Sari la conținut

accident Trafic Greu


marlow
 Share

Postări Recomandate

Salutare ,

 

Azi pe la ora 12:30 , pe trafic greu , aproape de intersectia cu Viilor , accident intre un chopper ( honda shadow cred) visinie . din cat am putut vedea din trafic , pt ca politia fluidiza traficul , motocicleta avea partea frontala destul de avariata.

S-a lovit de un renault clio alb.

La fata locului politia facea masuratori .

Era un baiat cu o casca pe cap langa motocicleta, nu avea absolut nimic , l-am intrebat daca are nevoie de ajutor sa mute motorul din strada .

Mi-a raspuns ca nu e el implicat , ca motociclistul nu mai e acolo ( am dedus ca probabil e la spital ) si ca nu poate muta motocicleta , ca nu am cu ce sa il ajut.

roata fata, amortizoarele si farul erau serios avariate.

 

cam atat este ceea ce stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, si pe mine m-a sunat un prieten sa imi zica de accident, pe motociclist il luau un echipaj SMURD..nu si adat seama in ce stare era, speram sa nu fie grav. Asteptam sa aflam mai multe vesti..eventual unele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta a fost recuperata din strada si se afla la MyMoto Service, Viilor 14. Sa speram ca proprietarul va putea veni el insusi sa o ridice; ii trebuie o duba, o remorca ceva... :( S-a luat legatura cu prietena/sora sau ceva de genul; mai devreme aflasem ceva de doua coaste rupte, dar inca se faceau investigatii; daca ar fi numai atat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este al doilea azi si al nu stiu catelea saptamana asta. Acum doua ore l-a dat pe jos in zona Leul (Cotroceni - Iuliu Maniu) pe Nebun@ke. Un nene cu o dacie veche galbena, care transporta caise si... 1,13 la mie alcoolemie in aerul expirat. Marfa transport, nu?... Nebunake e intreg. Se vaita de un picior, de un far si niste carene. Nu l-am mai deranjat sa vad ce alte daune i-a mai provocat tampitul ala, ca era la spital in investigatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este al doilea azi si al nu stiu catelea saptamana asta. Acum doua ore l-a dat pe jos in zona Leul (Cotroceni - Iuliu Maniu) pe Nebun@ke. Un nene cu o dacie veche galbena, care transporta caise si... 1,13 la mie alcoolemie in aerul expirat. Marfa transport, nu?... Nebunake e intreg. Se vaita de un picior, de un far si niste carene. Nu l-am mai deranjat sa vad ce alte daune i-a mai provocat tampitul ala, ca era la spital in investigatii.

betiv la betiv trage :laugh:

sanatate ambilor motociclisti :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Betiv, nebetiv, conteaza ca sunt intreg si fara oase rupte,am decat cateva contuzii la picioare incat ma va tine cateva zile la pat, asta datorita durerilor cauzate de flick flack-ul facut in aer si atingerea suava cu asfaltul :). Noroc ca am avut prezenta de spirit ca in momentul impactului sa ma ridic in scarite, ca altfel eram prin diverse operatii acum, sau cine stie, mai rau ....bine ma cam doare si capul datorita lazilor de bere baute cu prietenii dupa accident :) ....Multa sanatate tuturor, si cascati bine ochii in trafic. In cazul meu nu prea aveam ce face, a fost ceva inevitabil. Multumesc Kaly, si tuturor celor care au avut grija de mobra si, celor care au venit la mine la urgente dupa accident.

 

 

Bafta.

Editat de NeBuN@Ke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Betiv, nebetiv, conteaza ca sunt intreg si fara oase rupte,am decat cateva contuzii la picioare incat ma va tine cateva zile la pat, asta datorita durerilor cauzate de flick flack-ul facut in aer si atingerea suava cu asfaltul :). Noroc ca am avut prezenta de spirit ca in momentul impactului sa ma ridic in scarite, ca altfel eram prin diverse operatii acum, sau cine stie, mai rau ....bine ma cam doare si capul datorita lazilor de bere baute cu prietenii dupa accident :) ....Multa sanatate tuturor, si cascati bine ochii in trafic. In cazul meu nu prea aveam ce face, a fost ceva inevitabil. Multumesc Kaly, si tuturor celor care au avut grija de mobra si, celor care au venit la mine la urgente dupa accident.

 

 

Bafta.

 

Nu i-a scos nimeni alcoolul din cap?

 

Se pare ca Dacia veche trage la Transalp. :crack: Anu' trecut am stat eu o luna acasa "multumita" unui dobitoc intr-o Dacie papuc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu i-a scos nimeni alcoolul din cap?

 

Se pare ca Dacia veche trage la Transalp. :crack: Anu' trecut am stat eu o luna acasa "multumita" unui dobitoc intr-o Dacie papuc.

 

era cu vfr-ul , transalpul e calat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In timp ce voi faceti chat nu suna nimeni sa vina sa recupereze motocicleta, ceea ce ma face sa cred ca proprietarul nu e chiar nevatamat. Nu ajutati cu nimic, schimbati adresele de mess intre voi si continuati in alta parte.

 

CINE ARE INFORMATII DESPRE STAREA ACCIENTATULUI ESTE RUGAT SA POSTEZE.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din telefon in telefon, am inteles ca e ok, cele doua coaste si ar fi si un picior prin ghips.

am inteles ca ar cam fi fost vina lui, neatentie la un semafor si a intrat intr-una din masinile oprite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa atatea topicuri in care am dat cu RIP-uri, e totusi o veste buna :)

E bine in primul rand ca nu trebuie sa schimb eu titlul la topic sa adaug "mortal" in titlu cum se intampla din pacate prea des pe aici in ultimul timp (ultima data acum circa 30 de minute la ala de la Cluj). Si e bine si ca a scapat Nebun@che intreg, ca pe asta l-am vazut ultima data la Nikolovo acum circa 2 luni si una e un alias de pe forum si alta e o persoana cu care te-ai intalnit recent...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...