Sari la conținut

DUCATI 1199


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

prostaneeee pai ce conteaza ma ca sunt in concediu sau nu. sunt Km/an tu probabil te dai zi de zi 2-3km doar sa traiesti cu idea ca ai mers pe motor, si 99% sunt km pe aceiasi ruta adica naveta la servici si o tura de oras. eu cand vin in concediu ma urc pe ea si plec de nebun fara a face aceiasi ruta zi de zi.

 

Ai dreptate ma, merg doar 2 km pana la munca + 2 min dus si intors incalzit motoru.

 

MI-as dori si eu sa mulg o oaie sa-mi permit sa ma dau 3 saptamani cu motoru' ca tine :( :( :(

 

 

pe tihuta unde zici tu ca aveam 50 erau defapt mult mai mult, sa zic ca 100? doar ca ti-am mai explicat ca nu era o curba unde sa te dai tare, ci era altul scopul, gumele erau reci, si daca trageam mai tare cadeam de prost ca tine. aveai ce manca dupa aia. totusi stiu sa calculez uneori calitatea asfaltului, cu temperatura gumelor, si raza curbei incat sa nu ma intind pe jos. e o chestie de care iti dai seama cand intri pe curba dupa cum se comporta motorul. dar uite o poza unde nu aveam 50, si e tot din aceiasi zi. da zoom sa ma vezi. si sa-mi zici viteza dealtfel, raportata la unghiu de inclinare.

 

Ai dreptate ma, esti singurul.........sau oricum,primul motociclist care are simtul asta al ......6-lea simt cumva, te dai jos, pui nasu pe asfalt si mirosi urina de caine de pe asfalt si-ti dai seama sub ce unghi intri in curba, ce 'calitate' are asfaltul,cat e de rece afara si etc.

 

Ba tu te uiti ce scrii?:)) deci ai inceput sa-mi fii simpatic cat de prostut esti:))))

 

Cred ca-ti trebuie 2 scoli de soferie si motoretism ca sa te duca capu sa-ti dai seama unde e rece asfaltul si unde ai sau nu ai aderenta....adevaru e ca nici NU se simte asta din mers. Cre-ca tre sa te dai jos si sa pui termometru si pe gume si pe asfalt.

 

 

Apropos, da cand ai pi.zdit janta aia la '200 la ora' , atunci ti se stricase computeru asta al tau de bord, asta care-ti face toate calculele astea cu asfaltul si unghiul din curba si etc? Sau ce se intamplase atunci?:))))))))) PLM......intreb si eu.......sau l-a dat peste cap viteza?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 919
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

(...)

Sper ca si MV Agusta acum dupa ce a fost cumparata de HD si a scos primul model "budget" (Brutale 675) sa intre mai pe mainstream pe piata si sa ia exemplu de la Ducati in materie de marketing.

+1

 

O mică precizare: MV Agusta a fost deținută de HD ce-i drept, dar nu mai este cazul. În plină criză, Harley a luat măsuri dure, printre care renunțarea la "divizia" Buell și vânzarea MV, care a fost cumpărată în 2010 de Claudio Castaglioni.

 

MV Agusta S.p.A. e deci acum o treabă 100% italiană, și sub management-ul italian (culmea) s-a luat decizia extinderii liniei de modele "în jos" (de unde au luat naștere Brutale-ul mic și F3-ul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe tihuta unde zici tu ca aveam 50 erau defapt mult mai mult, sa zic ca 100? doar ca ti-am mai explicat ca nu era o curba unde sa te dai tare, ci era altul scopul, gumele erau reci, si daca trageam mai tare cadeam de prost

 

Oierule da explica-mi o faza, ca uite-s prost si nu inteleg: cum ai reusit sa ajungi pe Tihuta cu gumele reci , cois? Ai adus-o pe platforma acolo si tocmai o dadusesi jos si filmuletele erau proaspete,inca nu ai incalzit gumele?

