Sari la conținut

accident mortal


cristi cbr
 Share

Postări Recomandate

astazi 20/07/2011 in jurul orelor 17:00 s-a stins din viata un coleg motociclist in urma unui accident provocat de un batran care traversa strada neregulamentar si viteza(excesiva cel mai probabil) pe drumul de legatura tg neamt-piatra neamt.Cel din urma urma sa traverseze printr-un loc nepermis iar motociclistul circuland tare a incercat sa-l evite prin stanga insa s-a lovit de el pierzand controlul motocicletei iesind in decor oprindu-se si ricosand dintr-un copac. impactul a fost fatal.

Avea 21 ani,moto Yamaha R1, lipsa de experienta si-a spus din nou cuvantul.

Vina i-a apartinut, e de'ajuns sa postam un R.I.P. ca nu mai este printre noi.

:rose: :rose: Valentine....

Editat de cristi cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 114
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Aici nu imi pare deloc ca a fost vina motociclistului. Mergea tare? Foarte frumos....daca mosneagul nu trecea prin loc nepermis, nu se intampla nenorocirea. Din punctul meu de vedere, singura lui vina e ca a depasit viteza legala, fapt care constituie CONTRAVENTIE si se sanctioneaza ca atare.

Din pacate, nu il ajuta cu nimic punctul meu de vedere... pacat, pacat, pacat! Orice altceva e de prisos.

21 de ani bai, nene....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu imi pare deloc ca a fost vina motociclistului. Mergea tare? Foarte frumos....daca mosneagul nu trecea prin loc nepermis, nu se intampla nenorocirea. Din punctul meu de vedere, singura lui vina e ca a depasit viteza legala, fapt care constituie CONTRAVENTIE si se sanctioneaza ca atare.

Din pacate, nu il ajuta cu nimic punctul meu de vedere... pacat, pacat, pacat! Orice altceva e de prisos.

21 de ani bai, nene....

 

eu zic ca ai dreptate, dar vezi si tu cum este in motociclism: pentru o greseala cat de mica se plateste foarte scupm.

asa a fost sa fie.

condoleante celor apropiati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu imi pare deloc ca a fost vina motociclistului. Mergea tare? Foarte frumos....daca mosneagul nu trecea prin loc nepermis, nu se intampla nenorocirea. Din punctul meu de vedere, singura lui vina e ca a depasit viteza legala, fapt care constituie CONTRAVENTIE si se sanctioneaza ca atare.

Din pacate, nu il ajuta cu nimic punctul meu de vedere... pacat, pacat, pacat! Orice altceva e de prisos.

21 de ani bai, nene....

cunosc zona vine, e o zona unde crezi ca poti sa ii dai, dar mia fost frica mereu acolo fiind si o intersectie in apropriere. cat despre betivii din romania, asa ne e dat sa ii intalnim la tot pasul. acum este prea tarziu sa mai facem comentarii. anu trecut cazusem eu cu motoru lui (F3), iar dupa aia a trecut pe R1. vorba lui cristi, lipsa experientei si-a spus cuvantul.

 

de la alte comentarii ma abtin.

dumnezeu sa-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa circuli cu cel putin de 2 ori peste limita legala nu e tocmai sanatos

sa nu stii sa anticipezi e grav

sa te astepti de la un mos de pe marginea drumului sa-ti aproximeze viteza cu care te apropii de la mama naibii e......nu mai zic nimic

Editat de cristi cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il ierte...acelasi gust amar, nu are rost sa mai comentam...doar cum am mai zis..PACAT! Zi neagra astazi pentru motociclisti. Un motiv in plus fratilor sa ne revizuim (a cata oara???) comportamentul si sa sporim atentia....offf...pm.....ma duc sa ma imbat ...si sa ma culc.

 

Odihniti-va in pace baieti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa circuli cu cel putin de 2 ori peste limita legala nu e tocmai sanatos

sa nu stii sa anticipezi e grav

sa te astepti de la un mos de pe marginea drumului sa-ti aproximeze viteza cu care te apropii de la mama naibii e......nu mai zic nimic

99% ai dreptate. pacat. probabil din sperietura sa blocat si........ asa a fost sa fie.

 

 

stii ceva de pasagera?

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frateeeee ce-a avut ziua asta ? a fost blestamata ? eram la work, iar pe la 20.00 am deschis topicul Marasesti. Am ramas blocat. Acum am ajuns acasa, asteptand sa vad ce mai poate fi nou pe "Marasesti", dau de altul. 2 morti intr-o singura zi. Ziua...p.loii..

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

99% ai dreptate. pacat. probabil din sperietura sa blocat si........ asa a fost sa fie.

 

 

stii ceva de pasagera?

Condoleante celor apropiati!

 

Moshnegutzule, se pare ca si pasagera a murit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante celor apropiati!

 

Moshnegutzule, se pare ca si pasagera a murit.

nu team inteles. te referi la mosneagu de lea iesit in cale? dumnezeu so ierte daca a murit si ea./ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

singura lui vina e ca a depasit viteza legala, fapt care constituie CONTRAVENTIE si se sanctioneaza ca atare.
Desi nu simpatizez cu muistii care traverseaza aiurea fara sa se asigure, tin sa-ti aduc la cunostinta (daca nu mai tii minte de cind ai dat examenul pt. permisul de conducere) ca traversarea prin loc nepermis e tot contraventie si se sanctioneaza tot "ca atare". :)

 

Sa-i fie tarina usoara baiatului. Prea tinar s-a dus. :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21 de ani si R1?! Sigur nu a avut prieteni motociclisti. Rip!

 

nu au prietenii o influenta majora in alegerea motocicletei, fiecare isi ia ce-i place

 

 

odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...