Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Adrian

Voi stiti filmuletul asta ?

 

===>

 

 

penibil,ca majoritatea filmuletelor de la americani.... nu stiu cat a mers ala si in ce conditii ca sa se ca.ce atata pe el ca Tuono V4R e fast. Nu ca nu ar fi,dar nu faci afirmatia asta dupa o tura prin oras..

 

Pot spune de ex de S1000RR HP4 ca e fast, c-am mers in afara cu ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

da tu ai ceva cu mine? lasa-ma ma frate pe mine cu ale mele si tu vezi de tine daca te crezi mai matur , in plm nu pot sa intreb ceva ca gata se gaseste unul sa raspunda tot cu intrebare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

baz, serios, intrebarea ta e stupida.......

 

cu ce te ajuta daca-ti spune careva cu cat a mers?

Eu personal am mers doar cu 263km/h maxim (nu ca nu mergea mai tare, ci atat i-am dat eu,si doar o singura data).


RSV Mille nu e o motoreta pt topspeed.... Oricum duce lejer 250+ (real,nu pe ceas). Ce ai mai mult nevoie? unde poti merge sustinut cu 250+ in tara? pt cate minute?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a zis cineva de nevoi ? , era o curiozitate de a mea cam ce top speed are acest model ! nu inteleg de ce este aiurea intrebarea , pana la urma daia suntem pe topicul asta sa discutam orice legat de aceste motoare , si daia aveti motoare de viteza ..................... nu poate sa=mi spuna mie cineva ca are motor super sport sa mearga ca mosii , sa fim seriosi ...

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a zis cineva de nevoi ? , era o curiozitate de a mea cam ce top speed are acest model ! nu inteleg de ce este aiurea intrebarea , pana la urma daia suntem pe topicul asta sa discutam orice legat de aceste motoare , si daia aveti motoare de viteza ..................... nu poate sa=mi spuna mie cineva ca are motor super sport sa mearga ca mosii , sa fim seriosi ...

Are cel mai mic top speed dintre toate SBK-urile. Un R6 2008+ ii da fum pe liniile drepte. Daca nu ma crezi , e spaga ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Are cel mai mic top speed dintre toate SBK-urile. Un R6 2008+ ii da fum pe liniile drepte. Daca nu ma crezi , e spaga ta.

 

uneori raspunsurile tale sunt mai penale decat intrebarile altora..

 

ce treaba ai sa compari propulsor 98/99 cu unul din 2008,cu 10 ani mai nou?

 

Pana si un prost, care stie minimul de matematica,face un calcul simplu: 1000cc cu masa de 187 kg la gol, si 130 cai...............vs 600cc cu 166 kg (sau cat o fi avand) la gol si 130+ cai....

 

Inteleg ca pe toate topicurile legate de RSV o faci de cacao.t ca si cum e o gioarsa de 50 cai iar japonezele 4L sunt toate niste superbike uri desavarsite....dar totusi sa nu exageram..

 

Ce inseamna fum pe linie dreapta? pe ce distanta? sau doar asa.....ca sa vorbim vorbe?

 

 

Eu nu inteleg o faza la baz-v8, daca a zis ca a mai avut RSV, de ce vine cu aceste curiozitati INFANTILE despre Aprilia RSV. N-am vazut pe nimeni sa intrebe despre RSV ceea ce intreaba el. O intrebare mai perla decat alta. N-am nimic cu omul,dar tot da cu maciuca in balta...

 

Oricine a detinut un V2 de viteza stie ca topspeed ul nu este vreo cifra de speriat.... V2 a fost abandonata, ca si platforma pt competitii. Doar Ducati ce-a ramas incapatanat Cu 1098/1198/1199....... si a ramas degeaba,ca e dominat de restu....

 

Iti iei V2 pt sunet, pt cuplu (si poate pt estetica motocicletei). Iar la unele (cum e RSV sau Ducati sau VTR SP) pt ciclistica si dotarile cu care vine stock.

 

Vrei performanta,te dai pt performanta, te duci sa-ti iei R1/ GSXR 1000 etc....