 

Ca daca te-ai dus cu motoru' acolo eu nu-mi explic totusi cum aveai gumele 'reci'. Sau v-ati oprit si-ati bagat niste parizer cu branza pe margine, intre timp s-au racit gumele,si apoi na beleaua,cand sa va filmati, erau gumele reci si n-ai reusit sa te filmezi decat ruland ca o peezda :))

Editat de Adrian B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oierule da explica-mi o faza, ca uite-s prost si nu inteleg: cum ai reusit sa ajungi pe Tihuta cu gumele reci , cois? Ai adus-o pe platforma acolo si tocmai o dadusesi jos si filmuletele erau proaspete,inca nu ai incalzit gumele?

 

Ca daca te-ai dus cu motoru' acolo eu nu-mi explic totusi cum aveai gumele 'reci'. Sau v-ati oprit si-ati bagat niste parizer cu branza pe margine, intre timp s-au racit gumele,si apoi na beleaua,cand sa va filmati, erau gumele reci si n-ai reusit sa te filmezi decat ruland ca o peezda :))

ba da esti prost bata ma, da prost deabinelea. da zi cum de ai pierdut aderenta pe 3 iazuri. tot de la gume calde? cred ca aveai slick-uri.

 

Cesar, nu se cearta nimeni, doar ne batem OO de berbecu asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da esti prost bata ma, da prost deabinelea. da zi cum de ai pierdut aderenta pe 3 iazuri. tot de la gume calde? cred ca aveai slick-uri.

 

Cesar, nu se cearta nimeni, doar ne batem OO de berbecu asta.

 

La 3 iazuri am pierdut aderenta pentru ca ma filmam intrand cu 50 in curba, ca tine ;) ;) ;)

 

Si beleaua mare e ca era sa dau peste cameraman,cand am iesit in decor :| El a chemat Smurdu'

 

Oaie cu cabina ce esti :))

Editat de Adrian B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa nu remarc cat de personala a ajuns discutia asta. Am mai spus-o si o mai spun, doi baieti de isprava si Adrian si Crazy, nustiu de ce nu va intelegeti voi. Eu zic sa luati o bere si sa va relaxati! :friends:

 

Cand ajung in semnatura cuiva,imi dau seama cat e de personala treaba pt sclavu ala :)))

 

Pentru mine e doar un muppet care 11 luni da din gura, iar o luna da din poponeata pe Tihuta :))) (via Youtube)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ajung in semnatura cuiva,imi dau seama cat e de personala treaba pt sclavu ala :)))

 

Pentru mine e doar un muppet care 11 luni da din gura, iar o luna da din poponeata pe Tihuta :))) (via Youtube)

pai si eu co

and voi ajunge sa fiu facut cocalar de unu care a vazut doar niste poze pe FB si crede el ca sunt de cocalar. fara a ma cunoaste personal.... apoi mai spune ca posesorii de ducati au fost spalati pe creier..... ce decizie sa iau. duma ai dato eu o public. lumea trebuie sa rada.

 

in cele 11 luni care zici tu ca nu merg pe motor... fac km ca am motor aici berbecule. dar problema e ca in luna aia care zici tu ca defapt is cam 2,fac cam cat faci tu intrun an. deci nu vad diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si eu co

and voi ajunge sa fiu facut cocalar de unu care a vazut doar niste poze pe FB si crede el ca sunt de cocalar. fara a ma cunoaste personal.... apoi mai spune ca posesorii de ducati au fost spalati pe creier..... ce decizie sa iau. duma ai dato eu o public. lumea trebuie sa rada.

 

in cele 11 luni care zici tu ca nu merg pe motor... fac km ca am motor aici berbecule. dar problema e ca in luna aia care zici tu ca defapt is cam 2,fac cam cat faci tu intrun an. deci nu vad diferenta.

 

Bai cow-bo.ule, in primu' rand invata in plm sa scrii ca tre sa-mi incretesc fruntea ca sa descifrez ce scrii aici.

 

Ai luat ceva ce-am scris despre Ducati dintr-un context cu totul diferit si ti-ai pus ca boul la semnatura. Care a citit discutia aia stie prea bine ce-am spus.

Care iti vede semnatura,oricum te stie deja cat esti de prost.

