Sari la conținut

electrician


marina8282
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Am nevoie de un electrician din zona Buc care sa-mi adapteze si mie aprinderea la Simson Sport cu magnetou de Voshod. Dar vreau un electrician buc care sa faca toata lucrarea(executarea flansei, trasee electrice, etc).

 

Va rog ajutati-ma daca cunoasteti un astfel de mester.

 

Multumesc.

post-66134-0-43488100-1309601525_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am nevoie de un electrician din zona Buc care sa-mi adapteze si mie aprinderea la Simson Sport cu magnetou de Voshod. Dar vreau un electrician buc care sa faca toata lucrarea(executarea flansei, trasee electrice, etc).

 

Va rog ajutati-ma daca cunoasteti un astfel de mester.

 

Multumesc.

Nu cred ca exista electrician care sa lucreze la freza si strung( gasesti schemele pe forum

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca exista electrician care sa lucreze la freza si strung( gasesti schemele pe forum

Numai bine

 

 

Da man, ai dreptate speram si eu la un superman mester.... Sincer am vazut ca exista o cerere f mare de piese/sisteme moto clasice si am sperat ca un mester istet poate sa ofere un serviciu la cheie.

 

Sincer as plati cu usurinta app 250 Ron pt o astfel de lucrare... multiplica cu cateva sute....si ai un mini business (doar din simson)

 

Scuze de aberare...ai dreptate.

 

excelent arata motocicleta.bravo.

p.s. din pacate nu stiu nici un electrician.

 

 

Multumesc mult. uite poti ''admira'' si inceputul.

post-66134-0-17792100-1309629837_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multiplica cu cateva sute....si ai un mini business (doar din simson)

Astea sunt vise. Piata de servicii in domeniul asta este foarte mica de fapt.

Din cateva sute de proprietari foarte putini sunt dispusi sa cumpere uleiul corect sau un rulment bun asa ca sa dea 250 de lei pentru o operatiune este exclus. 2 din 100 poate.

 

Exista ceva nou facut special pentru Simson Sport, alternator si aprindere electronica, fara sa mai aia nevoie de mecanica.

http://www.powerdynamo.biz/deu/systems/7091/7091main.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am nevoie de un electrician din zona Buc care sa-mi adapteze si mie aprinderea la Simson Sport cu magnetou de Voshod. Dar vreau un electrician buc care sa faca toata lucrarea(executarea flansei, trasee electrice, etc).

 

Va rog ajutati-ma daca cunoasteti un astfel de mester.

 

Multumesc.

 

vb.cu domnlul Oancea,el a facut treaba asta si la simson si la citeva mz250,sper sa te ajute.

ai nr.lui aici.0723297338

 

la cit te ajunge toata lucrarea plus aprinderea recomand sa cumperi electonica completa sau partea pt.lumini separat din germania:300 euro pt.lumini si undeva la 500 tot complet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varianta "owene" este cea mai buna, uiti de toate belele legate de aprindere/inarcare/stare baterie/eficienta/fiabilitate... mai mult: nu ai nevoie de electrician, prospectul de instalare este suficient... parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, apreciez.

 

 

 

 

 

vb.cu domnlul Oancea,el a facut treaba asta si la simson si la citeva mz250,sper sa te ajute.

ai nr.lui aici.0723297338

 

la cit te ajunge toata lucrarea plus aprinderea recomand sa cumperi electonica completa sau partea pt.lumini separat din germania:300 euro pt.lumini si undeva la 500 tot complet.

 

Buna ziua, sunt onorat.

 

Iasul este orasul meu de suflet, am stat cateva luni intr-o delegatie si mi-a ramas in minte....

 

Mi-ar placea...

 

 

Muta-te in Iasi si ti le fac eu.Asa ca sa vedeti ca mai sunt inca meseriasi pe aici.

 

''Owene'' este sistemul din poza?

 

 

 

 

Varianta "owene" este cea mai buna, uiti de toate belele legate de aprindere/inarcare/stare baterie/eficienta/fiabilitate... mai mult: nu ai nevoie de electrician, prospectul de instalare este suficient... parerea mea!

post-66134-0-70243100-1309692283_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, scuze de confuzie.

 

Legat de powerdynamo- clar este o solutie profi insa sincer pentru mine este prea scumpa. In ceea ce ma priveste frumusetea reconditionarii vine din foarte multa pasiune, creativitatea adaptarii acolo unde e nevoie si satisfactia pretului.

 

Sincer daca-mi doream acest moto, doar sa-l am in garaj, il cumparam din germania cu 5000 euro si gata. Nu spun ca pasiunea asta nu costa insa pana acum totul m-a costat 350 euro....

 

Asta e parerea mea.

 

Merci de recomandare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Muta-te in Iasi si ti le fac eu.Asa ca sa vedeti ca mai sunt inca meseriasi pe aici.

