Sari la conținut

DUCATI 1199


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

@ Sabinrace

 

"Yamaha si Ducati la ce inventzii si ce scotzenii au pe ele, cand e de tras e k un 2004 de la Japan. Nu e senzatie!!!"

 

Yamaha este Japan.. :rolleyes:

Editat de SBN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 809
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fii tu sigur ca majoritatea mobrelor de 1000cc astea noi sunt cam tot 'pe acolo' pt majoritatea motociclistilor... Pentru ei diferenta cu impactul cel mai mare este look ul si poate sunetul, nu cum se comporta.

 

E o falsa problema pentru ca majoritatea motociclistilor nu merge pe motociclete sport de 1000cc. Dar majoritatea a auzit de modelele CBR, GSXR, R1, ZX si mai rar de RC8, RSV si poate putin mai des de 1198 si noul 1199.

Exprimarea "cam tot pe-acolo" ar denota o cunoastere superficiala. Pe de o parte, tu recunosti ca nu cunosti si pe de alta parte esti enervat de cei care dau o tura si zic ca ei de fapt cunosc. Daca as fi in locul tau nu m-as mai enerva din cauza celor care cunosc cate ceva si isi dau cu parerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te-ar fi dus mintea putin...

 

Ti-am mai scris ca nu ne cunoastem si nu-mi permit sa zic nici ca te duce, nici ca nu te duce mintea.

 

Si sunt sigur ca in situatia mea sunt si majoritatea covarsitoare,care o ard ei asa atotstiutori pe forumuri si cred ca daca s-au dat odata cu un 1000RR sau cu un ZX10R al unui prieten, ei le stiu pe toate si impart opinii despre superbike uri......

 

In rest, stai linistit, nu as merge atat de departe sa zic ca ma 'enervez'.........ma doare-n c.u.r frate:) e forum, barfim,radem, ne contrazicem..... sa pun la suflet ca X sau Y isi da cu parerea despre o mobra?:))) WTF :))

 

Te enervezi sau nu, de doare in cot sau nu, asta nu e deloc problema mea si nu vreau sa ma implic intr-o astfel de polemica. Am zis ca nu merita sa te enervezi, ca indemn colegial. Nu pot sa nu observ insa ca adopti atitudini schimbatoare de la o zi la alta. Atat timp cat "e forum, barfim,radem, ne contrazicem", ce-i rau ca unii "le stiu pe toate si impart opinii despre superbike uri" ?

Te asigur ca daca ma lamuresti pe scurt referitor la acest aspect, nu voi mai avea intrebari, iti voi respecta in continuare opiniile indiferent cat de putina experienta exista in spatele afirmatiilor tale. Ai dreptate, pe forum radem ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am permis. Mi-am permis oroare sa afirm ceva atat de grav si de neconceput :rusinica:

 

Te inteleg si inteleg situatia - asa ai fost tu crescut. Dar este ok, nu e nici o problema ;)

 

doar ca ai un obicei de a ma contrazice, fara argumente

 

Daca, pana acum argumentele n-au fost vizibile sau inteligibile, posibil ca eu sa fi comis niste vicii de comunicare sau, sa ai probleme cu monitorul, asa cum ti s-a mai spus. Drept pentru care, n-am sa mai incerc argumentatii daca exista posibilitatea ca, din cauza unor motive tehnice, sa nu poata fi receptionate si/sau intelese. Multumesc pentru intelegere! ;)

Numai bine iti doresc!

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand te injura unu in trafic sau iti arata mu.je , ce faci? Il tragi de maneca si-i spui ca nu e frumos?

 

De fiecare data imi propun sa fiu civilizat. Uneori imi iese, alteori nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intamplare de ieri,ma duceam catre sala de forta linistit cu masina mergeam "prea regulamentar" 50km/h pe o portiune de drum unde restrictia e 30...,cand din spate unu in poponeata mea mai mai sa se urce pe mine ,ma dau frumos pe banda 1 ,cand .."ce crezi?"el cu capu intors intre banchete si cu fata catre mine si-mi adresa niste injuraturi pe limba lui acolo,am observat doar din mimica buzelor,sotia lui radea sau doamna din masina , 2 semafoare mai incolo ii spun ca nu e frumos si pe viitor sa aibe grija de sanatatea lui ca i se putea intampla ceva "rau",TACEAU MUTI.

