Sari la conținut

Tassos de Vineri pana Luni - 4 zile


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sal!ce ma maninca talpa si pe mine......dar am fost acum o luna,eu recomand Potos-ul,este cel mai animat loc de pe insula.sunt citeva hoteluri chiar in apropierea falezei iar terasele........super OK!Recomand terasa IRENE.In legatura cu drumul ,merita sa merge-ti macar intr-un sens (de preferat la intoarcere)pe ruta KERAMONTI- XANTI-ZLATOGRAD-STARA ZAGORA.........este un fel de transfagarasean cu multe curbe si peisaje superbe.Distanta pe acest drum de la Keramonti pana la Giurgiu fix 550km!!!!!!!!!!! din care doar 150km sunt mai grei in rest media este de peste 100...Drum bun si distractie placuta

post-4687-0-16182500-1307531973_thumb.jpg

post-4687-0-38414900-1307531980_thumb.jpg

post-4687-0-74878700-1307532019_thumb.jpg

post-4687-0-41991900-1307532037_thumb.jpg

Editat de sorin das
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal!ce ma maninca talpa si pe mine......dar am fost acum o luna,eu recomand Potos-ul,este cel mai animat loc de pe insula.sunt citeva hoteluri chiar in apropierea falezei iar terasele........super OK!Recomand terasa IRENE.In legatura cu drumul ,merita sa merge-ti macar intr-un sens (de preferat la intoarcere)pe ruta KERAMONTI- XANTI-ZLATOGRAD-STARA ZAGORA.........este un fel de transfagarasean cu multe curbe si peisaje superbe.Distanta pe acest drum de la Keramonti pana la Giurgiu fix 550km!!!!!!!!!!! din care doar 150km sunt mai grei in rest media este de peste 100...Drum bun si distractie placuta

 

 

 

Eu vreau sa ma duc si peste o luna ..ca atunci am ceva preplatit acolo din feb ..dar tot asa ,ma mananca si acum .Si eu sunt curios cu drumul ala pe zlatograd..cred ca mobrei i-ar placea.Am tot citit ce a zis "foxbat" si suna asa a provocare.

 

HAI !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doru, pe traseul tau, mers omeneste ( 10km peste limita de vit), cu alimentari la 250 km, cat se face? La Keramoti inteleg!

 

nu se poate merge cu 10 km peste limita de viteza, bulgaria e toata plina de restrictii 50, 60 ..etc. in orice caz mergand in jur de 140 pe sosele goale fara risc max 8 ore pana la keramoti. poti lua in calcul 10 dar nu mai mult.

 

PLECAREA ORA 7:00 PETROM GIURGIULUI DUPA CAPATUL TRAMVAIELOR PE DREAPTA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, va rog sa ma ajutati putin, e configurata bine ruta ?

 

Nu am GPS sa pot vedea formatul Garmin.

 

Rog pe cine stie sa traseze ruta si prin Stara Zagora - Zlatograd - Xanti (drumul prin munti) ca nu pricep care e drumul nou.

 

Multan mult si scuze de deranj!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sunt la fel, ideea e ca se tine E85, cu exceptie scurtatura Veliko Tarnovo - Nova Zagora - Svilengrad.

 

Apoi, la intersectia cu E90 (A2) o tii pe autostrada, e ok?

 

Multam mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog pe cine stie sa traseze ruta si prin Stara Zagora - Zlatograd - Xanti (drumul prin munti) ca nu pricep care e drumul nou.

Multan mult si scuze de deranj!

 

Mie treaba mi se pare simpla.

Mergi pe E 85 : BucureÂşti - Giurgiu - Ruse - Bjala - Veliko Tarnovo - Stara Zagora - Haskovo.

La Haskovo mergi in continuare pe drumul 5 in directia Kardzhali.

Dupa Kardzhali la Balabanov faci dreapta pe drumul 508 ... Pentru restul am pus o harta ce contine toate informatiile lamuritoare despre zona.

Sper sa ajute ... :laugh:

unledafp.png

Editat de Old Steed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Doru,salut Emanuel ,acum imi pregatesc si eu motorul si restul,sambata dimineata la 7 sunt la Mihai.Sper sa avem vreme buna.Am inteles ca intoarcerea este luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa rezerv o camera pe booking dar nu mai sunt libere(poate din cauza ca e prea din scurt). Credeti ca la fata locului pot gasi ceva liber si decent calitate/pret?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa rezerv o camera pe booking dar nu mai sunt libere(poate din cauza ca e prea din scurt). Credeti ca la fata locului pot gasi ceva liber si decent calitate/pret?

nu cred ca vor fi probleme cu cazarea .eu recomand orasul potos.cum intri in oras la 100m se face o alee la dreapta in jos,acolo gasesti citeva hoteluri(incearca hotel potos).drum bun si asfalt uscat

!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa rezerv o camera pe booking dar nu mai sunt libere(poate din cauza ca e prea din scurt). Credeti ca la fata locului pot gasi ceva liber si decent calitate/pret?

 

 

gasesti sigur, nu e aglomerat.noi am ajuns la ferry la 14:45 plecati la 7. am oprit de 3 ori la alimentari 19-15 min.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru plecarea de simbata dimineata au confirmat deja Virgil si phantom-kawa.

 

 

 

Si eu am confirmat cand Manuel KTM si-a dat acceptul dupa ce am intrebat.:) 6.45 la Petrom.Daca s-a modificat ceva anuntati,un sms ceva. 0732465102

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum este vremea acolo,ca aici curge o ploaie care este tocmai buna ca sa te tina in casa ,la numarat bani si conceput copii.

 

SOAREE APA CRISTALINA BEREE CALAMARI NISIP AURIUUU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...