Sari la conținut

BMW Camp


Angi
 Share

Postări Recomandate

Salutare, domnilor respect-062.gif

 

"Minunea" se va petrece in weekendul 29-31 iulie la pensiunea-camping Zetavar care se afla in satul Sub Cetate, comuna Zetea, la vreo 7-8 km. de Odorheiu Secuiesc.

post-351-1301944059_thumb.jpg

Coordonatele GPS sunt: N 46.43322 + E 25.38934

 

In perioada 29-31 iulie va invit la a doua editie a BMW Camp-ului.

Pensiunea pe care vreau s-o inchiriez se afla la cativa km. de Odorheiu Secuiesc. Locul arata foarte bine. Vedeti pozele.

Costurile se ridica la 10 euro de persoana pe noapte si cazarea se face in 5 camere cu 3 paturi si 7 camere cu 4 paturi. Fiecare camera are baie proprie. Aici trebuie sa vedem cum va cuplam in camere. Eventual, daca sunteti 2 prieteni si veniti cu fetele, luati toti o camera cu 4 paturi. Daca veniti fara fete si va strangeti 3 prieteni, luati camera de 3. In fine, variante sunt multe. Principal este ca nu putem ocupa 2 oameni camera de 3 sau 4 decat daca platim pentru toate paturile. Asta nu cred ca e o solutie foarte profitabila. In fine, aici trebuie sa va organizati si voi putin.

Pensiunea are o curte imensa in care intra zeci de corturi. Cei de la cort au la dispozitie 4 wc-uri si 2 dusuri cu apa calda. La cort costa 5 lei de persoana pe noapte. Legat de costuri, vreau sa specific ca acesti bani sunt doar pentru cazare, eu neavand niciun profit material.

Gazda ne poate asigura mancare, cafea si restul, dupa meniul pe care-l are acolo.

Ca si anul trecut, vom avea Miss BMW Camp, foc de tabara si inca un concurs interesant pe care sper sa reusim sa-l organizam.

De data asta nu mai trebuie sa mergem pe forestiere. Accesul pana la pensiune se face pe sosea.

 

Exista o problema. Ca sa pot face aceasta rezervare ar trebui ocupate toate locurile de cazare destul de repede. Spun asta pentru ca eu as fi vrut sa facem intalnirea pe 15-17 iulie. Din pacate, in afara de weekendul 29-31, pensiunea e rezervata deja pe toata luna iulie. Nu as vrea sa pierdem si weekendul 29-31 din cauza faptului ca nu am reusit sa ne strangem destui ca sa pot face rezervarea.

 

Asa ca, daca sunteti hotarati sa veniti la aceasta intalnire, dati-mi repede de stire. Cum am mai spus, la cazare trebuie sa faceti rezervari de 3 si 4 locuri sau, daca sunteti doar 2, sa acceptati sa stati cu cineva in camera. Cel mai bine ar fi sa stati cu niste cunoscuti sau prieteni. La cort sta fiecare cum vrea.

 

Daca totusi nu reusim sa ne strangem suficienti oameni pentru a ocupa locurile din camere, aceasta invitatie cade deoarece intelegerea pe care am facut-o cu gazda a fost sa ocupam toate locurile.

 

La aceasta intalnire e binevenit orice motociclist, calare pe orice fel de motocicleta. Nu conteaza marca :laugh:

 

Cei care sunteti hotarati sa veniti, dati-mi un mesaj pe PM.

 

Va astept respect-013.gif

Mesaj completat

Tin sa mentionez ca aceasta intalnire se va face in stransa colaborare si prietenie cu membrii Clubului Motoveteranilor! :laugh:

post-5780-1300452366_thumb.jpg

post-5780-1300452386_thumb.jpg

post-5780-1300452413_thumb.jpg

post-5780-1300452431_thumb.jpg

post-5780-1300452443_thumb.jpg

post-5780-1300452451_thumb.jpg

post-5780-1300452457_thumb.jpg

post-5780-1300452464_thumb.jpg

post-5780-1300452475_thumb.jpg

post-5780-1300452486_thumb.jpg

post-5780-1300452492_thumb.jpg

post-5780-1300452501_thumb.jpg

post-5780-1300452508_thumb.jpg

post-5780-1300452514_thumb.jpg

post-5780-1300452519_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 259
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut,

 

