Jump to content
Sign in to follow this  
Jean_Taxi

Clasice- made in japan

Recommended Posts

Deşi motorul e diferit radical de cel ala V Max-ului, ca şi alură aduce mult cu V Max. Faină drăcovenie.

N-are nicio legatura cu v-maxul, plus ca a aparut la un an dupa, deci nu-i poate fi "bunic".

Oricum faina mobra, sporla surubarit!

Din cate tin eu minte, Maxim X a fost un fel de upgrade pentru Maxim, si cam ultimul din seria Maxim, deoarece aparuse V Max-ul si prezenta Maxim-ului pe piata (americana) nu mai era justificata. Daca gresesc imi cer scuze.

In rest, stilistic este total diferit de celalalt Maxim (Midnight) pe care il detin. Si da, este o motoreta interesanta, arata a cruiser dar pozitia de pilotaj este cea de touring.

Nu stiu cat de ¨clasica¨ este dar ca varsta sigur se incadreaza. Oricum, am adaugat-o ca sa mai apara si alte genuri nu numai ¨stradale¨.

DR 250S 1984.

Dupa mai bine de sapte ani de la postarea de mai sus, revenim intr-o noua infatisare:

post-553-0-98068700-1534275561_thumb.jpg

Super!!!!

E in Bucuresti motorul?

Dupa mai bine de sapte ani de la postarea de mai sus, revenim intr-o noua infatisare:

Ce bine arata! Acum multa vreme parca o aveai si la vanzare? Si daca nu ma insel ma cam batea gandul... oricum pe mine m-au cam batut multe ganduri... :))

Multumesc, a luat ceva timp operatiunea, dar e ok acum. Apropo, ti-ai schimbat nick-ul de forum de atatea ori ca nu mai stiam cu cine am onoarea, noroc cu pisoiul din avatar. Asa este, a fost si la vanzare inainte de 'schimbarea la fata', dar nimeni nu a fost suficient de hotarat sa achizitioneze un motoras functional, cu acte la zi, dar nu prea atractiv estetic. Nu-i bai, acum ca s-a rezolvat si partea asta, toti il remarca pe unde ma duc. Un pusti, fost concitadin de-al tau, inca actual de-al meu m-a abordat: 'nenea-nenea, asta-i de curse?'

Edited by Jawa Script

post-13197-0-85948400-1535492443_thumb.jpg

Luata aproape la kilogram. cu ceva acte de Italia

Incepe un lung drum...

un cb 250 din '76 stiu eu

350 e cere omul

desi neingrijit inca original si 'nehaftuit' ..

un cb 250 din '76 stiu eu

350 e cere omul

desi neingrijit inca original si 'nehaftuit' ..

Poți sa ma pui în contact cu omul?

Nu Sunt în tara momentan (peste o Saptămână vin acasa)

Motocicleta se Alfa in Coming Livezile Judetul Timis.

Nu am numarul lui,incerc sa-l fac rost cumva,dacă reusesc dau de stire.

O zi Fauna!

Mersi! Tinem legatura!

0756882840 Vasile

Succes ;)

omul are 2 motociclete la vanzare , ambele fara acte.....

Da,gsxf 750 - 250 e parca (incomplet)

Am vorbit. Din păcate cb-ul e în cutii. Desfăcut complet și fără acte. Doar pentru piese merita luat. Dacă era din zona poate, poate... Dar asa nu face motorul cat ma costa drumul.

Caut sa cumpar un CB400N sau T fara acte. Daca stiti ceva....

Il stiu, dar omul are vise erotice referitor la pret

Salutare baieti!..n am mai intrat din primavara pe aici..vad ca usor, usor incepem sa fim mai multi. Poate in 2019 facem intruneala aia de moto clasice pe undeva!. In ce ma priveste ..gata!..am luat taurul de coarne si am scos o pe strazi. Ieri i am pus finally nr rosu. Am bagat harleyl la iernat si ma dau pana vine zapada cu Frumusica..am botezat o asa dupa filmul Frumusica cu roscata aia sexoasa...Julia Robets!:))))

jeaneeee, ma enervez si scot din grajd fz-ul meu de 400 din '84. apropos, era sa iau in urma cu 3 saptamani un gpz 550. da' am luat un zxr, sa intregesc colectia :))

Salutare. Caut si eu un CDI si instalatie electrica originala pentru Kawasaki KZ400J (4 cilindri) 1983. Daca stiti pe undeva, as fi recunoscator pentru informatie. Multumesc.

De ce cauți instalație originală? Oricum și aceea ar trebui revizuită. este mult mai simplu să o refaci de la zero. CDI e bun și de la Z500/550, KZ500/550, important e să fie modelul cu aprindere tranzistorizată.

Vezi la postarea 1089 motocicleta mea cu instalația desfăcută și pe urmă finalul la postarea 1098. Crede-mă că am regretat amarnic încercând să o refac cea originală, am pierdut o grămadă de timp căutând și schimbând fire. Până la urmă am refăcut-o dar a trebuit să și scot/adaug fire. Am regretat că nu am refăcut-o de la zero. Mi-a consumat vreo 100 de ore efective de lucru, ceea ce în mod normal dacă o făceam de la zero o terminam în vreo 15-20 ore de lucru efectiv. Bine, adevărul e că și de aceea consum așa mult timp deoarece eu întotdeauna cositoresc toți papucii și cu.răț toate contactele.

Dacă nu ai schemă după care să o faci, uite aici una:

» Post actualizat in 15 Oct 2018 05:43

După ce s-a postat imaginea, am văzut că e neclară. Lasă-mi adresa de mail să-ți trimit fișierul întreg de 23 MB.

post-3360-0-10738000-1539582089_thumb.jpg

Edited by Dr_krl