Sari la conținut

accident floreasca in jurul orelor 19


Silvan
 Share

Postări Recomandate

Motocicleta un gsx-r an 2000 cred, galben pai. din ce am inteles, venea pe floreasca iar un seat ibiza gri condus de o femeie i-a taiat calea iesind de la bila.

 

am ajuns dupa ce a plecat ambulanta, dar am inteles de la prietenul cu hayabusa cu care era, ca nu avea decat zgarieturi. motocicleta parea dauna totala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta un gsx-r an 2000 cred, galben pai. din ce am inteles, venea pe floreasca iar un seat ibiza gri condus de o femeie i-a taiat calea iesind de la bila.

 

am ajuns dupa ce a plecat ambulanta, dar am inteles de la prietenul cu hayabusa cu care era, ca nu avea decat zgarieturi. motocicleta parea dauna totala.

De la Billa se iese pe Barbu Vacarescu nu pe Floreasca, poate a iesit de pe Ceakovski sau de pe Glinka venind oarecum dinspre Billa (adica de la Kaufland) inspre Floresca, altfel nu mai inteleg nimic... Sau poate accidentul nu a fost in Bucuresti si exista Billa langa strada Floreasca prin alt oras ca ai uitat sa mentionezi orasul. Oricum un topic complet incoerent. Daca nu explici clar despre ce vrei sa vorbesti aici maine il sterg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off : tocmai ce-am vazut pe scroll la antena 3, ca un motociclist din ungaria, a intrat intr-o duba si-a murit :( N-a murit la el in tara, a murit in saracia asta de tara. Jalnic turismul in Ro.

 

On : Clar in bucuresti a fost, dar pe Barbu Vacarescu. Sa speram ca n-a patit nimic omul.

 

 

 

~ crawl‎

Editat de Csj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un motociclist din ungaria, a intrat intr-o duba si-a murit :( N-a murit la el in tara, a murit in saracia asta de tara. Jalnic turismul in Ro

 

pai noi nu facem turism pentru unguri, ma rog nu facem deloc dar nu mai conteaza asta... sti cum se spune: Q: De ce sunt ungurii vecini cu romanii? ... A: Ca asa le trebuie! (ca idee, pacat ca a murit, sa se odihneasca in pace)

 

cu cel de pe Barbu Vacarescu, sa speram ca se face bine si ca soferita de Seat se va infige intr-un pom

Editat de Sharky66
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sterge-l!

 

barbu vacarescu la intersectia cu billa. scuze pt confuzie dom'le moderator!

 

PS: puteai sa dai pm ca sa nu iti subliniezi atotputerea in public.

Editat de Silvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este vorba de un r1 , galben , este prieten cu mine , i-a taiat fata doamna cu masina , a apucat si a franat , avea ceva viteza , tipa a intrat pe rosu , el s-a lovit de masina , apoi sarit peste ea , a aterizat pe spate

 

este ok , este pe picioare , motorul e praf

 

ca si probleme medicale , este zgariat putin pe antebrate , si e vanat in zona inghinala , a rupt cu bazinul rezervorul .

 

revin imediat cu poze

post-44675-0-07498000-1312007872_thumb.jpg

post-44675-0-67252500-1312007876_thumb.jpg

post-44675-0-36905100-1312007882_thumb.jpg

post-44675-0-73451600-1312007887_thumb.jpg

post-44675-0-30199200-1312007892_thumb.jpg

Editat de CatalinC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca e ok baiatul. Cat despre muiere, sper c-a ramas fara permis. Data viitoare sa fie mai atenta. Acum o luna, eram la un client, pe o strada foarte ingusta, am parcat masina pe trotuar, lipita de un gard, tocmai in ideea de a nu incomoda si de a nu fi atinsa de nimeni. A trecut unul cu o duba mare, a avut loc. Ma pregatesc sa intru la client in casa, cand vad o buburuza de masina, un C3 si am zis sa stau sa-l vad trecut. Era o proasta, vorbea la telefon, cand vad ca-mi da oglinda peste cap ! Am vazut rosu, am urlat la ea : " Casca ochii-n p__ ma-(** si lasa telefonul !". Acum cateva zile, o alta proasta. Era sa intre in mine, a franat tarziu... trec de prima intersectie, ma asigur ( stanga-dreapta, stanga-dreapta) trec. La a 2-ua intersectie mica, masini parcate pana-n coltul intersectiei, vizibilitate minima. Ies usor si n-am avut timp sa ma asigur nici macar din stanga, cand imi trage un mare claxon. P(zda se grabea. Ce-a fost la gura mea, nici dambovita cred ca n-a spalat-o. Si pentru ca se grabea, am continuat 100m, cu maxim 5 Km/h. Oare ce-ar fi vrut ea ? Sa nu ma asigur ? Sa ies la noroc in intersectie si sa fac accident ? ------ Cu alte cateva zile inainte, o alta pixda, ma vede ca vin, aveam vreo 40 km/h, in ultimele secunde, imi iese in fata. Frana, pana sa ma lipsesc de bara ei spate. Ii fac semn, sa fie atenta si n-a schitat niciun gest de regret.

