Sari la conținut

Dupa Ploaie, Pe La Buzau (bisoca)


Postări Recomandate

La ce prognoza se anunta week asta... doar hotararea lui Ionut si dorinta de-a pleca de acasa m-au dus la bisoca. Nu prea credeam ca o sa ne lase p[loaie sa ne dam, si... cand colo... Sooooaaaareeeeee.

Superba toamna asa. Cam mult noroi in prima zi, dar... pozele asa sunt mai frumoase :)

Mai sper in cateva week din astea pana sa vina zapata.

post-9126-1160328791_thumb.jpg

post-9126-1160328891_thumb.jpg

post-9126-1160328971_thumb.jpg

post-9126-1160329332_thumb.jpg

post-9126-1160329424_thumb.jpg

post-9126-1160329494_thumb.jpg

post-9126-1160329579_thumb.jpg

post-9126-1160329707_thumb.jpg

post-9126-1160329801_thumb.jpg

post-9126-1160329869_thumb.jpg

post-9126-1160329921_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo domne, elocventa ultima poza.

 

A fost ceva de munca. Bisoca e cel mai misto loc pentru enduro pe care l-am experimentat pana acum. Relieful este foarte variat. Si, cel mai important, Stefan stie toate "gaurile" :D. Am mers 2 zile si aproape ca nu am trecut de 2 ori prin acelasi loc.

 

@Stefan: ai fost dragutz ca nu ai pus pozele cand eram imprastiat pe jos :D :)

 

Si ca dupa fiecare tura mai tzeapana, revin cu angajamentul: trebuie sa mai slabesc macar 5 kile, sa merg la sala, sa-mi cresc rezistenta la efort si forta in brate!!! Altfel, mai bine ma las de sportul asta. Am simtit de cateva ori ca nu-mi mai ajunge tot oxigenul din Romania :P si, de alte cateva ori, am simtit ca daca mai e mult de urcat nu pot sa ma mai tin de ghidon.

Si daca nu reusesc sa ma tin de angajament, trebuie sa am luciditatea sa merg la ture cu obositi ca mine, nu cu unii care fac enduro, parapanta si escalada :)

 

PS: Stefane, schimba motocicleta din profil, ca DR-ul e de mult istorie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa domn' Ionut, nu te mai vaita atata. cum era sa pun pozele alea cand te odihneai peste motor...... :) dar mai pun cateva faine pe care am apucat sa le modific. apropo astept niste drepturi de autor :D .

 

pana data viitoare .... toate bune,

stefan

 

p.s mersi de vorbele frumoase la adresa plaiurilor Bisocene

post-9126-1160410252_thumb.jpg

post-9126-1160410284_thumb.jpg

post-9126-1160410339_thumb.jpg

post-9126-1160410368_thumb.jpg

post-9126-1160410439_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ionut: Bravos domnule! vad ca nu stai :D

@Stefan: E acelasi traseu pe care l-am facut asta-vara? ...asa-mi pare dupa poze.

post-143-1160583573_thumb.jpg

Super misto zona! :)

cam mult noroi totusi.... :D

 

A fost o bucata din traseul pe care l-ati facut voi doi.

Cu noroiul a fost la fix cat sa ne intrebuintam ca lumea. Oricum, amandoi am pus cauciuc spate nou cu o zi inainte. Altfel nu o scoteam la capat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Foarte tari pozele. eu sunt din Buzau iar bisoca e o zona foarte frumoasa :P momentan....fac drumetii off-road cu bicicleta :( acum fac scoala de soferi ... si in primavara sa ma ajute D-zeu sa-mi iau un motor :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fac drumetii off-road cu bicicleta :( acum fac scoala de soferi ... si in primavara sa ma ajute D-zeu sa-mi iau un motor :hug:

 

e foarte bine sa ai indemanare si conditie fizica de la bicicleta. Sper sa-ti iei enduro. E pacat de dealurile, muntii si gasca din buzau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e foarte bine sa ai indemanare si conditie fizica de la bicicleta. Sper sa-ti iei enduro. E pacat de dealurile, muntii si gasca din buzau.

conditie fizica am, in fiecare zi stau prin oras cate 6 ore ...cu bicicleta ma dau de aproape 3 ani mai serios ( pe bicicleta merg de cand m-am nascut ) ...si sper sa stapanesc bine un enduro cand o sa mi-l iau ... pana atunci...multa bafta :hug:

Editat de Narko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conditie fizica am, in fiecare zi stau prin oras cate 6 ore ...cu bicicleta ma dau de aproape 3 ani mai serios ( pe bicicleta merg de cand m-am nascut ) ...si sper sa stapanesc bine un enduro cand o sa mi-l iau ... pana atunci...multa bafta :hug:

 

 

Stai mai linistit ca o sa te descurci! Abia astept sa iti tei si tu caora sa merem sa ne dam pe coclauri... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai mai linistit ca o sa te descurci!

 

Fii sigur ca te descurci!! Taica-miu la cei aproape 60 de ani ai lui face muntii buzaului cu un minsk de 125. Si nu se sfieste sa-l bage prin noroaie d-alea :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...