Sari la conținut

Cele mai noi costume de adventure de la Klim-Badlands Pro si Latitude


Postări Recomandate

THE NEXT GENERATION OF KLIM ADVENTURE GEAR IS HERE

 

KLIM Technical Riding Gear releases all-new, class-leading adventure riding gear sets for 2011-2012.

 

KLIM Technical Riding Gear re-wrote the standards in premium motorcycle gear when they started producing off-road and enduro-specific pants, jerseys, jackets, gloves, helmets and packs years ago. The motorcycling public and media took notice—calling out KLIM’s unmatched quality, functionality and real-rider benefits.

 

With the introduction of the KLIM Adventure Rally Jacket and Pant, the fanatical adventure motorcycle community was shown what true technology and innovation could do. KLIM pushed the limit with the Adventure Rally pieces—something they’ve done time-and-time again in the snowmobile and off-road realms—incorporating the most un-compromised high-quality armor, cargo, GORE-TEX® weatherproofness, material, and rider-compatibility technologies available.

 

In 2011, KLIM re-released the Adventure Rally Jacket and Pant with intelligent updates and a new color option. In the background of this showcase piece’s re-launch, in-house KLIM product designers and developers, in conjunction with a fleet of talented test pilots and material and technology partners, were perfecting the next generation of KLIM Technical Adventure Gear.

 

Now, KLIM is pleased to announce the release of the new Badlands Pro and Latitude Jackets and Pants. These two new “leaders-in-their-class” offer unmatched quality, durability and weatherproofness with features and performance inspired and influenced by real adventure riders.

 

Badlands Pro Press Release

 

Badlands

The brand new Badlands Pro Jacket and Pant from KLIM represents the latest design, fit and material technologies available to the premium adventure motorcycle market. Inspired by the ultimate performance of the KLIM Adventure Rally product line, the KLIM Badlands Pro focuses on a sleek, un-inhibiting fit, durable-yet-comfortable fabrics, high-end integrated armor and the undeniable performance of our GUARNATEED TO KEEP YOU DRY® GORE-TEX® promise. Ready for anything, and boasting unique features you’ve come to expect from KLIM, the Badlands Pro is ready for any ride.

 

Badlands Pro Jacket

The Badlands Pro Jacket implements the following innovative technological and performance features:

 

Material/Construction

-GORE-TEX® 3-layer Pro Shell Laminate Technology is GUARANTEED TO KEEP YOU DRY®

-GORE-TEX® Pro Shell technology offers the highest level of durably waterproof and breathable performance

-GORE-TEX® Stretch panels integrated into key flex zones for unrestrictive fit

-Armacor Kevlar® rip-stop panels in key external wear areas for impressive abrasion resistance

-Brushed Tricot lined comfort collar

-Moisture wicking comfort liner

-YKK® zippers used exclusively—water resistant urethane coated systems in exposed areas

-Rubber coated buttons

 

Armor/Padding

-d3o™ T5 Pro CE-Rated integrated limb and back panel armor system including the Viper Pro Level II Back Armor

-DOW corp. Deflexion™ Siliconized Spacer Mesh front chest armor plate

-Elbow padding pockets adjustable for precise armor placement.

 

Fit/Wear Enhancement

-High-mobility active fit patterning for unmatched riding comfort

-Pre-curved arm and core geometry

-Integrated adjustable and removable stabilizing kidney belt support system

-Jacket-to-pant zipper integration system

-Four (4) sleeve adjustment straps

-Bottom hem adjustment

-Velcro adjustable wrist closures

 

Cargo Capacity

-Seven (7) external pockets (2 chest, 1 chest fast-access, 2 hand, 1 large back, 1 sleeve I.D.)

