Sari la conținut

accident sos pantelimon b 84 ujo


tassadar
 Share

Postări Recomandate

ma aflu langa moto R6 b 84 ujo implicat intr-un accodent , cine poate sa de detalii sa sune familia . aman2 sunt la spital pantelimon moto e vis a vis de fastfood marius.

 

ma aflu langa moto R6 b 84 ujo implicat intr-un accodent , cine poate sa de detalii sa sune familia . aman2 sunt la spital pantelimon moto e vis a vis de fastfood marius.

 

 

Am plecat de langa mobra, politia nu a vrut sa-mi dea cheile deorece nu il cunosc pe rider personal si nici nu sunt ruda cu acesta. Mobra sta parcata in fata la fastfood Marius situat pe sos pantelimon, bucuresti.Cine doreste detalii despre locatia exacta sa ceara telefonul meu pe PM si vorbim.

 

Din cate am inteles pe motocicleta era rider-ul impreuna cu pasagera si ambii au ajuns la spitalul pantelimon din acceasi zona. Detalii despre dinamica acccidentului nu stiu.

 

Mobra pare sa fie transportabila pe roti, impreuna cu un prieten am vrut sa o ducem la un garaj dar nu s-a putut din cauza vigilentei politiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terbuie sa fie cel putin unul care sa-l cunoasca... prea multe accidente au fost saptamana trecuta, iar despre acesta nu stim absolut nimic de 2 zile.

Cine stie, poate putem ajuta cumva...

 

 

stiu ca au dat ceva la tv despre accident, iar ei ar fi in stare grava.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta nu se mai afla in fata fastfood-ului cum stiam eu cand am plecat de la fata locului in seara accidentului. Angajatii de la fastfood schimbasera turele si habar nu aveau de existenta vre unei mobre accidentate la ei pe trotuar ( e fastfood non-stop)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Sunt propietarul motoretei B-84-UJO insa nu am fost eu cel care conduceam moto, ci un prieten.( nu am putut raspunde pana acum pentru ca am stat prin spitale ) si anume :

 

Fata : este bine , au externat-o ( o doare un pic spatele si maxilarul) nu are decat 2-3 zgarieturi minore.

 

Baiatul : I-a fost scoasa splina , are 2 coaste rupte si probleme la vertebrele C6 si C7 ( asteptam sa se intruneasca maine o comisie la spital sa-si dea cu parerea daca il opereaza sau ii pun doar corset). El este bine isi misca mainile si picioarele ( a fost foarte norocos avand in vedere ca nu avea echipament de protectie)

 

PROBLEMA CEA MAI MARE a fost in primul spital in care a fost internat SF PANTELIMON unde in 24 de ore cat a stat acolo nu i-au facut investigatii sa vada daca are hemoragie internasau nu; si cand l-am mutat dupa multe insistente la Floreasca sa descopere doctorii ca avea splina rupta si vreo 2L de sange acumulati in zona stomacului( daca o mai lalaiam mult la Pantelimon putea sa moara).

 

 

Va multumim pentru bunele intentii !!!

Am sa revin cu detalii despre starea de sanatate a lui Gabi ( baiatul). Doamne ajuta sa fie bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PROBLEMA CEA MAI MARE a fost in primul spital in care a fost internat SF PANTELIMON unde in 24 de ore cat a stat acolo nu i-au facut investigatii sa vada daca are hemoragie internasau nu; si cand l-am mutat dupa multe insistente la Floreasca sa descopere doctorii ca avea splina rupta si vreo 2L de sange acumulati in zona stomacului( daca o mai lalaiam mult la Pantelimon putea sa moara).

auzisem ca in general floreasca e de top, dar chiar in halul asta sa nu te bage in seama.....futui tara masii.

sanatate maxima si sa auzim doar de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

PROBLEMA CEA MAI MARE a fost in primul spital in care a fost internat SF PANTELIMON unde in 24 de ore cat a stat acolo nu i-au facut investigatii sa vada daca are hemoragie internasau nu; si cand l-am mutat dupa multe insistente la Floreasca sa descopere doctorii ca avea splina rupta si vreo 2L de sange acumulati in zona stomacului( daca o mai lalaiam mult la Pantelimon putea sa moara).

sigur?

acum 1 luna la SF PANTELIMON am ajuns din pacate si eu in urma unui accident rutier si am avut parte de investigatii la cel mai bun nivel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar nu-s toti doctorii la fel,unii isi fac meseria corect,altora nu le pasa,problema e ca-s cam multi la Pantelimon care lasa omul sa moara si nu-s trasi la raspundere.