Ai dreptate, lumea rade, dar rade de tine si de nivelul tau de prostie de care dai dovada zilnic pe forumul asta, pe toate topicurile unde te manifesti ca o pixda.

 

Cum sunt motociclistii de weekend,asa esti si tu ma, motociclistu' de concediu, motociclistu de "Tihuta", filmat si postat pe youtube.

 

Hai bafta...

 

Ma enervai la inceput, la cat de prost erai, apoi ma amuzai,pana recent, dar acum esti doar agasant si plictisitor, cu aceleasi texte (agramate, din pacate)..

Editat de Adrian B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oierule da explica-mi o faza, ca uite-s prost si nu inteleg: cum ai reusit sa ajungi pe Tihuta cu gumele reci , cois? Ai adus-o pe platforma acolo si tocmai o dadusesi jos si filmuletele erau proaspete,inca nu ai incalzit gumele?

 

Ca daca te-ai dus cu motoru' acolo eu nu-mi explic totusi cum aveai gumele 'reci'. Sau v-ati oprit si-ati bagat niste parizer cu branza pe margine, intre timp s-au racit gumele,si apoi na beleaua,cand sa va filmati, erau gumele reci si n-ai reusit sa te filmezi decat ruland ca o peezda :))

 

gumele le aveam reci pt ca nu aveam o presiune buna in ele, nu erau gume de dat pe curbe, ci erau gume turing. am oprit undeva mai sus si am stat putin iar la intoarce am mers lejer. am prit pt poze si a zis sa facem poze si un filmulet. nici eu nici el nu am putut sa ne dam, pt ca gumele nu se incalzeau.

 

La 3 iazuri am pierdut aderenta pentru ca ma filmam intrand cu 50 in curba, ca tine ;) ;) ;)

Si beleaua mare e ca era sa dau peste cameraman,cand am iesit in decor :| El a chemat Smurdu'

si uite de ce nu am vrut sa trag mai tare de motor. raspunsul ti l-ai dat singur.

Bai cow-bo.ule, in primu' rand invata in plm sa scrii ca tre sa-mi incretesc fruntea ca sa descifrez ce scrii aici.

 

Ai luat ceva ce-am scris despre Ducati dintr-un context cu totul diferit si ti-ai pus ca boul la semnatura. Care a citit discutia aia stie prea bine ce-am spus.

Care iti vede semnatura,oricum te stie deja cat esti de prost.

Ai dreptate, lumea rade, dar rade de tine si de nivelul tau de prostie de care dai dovada zilnic pe forumul asta, pe toate topicurile unde te manifesti ca o pixda.

 

Cum sunt motociclistii de weekend,asa esti si tu ma, motociclistu' de concediu, motociclistu de "Tihuta", filmat si postat pe youtube.

 

Hai bafta...

 

Ma enervai la inceput, la cat de prost erai, apoi ma amuzai,pana recent, dar acum esti doar agasant si plictisitor, cu aceleasi texte (agramate, din pacate)..

aici, acum am observat pt ca am scris de pe telefon si nu am reusit sa mai editez pt ca am plecat de la cafea.

 

ce am in semnatura nu va disparea decat daca iti vei cere scuze pt atacurile cu care ai inceput, cand m-ai facut cocalar doar pt ca ai vazut tu niste poze pe FB. te-ai luat de faptul ca ii ofeream niste sfaturi unui incepator si te-ai mai luat de faptul ca am cazut pe selena.

lumea rade de ce tampenii trantesti tu, ca si acolo, si aici tu ai fost cel care a aruncat cu c.a.c.a.t primul, si tot tu ai fost propus pt a fi ignorat, in speranta ca vei pleca de unu singur. dar ai ramas scai pt ca nu poti rezista.

ca sunt motociclist de concediu :crack: ce vrei frate, muncesc si nu imi permite programul de munca, climatul de aici sa pot merge zi de zi, dar de cate ori am ocazia, o fac. iar cand sunt in concediu, ti-am mai zis ca acumulez Km care ii faci tu intrun sezon. cand o sa mai ajung pe Tihuta, o sa fac poze special pt tine poate o sa iti tii gura pe viitor. dar pana atunci o sa revin peste vreo 2-3saptamani cu poze din italia, poate te fac sa taci. totusi te astept pe tine cu o poza mai buna, daca tot te tii tare.

