Sari la conținut

"Minut de zgomot" pentru Simoncelli


violetbiker
 Share

Postări Recomandate

Maine,daca da coltzu' vreun ilustru necunoscut,prin Burkina Faso,o sa faceti harmalaie,si pt. el...? headscratch.gif

Sincer,mi-i se pare nitzel deplasat si pueril,gestul asta...Ok,n-aveti decat s-o faceti,e dreptul vostru...Dar,pe toti o sa ne-njure cetatenii,gen " uite-i si p-astia...tzara arde,si baba se piaptana"...

 

Maine,daca da coltzu' vreun ilustru necunoscut,prin Burkina Faso,o sa faceti harmalaie,si pt. el...? headscratch.gif

Sincer,mi-i se pare nitzel deplasat si pueril,gestul asta...Ok,n-aveti decat s-o faceti,e dreptul vostru...Dar,pe toti o sa ne-njure cetatenii,gen " uite-i si p-astia...tzara arde,si baba se piaptana"...

...Ca sa nu zic ca mult mai potrivit mi-i s-ar parea sa faceti chestia asta,pe circuit,la Amkart,sau undeva tot de genul asta,in niciun caz in loc public...

Impresia mea e ca de fapt,voi aveti acuma un motiv,sa va dati in spectacol.

 

 

 

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

excelenta initiativa! tot respectul meu!!!

 

Nu e vorba de zgomot, e vorba de solidaritate... E ideea ca suntem alaturi, sau ca ne pare rau. Un altfel de jale sau bocet pentru cel ce a fost un super pilot. Nu e un topic pro si contra, e un topic unde se anunta cei care vor sa pastreze "un moment de galagie" pentru Super Sic.

 

e vorba despre asta: ""Au venit oameni din toată Italia și din străinătate pentru a-i spune adio lui Marco. Au plâns și eu am fost cel care i-a consolat. Uneori, cred că Marco a fost un înger. Toată această afecțiune mă face să mă simt mai bine și ne ajută pe noi toți. Cred că sursa acestei afecțiuni era zâmbetul său" , a încheiat Paolo Simoncelli.

 

altii au altceva in loc de bun-simt

:moron::moron::moron::moron::moron::moron:

 

Maine,daca da coltzu' vreun ilustru necunoscut,prin Burkina Faso,o sa faceti harmalaie,si pt. el...?

cei care il cunosc si il respecta probabil fac asta! tie daca ti-ar muri prietenul/tatal/vecinul ai face un gest sa ii prezinti un omagiu si sa consolezi persoanele drage lui/tie?!

 

ma asteptat sa aiba ideea asta copilareasca vreun pusti fara minte.. :baldy:

 

pe tpti oamenii astia i-ai insultat

 

De ce nu ne solidarizam asa si sa trimitem ajutoare in Somalia sau sa strangem cate 10 lei sa-i donam unui amarat? Chestii mai productive..

 

Si mie imi pare rau ca a murit dar decat sa fac un gest inutil si fara folos, mai bine as face un gest care sa conteze, sa faca o diferenta undeva, pentru cineva.. Nici un zgomot din lume nu il va aduce inapoi.

 

inutil o fi pt tine, pt parintii baiatului care vad cati oameni l-au iubit, respectat si comemorat poate nu e asa inutil...totodata pe cine vrea fiecare sa ajute/sustina e dreptul lor, nu inteleg cine te-a oprit pe tine sa ajuti pe cineva...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine,daca da coltzu' vreun ilustru necunoscut,prin Burkina Faso,o sa faceti harmalaie,si pt. el...? headscratch.gif

 

NU ESTE VORBA DE UN ILUSTRU NECUNOSCUT.

 

 

...Ca sa nu zic ca mult mai potrivit mi-i s-ar parea sa faceti chestia asta,pe circuit,la Amkart,sau undeva tot de genul asta,in niciun caz in loc public...

Impresia mea e ca de fapt,voi aveti acuma un motiv,sa va dati in spectacol.

Nu avem :Amkart" in Timisoara asa ca o vom face la barul de bikeri.

 

..Sa nu uiti si de stoppie! :rolleyes:

 

Pe tine nu pot sa ma supar :) .La burnout nu se face stoppie. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate n-ati inteles, asta se va intampla atunci, cu prilejul cursei!

Nu spune nimeni ca puteti deranja pe ceilalti in scopul asta.. :rusinica:

Fara sa supar pe cineva, mi se pare penibil sa va adunati nustiuunde sa faceti harmalaie cu motoarele pt.ca a murit FoaieVerde, pentru care voi aveti nustiuce consideratie!