Eu as vrea sa apar, dar, intrucat fac un tur mai lung prin tara in acea perioada, nu pot garanta ca sosesc la timp si, astfel, nu are rost sa rezerv loc in camera. Daca voi reusi sa ajung, voi sta la cort. Voi incerca sa imi fac programul in asa fel incat sa stau cel putin o zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vin...deci cel putin cucUNU din Arad sigur :laugh:

Inca nu stiu dc camera sau cort

abia astept :laugh:

 

PS: localizeaza locatia pe harta...bitte :laugh:

Editat de CuCun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit la pensiune si in camerele de 3 paturi pot fi cazate si doua persoane, adica un cuplu. Mai raman cele 7 camere de 4 locuri care trebuiesc umplute. In aceste camere pot intra cate doua cupluri prietene sau cate 4 motociclisti care au venit fara partenera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum s-au inscris:

 

Lista cazare pensiune.

 

1- Bogdan Harea - 2 persoane

2- Enduristul - 2 persoane

3- RFD - 2 persoane

4- Nicu Constantin - 2 persoane

5- Toni - ? persoane

6- Gog - 1 persoana

 

 

Lista camping.

 

1- IvanPedala - 2 persoane

2- GGobi - 1 persoana

3- Angi - 1 persoana

4- Eliadar - 2 persoane

5- Andreisamoil - 1 persoana

 

CuCun - camera sau cort

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare frumoasa locatia.. Vin si eu cu pasagera.

Cort sau camera?

 

 

cu siguranta o sa iasa o intrunire reusita

Sa dea Dumnezeu. Tu vii sau nu?

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de la galati vin si eu cu pasagera mea! In principiu noi preferam cazarea la cort. Presupun ca pt corturi o sa se plateasca la fata locului?!

Stima!

Cei de la cort vor plati la fata locului.

Te asteptam :laugh:

---------------------------------------------------

 

Pana acum s-au inscris:

 

Lista cazare pensiune.

 

1- Bogdan Harea - 2 persoane

2- Enduristul - 2 persoane

3- RFD - 2 persoane

4- Nicu Constantin - 2 persoane

5- Toni - ? persoane

6- Gog - 1 persoana

 

 

Lista camping.

 

1- IvanPedala - 2 persoane

2- GGobi - 1 persoana

3- Angi - 1 persoana

4- Eliadar - 2 persoane

5- Andreisamoil - 1 persoana

6- Porky08 - 2 persoane

7- Papilon - 1 persoana

 

CuCun - camera sau cort

Knox - camera sau cort

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lista cazare pensiune.

 

1- Bogdan Harea - 2 persoane

2- Enduristul - 2 persoane

3- RFD - 2 persoane

4- Nicu Constantin - 2 persoane

5- Toni - ? persoane

6- Gog - 1 persoana

 

 

Lista camping.

 

1- IvanPedala - 2 persoane

2- GGobi - 1 persoana

3- Angi - 1 persoana

4- Eliadar - 2 persoane

5- Andreisamoil - 1 persoana

6- Porky08 - 2 persoane

7- Papilon - 1 persoana

8- THC - 1 persoana

9- MariusMZ - 2 persoane

10- Bill - 1 persoana

 

CuCun - camera sau cort

Knox - camera sau cort

 

-------------------------------------------

 

Legat de camere, cele cu 3 paturi le voi pastra pentru cuplurile care vor cazare. Cum am mai spus, am vorbit cu gazda si e de acord sa cazeze doar 2 persoane in camera cu 3 paturi.

Iar camerele cu 4 paturi vom incerca sa le umplem cu motociclistii care vor cazare dar vin singuri, fara partenere, sau cu doua cupluri care accepta sa imparta camera.

 

-------------------------------------------

 

anul asta nu trecem nici un rau ..??? :laugh:

 

Se poate rezolva :)

Mesaj completat

------------------------------------

 

Hai sa mai fac putina reclama :)

Citez din textul de prezentare al pensiunii:

 

"La poalele Munților Harghita, pe malul Târnavei Mari...

 

Remarcabilul centru de odihnă se întinde pe un teritoriu de 2 hectare (20.000 m2) în partea sud-estică a Ardealului în județul Harghita. Mediul înconjurător este bogat în atracții naturale, însă tradițiile și cultura populară pot fi deasemenea întâlnite. Pentru descoperirea a toate acestora pensiunea vă oferă un excelent „punct de plecare".

 

Centrul de odihnă, fiind situat într-un mediu liniștit, dincolo de zgomotul și forfota obositoare a orașului, este în sine un loc perfect pentru relaxare și destindere. În afară de curtea spațioasă și terenul de fotbal punem la dispoziția Oaspeților noștri diferite articole de sport, jocuri, saună și accesoriile necesare pentru gătitul în aer liber: grătar și cuptor.

