Sari la conținut

Accident Lujerului - Suzuki GSXR 600 portocaliu / negru


iorgu
 Share

Postări Recomandate

Accident Lujerului - Suzuki GSXR 600 portocaliu / negru ... baiatul este ranit dar a supravietuit, din ce mi-a spus colegul meu la telefon a intrat un Tico in el si a fugit de la fata locului.

Accidentul a fost chiar pe Uverturii, dupa MCDonals, pe sensul spre Lujerului. Daca e cineva prin zona sa il ajute ...

 

 

later edit : numarul de inmatriculare B-99-RFW , baiatul a fost luat de SMURD si dus la Municipal , motocicleta e inca la locul accidentului .

Editat de iorgu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoclistul. e ok....

o mana rupta se pare

soferita. tico

a fugit si apoi s a intors

am ajuns sa ajut

dar nu ne lasa sa luam moto pana nu se fac masuratori

o sa bage moto baietii la vulcanizarea non stopde langa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident Lujerului - Suzuki GSXR 600 portocaliu / negru ... baiatul este ranit dar a supravietuit, din ce mi-a spus colegul meu la telefon a intrat un Tico in el si a fugit de la fata locului.

Accidentul a fost chiar pe Uverturii, dupa MCDonals, pe sensul spre Lujerului. Daca e cineva prin zona sa il ajute ...

 

 

later edit : numarul de inmatriculare B-99-RFW , baiatul a fost luat de SMURD si dus la Municipal , motocicleta e inca la locul accidentului .

pe ploaia asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Accidentul e pe virtutii la nr 17,unde e vulcanizarea auto

Ereau 2 tipi acolo asteptau si mi-au spus ca nu le da voie politia sa i-a motorul de acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a venit fratele motociclistului

urmeaza sa faca masuratori

 

DE RETINUT

 

nu e de mers pe ploaie noaptea mai ales in aglomeratie

 

NU TE VEDE NIMENI

 

GEAMURILE LATERALE UDE

OGLINZILE UDE SI MURDARE

CALD MUZICA SI PLACUT IN MASINI

 

CINE DRACU SA SE MAI UITE SI LA MOTOCICLISTI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pic off topic, dar legat de post-ul cu "pe ploaia asta"... nici in masina nu e de mers pe ploaie daca trebuie sa ajungi undeva... asta e... decizia fiecaruia si riscurile asumate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ploaia nu are nici pe naiba...mergi incet,mergi cu grija,si eviti orice (cuvant urat) din trafic care se crede batman...cred ca m-au depasit pana acasa vreo 30,dar am ajuns safe...leoarca,dar safe..daca nu le ai cu (cuvant jignitor) si vitele din trafic,atunci si ziua in amiaza mare nu te vad astia...(a se nota ca si eu am conserva,si vitele sunt daunatoare pt ambele tabere)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne
Sigur s-a mai intors acelasi sofer daca a fugit de la locul accidentului?

Nul din baeti mi-a spus ca baeti de la intersectia ciurel au alergat soferita(banuiesc ca se referea la politisti) si s-a intors.Cica plangea pe acolo dupa ce i-a rupt omului mana si a fugit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul urasca sa merg pe ploaie noaptea mai ales prin oras

 

cand incep masinile sa franeze zici ca am in fata zeci de brazi de craciun

 

picaturile de apa de pe viziera si luminile de la stopuri te orbesc efectiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nul din baeti mi-a spus ca baeti de la intersectia ciurel au alergat soferita(banuiesc ca se referea la politisti) si s-a intors.Cica plangea pe acolo dupa ce i-a rupt omului mana si a fugit

 

normal , e speriata . nici nu stim ce sa intamplat exact

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce ora s-a intamplat accidentul ?

la 9:30 cand am venit spre casa nu se vedea nimic pe strada din cauza ploii. putea sa vina si mama pe trotineta ca tot nu o puteam vedea in oglinzi. si-au pus toti prostii xenon !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pic off topic, dar legat de post-ul cu "pe ploaia asta"... nici in masina nu e de mers pe ploaie daca trebuie sa ajungi undeva... asta e... decizia fiecaruia si riscurile asumate.

