Sari la conținut

Plimbare 3-4 septembrie Odorhei


beware !
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am ajuns si eu (0:15 @militari). banuiesc ca si restu e de mult acasa.

multumiri Iulia pt. gazduire si toate cele (tre sa ne vedem sa ma achit si eu).

 

noapte buna.

Editat de Angrenaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lume a fost excelenta plimbarea ,asa da, am mers toti si am tinut ritmul asa cum trebuie ,abia astept sa mai gasim un traseu comun si sa ne reantalnim cu moto,adresa mea de yahoo pcaalex2004.

 

 

Ai uitat sa mentionezi ceva :

 

Buna Palinca :drink:

 

 

Eu si Angrenaj (Ionut) avem o curiozitate . De ce a vrut motocicleta alba se ne ia in brate , pe centura Ploiestiului ?

Daca va este prienten , sau ati auzit ca un motociclist a luat o curba pe contrasens si era sa produca un accident frontal , cu 2 motociclete , va rog ne spunteti si noua cauza. De curiozitate .

 

Nu este penibil ca 2 motociclisti sa se loveasca frontal ?

Editat de aldo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, si eu, cred c-ar trebui sa deschidem topic la Accidente (era 2.05pm, centura Ploiesti spre Valeni). Cica ar fi fost o busa alba, parca avea si ceva rosu pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha, deci de asta nu stia sa incline motoru pe curbe, acolo prin Ct-a o forjeaza in linie dreapta.

 

aplicand axioma: daca te cheama Dan(iel) ai Busa :D, rezulta ca era un Dan cu busa din c-ta.

Spre deosebire de cei doi Dan-i cu buse care au fost cu noi, care stiu sa le foloseasca. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, super plimbarica, mai ales asfaltul proaspat turnat dincolo de Miercurea Ciuc (zona Homorod). Vremea a tinut cu noi, grupul s-a mentinut unit pe drum, locatia sper ca v-a placut, cu focul de tabara promis...deja ne gandim la urmatorul traseu : Cazane - Portile de Fier? Ne gandim si facem topic nou :)

 

p.s. trebuie sa invat sa dau cu pumnul in oglinzile celor care incearca sa ma scoata in decor in timp ce ii depasesc...ca au fost 3 la numar de data asta (plus un catel mic sinucigas :))) Merci baietilor din urma mea care au aranjat conturile pt mine :))) lool, rad eu acum, dar atunci eram.... :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai uitat sa mentionezi ceva :

 

Buna Palinca :drink:

 

 

Eu si Angrenaj (Ionut) avem o curiozitate . De ce a vrut motocicleta alba se ne ia in brate , pe centura Ploiestiului ?

Daca va este prienten , sau ati auzit ca un motociclist a luat o curba pe contrasens si era sa produca un accident frontal , cu 2 motociclete , va rog ne spunteti si noua cauza. De curiozitate .

 

Nu este penibil ca 2 motociclisti sa se loveasca frontal ?

 

Nu este vorba de busa alba care a fost cu voi.

Busa era de mult departe, a luat-o prin mijlocul Ploiestiului nu pe centura cu destinatia Buzau / Constanta si nu a iesit deloc pe contrasens si mai ales sa faca accident.

Nu faceti confuzie.

Editat de undacover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este vorba de busa alba care a fost cu voi.

Busa era de mult departe, a luat-o prin mijlocul Ploiestiului nu pe centura cu destinatia Buzau / Constanta si nu a iesit deloc pe contrasens si mai ales sa faca accident.

Nu faceti confuzie.

 

 

Nu facem . Era la dus, sambata , nu la intors . Dan era pe Cheia in acel moment .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul respectiv era alb si cu o dunga rosie (cel putin pe stanga), vizibila din fata. Cineva din grup a zis ca ar fi hayabusa, mie mi s-a parut ceva mai suplu ...

Mai mult de atat nu imi aduc aminte, modelul de motor era ultimul lucru care ma preocupa cand venea ala fix in mine; point fixation imi mai 'lipsea' ... blink.gif

 

revenind, axioma aia de mai sus era poanta noastra de sambata, avand doi Dan cu buse (alba si argintiu-albastru), am emis noi regula ca "daca te cheama dan,

trebuie sa ai busa' :). N-a fost vorba nici un moment ca cel de pe contrasens ar fi fost din grup. Catalin zicea ca era una cu rosu spre C-ta.

 

daca eu am generat confuzie, scuzele mele.

 

Revenind on topic, pregatesc pozele si le trimit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha, deci de asta nu stia sa incline motoru pe curbe, acolo prin Ct-a o forjeaza in linie dreapta.

 

aplicand axioma: daca te cheama Dan(iel) ai Busa :D, rezulta ca era un Dan cu busa din c-ta.

Spre deosebire de cei doi Dan-i cu buse care au fost cu noi, care stiu sa le foloseasca. ;)

Dan mai au si choppere :laugh: , nu stiu care zicea ca Dan au numa motoare de peste 1000cc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata, ai link pe mail (verificat).

 

inca putin si adormeam cu capu pe laptop (pillow-top); am datorii la somn: V-S (5h), S-D (4+h), D-L (6h). ieri am facut peste 550km, din care 80 prima oara cu pasager,

iar ultimii 300 pe bezna.

daca nu reincepeam serviciu azi, cred ca dormeam toata ziua.

 

mai am 1-2 filmulete, marturia lu alex ca nu mai pupa palinca ever, dar trebuie convertite intai... mai dureaza.

 

@SloiLord: pai n-ai dragstar de 1100cm3 ? :P

Editat de Angrenaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata, ai link pe mail (verificat).

 

inca putin si adormeam cu capu pe laptop (pillow-top); am datorii la somn: V-S (5h), S-D (4+h), D-L (6h). ieri am facut peste 550km, din care 80 prima oara cu pasager,

iar ultimii 300 pe bezna.

daca nu reincepeam serviciu azi, cred ca dormeam toata ziua.

 

mai am 1-2 filmulete, marturia lu alex ca nu mai pupa palinca ever, dar trebuie convertite intai... mai dureaza.

 

@SloiLord: pai n-ai dragstar de 1100cm3 ? :P

Ba da, dar am stipulat ca peste 1000cc :)

 

Poza pe care am facut-o eu post-25613-0-96379000-1315249497_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...