Sari la conținut

Yamaha FZR 600


skvj
 Share

Postări Recomandate

Cel din link e '93, al meu e '90.

In cartea lui scrie ca pe fata am ca si pe spate si anume 110 70 17 :)) apoi la modificari sunt trecute 120 60 17 si 160 60 18.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 134
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cine are naked stie de ce o pastrez asa.

De ce? Doar ce am facut si eu un zakawaki naked dupa ce a fost trantit, si totusi parca l-as fi preferat cu carene :) E posibil sa fie mai comod un pic in oras, eu fiind mai mare, nu mai dau cu picioarele in carene sau cu mainile sa ma agat de carena din fata.

 

Intrebare, daca imi permiti: ai inmatriculat motorul pe numele tau si la politie sau doar la fisc? Intreb pt. ca sunt curios daca ai facut RAR-ul asa cu ea naked.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum doar la fisc, in cele 30 de zile de la vanzare.

Nu eram sigur daca pot circula cu ea inca inmatriculata pe fostul proprietar, insa m-a oprit politia la un control de rutina si e ok.

 

 

 

Pentru ITP ai nevoie de carene. Tehnic vorbind.

 

post-49786-0-05157800-1336518308_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasă poză :-) întrebam pt că Âşi eu am un moto la fisc doar dar nu m.a oprit niciodată în trafic :-) multam frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Am terminat un sezon fantastic alaturi de FZR.

 

Pe anul viitor am in planuri sa-i ofer o noua infatisare.

 

Am format in minte o forma, insa sunt deschis la orice sugestie.

 

post-49786-0-44581600-1352037299_thumb.jpg

 

post-49786-0-97814900-1352037510_thumb.jpg

 

Editat de skvj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat un sezon fantastic alaturi de FZR.

 

Pe anul viitor am in planuri sa-i ofer o noua infatisare.

 

Am format in minte o forma, insa sunt deschis la orice sugestie.

 

post-49786-0-44581600-1352037299_thumb.jpg

 

post-49786-0-97814900-1352037510_thumb.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=X-xW_P7SM8Y&list=UUMTuZoKGB_VIkok-sZdbzCQ&index=1&feature=plcp

 

Da-i foc.

 

Tu chiar crezi ce e in video-ul ala al tau? Tu esti un dur si motoreta o bestile ... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stii tu dar fzr-ul e tatal Y2K-ului, incultule :D

 

Corect, doar stii vorba aia "Eu sunt unul dintre baietii aia cu Yamaha(adica e si el pe acolo, probabil atarna cu ei) de care ti-a zis ma-ta sa te feresti."(descriere la poza asta pe contul domnului Lucian Mihai)

426950_242824105798233_222733445_n.jpg

 

http://www.facebook.com/lucianpmihai

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

post-49786-0-66181700-1352285138_thumb.jpg

Nu esti suparat pe natura. la cate ti-a facut? Cu asa mu|e ce ti-a dat nici nu ma mira.

 

Doamne, ce fata ai :))))

 

AAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAH

 

AHAHAHAHAHAHAHAHA

 

ESTI UN C@CAT, MI-AI PUS TOPICUL LA FOLLOW, C@CATULE

Editat de skvj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o dam in copilarii de genu cum aratam, puteai sa zici ca-s si ochelarist, aragaz cu 4 ochi, te legai si de faptul ca-s roscat, etc; macar punctai si tu calumea. Una peste alta macar eu nu ma cac pe mine cu replici de 2 bani gen "omu cu yamaha de care ti-a zis ma-ta sa te feresti" faptul ca ai yamaha ma obositule nu inseamna ca ar trebui sa se teama lumea de tine.

 

Cat despre follow e optiune a profilului, imi place sa vad ce mai zice(in cazul tau a se intelege "ce mai mananca") lumea in urma mea.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te dai ranit acum :) nu ti-am zis nimic, te-ai bagat in seama ca un obosit. Nu esti obligat sa-mi citesti topicul, sa-l comentezi, sa-mi cauti pozele, sa pui aici link catre pagina mea de facebook :)

 

Esti antisocial, ai probleme comportamentale, esti isteric, ce ai? CARE E PROBLEMA TA CU TOPICUL MEU? CARE E PROBLEMA CU MOTOCICLETA MEA? AM MUNCIT PENTRU EA, MUNCESC SA O INTRETIN, SA MA POT PLIMBA CU EA, SA O TIN CAT DE BINE POT PE PICIOARE! AI IMPRESIA CA VFR-UL TAU E CINE STIE CE RACHETA? TI SE PARE CA ARATA EXTRAORDINAR DE BINE? SI TOTUSI, M-AM LUAT EU AIUREA DE TINE, DE MOTORETA TA?

ESTI UN (cuvant jignitor) IN FATA MONITORULUI :) DISPARI DE PE TOPICUL MEU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma obositule eu nu am zis ca motorul meu e vre-o racheta, nu eu am postat video-uri pe forum cu motorul meu roata la roata cu un R1. Te caci pe tine cu mizeria aia de motoreta parca ai avea vre-un Y2K sau vre-un custom ... ai facut si tu un schimb de ulei si ai montat un releu de scuter pe ea si crezi te crezi mare mecanicos. Ti-ai umplut topicul si pagina de facebook cu poze cu motorul ala parca ti l-ar fi dat cineva moca ... ai cumva si un mic altar inchinat lui undeva intr-un colt intunecat ?