-Four (4) internal pockets (2 zippered, 2 mesh stash)

-One (1) hidden internal passport pocket

 

Ventilation

-Max Flow Ventilation: 8 ports

-Four (4) arm intakes, 2 pit intakes

-Two (2) vertical back exhausts

 

Visibility

-Generous use of 3M Scotchlite™ Industrial Grade reflective material

 

More

-Hydration system compatible with bladder pocket and hose routing (bladder not included)

-Customized personal Sleeve I.D. Card generated for emergency contact, allergies, etc. included with every jacket

 

Colors: Black – Light Gray

Sizing: S-3XL

MSRP: 899.99 euro

 

 

Badlands Pro Pant

The Badlands Pro Pant implements the following innovative technological and performance features:

 

Material/Construction

-GORE-TEX® 3-layer Pro Shell Laminate Technology is GUARANTEED TO KEEP YOU DRY®

-GORE-TEX® Pro Shell technology offers the highest level of durably waterproof and breathable performance

-GORE-TEX® Stretch panel in seat

-Armacor Kevlar® rip-stop panels in key external wear areas for impressive abrasion resistance

-High-wear Cordura® panels on internal abuse zones (Leg Cuffs, Internal Knee Lining, bottom hem)

-Italian full-grain leather inner knee/lower leg exterior

-Moisture wicking comfort liner

-YKK® zippers used exclusively—water resistant urethane coated systems in exposed areas

-Rubber coated buttons

 

Armor/Padding

-d3o™ T5 Pro CE-rated integrated armor system in hip and knee

-Knee armor pocket adjustable for precise armor placement

 

Fit/Wear Enhancement

-High-mobility active fit patterning for unmatched riding comfort

-Adjustable boot cuff with zippered expansion panel and snap closures

-Side waist adjustment straps

-Zippered fly with two-button top closure

-Jacket-to-pant zipper integration system

-High-back elastic waist

 

Cargo Capacity

-Two (2) external pockets (2 mid-thigh cargo)

 

Ventilation

-Max Flow Ventilation: 4 ports

-Two (2) mid-thigh intakes

-Two (2) rear leg exhausts

 

Visibility

- Generous use of 3M Scotchlite™ Industrial Grade reflective material

 

Colors: Black – Light Gray

Sizing: 28-42 Regular, 30-42 Tall

MSRP: Regular: 649.99 euro – Tall: 669.99 euro

 

 

 

Latitude Press Release

 

Latitude

The Latitude Jacket and Pant enter KLIM’s adventure lineup as true pioneers. Featuring an apparel industry first full-body Cordura® and GORE-TEX® laminate construction, the Latitude delivers legendary KLIM guaranteed waterproofness, supreme breathability and undeniable toughness in a package of tremendous value. KLIM’s proprietary construction technique laminates Performance Shell GORE-TEX® membrane directly to our custom 840D Cordura® off-road spec outer material. The result is a jacket fitted for any adventure, infused with quality armor and accessories, and backed by the heritage of the world’s most technical riding gear brand.

 

Latitude Jacket

The Latitude Jacket implements the following innovative technological and performance features:

 

Material/Construction

-GORE-TEX® 2-layer Performance Shell Laminate Technology is GUARANTEED TO KEEP YOU DRY®

-Industry first 840D Cordura®/GORE-TEX® laminate used throughout exterior shell

-Mesh comfort liner

-Brushed Tricot lined comfort collar

-YKK® zippers used exclusively—water resistant urethane coated systems in exposed areas

-Rubber coated buttons

 

Armor/Padding

-CE-rated integrated armor system in elbows, shoulder and back

-Elbow armor pocket adjustable for precise armor placement

 

Fit/Wear Enhancement

-High-mobility active fit patterning for unmatched riding comfort

-Pre-curved arm and core geometry

-Jacket-to-pant zipper integration system

-Zippered waist/hip expansion panel

-Adjustable waist cinch straps

-Two (2) adjustable sleeve straps (1 per arm)

-Velcro adjustable wrist closures

 

Cargo Capacity

-Six (6) external pockets (2 long chest “map” pockets, 3 cargo pockets, 1 sleeve I.D. pocket)

-Four (4) internal pockets (2 zippered, 2 open mesh stash)

-One (1) hidden internal passport pocket

 

Ventilation

-Max Flow Ventilation: 5 Ports

-Two (2) arm intakes

-Two (2) pit zip intakes

-One (1) back exhaust

 

Visibility

- Generous use of 3M Scotchlite™ Industrial Grade reflective material

 

More

-Customized personal Sleeve I.D. Card generated for emergency contact, allergies, etc. included with every jacket

 

 

Colors: Black – Light Gray

Sizing: S-3XL

MSRP: 559.99 euro

 

 

 