Pastrati-va energia pentru scopuri mai nobile, altul decit sa deranjti comunitatea cu aiureala asta..

Parerea mea, scuze inca odata daca ofuschez fanii..!

PS:Ma mira ca propunerea asta vine din partea unui membru vechi al forumului, ma asteptat sa aiba ideea asta copilareasca vreun pusti fara minte.. :baldy:

 

palermo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cea mai buna optiune ar fi sa mergeti in fata ambasadei Italiei din Romania ,nu cred ca deranjeaza pe cineva .Motociclistii din Varsovia au facut-o deja iar motociclismo.it a preluat si adaugat actiunea pe site-ul lor. Ar merge tricouri albe cu nr.58 in doliu.

 

http://www.motociclismo.it/varsavia-duecento-motociclisti-commemorano-marco-simoncelli-davanti-allrsquoambasciata-italiana-moto-50428

 

Acum ,personal cred ca este cam tardiv ,ar fi mers facuta faza we trecut.

 

Pana la urma merge si mai tarziu decat niciodata. Un steag alb cu nr.58 prins de gardul ambasadei nu cred ca ar deranja pe cineva.

Editat de claman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tie daca ti-ar muri prietenul/tatal/vecinul ai face un gest sa ii prezinti un omagiu si sa consolezi persoanele drage lui/tie?!

 

Cand o sa-mi moara vecinul o sa vin in fata usii tale si-am sa trag cu petarde toata noaptea in semn de omagiu pentru vecinul meu care era pirotehnist. Sa vedem atunci daca o sa-ti convina.

 

Fiecare e liber sa faca exact ceea ce doreste atata timp cat nu deranjeaza pe altul.

 

Daca nu arati respect, nu vei primi respect. Pe langa alte magarii pe care le facem in trafic, imaginea noastra este patata si din cauza celor care merg cu tobele gaurite si motoarele turate la maxim.

"Multumesc" tuturor celor care contribuie la patarea imaginii motociclistilor, indiferent de motiv.

 

E greu sa fii civilizat, asa ca mai bine hai sa ne comportam toti ca niste primitivi, sa ne bagam p... si sa faca fiecare ce-i trece prin cap. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa-mi moara vecinul o sa vin in fata usii tale si-am sa trag cu petarde toata noaptea in semn de omagiu pentru vecinul meu care era pirotehnist. Sa vedem atunci daca o sa-ti convina.

 

Fiecare e liber sa faca exact ceea ce doreste atata timp cat nu deranjeaza pe altul.

 

Daca nu arati respect, nu vei primi respect. Pe langa alte magarii pe care le facem in trafic, imaginea noastra este patata si din cauza celor care merg cu tobele gaurite si motoarele turate la maxim.

"Multumesc" tuturor celor care contribuie la patarea imaginii motociclistilor, indiferent de motiv.

 

E greu sa fii civilizat, asa ca mai bine hai sa ne comportam toti ca niste primitivi, sa ne bagam p... si sa faca fiecare ce-i trece prin cap. :disappointed:

Voi sunteti reali? E UN MINUT DE GALAGIE, ZIUA! S-a specificat ca si zona in care o sa aiba loc evenimentul, nu o sa fie palierul blocului. Prea multa vrajeala cu lipsa de respect si imaginea motociclistului... Care imagine?! E o actiune care se va face, ca sunteti sau nu de acord. Daca n-ai de gand sa participi, crede-ma ca nu-mi pasa de parerea ta. Mergeti la un mars pasnic de protest impotriva noastra... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Macar dac-ati fi facut actiunea asta,simutan cu aia de-afara....Asa,peste vreo 6 luni,o sa se mai gandesca vreunu' ca n-a fost suficient ,si-o sa mai traga o "adunare ' de-asta,ca poate-or veni mai multi,sa fie harmalaia mai mare.Si peste vreo 3 luni,altul o sa faca iarasi,acelasi lucru... Desi,am impresa ca dupa atita zarva cu actiunea voastra, n-o sa mai faceti nimic...din cauza de vreme !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Macar dac-ati fi facut actiunea asta,simutan cu aia de-afara....Asa,peste vreo 6 luni,o sa se mai gandesca vreunu' ca n-a fost suficient ,si-o sa mai traga o "adunare ' de-asta,ca poate-or veni mai multi,sa fie harmalaia mai mare.Si peste vreo 3 luni,altul o sa faca iarasi,acelasi lucru... Desi,am impresa ca dupa atita zarva cu actiunea voastra, n-o sa mai faceti nimic...din cauza de vreme !