 

Pe mine ma amuza tare faptul ca desi ai o cazatura de motoreta de cand lumea si pamantu ai impresia ca e motoreta suprema, ia si mergi si cu alte motoare, poate ai sa iti dai seama ca motoru tau e fix pix, egal cu 0, 0 barat, etc; Pe langa asta, desi ai aparut prin ale motocilismului de foarte putin timp te mai dai si interesant ca si cum ai fi vre-un guru ... M-as caca pe mine de ras daca as afla ca ti s-a strapuns mizeria aia de releu de scuter cu care mergi tu pe motor si ca ti-a ars CDI-ul, poate iti dai si tu seama cat de bou esti.

 

Cat despre poza ... "Ce glume de (cuvant urat) ai in tine" ... Sa iti dau si de la spate sa ma poti pupa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am dat cumva in fata vre-o poza cu motorul meu? E vechi, e depasit, e invechit, e cu atat mai greu sa te tii dupa un miar. Am mers pe motociclete mult mai capabile decat un FZR invechit.

Dar nu am intrat pe topicul vre-o unui om sa incep sa fac misto de bunul omului. Ai vre-o problema cu FB-ul meu? :)) E pagina mea de facebook.

Tu macar gandesti inainte sa ma acuzi de lucrurile astea? Pricepi ce scrii aici? Cu ce te afecteaza pe tine pozele mele?

 

Motorul meu e fix pix, zero barat (sau cum se mai zice, multimea vida). E mai bine acum, au mai disparut din voci? Au disparut? Vrei un medicament, o vitamina C, un tictac?

 

 

Te intereseaza atat de tare capra vecinului? Vrei neaparat sa moara? Vrei sa-ti zici ceva, sa mori de invidie? MERGE RELEUL. BAGA-TI GHEARA-N GAT! MERGE RELEUUUUL, MERGE RELEUUUL! MORI DE CIUDA, NU MAI POTI TEPUI CLIENTI, NU LE MAI POTI VINDE RELEE LA SUPRAPRET, MORI DE CIUDA!

 

Ma cred mecanic? Unde am scris asta? :)) Te trezesti noapte si nu poti adormi la loc pentru ca ma dau mecanic? Esti chiar atat de prost? Esti chiar atat de prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@skvj:

daca vrei sa iesi din balacareala in care ai ajuns, asta e momentul tau de glorie

arata ca esti mai breaz si "da-i ignore"

 

daca insa va coafeaza situatia, nu va mai aratati varsta public, treceti "pe privat"...

("parerea mea", desigur...)

 

succes la luat decizii inteligente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@skvj:

daca vrei sa iesi din balacareala in care ai ajuns, asta e momentul tau de glorie

arata ca esti mai breaz si "da-i ignore"

 

daca insa va coafeaza situatia, nu va mai aratati varsta public, treceti "pe privat"...

("parerea mea", desigur...)

 

succes la luat decizii inteligente

 

Ce sa ii faci domle ... am scapat si eu din botoseni, de la mama si de la tata si mi-am luat un fzr(R de la Racing) de 600 din banii de alocatie stransi din clasa 9-a. Acum imi pun poze de pseudo biker incercand lumii sa arat cat de special sunt, intotdeauna parintii mi-au zis ca sunt mai special si sa nu bag lumea rea in seama.

 

 

Pacat ca, chiar daca m-ar ignora acum tot (cuvant urat) ar ramane, poate in ochii tai nu, dar in ochii mei si a multora care il stiu ramane acelasi ingamfat cu nasul pe sus.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar ma cunosti sa poti zice ca sunt ingamfat cu nasul pe sus? Zi, sincer acum? Ce visezi noaptea scrii aici in dimineata? Eu sunt ingamfat? Eu sunt cu nasul pe sus? Ai impresia ca umblu pe vre-un R1 plin de Rizoma, power comander si toate cele? Ai impresia ca CB500ul tau, cu toba sport (nici acum nu pricep de ce iti pui toba sport pe un CB500, asa e, poate sunt eu mai inchis) era cu ceva mai bun decat fzR-ul (cu R de la Racing) meu? Esti cumva invidios ca n-am crapat pe ea si ca am invatat sa merg suficient de tare? Te dadeai tu mai tare cu CB-ul tau? tu pe ce ai inceput, pe pocket bike. Nu stiu ce e cu tupeul asta in tine. Auzi la el ... CB ( cu B, de la Bike)... Cauti atat de tare atentia celor de pe forum, simti atat de tare nevoia de socializare online? A da, ti-e ciuda ca ti-am dat unfirend pe FaceBook. Pai zi asa.

 

 

 

 

OnnTopic: nu am inceput lucrul din cauza distantei. Deocamdata adun piesele. Am codita, mi-am facut o masca din fibra de sticla, ceva simplu de tot. Nu stiu daca o voi folosi.

 

I-am dat jos cadrul de bord, farurile, am coborat semighidoanele sub jug. Cam asa arata cand am bagat-o la iernat.

 

 

post-49786-0-07813000-1352710148_thumb.jpg

 

 

Hai MuscaturaDeTunet, zi ceva de stickerele Monster Energy, fii prost, hai.

 

@foyosu' Nu-l baga in seama. E ca un copil cu vre-un sindrom ciudat, vine, se uite, zice ceva, dar saracu' nu pricepe ce face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...