Sari la conținut

"Minut de zgomot" pentru Simoncelli


violetbiker
 Share

Postări Recomandate

Tatăl lui Marco Simoncelli, Paolo, a solicitat să fie ținut "un minut de zgomot" în memoria fiului său, cu prilejul cursei de MotoGP de la Valencia din acest weekend, în locul tradiționalului minut de reculegere în liniște

 

"Duminica viitoare, în timpul Marelui Premiu al Valenciei, în loc să se țină un minut de reculegere în liniște în onoarea lui Marco, aș prefera să fie un minut de haos total, cu toate motoarele motocicletelor din MotoGP, Moto2 și 125 turate împreună" , a declarat Paolo Simoncelli în timpul unui interviu la emisiunea de televiziune Domenica Cinque, citat de Gazzetto dello Sport.

 

Ca un ultim omagiu adus lui Super Sic duminica 6 noiembrie intre 14.59 si 15.00 ne vom intalni si vom tura motoarele timp de un minut in memoria campionului Marco.

 

Ciao Super Sic,fara tine cursele nu vor mai fi la fel niciodata!

PS: In Timisoara,intalnirea are loc la Rabbit Club,pentru celelalte orase,admiratorii lui Marco sunt rugati sa-si stabileasca loc de intalnire.

 

post-5472-0-43290300-1320263482_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poate se face ceva si-n Bucuresti si celelalte orase.

nu spun ca nu imi pare rau pentru pierderea lui, insa ce zicti de galagie in masa ca sa ne punem iar autoritatile in cap si nu numai. oricum sunem vazuti rau de ce sa mai accentuam lucru asta. cU UN Doamne IARATA-L SAU CEVA GEN ot acolo sus este i nu cred ca o sa fim mai presus de nimeni prin "haos".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Tatăl lui Marco Simoncelli, Paolo, a solicitat să fie ținut "un minut de zgomot" în memoria fiului său, cu prilejul cursei de MotoGP de la Valencia din acest weekend, în locul tradiționalului minut de reculegere în liniște

 

"Duminica viitoare, în timpul Marelui Premiu al Valenciei, în loc să se țină un minut de reculegere în liniște în onoarea lui Marco, aș prefera să fie un minut de haos total, cu toate motoarele motocicletelor din MotoGP, Moto2 și 125 turate împreună" , a declarat Paolo Simoncelli în timpul unui interviu la emisiunea de televiziune Domenica Cinque, citat de Gazzetto dello Sport.

 

SuperSic.jpg

Poate n-ati inteles, asta se va intampla atunci, cu prilejul cursei!

Nu spune nimeni ca puteti deranja pe ceilalti in scopul asta.. :rusinica:

Fara sa supar pe cineva, mi se pare penibil sa va adunati nustiuunde sa faceti harmalaie cu motoarele pt.ca a murit FoaieVerde, pentru care voi aveti nustiuce consideratie!

Pastrati-va energia pentru scopuri mai nobile, altul decit sa deranjti comunitatea cu aiureala asta..

Parerea mea, scuze inca odata daca ofuschez fanii..!

PS:Ma mira ca propunerea asta vine din partea unui membru vechi al forumului, ma asteptat sa aiba ideea asta copilareasca vreun pusti fara minte.. :baldy:

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o ora decenta, actiunea ma gandeam sa fie facuta intr-un loc unde lumea e obisnuita cu motociclistii. Nu-mi pare un deranj asa mare pentru nimeni. N-am cautat, dar presupun ca fani din toata lumea o sa faca chestia asta, asa ca nu cred ca noi romanii o sa fim oaia neagra...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luigi,mi-ai luat-o-nainte.Perfect de accord.

Mai curand intelegeam sa faceti asa ceva de fiecare data cand moare p-aicea vreunu' cu R6 sau mai-stiu-ce vitezana ,si care e totusi roman...?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu ne solidarizam asa si sa trimitem ajutoare in Somalia sau sa strangem cate 10 lei sa-i donam unui amarat? Chestii mai productive..

 

Si mie imi pare rau ca a murit dar decat sa fac un gest inutil si fara folos, mai bine as face un gest care sa conteze, sa faca o diferenta undeva, pentru cineva.. Nici un zgomot din lume nu il va aduce inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu ne solidarizam asa si sa trimitem ajutoare in Somalia sau sa strangem cate 10 lei sa-i donam unui amarat? Chestii mai productive..

 

Si mie imi pare rau ca a murit dar decat sa fac un gest inutil si fara folos, mai bine as face un gest care sa conteze, sa faca o diferenta undeva, pentru cineva.. Nici un zgomot din lume nu il va aduce inapoi.

Nu e vorba de zgomot, e vorba de solidaritate... E ideea ca suntem alaturi, sau ca ne pare rau. Un altfel de jale sau bocet pentru cel ce a fost un super pilot. Nu e un topic pro si contra, e un topic unde se anunta cei care vor sa pastreze "un moment de galagie" pentru Super Sic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate se face ceva si-n Bucuresti si celelalte orase.