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu o arzi pe tema moto

 

Nu te urmaresc dar pe multe topicuri vad ca scrii si n-am citit inca nimic scris de tine despre motociclete. mai mult de 90% din ce am citit (doar am inceput sa citesc, foarte putine postari ti le-am citit pana la capat, cred ca singurele pe care le-am citit integral sunt pe topicul asta), sunt trivialitati :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian B si cesar scrie cumva ca aveti un SV 650N si un CBR 954 ??? care dintre voi e cu Panigale orice model si nu ii place cum se comporta sau spune ca se comporta ff bine?? ce ar fi sa nu va mai omorati pentru niste date de pe internet fara sa puneti mana pe ea. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian B si cesar scrie cumva ca aveti un SV 650N si un CBR 954 ??? care dintre voi e cu Panigale orice model si nu ii place cum se comporta sau spune ca se comporta ff bine?? ce ar fi sa nu va mai omorati pentru niste date de pe internet fara sa puneti mana pe ea. :friends:

 

Iti dau cuvantul meu ca nu inteleg despre ce vorbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ducati is recalling the 2012 1199 Panigale because one of the screws used to connect the swingarm and the rear suspension linkage may have the wrong head shape and be longer than the correct one.

Approximately 375 Panigale models are affected.

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut luni seara 1199-le lui Alexandru Dutu. Motocicleta este foarte frumoasa. Ceea ce m-a surprins este ca este cam joasa. Compacta se vedea din poze ca este, dar calarita de un motociclist de 185-190cm, e cam inghesuita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si Yamaha mai vinde si cate un pian din cand in cand...

 

 

Ideea este ca Honda nu are putere financiara doar pt ca vinde scutere, ci pt ca este un NUME in industria MOTO si AUTO (nu doar prin vanzari).

 

Evident ca profitul facut prin CBR & etc e mic raportat la celelalte vanzari ale lor. Asta nu inseamna ca CBR ul este o motocicleta SLABA...(Vorbesc de Fireblade aici)

 

Ce-a reprezentat Monsteru pt Ducati.....a reprezentat (in masura mai mica) si CBR 600F ul pt Honda (desi Honda oricum are o gama muuult mai variata)..

 

Brand-ul nu-ți aduce nici un ban. Decât dacă-l vinzi. Este un bun, nu un mijloc de producție.

 

De Hero ai auzit? Dar de Bajaj? Oricare dintre ei poate sa vină mâine și să cumpere toate mărcile europene. Cu toate astea, brand-urile "Hero" și "Bajaj" nu valorează mare lucru. Când cumperi componente, pe furnizor nu-l interesează cum te numești, ci câți bani ai în bancă.

 

Honda are putere financiară pentru că vinde mult. Punct.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa ma asigur ca am inteles bine, cum ar veni ca Honda face bani si are putere financiara pe baza scooterelor, ca ea in rest face niste kkturi, iar in materie de motociclete........nu prea face mare lucru...

 

Ci doar are putere financiara ca vinde multe Scootere pe piata Asiatica?:disappointed:

 

Mai citește și tu cum funcționează capitalismul ăsta, mama lor de cărți.

 

Honda produce bunuri cu valoare adăugată mică, ceea ce îi permite să vândă la prețuri mai competitive și deci, în cantități mai mari. De acolo îi iese profitul.

Ducati vinde în cantități mai mici, cu o valoare adăugată mai mare, bazându-se pe elemente subiective (exclusivitate, design, etc.) pentru a face profit.

 

Nissan GT-R costă de două ori și ceva mai puțin decât Ferrari 458 Italia, deși au performanțe, finisaje și calitate similare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfkpfffsxdfgg : lasa-neeeeeee , lasa-neeeeee

Fugi tare nene. Honda sunt lideri mondiali pe piata moto. La toate capitolele. Urmeaza apoi celelalte 3 mari japoneze.

Poate apoi cateva europene...

Restul e can-can

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfkpfffsxdfgg : lasa-neeeeeee , lasa-neeeeee

Fugi tare nene. Honda sunt lideri mondiali pe piata moto. La toate capitolele. Urmeaza apoi celelalte 3 mari japoneze.

Poate apoi cateva europene...

Restul e can-can

 

Recunosc. M-ai închis. Ești tru. Respect!

 

Frate, lasa-ma cu lectia de economie,ca nu asta era dilema mea.... (...)

 

Honda nu face motociclete de (cuvant urat).

În rest, nu mai comentez aberațiile tale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc. M-ai închis. Ești tru. Respect!

 

 

 

Honda nu face motociclete de (cuvant urat).

În rest, nu mai comentez aberațiile tale.

 

Daca tot ai dat-o pe ironii...ia si de la mine una:

Am gresit eu. Nu Honda sunt lideri. Clasamentul sta de fapt asa:

1)Ducati

2)Ducati

3)Ducati

4)Hyosung

Kymco

Malaguti

....

...

..

3726) Honda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brand-ul nu-ți aduce nici un ban. Decât dacă-l vinzi. Este un bun, nu un mijloc de producție.

Si cam cat crezi tu ca s-ar abtine sa nu rada departamentul marketing de la BMW (sau VW) cand bati la usa la ei si incepi cu fraza asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezbatere nu gluma pe seama acestui Panigale! Sunt topicuri trecute la sticky care nu au atatea replay-uri. Dar na..e vorba de Ducati :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...