Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

lexy daca ii pui un pret SUB sub piata aprilia de pe bikeshop ,cumparatorii de aprilia sunt si asa limitati(restransi) ai toate sansele sa scapi de ea rpd si sa te bucuri de altceva pana nu trece vara

eu ma rog sa ai mai mult noroc decat ai avut cu vanzarea hondei cu care ai stat aproape 1 an

vanzare buna lexy&adrian

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

aici tre'sa fiu de-acord cu CMD.

 

e valabil la toate mobrele dar mai ales la Aprilia.

 

Daca vrei cu ADEVARAT sa o vinzi,tre sa lasi la pret..

 

acu nimic nu se vinde, vad o gramada, O GRAMADA de motoare ok la preturi de nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

stai linistit, la cat de cretina e piata la noi,chiar si pe bucati o dai greu. multi asteapta 'gratis'

 

ma uitam pe forumul Aprilia,vindea unul un set de jante O.Z. (generatia Mille R 2003 cred) cu 700 eur perechea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brandul Aprilia are o imagine destul de sifonata in Romania. Perceptia majoritatii fiind una oarecum deformata insa explicabila pina la un punct si asta din cauza faptului ca majoritatea motocicletelor importate ( in general, avind ca si cauza climatul economic nefavorabil ) nu au fost si nu sunt intr-o stare tocmai buna din punct de vedere tehnic. Cele existente, in cele mai multe cazuri, `bucurindu-se` de o mententanta cel putin precara.

 

 

Revenind la marca, caracterul si unicitatea specifica ( fie 1 cil, v2, v4, super sport, turing, scuter sau supermoto ) o plaseaza pe o nisa la care daca ai intrat si i-ai prins gustul cu greu mai iesi.

Personal, am fost si sunt foarte multumit de acest brand iar cu ocazia implinirii a 10.000 de km fara nici cea mai mica problema de ordin tehnic ( kilometrii in care mi-a oferit foarte multe satisfactii si foarte multe momente memorabile ) am facut un scurt rezumat al acestei `calatorii`.

 

 

Enjoy!

 

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Adrian.

 

Incerc un pic sa rebalansez posturile negative care domina aceasta sectiune, posturi si atmosfera in urma carora cititorii, necunoscatori ai acestei marci, isi formeaza si ramin cu o imagine incompleta. Noi stim ca Aprilia nu reprezinta numai durere si suspine. Una in mintile ei ( tratata cu respect, ingrijita si bine setata ) avind un mare potential in a oferii experiente pe care nu le gasim la alte marci.

 

Facind o analogie, eu de multe ori o asociez pe a mea cu o vioara ( probabil si datorita faptului ca Antonio a fost Italian si nu de pe alte meleaguri :) ) care de indata ce este tratata cu atentia cuvenita si este bine acordata poate oferii senzatii pe masura.

 

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Adrian.

 

Incerc un pic sa rebalansez posturile negative care domina aceasta sectiune, posturi si atmosfera in urma carora cititorii, necunoscatori ai acestei marci, isi formeaza si ramin cu o imagine incompleta. Noi stim ca Aprilia nu reprezinta numai durere si suspine. Una in mintile ei ( tratata cu respect, ingrijita si bine setata ) avind un mare potential in a oferii experiente pe care nu le gasim la alte marci.

 

Facind o analogie, eu de multe ori o asociez pe a mea cu o vioara ( probabil si datorita faptului ca Antonio a fost Italian si nu de pe alte meleaguri :) ) care de indata ce este tratata cu atentia cuvenita si este bine acordata poate oferii senzatii pe masura.

 

 

 

 

 

 

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu de multe ori o asociez pe a mea cu o vioara

Frumos rezumatul tau! Unele cadre sunt "stricate" de nr de inmatriculare...glumesc...

Legat de coloana sonora, Lindsey Stirling are un remix cu radioactive..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa ma fac cu amortizorul de ghidon stock ..ca'mi da emotii ori de cate ori trag de gaz :)

Denis tu l'ai schimbat ?

Pana la motoretu asta n'am avut/folosit deci sunt gen offside vis-a-vis de subiect ...Se merita investitia intr'unu' reglabil ?

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa ma fac cu amortizorul de ghidon stock ..ca'mi da emotii ori de cate ori trag de gaz :)

Denis tu l'ai schimbat ?

Pana la motoretu asta n'am avut/folosit deci sunt gen offside vis-a-vis de subiect ...Se merita investitia intr'unu' reglabil ?

 

In opinia mea, amortizorul de serie este degeaba prins acolo iar investitia intr-unul bun aftermarket, fiind vorba de siguranta, merita toti banii.

 

p.s. eu l-am schimbat din prima zi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

langa o apa.



Am reusit sa scot un consum de 5.75 % (mers pana in 120 km/h) :)

 

Iar pe virajele de la Bicaz/Poiana Largului un 6.5%

post-77849-0-80949700-1376217920_thumb.jpg

post-77849-0-55202200-1376217924_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...