Sari la conținut

Hard Enduro Piatra Neamt 2011


stefan_bz
 Share

Postări Recomandate

Fratilor,

 

aveti 2 pagini web ? Ma refer la www.ota.ro/projects/hardenduro si www.hard-enduro.ro

 

Ambele arata cam la fel, insa lista de inscrisi difera. Noi ne-am inscris pe ota.ro si pe celalalt site nu suntem pe lista. Am si platit. Mergem la alt concurs ? :D

 

Deci cum e ?

 

Multumesc,

 

 

Da, asa este...

 

Am trecut datele si pe celalalt site... :bigstar:

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Imi cer scuze de cele intamplate. Baietii de la IT au mutat site-ul pe noul domeniu hard-enduro.ro dar nu au sters inca pagine de la ei de pe server. Cine intra pe zwe.ro su zenworldextreme.ro este directionat pe hard-enduro.ro dar probabil boi ati intrat de aici direct pe linkul postat de mine mai demult.

Ne cerem scuze, se va remedia in seara aceasta. Se vor compara listele si se vor trece toti pe hard-enduro.ro unde lista va fi actualizata de maine. In momentul verificarii contului (probabil luni) cei care au platit vor fi si confirmati.

 

Asa ca scuze ptr problema... provizorie.

 

Ne vedem la start,

Stefan

 

Un filmulet facut dupa aceste zile de "munca".

Imi pare rau dar nu stiu sa-l postez sa se vada direct aici asa ca va dau link-ul :)

 

 

Vizionare placuta si... ne vedem la start,

Stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad foarte multi 'neconfirmati' pe pagina cu inscrisi. Care-i problema? Nu au platit?

Eu am facut plata online sambata (10 sept) dar banca a operat transferul luni. M-am calificat ptr taxa de 200 sau 300 ron :) ?

Spor !!!

Editat de vapi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

cei de la contabilitate nu au reusit sa verifice luni extrasele de cont de aceea a aparut o mica intarziere. astazi sa-u facut ultimele confirmari dar ne confruntam cu o problema si anume sunt multe plati facute de la persoane fizice sau cluburi sportive care nu au trecut la rubrica de corespondenta numele concurentului sau a concurentilor pentru care se face acea plata. noi nu avem cum sa asociem aceste nume ale celor care au facut plata cu sportivii inscrisi pe site !!!!! pentru ca nu stim cine ptr cine a platit. am precizat ca este f important sa se treaca pentru cine se face plata, daca platitorul este o alta persoana decat beneficiarul (concurentul)

pentru acestia vom lamuri situatia vineri la secretariat unde vom avea si o lista separata cu toate platile facute dar carora noi nu le-am gasit corespondenta in listele de participanti.

oricum va rugam sa veniti si cu dovada platii pentru a fi mai usor de identificat.

 

o zi buna,

stefan

 

http://www.youtube.com/watch?v=oaABbgjV0Cs&feature=channel_video_title

Editat de stefan_bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spectacol superb in prima zi a etapei Campionatului National de Hard Enduro de la Piatra Neamt. Felicitari organizatorilor si concurentilor. Pacat, insa, ca au fost atat de putini spectatori.

 

Aici cateva poze "calde" pe care le-am luat in cateva puncte de pe traseu. Sper sa placa...

post-54774-0-77011100-1316276236_thumb.jpg

post-54774-0-23255200-1316276245_thumb.jpg

post-54774-0-33715400-1316276253_thumb.jpg

post-54774-0-63757700-1316276270_thumb.jpg

post-54774-0-06969600-1316276283_thumb.jpg

post-54774-0-23248100-1316276300_thumb.jpg

post-54774-0-12615900-1316276318_thumb.jpg

post-54774-0-10110000-1316276331_thumb.jpg

post-54774-0-15634100-1316276340_thumb.jpg

post-54774-0-75340700-1316276351_thumb.jpg

post-54774-0-19445500-1316276378_thumb.jpg

post-54774-0-59014900-1316276388_thumb.jpg

post-54774-0-83464700-1316276407_thumb.jpg

post-54774-0-69912100-1316276419_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

When things, are to "HEPN", then let them just "HEPN".

 

:D

 

Poate jocul de cuvinte nu mi-a iesit foarte bine, insa evenimentul merita toata lauda: iarasi cineva a reusit sa ma puna sa fac ceva, ce intra in categoria "don't try this at home" ...

Traseu frumos, greu, foarte solicitant (nu uitati, veteranu' la keyboard) iar sentimentul de satisfactie de la Finish ... Jos palaria.

 

Cel mai rau imi pare, ca am pierdut micul suvenir impartit la finish ... magnetul de frigider :(.

 

Multumim organizatorilor pentru tot. Toata stima,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un concurs caruia ii prevad in viitor un succes international. Trasee,logistica, locatie, toate pregatite la cel mai mic detaliu.

Felicitari!

 

Un concurs caruia ii prevad in viitor un succes international. Trasee,logistica, locatie, toate pregatite la cel mai mic detaliu.

