Sari la conținut

Bavaria - Garmisch 2011


Postări Recomandate

am ajuns la mittenwald, azi am stat pe langa casa, e f frumos aici. maine ma duc la munchen. mi-am propus o vacanta mai mulr de odihna, mai putin rupt de oase. alpii ii voi atinge tangential, vo merge probabil in dolomiti, eventual garda. ma hotarasc in fiecare zi ce voi face in urmatoarea. cateva poze din mittenwald:

p1020076zr.jpgp1020081ip.jpg

 

p1020083.jpg

 

p1020085o.jpg

 

p1020086q.jpg

 

p1020088k.jpg

 

p1020089m.jpg

 

p1020091.jpg

 

p1020096i.jpg

 

p1020098w.jpg

 

p1020100el.jpg

 

p1020102j.jpg

 

p1020103ln.jpg

 

p1020104z.jpg

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoase locuri!

ce sarbatoresc localnicii pe acolo ?

e duminica, au avut slujba la biserica, apoi au venit niste camioane cu alimente, muzicanti si au pus de o petrecere in mijlocul strazii. multi poarta costume traditionale, e f frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai prins super vreme, esti norocos.

O sa trec si eu prin zona sambata in drum spre Slovenia, sper sa nu se schimbe.

 

Vacanta placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc. in italia vremea e de regula buna, aici in bavaria nu am scapat niciodata neplouat. astept cu interes zilele urmatoare, desi ziceau ca azi e naspa, soarele e sus pe cer si canta pasarelele. o iau din loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ninele, e frumos in dolomiti, totul parca sticleste acolo.

 

eu azi am misunat prin zona, uite poze din oberammergau:

 

p1020172ioi.jpgp1020173i.jpg

 

p1020174j.jpg

 

p1020175l.jpg

 

p1020176w.jpg

 

p1020178x.jpg

 

p1020179or.jpg

 

p1020180m.jpg

 

p1020181c.jpg

 

p1020182n.jpg

 

 

 

cateva poze si din garmisch:

 

p1020183v.jpgp1020184v.jpg

 

p1020185h.jpg

 

p1020187q.jpg

 

p1020188z.jpg

 

p1020189e.jpg

 

p1020192b.jpg

 

p1020195k.jpg

 

p1020197m.jpg

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos, frumos, am ajuns acasa cu bine. oricum zona am epuizat-o cred, de la anul iau alte directii si daca plec pe roti in partea aia cred ca folosesc oradea, nu mai suport arad-nadlac, imi ies peri albi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce zici de arad-nadlac , tot asa prost se circula ?

 

eu de vreo trei patru ani nu mai ies pe acolo ca era tare aglomerat ,dar intelesesem ca s a supralargit

si s a rezolvat oarecum

 

pe la bors se iese repede dar eu fac un mic ocol pe la debrecen sa ma sui pe autostrada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul e bun dar se circula haotic si e plin de tiruri. valea muresului (deva - arad) ma dispera cand e aglomerat, mai pun si radare. e un drum obositor.

 

Sunt cam multe comune dar in rest asfaltul e super bun si aderent,poti sa te apleci fara frica,viraje sunt destule,si cu motorul ,nu prea simti tirurile sau traficul. La sfarsitul lui 2009 au asfalt si au aranjat drumul asta Arad - Deva.

Toata Romania e obositoare cand nu ai autostrada si te grabesti spre casa,bine ca e frumoasa,macar ai ce vedea pe drum.

:cheers:

 

PS: Ieri pe drum m-am intersectat cu un 1600 GT,nu stiu daca era al tau sau al altuia.

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

F tare... bravos pt iesire. Daca bagam un oki pe forum inainte te scoteam la o bere in Corvara, am stat o saptamana Corvara si Cortina D Ampezzo fix in acceasi perioada pt via ferrata, MTB si alte activitati, nu am fost cu mobra de data asta.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot la Zurich pana Joia, vinerea la Geneva nu s a schimbat nimic. Ms de urari, am profitat de franc puternic vs euro si am dat fuga la granitza la nemti. Se pare ca au regulament interior sa nu vanda in elvetia dar si asa 50% din clienti ghici de unde vin :)

 

Oricum orice dealer mare din DE e mult mai simpatic, mai binevoitor si mai deschis la minte decat astia din CH...am avut negocieri cu elvetienii 4 saptamani si cum a picat eur am dat buzna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...