Sari la conținut

NU fuge mai mult de 180!


Postări Recomandate

dar daca bagi a doua pe loc (ambreiajul tras), la cat taie? se mai tureaza la 14k?

sau tot asa, chiar daca stai, cresti treapta scade turatia limita? asa e clar ca e limitare electronica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa am luat-o!in prima treapta imi taie gazu exact cum trebuie apoi se apresc turele si pe liber se duce la fel urca rpm cum trebuie

mda, e limitata electronic si nu am ideie cum se poate scoate limitarea aia. nici un power commander nu cred ca tear ajuta. cel mai bine la niste meseriasi care stiu unde sa se joace.

 

intra si cere un sfat aici /index.php?/topic/50213-detinatori-de-suzuki-gsx-r/page__pid__2877705__st__6400#entry2877705

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este fabricata pentru Franta ,este limitata electronic,dar eu imi sustin teoria :este o problema de injectie!

Pompa debit sau presiune redusa,injectoare infundate,STV defect(mai mult ca sigur)etc etc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea as crede ca nu se alimenteaza, daca nu se alimenta nu taia gazu in functie de trapta. cel mai bine cum tia zis cineva mai sus sa cauti un CDI de la vreoun prieten sa vezi cum se comporta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea as crede ca nu se alimenteaza, daca nu se alimenta nu taia gazu in functie de trapta. cel mai bine cum tia zis cineva mai sus sa cauti un CDI de la vreoun prieten sa vezi cum se comporta.

 

Nu ca as fi vreun guru in mecanica, dar pare ca nu trage destula benzina. Nu are debit. Faza e ca "cere" din ce in ce mai multa benzina, odata cu cresterea vitezei (puterea necesara pentru a invinge rezistenta la vant, ca sa 'tina' viteza aia).

De ce crezi tu ca o masina consuma mai putin la 90 km/h in a 5a, decat la 120km/h, tot in a 5a?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce crezi tu ca o masina consuma mai putin la 90 km/h in a 5a, decat la 120km/h, tot in a 5a?

o fi si din cauza turatiei diferite? (pe langa diferenta de sarcina de care vrei tu sa zici)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consumul este exact cat are nevoie motorul pentru a mentine acea viteza. Cat de greu trage de cutie, cat de mare este rezistenta la vant, alte forte de frecare. De aceea consuma un motor mai mult cand merge subturat, desi are mai putine ture.. Ai si tu dreptate, dar strict la problema omului, nu cred ca are destula benzina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ca as fi vreun guru in mecanica, dar pare ca nu trage destula benzina. Nu are debit. Faza e ca "cere" din ce in ce mai multa benzina, odata cu cresterea vitezei (puterea necesara pentru a invinge rezistenta la vant, ca sa 'tina' viteza aia).

De ce crezi tu ca o masina consuma mai putin la 90 km/h in a 5a, decat la 120km/h, tot in a 5a?

posibil sa ai dreptate,

 

o masina in a 5a la 90Km/h nu are aceiasi turatie ca la 120 tot in a 5a. diferenta consta intre 500-1500Rpm in functie de masina.

 

daca ar fi fost de la benzina sa-ar fi balbait.

 

acuma pt initiatorul topicului: incearca sa o proptesti untrun zid sau stalp si cu a 2a sau a 3a sa incerci sa ii dai burnout sa vezi cum se comporta. daca se balbaie sau nu are vlaga sa plece pt burn inseamna ca e de la injectie dar totusi incearca un alt CDI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e nici o limitare ,subscriu si eu la problema cu alimentarea ...are un prieten un gix dus din franta dar limita e pe la 240

Ce an este si ce cod are ecu? Poate pot sa o delimitez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TNG zi-mi ce iti trebuie si iti dau!an 2001 dar ecu ce e?ca sincer habar nu am!nu se balbaie deloc!de ce la 1 merge pana in 14500 si la 2,3,4,5,6 nu mai ajunge?o sa incerc un cdi sa vad ce iese!am avut problema la un srad cu carburatia ca era infundata si stiu cum se comporta cand e de la benzina!dar asta pur si simplu ajunge in turatie si se opreste brusc!nu balbaie nu face nimic!se opreste viteza si turatia ca la buton

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...