Latitude Pant

The Latitude Pant implements the following innovative technological and performance features:

 

Material/Construction

-GORE-TEX® 3-Layer Performance Shell is GUARANTEED TO KEEP YOU DRY®

-Industry first 840D Cordura®/GORE-TEX® laminate used throughout exterior shell

-Reinforced knees and high-abrasion zones

-Leather inner-knee and lower leg exterior

-Mesh comfort liner

-YKK® zippers used exclusively—water resistant urethane coated systems in exposed areas

-Rubber coated buttons

 

 

Armor/Padding

-CE-rated integrated hip and knee armor system

-Knee armor pocket adjustable for precise armor placement

 

 

Fit/Wear Enhancement

-High-mobility active fit patterning for unmatched riding comfort

-Pre-curved leg geometry

-Comfort-fit stretch panel in seat area

-Raised waist back with elastic fit

-Side waist adjustment straps

-Adjustable boot cuff with zippered expansion panel and snap closures

-Jacket-to-pant zippered integration system

 

Cargo Capacity

-One (1) external pocket (1 thigh)

 

Ventilation

-Max Flow Ventilation: 4 Ports

-Two (2) thigh intakes

-Two (2) rear leg exhausts

 

Visibility

-Generous use of 3M Scotchlite™ Industrial Grade reflective material

 

Colors: Black – Light Gray

Sizing: 28-42 Regular, 30-42 Tall

MSRP: Regular: 499.99 euro, Tall: 519.99 euro

 

Image and Video Assets

 

Badlands Pro Product Video:

 

Badlands Pro Jacket and Pant HI-RES Download Image link

http://klimfiletransfer.s3.amazonaws.com/badlands.zip

 

Badlands Pro Web-ready product images

http://klimproductimages.s3.amazonaws.com/4052-000.JPG

http://klimproductimages.s3.amazonaws.com/4052-660.JPG

http://klimproductimages.s3.amazonaws.com/4053-660.JPG

http://klimproductimages.s3.amazonaws.com/4053-000.JPG

 

Latitude Product Video:

 

Latitude Jacket and Pant HI-RES Download Image link

http://klimfiletransfer.s3.amazonaws.com/latitude.zip

 

Latitude web-ready product images

http://klimproductimages.s3.amazonaws.com/5047-660.JPG

http://klimproductimages.s3.amazonaws.com/5047-000.JPG

http://klimproductimages.s3.amazonaws.com/5046-660.JPG

http://klimproductimages.s3.amazonaws.com/5046-000.JPG

post-31900-0-52445700-1316273383_thumb.jpg

post-31900-0-49652800-1316273395_thumb.jpg

post-31900-0-67215100-1316273415_thumb.jpg

post-31900-0-88130800-1316273429_thumb.jpg

post-31900-0-71651400-1316273442_thumb.jpg

post-31900-0-38419000-1316273458_thumb.jpg

post-31900-0-88950100-1316273477_thumb.jpg

post-31900-0-57270400-1316273506_thumb.jpg

post-31900-0-67492400-1316273587_thumb.jpg

post-31900-0-22816700-1316273601_thumb.jpg

post-31900-0-17691600-1316273617_thumb.jpg

post-31900-0-68662500-1316273629_thumb.jpg

post-31900-0-95596100-1316273643_thumb.jpg

post-31900-0-58681000-1316273656_thumb.jpg

post-31900-0-15322900-1316273670_thumb.jpg

post-31900-0-02318600-1316273684_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multe chestii pentru care platesti marca nu produsul si calitatile sale. Asta e unul din ele.

 

Poti sa dai si niste argumente? Ma uitam pe specificatiile date si par OKish comparativ cu alte marci / produse... basca, daca ai dimensiuni ciudate anatomice, par sa fie din putinii care au gama long...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multe chestii pentru care platesti marca nu produsul si calitatile sale. Asta e unul din ele.