 

de cand se discuta aici, vad ca toti am vorbit calmi, am venit cu argumente, cu critici, referitor la Ducati 1199 Panigale, dar numai tu ai venit cu textele tale ca si scumpe si nu-si merita banii, iar in lipsa de idei On topic, ai inceput cu atacuri personale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gumele le aveam reci pt ca nu aveam o presiune buna in ele, nu erau gume de dat pe curbe, ci erau gume turing. am oprit undeva mai sus si am stat putin iar la intoarce am mers lejer. am prit pt poze si a zis sa facem poze si un filmulet. nici eu nici el nu am putut sa ne dam, pt ca gumele nu se incalzeau.

Hai in Eifel sa-ti arat cum e cu gume turing :rolleyes:

 

BTW,gume vechi de 3 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gumele le aveam reci pt ca nu aveam o presiune buna in ele, nu erau gume de dat pe curbe, ci erau gume turing. am oprit undeva mai sus si am stat putin iar la intoarce am mers lejer. am prit pt poze si a zis sa facem poze si un filmulet. nici eu nici el nu am putut sa ne dam, pt ca gumele nu se incalzeau.

 

ahhahahahhaha BA TU ESTI MAGNIFIC......

 

Pai tu ai Ducati 916 si te duci pe Tihuta cu gume de touring? Sau ce au gumele de touring? sunt din ciment facute? Sau tu fiind un Rossi, nu puteai sa dai cu sliderele pe asfaltul de Tihuta cu acele gume 'touring' nu? ahhahahah BA ESTI FANTASTIC !

cica gumele NU SE INCALZEAU : )))))))))))))))))))))))))))) Da ce faceau mai? ramaneau bocna? Nu zi,erau umplute cu "AZOT" nu?)

 

ce am in semnatura nu va disparea decat daca iti vei cere scuze pt atacurile cu care ai inceput, cand m-ai facut cocalar doar pt ca ai vazut tu niste poze pe FB. te-ai luat de faptul ca ii ofeream niste sfaturi unui incepator si te-ai mai luat de faptul ca am cazut pe selena.

lumea rade de ce tampenii trantesti tu, ca si acolo, si aici tu ai fost cel care a aruncat cu c.a.c.a.t primul, si tot tu ai fost propus pt a fi ignorat, in speranta ca vei pleca de unu singur. dar ai ramas scai pt ca nu poti rezista.

 

hhahahahah Sa-mi cer scuze?:) Mai oier agramat cu 3 clase, pentru ce sa-mi cer eu scuze? Eu zic sa-ti ceri tu scuze pt ca EXISTI :)))

Nu mai pot eu de semnatura ta, eu zic sa o faci cu font ROSU sa sara in ochi mai tare hahahah EPIC MA, EPIC ,cica sa-mi cer scuze AHHAHAHAHAHA

 

ca sunt motociclist de concediu :crack: ce vrei frate, muncesc si nu imi permite programul de munca, climatul de aici sa pot merge zi de zi, dar de cate ori am ocazia, o fac. iar cand sunt in concediu, ti-am mai zis ca acumulez Km care ii faci tu intrun sezon. cand o sa mai ajung pe Tihuta, o sa fac poze special pt tine poate o sa iti tii gura pe viitor. dar pana atunci o sa revin peste vreo 2-3saptamani cu poze din italia, poate te fac sa taci. totusi te astept pe tine cu o poza mai buna, daca tot te tii tare.

 

de cand se discuta aici, vad ca toti am vorbit calmi, am venit cu argumente, cu critici, referitor la Ducati 1199 Panigale, dar numai tu ai venit cu textele tale ca si scumpe si nu-si merita banii, iar in lipsa de idei On topic, ai inceput cu atacuri personale.

