maine de nemernic cum ne-a mai mancat el juma de zi

 

PS: Faza tare e ca eu abia acum reusesc sa imi dau seama care suntem aia de aici de pe forum si care e "omologul" nostru din realitate :baldy: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

PS: Faza tare e ca eu abia acum reusesc sa imi dau seama care suntem aia de aici de pe forum si care e "omologul" nostru din realitate :baldy: ;)

 

 

la mine e simplu... ala foarte inalt pe suzuki alb/albastru :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu-mi imaginam altceva, sincer. :D Sa-ti traiasca batranica ! :baldy:

Suna bine, cum e drumu` ? :P

Sa ajung asa aproape de Trans si sa nu ma pot da ? ;)

 

 

 

Drumul era bun prin primavara, poate ceva gropitze din DN pana la Sambata de Sus, vreo 10 km.

 

Alta idee, dar tot cu ramas peste noapte, ar fi Bucuresti-Brasov-Sibiu-Simeria-Petrosani-Tg. Jiu-Rm.Valcea-Pitesti-Bucuresti. E cam lung dar e frumos, Valea Jiului e tare si daca e vreme buna ai de toate: serpentine, stancaraie, peisaj.

 

Astept pareri ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la Cheia: e într-adevăr mult nisip pe curbe (thanks ninja!) Âşi mai sunt Âşi tiruri. Cu un Domi în grup am mers cu 30-50 după tiruri cel puțin 10 km.

 

Offtopic: Purghy, azi la 11 mergeai de la Charles de Gaulle spre Arc? Dacă tu erai persoana micuță cu un rucsac în spate pe o motocicletă micuță, eu eram cel cu motocicleta neagră Âşi geacă roÂşie care se holba ca prostul că nu îmi venea să cred cât de mic e un Virago.

 

 

Am fost la Cheia simbata, am mai fost si acu 2 sapt., nu am dat de nisip, e criblura de pe marg. drumului, are culoarea alba si poti s-o obs. din timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Cheia simbata, am mai fost si acu 2 sapt., nu am dat de nisip, e criblura de pe marg. drumului, are culoarea alba si poti s-o obs. din timp.

Da, se vede din timp cu condiția să nu dai de ea când deja eÂşti aplecat puternic într-o curbă Âşi pe la jumătatea curbei să nimereÂşti într-o zonă cu criblură deasă. Nu e foarte rău drumul, doar e nevoie de prudență.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excursia a fost super :P

 

Nu prea mai am ce să completez față de ce s-a zis, le mulțumesc tuturor cu care am fost că-s super de treabă :D Âşi în special lui Alecu în care m-am înfipt cu pedala de frână Âşi nu mi-a rupt capul pt asta :D, Âşi lui Zidu, că m-a scos la Arc. la ce mort de oboseală eram, nu cred că mai nimeream să ies din BucureÂşti :D

 

 

Cât pentru chelnerul ăla retardat, :baldy: ;)

 

p.s.: miÂşto pozele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

btw, toate excursiile organizate de Grupu' de la ora 8 au fost super :D

 

 

Intr-adevar.

Am participat doar la 2 dar a fost super............ ;) .

Asteptam cu interes urmatoarele excursii........poate la Cheia?????? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am participat doar la 2 dar a fost super............ :D .

 

care sint alea 2? refresh my memory please

 

clar că mai vin :baldy:

 

te asteptam la toate, cate or mai fi pana se termina anotimpul MOTO ;)

 

chiar, unde ziceati ca se merge in weekend

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si cu @atw (Andrei, tipul cu Savage-ul, pt. cei care nu stiu cu cine au mers in excursie ;) ) mergem la Cluj in week-end, la WASP :D asa ca zicem PAS acum. Dar inca nu stim daca mergem cu motoarele acolo ca AU ANUNTAT PLOI :baldy: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...