Sari la conținut

WEKENDUL 10-11 SEPTEMBRIE !


crazy_mouse_87
 Share

Postări Recomandate

SALUTARE,

IN WEKENDUL 10-11 SEPTEMBRIE VREAU SA DAU O FUGA PE TRANSALPINA INTOARCERE PE TRANSFAGARASAN

AS VREA SA TREC SI PRIN ALBA IULIA ( NU AM AJUNS NUICIODATA PE ACOLO ) SI DESIGUR SIBIUL

MA TENTEAZA SA MA ABAT PUTIN DE LA TRASEU SPRE DEVA (SALINA) HUNEDOARA (CASTELUL MEDIEVAL- VAZUT DOAR IN POZE DE CATRE MINE) SI CATRE SARMIZEGETUSA ... ALTE IDEI SUNT BINEVENITE ( CE AR MAI PUTEA FI VIZITAT PRIN ZONA, SAU CE MERITA VAZUT!)

DACA SUNT DORITORI SAU SE PLEACA IN ZONA RESPECTIVA POATE NE STRANGEM LA GRAMADA!

 

EU PLEC PURTAT DE 12 CALUTI ( 125 CM) ( VITEZA 90-100) SAU CU MASINA...INCA NU E STABILIT

 

NUMAI BINE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai nevoie de multa rabdare si 250ml de ulei, daca faci Transfagarasanul. Si eu l-am facut cu xt-ul de 125.

In orice caz succes :cheers: drumul merita facut cu orice motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai nevoie de multa rabdare si 250ml de ulei, daca faci Transfagarasanul. Si eu l-am facut cu xt-ul de 125.

In orice caz succes :cheers: drumul merita facut cu orice motocicleta.

 

nu a papat ulei, l-am schimbat totdeauna pe la 3000 de km...o sa vedem... (mai degraba 2 camere sa am dupa mine, ca tare ghinionist sunt )

rabdare avem, destula, doar m-am obisnuit cu bicicleta mea motorizata in 3 ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare:

ai pus pe harta cati km ai face in acest tur

transalpina transfagarasan sibiu alba hunedoara????

 

dupa ce faci calculul imparte la o medie de 50 km/h

si vezi cam cat ai de stat pe moto cat ai de vizitat si cat de dormit

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buc-horezu-novaci-sebes -sibiu (520km ) 6 ore...calculat de google...

dar eu aproximez o zi de dimineata pana seara ( oprire la valcea sa umplem 'ghiozdanu' cu mici, la horezu + pauze de poze.

 

distanta sebes- hunedoara este de vreo 70 de km ( ar merge o abatere catre castel...dar nustiu daca ne mai incadram in orele de vizitare! ) este pana la ora 17.00 deschis muzeul..

de dormit, dormim la sibiu...

intoarcere a 2-a zi pe transfagarasan (4 ore)+ pauza poze + pauza la cetate si la curtea de arges..apoi acasa in bucuresti.

 

Eu am o saptamana de concediu ( din partea mea este timp suficient, dar merg cu un grup care vin cu masina, care din nefericire au doar wekendul liber si astfel sunt putin presat de timp), sper sa reusesc sa impart bine timpul...

banuiesc ca prima zi va fi mai obositoare, dar eu zic ca ne descurcam, nu este graba.

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

buc-horezu-novaci-sebes -sibiu (520km ) 6 ore...calculat de google...

 

520 km in 6 ore?

Traseul asta?

Daca tu, cu mobra ta il faci in mai putin de 8 ore este lucru mare..

Ca idee, eu am facut 12 ore cu LT pe acelasi traseu+ retur Rm.Valcea, Pitesti, Bucuresti, 750 kilometri..si am mers destul de tare, lmai ales la intoarcere, doar cu pauzele de rigoare, fara sa o frec pe drum..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transalpina si Transfagarasanul s-au facut si cu scutere de 50 cc. Deci se poate ... /index.php?/topic/664131-excursie-transalpina-15-24-iulie-2011/page__p__2890857#entry2890857 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa fac Transalpina, doar ca eu pot pleca pe 11 septembrie. Probabil ca voi ajunge pe 13-14 pe Transalpina (plec din Galati). E ok in perioada asta? E practicabila soseaua la jumatea lui septembrie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

in principiu e ok drumul pana la sfarsitul lunii octombrie, dar nu putem sti ce ne rezerva vremea...bafta si asfalt uscat

PANA LA URMA PLEC CU MASINA 'GOLANU' BY RENO

SAMBATA DIMINEATA

POATE NE VEDEM PE DRUM

NUMAI BINE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...