Convingerea mea e ca acela care a insistat sa-l mute la Floreasca l-a salvat de la moarte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PROBLEMA CEA MAI MARE a fost in primul spital in care a fost internat SF PANTELIMON unde in 24 de ore cat a stat acolo nu i-au facut investigatii sa vada daca are hemoragie internasau nu; si cand l-am mutat dupa multe insistente la Floreasca sa descopere doctorii ca avea splina rupta si vreo 2L de sange acumulati in zona stomacului( daca o mai lalaiam mult la Pantelimon putea sa moara).

sigur?

acum 1 luna la SF PANTELIMON am ajuns din pacate si eu in urma unui accident rutier si am avut parte de investigatii la cel mai bun nivel.

 

 

Ma bucur sa aud si "de bine" de acolo, dar in cazul lui a fost o totala lipsa de interes.

In Pantelimon i-au facut radiografie si analize de sange doar ( trebuia si o ecografie pentru leziuni interne).In fine , alta chestie " de incepe sa te doara mintea" dupa ce au examinat rezultatul radiografiei si au contatat ca are pb la coloana, doctorii ii spuneau foarte linistiti ca poate sa se ridice din pat ,din pct lor de vedere, sa se plimbe .(evident nu a facut lucrul acesta) si cand am ajuns la Floreasca nu-l lasau sa-si misti nici mainile macar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recuperare usoara ...

Dar cum a intrat in masina? Ca partea din fata nu e lovita deloc.S-a dus in stoppie cumva?

 

Da, cand i-a iesit loganul in fata a blocat roata fata cu frana si s-a ridicat moto de poponeata : pe fata a aruncat-o cu capul in logan si pe urma a venit peste el sau ceva de genu ( cei de pe moto nu-si aduc aminte nimic cu o jumatate de zi inainte) ( iar cel cu loganul nu i-a vazut, a auzit/simtit doar impactul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Sunt propietarul motoretei B-84-UJO insa nu am fost eu cel care conduceam moto, ci un prieten.( nu am putut raspunde pana acum pentru ca am stat prin spitale ) si anume :

 

Fata : este bine , au externat-o ( o doare un pic spatele si maxilarul) nu are decat 2-3 zgarieturi minore.

 

Baiatul : I-a fost scoasa splina , are 2 coaste rupte si probleme la vertebrele C6 si C7 ( asteptam sa se intruneasca maine o comisie la spital sa-si dea cu parerea daca il opereaza sau ii pun doar corset). El este bine isi misca mainile si picioarele ( a fost foarte norocos avand in vedere ca nu avea echipament de protectie)

 

PROBLEMA CEA MAI MARE a fost in primul spital in care a fost internat SF PANTELIMON unde in 24 de ore cat a stat acolo nu i-au facut investigatii sa vada daca are hemoragie internasau nu; si cand l-am mutat dupa multe insistente la Floreasca sa descopere doctorii ca avea splina rupta si vreo 2L de sange acumulati in zona stomacului( daca o mai lalaiam mult la Pantelimon putea sa moara).

 

 

Va multumim pentru bunele intentii !!!

Am sa revin cu detalii despre starea de sanatate a lui Gabi ( baiatul). Doamne ajuta sa fie bine !

 

 

 

 

Multa sanatate si recuperare rapida.

Editat de tassadar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Cica si raiderul nostru o ardea cu suta in oras fara echipament

Dupa accident eu venit diu tipi cu o octavia(amici riderului) iar unul a plecat pe moto.Accidentata,accidentata,dar o ardea cu 140-150 in oras fara probleme.Doar yamaha-i una

 

Asta mi-a fost povestita de un martor al accidentului,care mi-e amic

 

loganistul a gresit nepermis...dar cand te dai cu 100+ in oras fara echipament,nu te astepta la nimic bun intre atatia retarzi cu conserve.De fapt uneori nici nu te vad cand vii lansat

 

Oricum,sanatate,poate pe viitor o arde mai chill in oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

"Asta mi-a fost povestita de un martor al accidentului,care mi-e amic"

Are si radar amicul? Sau doar polonic?

TE las te tine sa ghicesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TE las te tine sa ghicesti

 

 

In momentul accidentului am inteles ca avea in jur de 40 km/h, nu stiu ce a facut inainte sau in alte zile , dar cu siguranta vina lui este ca nu a purtat echipament.

Am primit vesti de la doctori si nu va fi operat la coloana, ii vor pune corset dupa ce se vindeca operatia de splina.

 

Sanatate multa lui si tuturor riderilor ! Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ruptura de splina este un traumatism care ameninta viata pacientului. Mie nu-mi vine sa cred, la un asemenea traumatism, mobristul are semne si simptome clare,cum sa nu respecte protocolul', care este obligatoriu ?!

 

Daca nu intervin complicatii, este recuperabil, dar acelasi om...nici o data !

 

Recuperare rapida si usoara !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...