Sari la conținut

Accident Luncani, jud Cluj


almostcyborg
 Share

Postări Recomandate

Din cate am inteles Razvan, cel pe care-l cunosteam ca si Keke, si-a pierdut viata astazi de dimineata intr-un accident. Nu se stie exact din ce cauza, nu a fost implicat vreun autovehicul. Cei din zona spuneau ca pur si simplu s-a auzit o explozie, urmata iesirea de pe partea carosabila a motocicletei si a conducatorului. Se pare ca impactul cu un cap de pod de pe margine i-a adus leziuni interne majore.

 

Dumnezeu sa-l ierte, putere familiei indurerate !

Editat de almostcyborg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles Razvan, cel pe care-l cunosteam ca si Keke, si-a pierdut viata astazi de dimineata intr-un accident. Nu se stie exact din ce cauza, nu a fost implicat vreun autovehicul. Cei din zona spuneau ca pur si simplu s-a auzit o explozie, urmata iesirea de pe partea carosabila a motocicletei si a conducatorului. Se pare ca impactul cu un cap de pod de pe margine i-a adus leziuni interne majore.

 

Dumnezeu sa-l ierte, putere familiei indurerate !

 

Pff,al doilea,urata treaba.Motocicleta nu prea pare sifonata rau nici rotile nu vad sa fie explodate.Poate cand a cazut s-o fi auzit sunetul ala urat si martorii au confundat cu o explozie.Cine stie ce o fi fost,nu mai conteaza,cand ti-e scris sa te duci,te duci oricum.

Dumnezeu sa-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles azi dimineata de la stiri, era incepator, si s-a dus sa alimenteze la benzinarie, iar cand s-a intors, in apropierea casei a pierdut controlul si s-a lovit de un cap de pod. Motocicleta era o Yamaha R1 din ce mi-am putut eu da seama, ca era foarte avariata (nu cred ca era aceeasi cu cea pusa initial in link-ul de mai sus... acum vad ca au pus alta poza si ei)

 

Dumnezeu sa-l ierte! :) :D

 

Edit: Rectific, in stire nu spuneau ca e incepator, ci spuneau asa: "de curand isi cumparase una noua" ... noua second hand poate, ca modelul ala de R1 nu se mai fabrica de cativa ani... Oricum, stirile sunt prezentate aiurea rau de tot...

 

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/p...-23-de-ani.html

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate imi dau eu seama de pe poze, ca am facute la fata locului, anvelopa spate prezinta o oarecare 'umflatura', o portiune neregulata care ma face sa cred ca a fost explozie intradevar. Nu ii incepator, motorul asta si l-o cumparat saptamana trecuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pariez pe curba, viteza, nisip si viteza din nou.

 

 

nu as uita nici faptul ca era dimineata deci si asfalt rece si cauciuc rece.

 

Facusem anul trecut o tura cu el si nu mergea deloc rau.

 

Condoleante familiei!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/p...-23-de-ani.html

Motocicleta e Yamaha R1 RN12,e identica cu a mea pana si la culoare,simt o strangere de inima cand o vad imprastiata toata pe jos.Ca orice R1 e un motor salbatic,naravas si cu personalitate.Nu suporta sa fie calcata pe coada.

Cine stie,pe motocicleta aia poti oricand sa gresesti ca ea nu te iarta,atat i-a fost,pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...