Exact asta e ideea, sa fie simultan cu cei de la motoGP...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa-mi moara vecinul o sa vin in fata usii tale si-am sa trag cu petarde toata noaptea in semn de omagiu pentru vecinul meu care era pirotehnist. Sa vedem atunci daca o sa-ti convina.

 

chiar te invit...e o tara libera din cate stiu eu...cu toate ca nu stiu pe nimeni care sa fi venit in fata usii tale sa ffi facut asa ceva sau macar sa fi propus cineva o chestiune de genul, dar na, pe tine nu te intereseaza actiunea propriu-zisa, ci sa fi gigi contra...

ia lamureste-ne si pe noi care e diferenta intre un mars organizat si un...pai...mars organizat...:lol:

Fiecare e liber sa faca exact ceea ce doreste atata timp cat nu deranjeaza pe altul.

te rog sa nu mai mergi pe strada ca ma deranjeza mersul tau, de asemena ma deranjeaza si cum te imbraci si cum esti tuns, ma deranejaza si cum vorbesti...intelegi ideea?!

Daca nu arati respect, nu vei primi respect.

daca un oarecare nu poate intelege/arata respect fata de o manifestare organizata de un minut in care aduci un omagiu unei persoane decedate atunci ce respect merita persoana aia?!ce tot vorbiti voi de respect sau lipsa de bun simt?! ba chiar e cea mai buna mostra de asa ceva...actiunea asta e definitia perfecta pentru a arata cea mai buna forma de respect!

 

Pe langa alte magarii pe care le facem in trafic, imaginea noastra este patata si din cauza celor care merg cu tobele gaurite si motoarele turate la maxim.

"Multumesc" tuturor celor care contribuie la patarea imaginii motociclistilor, indiferent de motiv.

multumeste-le pe alt topic, nu pe asta, ca nu are nici o legatura cu nimic din ce e scris mai sus

 

E greu sa fii civilizat, asa ca mai bine hai sa ne comportam toti ca niste primitivi, sa ne bagam p... si sa faca fiecare ce-i trece prin cap. :disappointed:

nu vad lipsa de repect sau comportament civilizat...daca vrei pot sa dau quote cu toate filmultele de mai sus cu zeci de mii de oameni care se comporta ca nsite "primitivi", insa sunt aproape sigur ca oricum nu o sa intelegi...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

chiar te invit...e o tara libera din cate stiu eu...cu toate ca nu stiu pe nimeni care sa fi venit in fata usii tale sa ffi facut asa ceva sau macar sa fi propus cineva o chestiune de genul, dar na, pe tine nu te intereseaza actiunea propriu-zisa, ci sa fi gigi contra...

ia lamureste-ne si pe noi care e diferenta intre un mars organizat si un...pai...mars organizat...:lol:

 

te rog sa nu mai mergi pe strada ca ma deranjeza mersul tau, de asemena ma deranjeaza si cum te imbraci si cum esti tuns, ma deranejaza si cum vorbesti...intelegi ideea?!

 

daca un oarecare nu poate intelege/arata respect fata de o manifestare organizata de un minut in care aduci un omagiu unei persoane decedate atunci ce respect merita persoana aia?!ce tot vorbiti voi de respect sau lipsa de bun simt?! ba chiar e cea mai buna mostra de asa ceva...actiunea asta e definitia perfecta pentru a arata cea mai buna forma de respect!

 

 

multumeste-le pe alt topic, nu pe asta, ca nu are nici o legatura cu nimic din ce e scris mai sus

 

 

nu vad lipsa de repect sau comportament civilizat...daca vrei pot sa dau quote cu toate filmultele de mai sus cu zeci de mii de oameni care se comporta ca nsite "primitivi", insa sunt aproape sigur ca oricum nu o sa intelegi...

 

 

Nu intru in polemica, ca oricum nu intelegi. Fa ce te taie capul. Succesuri :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu s-a agitat ca un pepsi, pentru ca initial se gandea ca are cu cine discuta... ulterior abia s-a prins ca e inutil si ca n-are cu cine :)

 

apropo de zgomote...

chiar zilele astea dadeau astia la stiri ca un numar semnificativ de romani au probleme de auz... printre altele si din motiv de poluare sonora stradala. Daca tot vreti sa duceti pe rosu motoarele alea, mergeti va rog pe A1/A2 in prima parcare, si faceti galagie si o zi intreaga, ca acolo nu deranjati pe nimeni. Sau daca nu va vede nimeni nu mai e fun?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu s-a agitat ca un pepsi, pentru ca initial se gandea ca are cu cine discuta... ulterior abia s-a prins ca e inutil si ca n-are cu cine :)

 

apropo de zgomote...

chiar zilele astea dadeau astia la stiri ca un numar semnificativ de romani au probleme de auz... printre altele si din motiv de poluare sonora stradala. Daca tot vreti sa duceti pe rosu motoarele alea, mergeti va rog pe A1/A2 in prima parcare, si faceti galagie si o zi intreaga, ca acolo nu deranjati pe nimeni. Sau daca nu va vede nimeni nu mai e fun?