 

va salut d-le costica .sint din BT si ma intereseaza un platou cu platini de tula.ma puteti ajuta,va rog?am un muravey din 92 putin rulat care a fost discompletat

de terte persoane printre care si platoul .am facut eu unul din platou de dacie merge dar nu sint multumit ,fiindca nu pot face reglaje fine ,doar daca nimeresc

din intimplare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Spulber, am si platou cu platina si dinam-starter si un motor cred ca in toate mintile lui. Ce nu are? carburator. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut d-le Costica .Sunt din Botosani si ma intereseaza un platou cu platini de Tula.Ma puteti ajuta,va rog?am un muravey din 92 putin rulat care a fost descompletat de terte persoane printre care si platoul .Am facut eu unul din platou de Dacie merge dar nu sint multumit ,fiindca nu pot face reglaje fine ,doar daca nimeresc din intimplare.

 

Eu ma ofeream sa rezolv problema la SIMSON. La Muravey nu am vazut niciodata sistemul si nu ma pricep.

Editat de constantin57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am nevoie de un electrician din zona Buc care sa-mi adapteze si mie aprinderea la Simson Sport cu magnetou de Voshod. Dar vreau un electrician buc care sa faca toata lucrarea(executarea flansei, trasee electrice, etc).

 

Va rog ajutati-ma daca cunoasteti un astfel de mester.

 

Multumesc.

 

 

daca nu rezolvi, te pot ajuta \ sfatuii eu, absolut gratuit cu tot ce inseamna incarcare - aprindere simson

 

0721 888 403

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut. Spulber, am si platou cu platina si dinam-starter si un motor cred ca in toate mintile lui. Ce nu are? carburator. Numai bine.

 

intre timp am vb cu cineva care merge regulat la moldovenii de peste prut acum astept ce se intimpla,ca tare au limba pe dos moldorusii astia

le-am facut si poze numai sa inteleaga ceva ceva,iar in functie de raspuns vorbim mai pe indelete.asi opta pt o electronica dar pretul e usor mare

si riscul pe masura daca se intimpla ceva grantie zero.in fine ms pt amabilitate.vb oricum.

ps

vad ca esti din constanta...imi stirneste citeva amintiri

 

daca nu rezolvi, te pot ajuta \ sfatuii eu, absolut gratuit cu tot ce inseamna incarcare - aprindere simson

 

0721 888 403

 

sal.am si eu o intrebare.se poate un releu de incarcare de dacie pe un motor de tula?nemultumirea mea este ca la relanti nu incarca deloc

am un triciclu utilitar muravey ms

 

Salut. Spulber, am si platou cu platina si dinam-starter si un motor cred ca in toate mintile lui. Ce nu are? carburator. Numai bine.

poti pune ceva poze?ma intereseaza platoul cu platine,rotor si cama

Editat de spulber
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

La relanti, releele din comerț (IPFA (parcă) BucureÂşti, sau chiar Conex IaÂşi, n-o să-ți încarce! Niciodată! pentru că nu debitează destul curent alternatorul.) Trebuie să fii conÂştient că în mers vei folosi turații, unde îți va încărca normal.

Iar dacă ai dubii despre aprinderea electronică, îți garantez EU.

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intre timp am vb cu cineva care merge regulat la moldovenii de peste prut acum astept ce se intimpla,ca tare au limba pe dos moldorusii astia

le-am facut si poze numai sa inteleaga ceva ceva,iar in functie de raspuns vorbim mai pe indelete.asi opta pt o electronica dar pretul e usor mare

si riscul pe masura daca se intimpla ceva grantie zero.in fine ms pt amabilitate.vb oricum.

ps

vad ca esti din constanta...imi stirneste citeva amintiri

 

 

 

sal.am si eu o intrebare.se poate un releu de incarcare de dacie pe un motor de tula?nemultumirea mea este ca la relanti nu incarca deloc

am un triciclu utilitar muravey ms

poti pune ceva poze?ma intereseaza platoul cu platine,rotor si cama

suna la 0740848790 , e dani, iti aduce el ce piesa vrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La relanti, releele din comerț (IPFA (parcă) BucureÂşti, sau chiar Conex IaÂşi, n-o să-ți încarce! Niciodată! pentru că nu debitează destul curent alternatorul.) Trebuie să fii conÂştient că în mers vei folosi turații, unde îți va încărca normal.

Iar dacă ai dubii despre aprinderea electronică, îți garantez EU.

Succes!

sa inteleg ca alternatorul e asa el din constructie?eu dadeam vina pe releu

cit despre aprindere nici nu stiu ce sa zic,merita rusoauca banii astia...mai ales ca qacu e frig

tu ai montat asa ceva?

 

matti dragomir iti multumesc pt sfat ,dar omul aduce pisele noi de peste prut si costa ceva ,eu caut folosite dar sper si bune

stii cum e ,cai morti sa le iau potcoavele,dar am pretentii sa mearga si mirtoaga(rusoaica);)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Orice alternator e aÂşa din construcție! Rotorul se magnetizează în funcție de ce curent intră în el, recte cei prăpădiți 12 Âşi ceva, Âşi asta în cel mai bun caz, adică baterie bine încărcată. Vorbind la relanti. Pentru că în turație, deja se produce Âşi e altă chestie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...