Sari la conținut

U-ring-uri?


Ghelmeci
 Share

Postări Recomandate

Caut vehement as zice U-ring cu urmatoarele date: 26-20-4 (ext-int-grosime) pt. pistonas de frana. Este al naibi de greu sa gasesti ceva in Romania. Deci...stie careva unde gasesc? Are cineva de vanzare?

www.rulmenti.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e aia care cred eu, nu e garnitura, ci e ditamai bucsa de cauciuc.

De obicei cam toate chestiutele de cauciuc care vin montate pe etriere sau pompe de frana sunt facute de cei care fac modelul ala de frana, sau producatorul motocicletei le poate comanda.

 

Deci solutia e asa: ori la dealer, ori la firme (nu din romania) care vand piese originale.

 

Nu o sa-ti faca nici o firma garnitura/bucsa care nu e standard ca marime si de folosinta universala.

 

Cel mai simplu - la dealer, piesa originala, si cu asta basta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 0-ring trebuie sa stii doar diametru interior si grosimea, adica diametrul lui efectiv.

 

orng_dim.jpg

 

Afla astea concret si iti iau eu maine unu :P

 

Interiorul are 20mm, grosime de 4mm, dar originalul este U-ring nu O-ring, cert este ca daca nu gasesc as incerca sa ii pun un 0-ring sa vad daca merge asa (provizoriu). Si poze cu inelul:

post-40661-1303892972_thumb.jpg

post-40661-1303892984_thumb.jpg

post-40661-1303892990_thumb.jpg

post-40661-1303893225_thumb.jpg

Editat de Ghelmeci
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut rost de codul garniturii de schimb, este 93040091A, aveti careva aceasta garnitura(de vanzare bineinteles), sau stiti vreun magazin sa o aibe pe stoc?

Mesaj completat

Mda, nimeni nu are, am incercat peste tot, am comandat in Germanica...sper sa ajunga repede. Este asa de frumos la soareeee!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti incerca la romimoto-piese.ro asta in cazul in care cauti pentru un model anume de motocicleta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca deja ai comandat, dar mai exista o solutie, poate te ajuta:

 

Nu stiu daca ajuta pe cineva, dar postez si eu aici:

E un nenea pe Strada Vaselor, in Bucuresti, care toarna orice din cauciuc, la comanda. Mie mi-a turnat niste inele mari de cauciuc de-mi trebuie la remorca, dar cine stie, poate ii trebuie cuiva de pe aici chiar la moto niste repere de cauciuc.

Nu mai stiu cum il cheama, stiu doar cum se ajunge la el: Intrii pe Strada vaselor de pe Calea Mosilor, treci de prima intersectie (100m) si apoi exact prima poarta pe stanga, o poarta mare de tabla ondulata.

Numai bine.

 

Revin cu ceva amanunte: Strada vaselor nr 7, tel 0723.361.558 si 021.210.16.29.

Am discutat cu omul, are multe matrite, inclusiv pentru cateva auto si moto dinainte de razboi, dar face si la comanda, daca-i dai dimensiunile.

Ca si complexitate, face de la tampoane pana la garnituri de frana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca deja ai comandat, dar mai exista o solutie, poate te ajuta:

 

Multumesc pt. relatie, am sa dau un tel. sa vad ce poate face, daca nu cu problema asta, poate cu altele ce implica cauciucuri, etansari, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...