Editat de Csj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum un topic complet incoerent. Daca nu explici clar despre ce vrei sa vorbesti aici maine il sterg.

 

Moshu' Patru, se vede ca ai trait cam mult in comunism...numa' pe cenzura esti, si de fiecare data tii tu neaparat sa subliniezi faptu ca esti moderator la accidente...plm, crezi ca i se rupe cuiva de chestia asta? Nu impresionezi pe nimeni cu fazele astea, ba mai mult, iriti lumea. N-are voie nimeni sa greseasca? tu de cate ori ai gresit? A comentat careva ceva?

 

P.S. daca dispare postu' asta al meu iti dau de lucru de o saptamana numa' stergi posturi si topicuri de pe urma mea!

 

ON: noroc ca nu a fost grav accidentul. Insanatosire grabnica si bafta cu asigurarile!

Editat de shackalu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este vorba de un r1 , galben , este prieten cu mine , i-a taiat fata doamna cu masina , a apucat si a franat , avea ceva viteza , tipa a intrat pe rosu , el s-a lovit de masina , apoi sarit peste ea , a aterizat pe spate

 

 

 

Bai, cand va citesc cu din astea ma apuca urticaria. Ce doamna, bai nene?! Cea mai blanda exprimare in cazuri din astea ar fi " creatura de sex feminin".

Astea sunt pericol . Ce cauta pe strazi bai tata? Azi, veneam dinspre Regina Maia si ma indreptam spre Unirii. Stiti cu totii ca drumul o ia la dreapta, in rampa, chiar la capatul tramvaiului 32. Ma pozitionez in spatele unei vite, vita care a uitat ca e in rampa si a eliberat frana. Urmarea e la mintea cocosului. Nu, nu m-am complicat cu politia pentru ca nu rezolvam nimic, cretina urlandu-mi ca eu sunt de vina pt ca nu am pastrat distanta. WTF?? Cat de cretina poti fi ca sa interpretezi legea in halul asta. Chestia cu distanta se aplica atunci cand eu te pocnesc din spate, nu cand eu stau pe loc in spatele tau si tu vii ca bovina peste mine. Cu ocazia asta am la activ 3 oglinzi rupte .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oglinzile tale ? :laugh:

 

 

Recunosc ca nu mi-a trecut prin cap sa le si iau....ma multumeam numai sa le zbor :) Dar e o idee....in fond, sunt un tip sensibil iar un sac plin cu oglinzi rupte, mi-ar trezi amintiri frumoase :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu masina nu pot sa 'impart' picioare :)

 

Apropo, cand dau si eu drumul un pic la tv azi, nimeresc pe Acasa: lectii de machiat la volan (PE BUNE!) cu vreo 2 fufe de nu am auzit de el. Probabil cand nu baga filme cu tigani, baga deastea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a intamplat sa nu inteleg de ce merge incet pe doua benzi,am claxonat degeaba si in final i-am dat un "sut" cu bara ,s-a dat pe dreapta si am putut vedea in timp ce o depaseam ca vorbea la telefon si fuma in acelasi timp. Daca ar fi fost barbat poate mai puteam sa-mi inchipui cu ce tinea volanul dar asa...

 

si cel mai tare comentariu acolo:

 

miamoto

 

22.06.2011 - 12:06

 

asteptam de la ministerul de externe din ungaria un comunicat de presa care sa reclame ca o soferita romanca a incurcat grav circulatia in capitala lor; in timpul incidentului, autoarea si insotitoarea ei au fost vulgare si au tradat o atitudine antimaghiara si iredentista!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto faza...pai ia sa ma barbieresc si eu la volan, ma dau si cu un after shave....

Cretinele astea chiar nu isi dau seama ce penale sunt? Si faza cea mai tare e ca politia nu se sesiseaza. Au materialul cu pipitele la volan care isi dau cu vopsele pe fata, insa nu iau nici o masura. E mai misto sa-l vanezi pe motociclistul nebun de pe DN1 ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-au sunat să vină după o lună! Mai bine duce el motocicleta acolo ...

Când m-au sunat cei de la asigurări să vină să constate, eu deja primisem banii pe daună totală (tot de la ei) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...