 

 

O fi fost omu' plecat de acasa de dimineata ,si de-abia acum se intorcea. Mai terminati cu ploaia asta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul urasca sa merg pe ploaie noaptea mai ales prin oras

 

cand incep masinile sa franeze zici ca am in fata zeci de brazi de craciun

 

picaturile de apa de pe viziera si luminile de la stopuri te orbesc efectiv

 

 

Daca tot ai adus asta in discutie, pentru perioada asta ploioasa ar fi cateva solutii:

 

-spray anti-ploaie pentru viziera

-stergator ploaie atasat la deget peste manusa (gasiti pe louis)

-intors capul in lateral la viteza (in afara orasului)

-ridicat viziera si mers cu 30/h (in oras)

 

A, si atentie mare la sinele de tramvai!!

 

Ontopic: asteptam sa aflam mai multe detalii despre motociclist si despre ce pateste tanti pentru fuga de la locul accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut accident anul trecut exact acolo, foarte multi fac dreapta pe strada aia de pana in vulcaniare, nu pot sa ia curba chiar din scurt (e viraj al 90 grade) si intra putin si pe banda 2 .Eu mergeam intre benzi oarecum, paralel cu masina, tanti a "muscat" un pic din culoarul meu cand a vrut sa faca dreapta.Eu am fost mai norocos, o maneta de frana rupta, fara cazatura, ea un geam de oglinda.

Sanatate maxima bikerului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi fost omu' plecat de acasa de dimineata ,si de-abia acum se intorcea. Mai terminati cu ploaia asta .

 

M-ai inteles gresit. N-am nimic cu ploaia... am trecut pe acolo pe motor spre casa de la birou, unde sapa masina gropi sub roti in asfalt... poate n-am fost clar dar ma seaca ca la orice accident cu ploaie apare cate un "pe vremea asta"... poate nu m-am exprimat bine.

Mesaj completat

Am avut accident anul trecut exact acolo

 

Tot in primavara dar un pic mai inspre iarna? motor galben sau cu galben?

Mesaj completat

Daca tot ai adus asta in discutie, pentru perioada asta ploioasa ar fi cateva solutii:

 

-spray anti-ploaie pentru viziera

-stergator ploaie atasat la deget peste manusa (gasiti pe louis)

-intors capul in lateral la viteza (in afara orasului)

-ridicat viziera si mers cu 30/h (in oras)

 

A, si atentie mare la sinele de tramvai!!

 

Ontopic: asteptam sa aflam mai multe detalii despre motociclist si despre ce pateste tanti pentru fuga de la locul accidentului.

 

Stergatorul e bun, viziera ridicata la fel. Te ajuta pe tine sa vezi, nu sa te vada masinile.

 

Ref. ce si cum... inca nu aparusera nici oamenii cu masuratul... nu prea se stie ce si cum exact. Pe vulcanizare erau ceva camere, poate or fi prins ele ceva daca motociclistul si soferita nu cad de acord.

Editat de b374
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum discutam despre spray-uri de viziere si de calitatea stergatoarelor? Putin respect va rog!

Insanatosire riderului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa se inteleaga si inca in termeni f buni pt motociclist,fuga de la locul accidentului e caz penal chiar daca te intorci inapoi.

Sanatate riderului.

O sa se i faca dosar penal automat, indiferent ca se intelege cu motociclistul sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate riderului

 

sper sa avem parte de mai putine incidente ca anu trecut ;)

 

ps. soferita probabil sa speriat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns exact cand il bagau pe baiat in ambulanta. Am vorbit cu tipii de la vulcanizare au spus ca se ocupa ei de motocicleta pana vine cineva sa o ia. Chiar daca dinamica accidentului nu se stie exact, totusi martori oculari ar fi. ;)

O sa se faca bine, are timp sa se mai dea sezonul asta. Cat despre soferita... vorba cui a zis mai sus - dosar penal oricum i se-ncepe. E si spre interesul ei sa se inteleaga cu baiatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,i se face dosar penal,dar daca se intelege cu victima,procurorul ii da nup si dosarul se claseaza,daca nu se inteleg,se incepe urmarirea penala impotriva ei si in acelasi timp victima poate s-o dea in judecata si ea pt daune.De aia am zis ca ar trebui sa se inteleaga multumitor pt motociclist,soferita are foarte mult de pierdut daca nu se intelege ea cu el si lasa legea sa-si urmeze cursul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...