 

Daca esti pasionat de enduro/adventure, ai putea sa cauti review-uri. Sau urmareste pagina lor de Facebook, poate iti starneste pasiunea. Sau poate urmaresti cu ce echipament a fost echipat Graham Jarvis la Redbull Romaniacs. Si daca le-ai vedea in realitate, adica orice produs din gama, ai vedea cu ce sunt deosebite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

DIn cate imi aduc aminte, nu stiu ce concurent american la "Dakar" series, amator, mergea pe un XR 650 R, avea si ceva topic de suporteri pe advrider, folosea Klim. Nu era incepator in domeniul off-road/rally si spunea ca sunt cele mai bune echipamente pe care le-a folosit vreodata. Din cauza ca sunt foarte usoare, ergonomice, dar, mai ales, pline de membrane, lucru ce il ajuta atat pe canicula, cat si pe frig.

La fel, tipul ce a pus pe AdvRider topicurile cu "Sibirsky Extreme", Colebatch, folosea tot Klim si era la fel mega incantat de ele.

So, to cut it short... lume cu bani si experienta multa in domeniu, de pe afara, le lauda cat se poate de serios si le categoriseste ca fiind cele mai bune echipamente de adventure exact datorita faptului ca au rezolvat cea mai cunoscuta problema a motociclistului aventurier - sunt polivalente termic, ca sa zic asa, inlocuind cele n`spe mii de articole de echipament necesare unui motociclist ce calatoreste in zone geografice, altitudini si sezoane diferite.

Nu am avut nici cea mai mica interactiune cu ele ca sa imi pot da cu parerea. Probabil ca asa este in privinta calitatilor de top, dar, pentru bugetul meu, sunt foarte scumpe.

Probabil ca vei gasi clienti pentru ele. Important este ca exista oferta si pentru asa ceva.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DIn cate imi aduc aminte, nu stiu ce concurent american la "Dakar" series, amator, mergea pe un XR 650 R, avea si ceva topic de suporteri pe advrider, folosea Klim. Nu era incepator in domeniul off-road/rally si spunea ca sunt cele mai bune echipamente pe care le-a folosit vreodata. Din cauza ca sunt foarte usoare, ergonomice, dar, mai ales, pline de membrane, lucru ce il ajuta atat pe canicula, cat si pe frig.

La fel, tipul ce a pus pe AdvRider topicurile cu "Sibirsky Extreme", Colebatch, folosea tot Klim si era la fel mega incantat de ele.

So, to cut it short... lume cu bani si experienta multa in domeniu, de pe afara, le lauda cat se poate de serios si le categoriseste ca fiind cele mai bune echipamente de adventure exact datorita faptului ca au rezolvat cea mai cunoscuta problema a motociclistului aventurier - sunt polivalente termic, ca sa zic asa, inlocuind cele n`spe mii de articole de echipament necesare unui motociclist ce calatoreste in zone geografice, altitudini si sezoane diferite.

Nu am avut nici cea mai mica interactiune cu ele ca sa imi pot da cu parerea. Probabil ca asa este in privinta calitatilor de top, dar, pentru bugetul meu, sunt foarte scumpe.

Probabil ca vei gasi clienti pentru ele. Important este ca exista oferta si pentru asa ceva.

 

 

Imi dai si mie linkul cu Colebatch te rog . Din ce am urmarit eu pe adv avea niste tzoale BMW rally 2 pro daca imi aduc bine aminte .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Imi dai si mie linkul cu Colebatch te rog . Din ce am urmarit eu pe adv avea niste tzoale BMW rally 2 pro daca imi aduc bine aminte .

 

Salut!

Eu stiam si de Klim :unsure:.

Aici sunt topicurile:

Colebatch - Topicuri initiate pe AdvRider

 

 

Later edit:

Daca nu incurc eu borcanele (nu am mai intrat pe Adv de mai bine de un an), in a treia poza este geaca Klim:

http://advrider.com/...ad.php?t=524638

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator _Raul_

Trebuie sa recunosc ca ai dreptate nu a avut nici o data tzoale BMW.

 

Nu a mai avut niciodata toale Bmw dupa ce si-a luat Klim :laugh:.

Sunt unii mai on-topic decat ceilalti :blink:.

Poate il rugam pe Colebatch sa se inscrie pe motoretism si sa ne scrie si noua impresii :pow:.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, omul a investit si si-a luat doua randuri de haine: Klim pt mersul cu motocicleta si BMW ca sa impresioneze gagicele.

 

De remarcat tricoul original portocaliu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a mai avut niciodata toale Bmw dupa ce si-a luat Klim :laugh:.

