Sari la conținut

accident mortal


cristi cbr
 Share

Postări Recomandate

Concluzia mea e ca R1 dauneaza rau sanatatii. Au mierlit-o macar 2 in ultimele zile pe asa ceva, asta si ala din Pasajul Marasesti din Bucuresti cel putin...

Cruiserele au totusi avantajul ca daca mergi prea tare te sufla prea tare vantul in fund, si te prinzi tu pana la urma ca mergi prea tare ca prea iti vantura cracii de la nadragi pe la ureche :rolleyes:

Nu R1 dauneaza grav sanatatii, lipsa de experienta si atitudinea de atotstiutor dauneaza cel mai grav sanatatii. R1 am avut si eu la 21 de ani(dupa 6 ani de mers pe alte mobre,scutere etc.) Nu mai dati vina pe motor,el poate merge si cu 50 si cu 300+ , totul depinde de ce e in capul calaretului.

 

R.i.p

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu R1 dauneaza grav sanatatii, lipsa de experienta si atitudinea de atotstiutor dauneaza cel mai grav sanatatii. R1 am avut si eu la 21 de ani(dupa 6 ani de mers pe alte mobre,scutere etc.) Nu mai dati vina pe motor,el poate merge si cu 50 si cu 300+ , totul depinde de ce e in capul calaretului.

 

R.i.p

tu vorbesti din perspectiva, unuia care dupa 6ani de motoretism a avut un R1. erai destul de scolarizat cu fenomenul acceleratie, ambreiaj si altele. R1 poti avea si la 40ani, dar aceeasi chestie e ca daca ai avut 2motoare inainte, si nu aveai asa de mare experienta pt R1, tot o vei scapa.

 

acum numai are rost sa mai vorbim. a fost sa fie greseala finala. daca era cu alteva, poate nu se intampla, sau cine stie ce....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Odihneste-te in pace! :rose: Nu prea mult insa, Dumnezeu ti-a pregatit cel mai frumos motor acolo sus si ai tot cerul la dispozitie sa il incingi, prietene!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am citit toate paginile acestui topic si ma simt dator sa fac urmatoarele precizari , pentru o corecta informare. Redau comunicatul de presa al IPJ Neamt:

 

În ziua de 20 iulie 2011, în jurul orei 17.00, pe DN 15 C, în localitatea Săcălusesti, comuna Agapia, s-a produs un accident rutier din care a rezultat decesul a două persoane si rănirea alteia.Din cercetările efectuate, politistii au stabilit că în timp ce U. Valentin, de 22 de ani, din comuna Băltătesti, judetul Neamt, conducea o motocicletă, pe DN 15 C, în localitatea Săcălusesti, transportând pe ghidon pasagera V.D., de 16 ani, din comuna Petricani, judetul Neamt, a pătruns pe contrasens si a acrosat pietonul B. Neculai, de

 

 

Valentin era un pasionat de motociclism, isi dorea sa invete tainele motociclismului

 

OMG, nu stiam ca una din tainele motociclismului e sa transporti pasagera PE ghidon ...

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicidecum, vrei sa fii mai explicit ? Pana sa vad precizarile IPJ Neamt inclinam sa cred ca a fost putina viteza si point-fixation din partea motociclistului, acum descopar ca avea o pasagera PE ghidon. Foarte tare ! Am mai invatat ceva din accidentul asta, ca sa nu pierd controlul motocicletei (era sa zic al volanului) pasagerele nu se transporta PE ghidon.

 

Poftim si link: http://nt.politiaromana.ro/admin/comunicate/buletin_2011-07-21.pdf

Pagina 3. Astia-s tampiti sau chiar au gresit ? E totusi un comunicat oficial ... pana mea. :baldy:

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yo zic sa mergem la reprezentanta Yamaha si sa protestam deoarece Yamaha R1 se ridica singura pe-o roata! Sa se intrerupa vanzarea acestor modele periculoase daca, vorba aia, p'astia cu experienta si multi km ii arunca din sha!

Mama lor de japonezi :tomato:

 

Ce-mi place mie scuza asta; "si tu puteai fi in locul lui"!

Da-mi voie sa-ti spun ca in locului lui nu putea fi decat unul la fel ca el, care gandeste ca el!

Un om normal la cap, nu alearga cu un R1 prin sate pline cu alcolizati avand pasarici minore in spate! Al draq chestie, numai astora care merg mai bine decat toti li se intampla sa moara in cel mai stupid mod posibil si, in general, la ghidonul unor motociclete cu potential in acest sens!

 

Pai d'aia muriti mah ca mustele: atunci cand o comite unu', voi in loc sa bagati draq la cap, voi o ardeti superior!

Sau voi credeti ca noua ne place sa vedem cate 4 morti la doua zile cu motociclietele!

Offf.. cand draq v-o veni mintea la cap???

 

:agree:

:agree: :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...