 

Cazare

 

Turiștii pot alege între cele nouă camere situate la etaj și cele opt căsuțe din curte. Camerele sunt cu 2 și 3 paturi iar căsuțele sunt disponibile pentru maxim 4 persoane. Astfel pensiunea noastră este potrivită pentru cazarea a 53 de persoane.

 

Fiecare cameră și căsuță are o baie proprie și este dotată cu televizor satelit, iar în restaurantul pensiunii există și conexiune la internet.

 

În cazul în care oaspeții noștri preferă campingul în loc de camerele confortabile, există un spațiu pentru acest scop cu condiții de igienă adecvate.

 

Restaurant

 

Restaurantul pensiunii are o capacitate de 100 locuri, astfel încât în afară de cazarea oaspeților, pensiunea este un loc perfect și pentru organizarea a diferitelor evenimente (mese festive, botezuri, meeting-uri, nunți mai mici, discuții de afaceri etc.).

 

Asigurăm demipensiune sau pensiune completă după cerințele oaspeților, meniul fiind întocmit pe baza rețetelor reușite, considerând dorințele oaspeților."

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:

De la Cluj, in mare viteza, cu cortu-n spate si sezlongul, imi anunt prezenta !!!

 

Sa ne vedem sanatosi.

 

P.S. Prea putin ma intereseaza locatia, atata timp cat oamenii sunt de nota 10+ ca anul trecut.

Cele bune ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O localizare GPS se poate?

 

Momentan nu se poate pentru ca nu o stiu nici eu. Cand ma voi duce acolo sa dau avansul voi lua si coordonatele GPS. Cum am mai spus, este foarte aproape de Odorheiu Secuiesc. Rabdare. Toate se vor rezolva la timpul lor.

Problema este ca momentan au fost ocupate doar camerele pe care le-am rezervat pentru motoveterani. In rest sunt inscrieri doar la cort. Deci, din 17 camere sunt ocupate doar 5. Cu asa ceva nu pot face rezervarea clara si nici nu pot da avansul.

In concluzie, daca mai sunt participanti care vor cazare, va rog dati-mi de stire cat de curand. Altfel sunt legat de maini. Nu pot rezerva pensiunea doar cu speranta ca poate candva se vor ocupa locurile. Macar 10 camere sa avem rezervate clar. 5 sunt rezolvate. Mai trebuie macar 5.

 

-----------------------------------

 

Lista cazare pensiune.

 

1- Bogdan Harea - 2 persoane

2- Enduristul - 2 persoane

3- RFD - 2 persoane

4- Nicu Constantin - 2 persoane

5- Toni - ? persoane

6- Gog - 1 persoana

 

 

Lista camping.

 

1- IvanPedala - 2 persoane

2- GGobi - 1 persoana

3- Angi - 1 persoana

4- Eliadar - 2 persoane

5- Andreisamoil - 1 persoana

6- Porky08 - 2 persoane

7- Papilon - 1 persoana

8- THC - 1 persoana

9- MariusMZ - 2 persoane

10- Bill - 1 persoana

11- Lupul Gri - 2 persoane

12- Stefan45 - 2 persoane

13- Yzulyka - 1 persoana

 

CuCun - camera sau cort

Knox - camera sau cort

SJJ - camera sau cort

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema este ca momentan au fost ocupate doar camerele pe care le-am rezervat pentru motoveterani. In rest sunt inscrieri doar la cort. Deci, din 17 camere sunt ocupate doar 5. Cu asa ceva nu pot face rezervarea clara si nici nu pot da avansul.

 

 

...daca evenimentul se cheama ''BMW camp'', mi se pare logic ca lumea sa doreasca cazare la cort... se organizeaza deja o intrunire BMW unde lumea sta la hotel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...daca evenimentul se cheama ''BMW camp'', mi se pare logic ca lumea sa doreasca cazare la cort... se organizeaza deja o intrunire BMW unde lumea sta la hotel.

E adevarat,si de aceea majoritatea vor sta la cort, dar ca sa stai cu cortul in conditii civilizate ,sa ai si curent si wc-uri, dusuri etc, cativa vor trebui sa stea si in camere.Mie chiar imi face placere sa stau in camera intr-un pat confortabil dupa o zi de coclauri si o noapte de betie.Hai ca o sa fie mai misto ca anul trecut. :laugh:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...