 

:laugh: .....corect

 

Trebuie sa recunosc ca ai dreptate nu a avut nici o data tzoale BMW.

 

Iar ai baut mah gaz? Relax! :lool: Cine a zis ca n-a avut niciodata toale benve??? Rasfoind topicul cu ultima tura a lui, asta din Maroc, mi-a sarit in ochi poza in care se vede firma gecii si mi-am adus aminte de discutia de aici. Ce toale avea el cand s-a apucat de mobrism sau la nu stiu ce alte plimbari n-am stat sa caut ca nu ma intereseaza.

 

----------------

 

Oricum, n-as da in ruptul capului nu stiu cati bani in plus pe toale doar ca sa scrie benve pe ele. Chiar asa, cine face toalele, ca nu cred ca si-a facut benveu' croitorie? Parca Revit-ul sau ma insel? Si castile benve sunt de fapt Schuberth, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: .....corect

 

 

 

Iar ai baut mah gaz? Relax! :lool: Cine a zis ca n-a avut niciodata toale benve??? Rasfoind topicul cu ultima tura a lui, asta din Maroc, mi-a sarit in ochi poza in care se vede firma gecii si mi-am adus aminte de discutia de aici. Ce toale avea el cand s-a apucat de mobrism sau la nu stiu ce alte plimbari n-am stat sa caut ca nu ma intereseaza.

 

----------------

 

Oricum, n-as da in ruptul capului nu stiu cati bani in plus pe toale doar ca sa scrie benve pe ele. Chiar asa, cine face toalele, ca nu cred ca si-a facut benveu' croitorie? Parca Revit-ul sau ma insel? Si castile benve sunt de fapt Schuberth, nu?

 

 

 

 

 

 

sunt curios... cine face castile enduro cu sigla BMW ? ca din cate stiu, cei de la Schuberth fac doar integrale si flip-up.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Chiar asa, cine face toalele, ca nu cred ca si-a facut benveu' croitorie? Parca Revit-ul sau ma insel? Si castile benve sunt de fapt Schuberth, nu?

 

Uvex.

 

Si are fcmoto.de niste super preturi mai mereu la Rev`it -urile astea. Nu imi amintesc acum denumirea modelului.

Sincer, mie imi place de n`spe mii de ori mai mult casca facuta de Uvex pentru Bmw decat cea facuta pentru ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si are fcmoto.de niste super preturi mai mereu la Rev`it -urile astea. Nu imi amintesc acum denumirea modelului.

Sincer, mie imi place de n`spe mii de ori mai mult casca facuta de Uvex pentru Bmw decat cea facuta pentru ei.

 

Ar trebui sa vedeti si castile F4 de la Klim, ca tot eram la un topic despre Klim! 25% imbunatatita aerisirea fata de orice alta casca. Materiale: Kevlar, fibra de carbon, fibra de sticla folosita in industria aero-spatiala. Au accesorii pentru vreme rece/iarna - pentru cei ce merg cu snowmobil-ul.

 

http://www.youtube.com/user/klimusa#p/u/10/EQUyRX2w0cc

 

Trebuie sa recunosc ca ai dreptate nu a avut nici o data tzoale BMW.

 

 

Uitati si un posibil raspuns pentru polemica referitoare la Walter Colebatch si Klim:

"Normally to be found in the frozen Siberian wilderness of Northern Russia Adventure Spec rider Walter Colebatch (famous for his Sibirsky Extreme Project, and DVD) has recently been seen a little further south as he headed for a North African beach on a secret Adventure Sepc product testing mission...

 

More news soon, standby!"

 

sau puteti urmari link-ul

post-31900-0-46190100-1318448017_thumb.jpg

post-31900-0-58627400-1318448032_thumb.jpg

post-31900-0-42594000-1318448052_thumb.jpg

post-31900-0-20178700-1318448064_thumb.jpg

post-31900-0-25314700-1318448078_thumb.jpg

post-31900-0-17635600-1318448091_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

THE NEXT GENERATION OF KLIM ADVENTURE GEAR IS HERE

 

MSRP

 

 

si mie :)))), ca pe prafu si criza asta sa dai peste 1000 de euro sa-ti iei un costum full ...cam greu de realizat

majoritatea abia viseaza la motoare de 2-3000 de euro

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

chiar azi mi-au sosit geaca si pantalonii latitude. pantalonii i-am trimis sa mi-i schimbe ca-mi erau prea scurti. am 1.90 si 80 de kile. geaca L e ok, buna de lungime usor cam larga in talie. pantalonii marimea 32. intram cam greu in ei (ca in blugi) iar ca si lungime le mai trebuiau o latime de palma pana la glezne. am comandat 34 tall. buna treaba cu tall.

