Sari la conținut

Cumpar Ij Pentru Al Dona


VOIKUNEN
 Share

Postări Recomandate

Bai stiu la o firma un Ij de vanzare cu demaror, deci modelul cel mai nou. E motorul de Jupiter cu racire pe apa si demaror. E o solutie dar cea mai buna a fost sugerata de lupalb.

 

Stress-ule Uralul nu are neaparata nevoie de racire cu apa, nu caleaza nici in cele mai calde zile. Doar strica uleiul si implicit se uzeaza mai usor. Dar il prefer asa decat de 2 ori mai complicat. Oricum nu este solutia pentru problema. Ei doar au nevoie de un motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze pentru ca n-am mai intrat pe net. Am fost prins tare.

 

Lupalb, ideea cu motoru japonez mi se pare si mie foarte buna, insa cred ca e mai de durata... pina gasim motor, pina il aduce cineva din Germanica....

 

Aleko, intreaba te rog de IJul ala... La ce pret il putem lua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

300 Euro sau 10 milioane de lei vechi.

Are unele mici probleme: arcul de le schimbator cateva mate electrice si schimbatorul avansat care lipseste.

Are fata (roata, frana disc, amortizoare si rezervor) de Honda Rebel.

Are acte ok (carte de identitate si talon).

Electrica pe 12 volti.

Motor' ok.

O dau pantru ca nevasta-mea nu o mai vrea. Vrea un Marauder.

Telefon 0722612717. Sau mailul din profil. Sau PM. Sau aici.

Speedy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru mesaje. Am vorbit ieri cu Vasile Manescu - destinatarul actiunii noastre. Mi-a promis ca imi trimite mai multe poze si date tehnice. I-a suris tare mult ideea cu motorul de japoneza. Spunea ca IJul face numai probleme, ca piesele sunt proaste si ca ajunge sa consume mult (vreo 7).

 

Imediat ce primesc informatiile, le postez aici.

 

Pina atunci, cred ca ar trebui schimbat topicul in

 

" CUMPAR MOTOR COMPLET DE JAPONEZA 400-500 CMC, PENTRU A-L DONA!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

laudabila actiunea.cred ca varianta cu mot de japoneza e mult mai buna

am cateva sugestii:mot sa fie in 2 cil si in 4t, trebuie luat cu tut cu parte el si ce mai are carb, radiator ulei ,racirea sa fie pe aer, e deajuns = kitul de lant adica lantul si roata spate sa fie mai usor de adaptat pe sasiul existent.daca as avea mai mult timp as sta sa-i fac eu adptarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit poze cu explicatii de la Vasile, destinatarul actiunii noastre. Vi le atasez. Daca voi credeti ca e util, am sa-i trimit omului linkul pe forum, sa vorbim aici direct cu el.

Opinati!

 

post-7797-1163088524_thumb.jpgpost-7797-1163088546_thumb.jpgpost-7797-1163088564_thumb.jpgpost-7797-1163088582_thumb.jpgpost-7797-1163088601_thumb.jpgpost-7797-1163088654_thumb.jpgpost-7797-1163088677_thumb.jpgpost-7797-1163088695_thumb.jpgpost-7797-1163088720_thumb.jpgpost-7797-1163088743_thumb.jpgpost-7797-1163088766_thumb.jpgpost-7797-1163088791_thumb.jpgpost-7797-1163088819_thumb.jpgpost-7797-1163088870_thumb.jpg

 

 

va coafeaza sau nu ideea cu yamaha mea?? la o adica se poate elibera factura pe motor .. nu pe cadru...!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@kilemore:

Man, imi pare rau daca te-am incurcat. Am vorbit iarasi cu Vasile care si-a masurat cadrul de IJ. Nu merge. Motorul e prea mare si nu intra in cadrul existent. Pe de alta parte nici nu merge sa folosim cadrul de la motorul tau.

Modificarile ar fi prea complicate.

 

Succes la vinzare! Imi pare rau ca nu a iesit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

mai fratilor,unde gasesc si eu un triciclu de asta?Si eu sunt cu handicap si as avea si eu mare nevoie de asa ceva...macar cadrul pe roti si acte sa fie,ca restul mai vad eu...Va rog mult daca stiti careva vreo tricicleta de asta dati un pm.Va rog mult de tot.

Asfalt curat si va rog sa ma ajutati daca puteti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fratilor,unde gasesc si eu un triciclu de asta?Si eu sunt cu handicap si as avea si eu mare nevoie de asa ceva...macar cadrul pe roti si acte sa fie,ca restul mai vad eu...Va rog mult daca stiti careva vreo tricicleta de asta dati un pm.Va rog mult de tot.

Asfalt curat si va rog sa ma ajutati daca puteti!

pai de ce nu incerci sa iei legatura cu omul in cauza prin VOIKUNEN?

 

inteleg ca e din Focsani si mai are un cadru in afara de asta pe care il repara...

Editat de cios
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te intereseaza un ij jupiter 4 am unul pe care vreau sa-l vand .Vreau 8 milioane pe el . Arata destul de bine nu este folosit mai deloc si nu prea ai ce sa repari la el . Singura treaba cu el este ca in carte este trecut cu atas dar nu mai am atasul . A avut numere noi dar a fost radiat de fostul proprietar . Am cartea de identitate contracte si alte chestii si este trecut pe numele meu . Daca te intereseaza asta e motocicleta :http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunt-de-vanzare-second-hand-motocicleta-ij-jupiter%204-din-1984-18114.html .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...