 

Da, sa iasa lumea pe geam si sa spuna "uite-i si pe poponarii astia, iar au iesit sa tureze motoarele". Nu se tin suficiente "minute" de regulegere zgomotoasa in fiecare noapte (ocazie cu care invit toti faggotii care si-au salvat viata cu tobe de neam prost sa inceapa discutia).

Editat de Discordless
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Da, sa iasa lumea pe geam si sa spuna "uite-i si pe poponarii astia, iar au iesit sa tureze motoarele". Nu se tin suficiente "minute" de regulegere zgomotoasa in fiecare noapte (ocazie cu care invit toti faggotii care si-au salvat viata cu tobe de neam prost sa inceapa discutia).

 

 

mi-ai adus aminte de un episod din southpark! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, sa iasa lumea pe geam si sa spuna "uite-i si pe poponarii astia, iar au iesit sa tureze motoarele". Nu se tin suficiente "minute" de regulegere zgomotoasa in fiecare noapte (ocazie cu care invit toti faggotii care si-au salvat viata cu tobe de neam prost sa inceapa discutia).

E miezul zilei, am mai postat ca ma gandeam la o zona unde nu-i asa mare deranj pentru ceilalti, unde oarecum oamenii sunt obisnuiti cu motocicletele... Scriu degeaba ca se gaseste cate-un Gica-Contra sa dea "reply" la un mic fragment din text sa poata comenta. Repet, nu-ti convine, nu posta. Topicul e pentru cei ce vor sa vina, care chiar nu sunt interesati de parerile voastre contra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-ai adus aminte de un episod din southpark! :lol:

 

http://www.southpark...3e12-the-f-word

 

E miezul zilei, am mai postat ca ma gandeam la o zona unde nu-i asa mare deranj pentru ceilalti, unde oarecum oamenii sunt obisnuiti cu motocicletele... Scriu degeaba ca se gaseste cate-un Gica-Contra sa dea "reply" la un mic fragment din text sa poata comenta. Repet, nu-ti convine, nu posta. Topicul e pentru cei ce vor sa vina, care chiar nu sunt interesati de parerile voastre contra.

 

 

Da ce e aici, mafia? E democratie din 1989, doar n-au luptat si murit atatia ca eu sa nu pot posta pe internet ca cineva sa se atace.Nu-ti convine ce zic, nu citi postul. :banana:

Editat de Discordless
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.southpark...3e12-the-f-word

 

 

 

 

Da ce e aici, mafia? E democratie din 1989, doar n-au luptat si murit atatia ca eu sa nu pot posta pe internet ca cineva sa se atace.Nu-ti convine ce zic, nu citi postul. :banana:

Bucura-te de democratie pe net, de faptul ca poti posta cat de aiurea si ce te taie capul, in speranta ca esti bagat in seama, "atacatorule". Eu o sa ma folosesc de democratie si o sa-mi turez mobra, sa se atace live userii care ataca virtual...Multumit? :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu daca poluez lumea poata sa ma ignore fara efort, un scroll in plus, tu cand o sa te duci sa urli cu motorul lumea nu o sa aiba cum sa te ignore si uite asa o sa se mai adauge un nivel de faggocitoza la respectul pentru motoretisti.

Pai da, altfel, suntem plini de respect... Nici respectul intre noi nu exista, macar virtual, dar crezi ca lumea nu te respecta pentru ca turam motoarele ca ultim salut pentru un om care a devenit legenda facand ce facem noi, dar la alt nivel. Stricam si topicul asta si nu are rost...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-e jena sa merg printre blocuri seara cand ajung acasa cu mai mult de 5 la ora sa nu-mi deranjez vecinii, altii au altceva in loc de bun-simt. Spor la primit carne.

Am mai fost la evenimente triste sau fericite, nunti sau inmormantari si nu ne-a injurat nimeni niciodata. Din contra, am ajuns pe youtube filmati cu telefoanele, iar in mare, commenturile de acolo sunt favorabile. Cauta si convinge-te. E o ora decenta, deci nu avem cu ce sa deranjam. Lasa-ne pe noi sa nu avem bun simt, asta e, primim si carne... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

minutul de zgomot ar trebui sa il faceti pentru Simoncelli, pentru voi, nu pentru nush ce gura casca. de ce ar trebui acest minut sa fie in cadrul comunitatii si nu undeva in afara ei?

 

trebuie sa va auda cineva sau sa va vada durerea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

minutul de zgomot ar trebui sa il faceti pentru Simoncelli, pentru voi, nu pentru nush ce gura casca. de ce ar trebui acest minut sa fie in cadrul comunitatii si nu undeva in afara ei?

 

trebuie sa va auda cineva sau sa va vada durerea?

 

Chiar asa il facem,in cadrul comunitatii.Sincer,nu-mi dau seama ce vrei sa spui.Nu e vorba sa ne vada cineva durerea.Noi celebram un campion.

Editat de violetbiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...