Eu zic sa fugim de pe planeta, sa nu deranjam pulimea... Nu-mi pasa daca deranjez, sunt un nesimtit. Acum esti multumit? N-am auzit pe nimeni niciodata sa se planga de o manifestatie in grup a motociclistilor. Poate doar la campanii de sensibilizare, soferii nervosi ca motociclistii blocau traficul. Sa fiu dat in judecata daca deranjez, ca e o tara libera si democarata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu s-a agitat ca un pepsi, pentru ca initial se gandea ca are cu cine discuta... ulterior abia s-a prins ca e inutil si ca n-are cu cine :)

 

apropo de zgomote...

chiar zilele astea dadeau astia la stiri ca un numar semnificativ de romani au probleme de auz... printre altele si din motiv de poluare sonora stradala. Daca tot vreti sa duceti pe rosu motoarele alea, mergeti va rog pe A1/A2 in prima parcare, si faceti galagie si o zi intreaga, ca acolo nu deranjati pe nimeni. Sau daca nu va vede nimeni nu mai e fun?

 

in videoclipul de mai sus(din Palermo)am iesit la 11 noaptea si nu s-a mai plans nimeni de burnouturi,pacanele,zgomot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in videoclipul de mai sus(din Palermo)am iesit la 11 noaptea si nu s-a mai plans nimeni de burnouturi,pacanele,zgomot

 

tu nu stii ca-n romania curvele striga ca-s virgine , hotul striga hotii , si "motociclistii" se plang de zgomot?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

*

La postul "Minut de zgomot".Acesta a fost postat si pe motociclism, si am ramas uimita de reactiile negative ale celorlalti motociclisti. Puteti citi totul aici: /index.php?/topic/670512-minut-de-zgomot-pentru-simoncelli/ . Pe scurt, baietii se dau cu pumnul in piept ca aceasta actiune nu ar avea de ce sa aiba loc deoarece noi nu il cunosteam pe Simoncelli si in plus lumea ar fi deranjata de zgomot, patandu-ne imaginea de motociclisti. Sa va zic pe puncte de ce sunteti niste ipocriti.

1.Mergeti la marsuri de protest organizate si aprobate de politie si primarie. You're doing it wrong! Ideea de protest exclude cererea oficiala catre politie si adaptarea protestului in functie de orarul si locul de desfasurare impus de ei. Si in plus doar blocati drumurile cerand celorlalti soferi sa fie "atenti la motociclisti". Fi tu atent si iti garantez ca nu vei pica. Incearca sa previi manevrele celorlalti participanti la trafic si nu vei pati nimic. Nu le cere celorlalti sa aibe grija de fundul tau. Nu sunteti handicapati si nici niste feministe la ciclu incat sa cereti drepturi egale.

2.Vreti sa nu va patati imaginea de motociclisti de treaba. In toate filmele pe care le vezi motociclistii sunt niste tipi duri care merg pe un Harley pe Route 66 in apus. Sigur nu ti-ai luat motocicleta pentru ca ai vazut intr-un film un inginer pe o Africa Twin.Lumea are prejudecati, la fel ca voi. De ce incerci sa schimbi parerea lumii? Esti un spirit liber, un rebel, un renegat, asuma-ti imaginea.

3. Marco Simoncelli a fost un mare pilot si entertainer.Din pacate a murit prea devreme dar macar a facut-o facand ce-i placea. Merita mai mult de un minut de zgomot, dar noi asa il vom omagia.

Asa ca duminica va rog sa nu veniti daca nu ati bifat macar un lucru de pe aceasta lista:

 

1.Ai rupt o oglinda in trafic

2.Ai mers fara casca

3.Tobele tale fac zgomot peste limita legala

4.Te-ai certat cu politia

5.Te-ai intrecut cu altii in trafic

 

PS Cei care au bifat toata lista vor primi gratuit un actibild Timisoara Choppers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...