 

la prima vedere calitatea executiei si a materialelor este foarte buna. dupa cum ziceam si pe topicul deschis tot aici, membrana gore-tex pe cordura n-am mai gasit si asta m-a atras. daca fac un raport calitate-pret cu ce am mai avut pana acum, as putea spune ca e moca costumu de la klim (asa la prima vedere). sa vedem acum in timp cum se comporta ca la celelalte costume dupa 1-2 sezoane s-a desprins membrana (nu era gore-tex ci ceva de genu) de pe ''fas'' si intra apa. materialul este gros, cam ca la ruxaci (840 d) si ar trebui sa nu se ciupeasca usor prin crengi.

o parere mai obiectiva o sa-mi fac in timp dupa ce-si ia ceva omor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La salonul moto din 21-22 arilie puteti vedea o parte din gama Klim. Va astept :)

Super ..sa scrii te rog nr de stand cand o sa stii!!

 

chiar azi mi-au sosit geaca si pantalonii latitude. pantalonii i-am trimis sa mi-i schimbe ca-mi erau prea scurti. am 1.90 si 80 de kile. geaca L e ok, buna de lungime usor cam larga in talie. pantalonii marimea 32. intram cam greu in ei (ca in blugi) iar ca si lungime le mai trebuiau o latime de palma pana la glezne. am comandat 34 tall. buna treaba cu tall.

 

la prima vedere calitatea executiei si a materialelor este foarte buna. dupa cum ziceam si pe topicul deschis tot aici, membrana gore-tex pe cordura n-am mai gasit si asta m-a atras. daca fac un raport calitate-pret cu ce am mai avut pana acum, as putea spune ca e moca costumu de la klim (asa la prima vedere). sa vedem acum in timp cum se comporta ca la celelalte costume dupa 1-2 sezoane s-a desprins membrana (nu era gore-tex ci ceva de genu) de pe ''fas'' si intra apa. materialul este gros, cam ca la ruxaci (840 d) si ar trebui sa nu se ciupeasca usor prin crengi.

o parere mai obiectiva o sa-mi fac in timp dupa ce-si ia ceva omor.

Mai taie si tu din picioare!! :bounce: ....hai ca asteptam sa vedem ce zici dar sigur o sa fii multumit!!Spor! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar azi mi-au sosit geaca si pantalonii latitude. pantalonii i-am trimis sa mi-i schimbe ca-mi erau prea scurti. am 1.90 si 80 de kile. geaca L e ok, buna de lungime usor cam larga in talie. pantalonii marimea 32. intram cam greu in ei (ca in blugi) iar ca si lungime le mai trebuiau o latime de palma pana la glezne. am comandat 34 tall. buna treaba cu tall.

 

la prima vedere calitatea executiei si a materialelor este foarte buna. dupa cum ziceam si pe topicul deschis tot aici, membrana gore-tex pe cordura n-am mai gasit si asta m-a atras. daca fac un raport calitate-pret cu ce am mai avut pana acum, as putea spune ca e moca costumu de la klim (asa la prima vedere). sa vedem acum in timp cum se comporta ca la celelalte costume dupa 1-2 sezoane s-a desprins membrana (nu era gore-tex ci ceva de genu) de pe ''fas'' si intra apa. materialul este gros, cam ca la ruxaci (840 d) si ar trebui sa nu se ciupeasca usor prin crengi.

o parere mai obiectiva o sa-mi fac in timp dupa ce-si ia ceva omor.

 

O intrebare la care nu am gasit raspuns in catalogul Klim.

Latitude are protectii sau doar locurile pt ele ? Incap pe sub pantaloni [fara protectii evident niste genunchere mai serioase] ?

Eu ma gandesc la un costum de genul asta pe care sa-l port peste genunchere si peste armura.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...