Sari la conținut

salutari din praga!


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

nu e viena dr e ok, multi turisti, preturi mari, 15-20 eur o friptura in piata veche la restaurant. frig, umezeala, ziua mica. mai umblu maine. mancare e pe strada la tot pasul. pizza si altele.

 

 

p1000922wx.jpgp1000925v.jpg

 

p1000926q.jpg

 

p1000929r.jpg

 

p1000930wt.jpg

 

p1000932n.jpg

 

p1000935d.jpg

 

p1000936f.jpg

 

p1000937y.jpg

 

p1000942.jpg

 

p1000943h.jpg

 

p1000944o.jpg

 

p1000946ex.jpg

 

p1000947y.jpg

 

p1000948w.jpg

 

p1000952q.jpg

 

p1000953l.jpg

 

p1000954u.jpg

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu e Viena...e mai fain ca Viena....daca ai timp trage o fuga pana la Karlovy Vary...e superb si destul de aproape. Valuta sa schimbi din spatele magazinului New Yorker langa scarile rulante de la metrou...e un arab si nu are comision :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi s-a parut mai frumos decat viena. Daca ai timp poti trage o fuga sa vezi si biserica de oase. daca google-esti "Kostnice" gasesti detalii. E cam la 100 de km de Praga daca tin bine minte.

Enjoy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte placut la Praga, am fost de 2 ori dar m-as mai duce. Au si o sunca ca un fel prosciutto (asa si scrie - prosciutto di Praga), le tot invart la protap acolo in piata, foarte bun. Nu are nici o legatura cu "sunca de Praga" aia mizerabila care ni se servea noua drept mezel.

Frumoase pozele.

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am intors. frumoasa praga dar cred ca nu se poate compara cu viena. pare daca vreti, asa mai provinciala, nu are maretia vienei. spatiile sunt inguste, nu e vegetatie, e extrem de poluat. am pus si poza cu bodega de la viena din grinzing unde spun ei ca se mananca cele mai bune coaste. am testat, sunt f bune, nici snitelul nu e de lepadat. strada cu bodegi din grinzing se numeste himmelstrasse, o gasit pe harta sau in gps, in nord langa canal.

p1000977rg.jpgp1000976.jpg

 

p1000975y.jpg

 

p1000970z.jpg

 

p1000968.jpg

 

p1000967a.jpg

 

p1000964ch.jpg

 

p1000962i.jpg

 

p1000955k.jpg

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ih, ce vreme nasoala ai prins. Eu mereu cand merg intr-un oras si nu e soare plec cu o parere mai proasta decat cele pe care le-am vazut pe vreme frumoasa.

 

Coaste din alea au si la Brasov, foarte asemanator platoul, la "Four roses" in cartierul Tractorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ih, ce vreme nasoala ai prins. Eu mereu cand merg intr-un oras si nu e soare plec cu o parere mai proasta decat cele pe care le-am vazut pe vreme frumoasa.

 

da, la fel si eu. ce nu mi-a placut deloc a fost poluarea ingrozitoare, era un smog de nu puteai respira, fatadele la cladiri se inegresc, am vazut ca le curata cu wap-ul, statuile de pe pod sunt negre taciune nu din nastere ci de smog, unele erau curatate si erau mai albe. desi erau cca 0c, te patrundea rau frigul din cauza umezelii, era ca la ny sau amsterdam, de la apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in germania mi s-au parut cremvustii cei mai buni, aia afumati care pocnesc cand musti din ei. la praga nu am mancat decat la carciumi, destul de scump, cam 50 eur 2 fripturi si 1-2 beri, mai scump sau la fel de scump dar mai prost decat in austria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, la fel si eu. ce nu mi-a placut deloc a fost poluarea ingrozitoare, era un smog de nu puteai respira, fatadele la cladiri se inegresc, am vazut ca le curata cu wap-ul, statuile de pe pod sunt negre taciune nu din nastere ci de smog, unele erau curatate si erau mai albe. desi erau cca 0c, te patrundea rau frigul din cauza umezelii, era ca la ny sau amsterdam, de la apa.

Dar de unde atâta poluare?fă-mă să înțeleg că mu am ajuns pe acolo.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de unde atâta poluare?fă-mă să înțeleg că mu am ajuns pe acolo.......

 

 

de la masini, gaze de esapament. poate fi si un efect al amplasarii geografice, nu stiu, poate e o depresiune acolo habar n-am. cert e ca mirosea rau a gaze si era negru peste tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu in care Praga ai fost bai nene??? Sigur nu ai nimerit aiurea? Ai fost in Mala Strana? Ai urcat la castel? Ai vazut panorama orasului de sus? Cunosc zeci de oameni care au vizitat si Praga si Viena si toti spun ca la Praga e mai frumos.

Din pozele postate imi pare ca nu prea ai vazut mare lucru...

 

Tu in care Praga ai fost bai nene??? Sigur nu ai nimerit aiurea? Ai fost in Mala Strana? Ai urcat la castel? Ai vazut panorama orasului de sus? Cunosc zeci de oameni care au vizitat si Praga si Viena si toti spun ca la Praga e mai frumos.

Din pozele postate imi pare ca nu prea ai vazut mare lucru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu in care Praga ai fost bai nene??? Sigur nu ai nimerit aiurea? Ai fost in Mala Strana? Ai urcat la castel? Ai vazut panorama orasului de sus? Cunosc zeci de oameni care au vizitat si Praga si Viena si toti spun ca la Praga e mai frumos.

Din pozele postate imi pare ca nu prea ai vazut mare lucru...

 

Tu in care Praga ai fost bai nene??? Sigur nu ai nimerit aiurea? Ai fost in Mala Strana? Ai urcat la castel? Ai vazut panorama orasului de sus? Cunosc zeci de oameni care au vizitat si Praga si Viena si toti spun ca la Praga e mai frumos.

Din pozele postate imi pare ca nu prea ai vazut mare lucru...

 

DE ACORD

 

viena e naspa

 

PRAGA RULS"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma rog, am obosit sa va spun ca fiecare are dreptul la o opinie, a mea mi-am exprimat-o, nu inteleg de ce trebuie ca cineva sa-si impuna propria opinie altora. cand veti depasi etapa asta de primitivism poate stam de vorba.

p.s. belbody:

 

nene e ma-ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma rog, am obosit sa va spun ca fiecare are dreptul la o opinie, a mea mi-am exprimat-o, nu inteleg de ce trebuie ca cineva sa-si impuna propria opinie altora. cand veti depasi etapa asta de primitivism poate stam de vorba.

p.s. belbody:

 

nene e ma-ta

Eu doar am remarcat ca matale calatoresti cam degeaba, incerci in zadar, nu prea se lipeste frumosul de mata.. :disappointed:

 

Dovada sunt pozele pe care le faci cu aparatu peste umar..

 

POZE PRAGA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e o vorba mai belbody - "beauty is in the eye of the beholder". pricepi cum vine aia?

tie-ti place mie nu-mi place sau invers. care e problema? eu n-am nimic cu praga si daca imi place mai mult la viena nu cred ca e treaba ta sa faci consideratii despre cum si in ce fel calatoresc eu. parerea mea despre tine o cunosti, tot ce ai de facut e sa-ti tii jegul sub propriul pres.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, corect, e o chestie de gusturi.

Si la Viena e frumos, e grandios, e alt stil, dar daca e sa le vizitezi pe amandoua des o sa observi ca-ti place mai mult Praga. Praga are acel "ceva" pe care Viena nu il are.

 

Dar matale oricum nu ai gusturi, asa ca vorbim degeaba. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...