 

Sunt sigur ca faci in concediu km cat fac eu intr-un sezon de laba, sau de care sezon ?:))))

 

Vezi sa nu-ti faci poze iar cu gume touring mergand ca o pixda.

 

Eu nu ma dau pe motor ca sa mi fac poze sau sa mi se faca poze, mai oligofrenule:)) crede-ma ca ma si ocup cu fotografia si am prieteni fotografi si nu cred ca m-ai vazut postand poze cu mine pe motor. Tu ai un stil propriu cocalaresc.

 

Esti doar un prost care cand i se spune adevaru in fata se supara si-l ia ca pe un afront personal. Tu si inca vreo 2 3 aplaudaci pe care i-ai lins in c.ur doar pt ca iti dadeau apa la moara.

 

Du-te ma si mulge o oaie..

 

Iti sugerez, daca vrei sa nu te mai plangi ca o pixda ca ma iau de tine, incearca sa te abtii de la a-mi raspunde,pt ca oricum aberezi total.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai in Eifel sa-ti arat cum e cu gume turing :rolleyes:

 

BTW,gume vechi de 3 ani.

ti-am zis ca as fi venit cu cea mai mare placere. dar......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era inevitabil :D

 

 

 

la felul in care mergeau .....

...si daca sunt care se intreaba ce legatura are videoclipul cu topicul Panigale...un exemplu ar fi pretul Ducatiului protagonist din clip un 996R care avea pretul de vanzare de 52.000$ (americani)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la felul in care mergeau .....

...si daca sunt care se intreaba ce legatura are videoclipul cu topicul Panigale...un exemplu ar fi pretul Ducatiului protagonist din clip un 996R care avea pretul de vanzare de 52.000$ (americani)

 

Nu cred că era "R". Mi se pare că e "S" pentru că are Showa pe față, nu Ăhlins cum are "R".

Și da, e o diferență, S-ul având motor de 996, Desmoquattro, 125cp, iar R-ul motor de 998 Testastretta, 136cp biggrinbounce2.gif

Oricum, tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma dau pe motor ca sa mi fac poze sau sa mi se faca poze, mai oligofrenule:)) crede-ma ca ma si ocup cu fotografia si am prieteni fotografi si nu cred ca m-ai vazut postand poze cu mine pe motor. Tu ai un stil propriu cocalaresc.

esti prost si te contrazici singur. acu cateva postari in urma ziceai ca iti faceai filmulet si avea sa dai peste cameraman, deci ori e alba ori e neagra.

 

gume erau Michelin Pilot Power pt ca nu gasisem ceva mai bun, erau bune dar nu le simteam sigure. am rupt aderenta de cateva ori pe la Mestecanis, si nu aveam de gand sa ma intind pe asfalt. sau poate vroiai sa fac ca tine. nici nu te inteleg. daca am vrut sa ma protejez, nu e bine, daca as fi tras tare si m-as fi dat de pamant ai fi avut de comentat acum.

 

 

 

ducati demo

 

pe final se lasa si cu accident...

filmuletul e de ceva timp pe net. 1-2 ani il stiu eu. cert este ca trageau tare baietii iar cel cu 996 a fost doar shit happen sau cum se zice. totusi a reusit doar sa culce motoreta si nu l-a strivit pe ala, sau sa isi rupa si el gatul.

 

Nu cred că era "R". Mi se pare că e "S" pentru că are Showa pe față, nu Ăhlins cum are "R".

Și da, e o diferență, S-ul având motor de 996, Desmoquattro, 125cp, iar R-ul motor de 998 Testastretta, 136cp biggrinbounce2.gif

Oricum, tare.

da, intradevar e 996 S.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,sunt aia 4 englezi nebuni care au mai facut o gramada de reportaje,nu?Sunt un fel de jurnalisti moto,dar merg la rupere.Am vazut filmuletzul cu R1,Busa,Kawa si Blade-ul,le-au testat prin toata Franta si tot asa mereau.Foarte buni,am ramas masca prima oara cand i-am vazut cum merg.TT stuff.

Si eu tot la fel am auzit ca unul dintre ei s-a dus pe copca.La cum mereau,nici nu e de mirare.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...