Sari la conținut

Yamaha FZR 600


skvj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 134
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si eu am inceput munca la ea...mai exact la vesnica modificare a cozii care toata lumea o face...o sa revin cu ceva poze maine cand o sa dau cu ceva chit pe ea s-a o pregatesc de vopsit:D mai ramane sa schimb bascula de 4jh ca sa fie roata de 17 si mai lata,sa vopsesc cadru sau o sa-l foliez(carbon),cauciuc fata,si reglat carburatia

Editat de c0sminel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Battlax BT45R si Dunlop SportSmart SportMax ...

 

sper ca schimbi bt45 ala la primavara...bine ca nu-i pe fata

 

@gingerboy... te bagi aiurea pe topicul lu skvj, poate n-ai observat dar nimeni nu troluieste pe topicurile cu moto personale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roata spate e 130 70 18. Am fost norocos c-am gasit anvelopa asta, suficient de aderenta inca. Din acest motiv vreau sa-i pun o roata spate pe 17. Cea de FZR400 ar fi ideala, dar nu gasesc. Toate rotile spate de FZR400 sa apeleze la mine ...

 

Roata spate iarasi are o dimensiune sucita, 110 70 17. Am fost nevoit sa pun 120 60 17. Mare bataie de cap cu dimensiunile astea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva, imi poate da o ideie pentru al doilea loc? ca nu stium cum ar fi mai bine, mai comfortabil. Niste Poze.

http://www.flickr.co.../in/photostream/

http://www.flickr.co.../in/photostream/

 

 

:mexicanwave: :mexicanwave: :mexicanwave:

Tai tigania, mai mult ca sigur capacul ala a fost adaugat de vre-un destept, sub el ai sanse sa gasesti codita neatinsa la prinderi si altele; daca nu schimbi codita, iti iei sa si gata.

 

sper ca schimbi bt45 ala la primavara...bine ca nu-i pe fata

 

@gingerboy... te bagi aiurea pe topicul lu skvj, poate n-ai observat dar nimeni nu troluieste pe topicurile cu moto personale.

E o lege nescrisa asta sau cum ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nice ... unde dau si eu un UNLIKE, vad ca ti-ai facut fan club si l-ai chemat sa te sustina. Daca nu postai ranjetul ala tamp, ce sunt sigur ca se regasea si pe moaca ta de motociclist wannabe in momentul in care ai postat, eram dispus sa nu mai comentez nimic, dar faptul ca ai postat si ai postat tocmai asta imi spune cat te duce mintea aia.

 

Nu, e o chestie ce tine de bun simt.

E o chestie de bun simt sa nu lasi un batran pe locul tau in autobuz sau sa nu tii usa unei doamne/domnisoare. Nu vad unde e neregula, motorul, sa fim seriosi e o janghina ... am aratat unui amic topicul sa se amuze si el ... raspunsul a fost "Da mai merge ma motoru ala, stiu ca tipul care l-a avut si-a batut joc de el maxim, la un momentdat lasa o dara de fum si un miros in spate de zici ca mergea pe ulei nu pe benzina", am inteles ca, initial a avut o toba de carbon nu tabla aia de sters picioarele, asta probabil in zilele cand avea si carene ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Voi pune si poze, doar sa termin tot.

Desi toti cu FZR se orienteaza spre codite de pe R6 sau R1 am fost de parerea ca acestea sunt pur si simplu prea mari pentru FZR-ul ingust cu anvelopa de 140 asa ca m-am orientat spre un plastic mai mic, mai frumos, mai simplu. Culmea e ca seaua de la pasager intra foarte bine in codita.

Am taiat doar suporturile de la vasul de expansiune si cele in care se prindeau vechile carene de la codita...practic ce ramanea in plus.

 

Plasticul de 600RR are intre seaua pilot si seaua pasager inca o bucata de plastic de vre-o 10 cm pe care am taiato pentru a evita complicarea multor lucruri gen taiat/sudat subcadrul.

In acest fel seile au intrat foarte bine doar cu mici ajustari.

A trebuit sa mut vasul de expansiune in fata si sa gasesc un nou loc pentru releele de pe partea stanga.

Trebuie sa retapitez seaua de la pasager pentru ca e decolorata rau.

 

 

Sper ca azi finalizez FZR-ul si ii trag o mama de poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ped O'Phile

daca tot ti-ai luat DSLR invata si tu sa folosesti balansul ala de alb pe K (Kelvin), decat sa pozezi fagi prin camin....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...