Felicitari!

 

 

PS: Si inca ceva foarte important: portiunile grele, si nu numai, nu se puteau ocolii, cu alte cuvinte nu a fost loc de furat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc tuturor celor ce au participat la acest eveniment :cheers: sper ca nu v-am stresat prea tare la inspectie, poate doar la iesirea din parc am fost mai exigent dar regulile respectate duc la o imagine buna si un eveniment reusit!

 

va pupa Jumba :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca mi-am si ne-am tras un pic sufletul vreau sa va adresez, din partea intregii echipe, multe multumiri pentru aceste complimente si mai ales pentru participare.

Locul este superb, am vazut si noi acum cateva luni, ati vazut si voi in acest weekend, tabara de baza, padurile care incep din imediata ei apropiere, locul de sosire... totul. Bineanteles ca mai sunt si lucruri care la prima editie iti scapa dar pe care zic eu ca am reusit sa le remediem si da, m-am simtit minunat alaturi de voi la sosire a doua zi.

Clasamentul general si poze gasiti pe site (www.hard-enduro.ro) sau facebook (hard enduro piatra neamt)

Astept si eu cu nerabdare sa termine Dani de montat filmul HEPN 2011, s-a filmat si fotografiat mult in cele doua zile si in cele mai spectaculoase zone.

Stati linistiti va anunt imediat si concurentii vor primi un exemplar gratis.

 

Inca o data multumim mult pentru prezenta si sustine si ... VA ASTEPTAM LA ANUL cand va fi MAI LUNG, MAI GREU (vor fi 3 clase), MAI FRUMOS si TOT DIRECT DIN ORAS

 

Stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu putina intarziere vin si eu cu o selectie de poze de la Hard Enduro Piatra Neamt. Vreau sa le multumesc organizatorilor pentru crearea acestui eveniment si lui Vali Chefani pentru invitatia la cursa, domnului Babes pentru ca ne-a adus la cursa cand am ramas fara masina si nu in ultimul rand baietilor de la Sibiu si Avrig! La anul vin sigur!

 

 

Cine doreste DVD cu pozele sa imi dea un mesaj!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Zen World Extreme

vă urează Sărbători Fericite și vă invită să luați parte la acțiunile din 2012

 

 

Ne bucurăm că în 2011 ne-ați fost alături în aventura de la prima ediție a Hard Enduro Piatra Neamț, evenimentul prin care Zen World Extreme a demonstrat că se pot face competiții de anvergură în Piatra Neamț și când vine vorba despre sporturi extreme.

 

Editia a doua Hard Enduro Piatra Neamț - HEPN se va desfasura pe 6-8 septembrie 2012.

 

Din dorința de a veni în fiecare an cu ceva nou, pentru 2012, formatul HEPN a fost schimbat, cupa rezervându-vă trei zile de concurs: joi - un prolog mai lung, pe un traseu ce va avea aproape o treime din lungimea lui in oras si restul in natura, pe muntele Cozla, deasupra orasului; vineri - traseu 120 - 140 km; sambata - treaseu 120 - 140 km. Sambata seara festivitatea de premiere si super petrecere intr-o locatie extraorinara, surpriza. Cartierul general al evenimentului va fi stabilit tot în Complexul Ștrand din Piatra Neamț, .

Clasele de concurs: Profi (cel mai dificil traseu), Experți (nivel de dificultate mediu), Hobby (cea mai simplă configurație a traseului), Fete (vor rula pe traseul de Hobby).

 

Fondul de premiere este de 10.000 de euro și vor fi premiați primi trei sportivi din fiecare clasa, la profi si experti premiile vor fi in bani iar hobby si fete vor primi produse si echipamente enduro.

PROFI - Locul I = 2500 euro; Locul II = 1000 euro; Locul III = 700 euro

EXPERTI - Locul I = 1000 euro; Locul II = 700 euro; Locul III = 500 euro

 

Până în septembrie, când vă invităm la cea de-a doua ediție a H.E.P.N. – hard enduro straight from the city – sperăm să ne fiți alături și în proiectul Zen Enduro Academy ce va fi inaugurat in aprilie 2012 - o școală de enduro dedicată atât începătorilor cat si avansatilor, chiar si acelora foarte avansati care concurează la clasa Experti, deoarece vom avea invitati pe post de instructori piloti din top 10 mondial atat de la Extrem Enduro cat si Rally Raid.

 

 

Mai multe amănunte despre Zen Enduro Academy și Hard Enduro Piatra Neamț găsiți din ianuarie pe www.zwe.ro

 

 

O felicitare si DVD-ul evenimentului HEPN 2011 au fost trimise catre toti concurentii din acest an si cluburile din Romania. Daca nu le primiti pana la sfarsitul anului va rog sa ne transmiteti datele de contact, inclusiv adresa postala si vom "remedia" aceasta situatie impreuna cu scuzele de rigoare.

Email contact: office@zwe.ro

 

 

Sarbatori Fericite si un An Nou plin de ... Enduro

Editat de stefan_bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...