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adriane vad ca tot imi zici de cel lalt rsv , da, am avut, dar n-am apucat sa merg cu el nici 500km ! crezi tu ca am putut sa cunosc motorul asta indeajuns in km aia?? am dat-o foarte repede pt ca vroiam sa-mi iau busa inapoi , o vandusem si imi parea rau pe urma , am facut un sacrificiu destul de mare s-o iau inapoi, am dat 3 motoare printre care si rsv-ul ! e pana atunci nu aveam treaba nici eu cu aceste mobre italiene dar uite ca aia 500km m-a facut sa raman cu gandul la ea si daia am si cumparat din nou ! nu sunt vree-un habarnist in ale motociclismului , crede-ma ca mobre am avut destule si stiu ce inseamna performanta , stiu si ce inseamna 335 pe bordul la busa , stiu si circuitele cu ce se mananca si willie si de toate ... dar intreb de rsv ca e ceva normal sa aflu cat mai multe despre ea de la propietari mai vechi care le cunosc mai bine , oricum o sa aflu singur top speedul , pana acum am observat ca treapta 1 este undeva in jurul la 75km[destul de scurta] 2 undeva 130 si 3 170 ,,, urmeaza sa aflu si top speedul , si ca sa va spun cum sta si la drag race pe 402. cu 600cmc 4l , am testat-o cu un 636 2002 cu ceva modificari , adica evacuare full ixill , chit dynojet , airbox modificat , motorul stok are 125cp din ce stiu eu + imbunatatirile aduse sigur depaseste caii rsv-ului ... pe 402 m cu plecare de pe loc il las in spate o motocicleta ...

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca daca te urci pe 636-le ala tot o motocicleta ii dai !

 

 

Off-topic!

Cand o sa am banii necesari(niciodata :P) o sa imi iau RSV4 Factory APRC ABS!

Toata electronica existenta(TC,Wheelie Control,Launch control,Power modules,ride by wire,Quick-shifter)roata de 200mm(looks cool),Ohlins,Brembo,V4(unic),115Nm,mica,monopost,light wheels,o bijuterie mecanica!

Are cineva in tara oare asa ceva?

Editat de Sergiu 28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te referi ca pilotul de pe 636 e slab tin sa te contrazic ... si da, intradevar RSV4 este ceva deosebit , de departe printre noutati si eu a-si alege APRILIA ... oricum deja SH preturile se invart pe la 8000 e ...

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca daca te urci pe 636-le ala tot o motocicleta ii dai !

 

 

Off-topic!

Cand o sa am banii necesari(niciodata :P) o sa imi iau RSV4 Factory APRC ABS!

Toata electronica existenta(TC,Wheelie Control,Launch control,Power modules,ride by wire,Quick-shifter)roata de 200mm(looks cool),Ohlins,Brembo,V4(unic),115Nm,mica,monopost,light wheels,o bijuterie mecanica!

Are cineva in tara oare asa ceva?

 

Din cat sunt eu la curent cu trebile astea .. sunt 2 sau 3 RSV4 prin Bucuresti (dar eu personal nu stiu nici un Factory) si apoi mai e Denis si cu mine cu Tuono V4R APRC (2012 respectiv 2013)

Daca sunt si alti proprietari ...sunt ai dracu de timizi ...ca nu'i stie lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cunosc eu pe cineva,am vrut sa o cumpar anul trecut si a cazut dealul in ultimul moment ,rsv4 aprc factory are un pachet excelent care lasa masca concurenta tind sa cred ca o eclipseaza.. !

@baz in prima faza am crezut ca ai uitat sa pui 1 inaintea lui 75km/h ,dupa aceea te.am compatimit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

 

@baz in prima faza am crezut ca ai uitat sa pui 1 inaintea lui 75km/h ,dupa aceea te.am compatimit...

 

incepi si tu ca JAGI? sau vrei sa incep si eu cu sasiurile rupte? si cu franele de pe Suzuchi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

175 rsv-ul abia se apropie pe treapta 3 , da oricum motorul asta chiar daca e mai slab ca putere are multe plusuri fata de orice japoneza la anii ei ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne-au schimbat pompele pe recall,franeaza EXCELENT ,multumim fabrica! sasiurile Adi sunt tot "alea" ce sa le facem noi.


» Post actualizat in 28 Jun 2014 08:38

ai dreptate baz, asa este

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrieane, se pare ca ti-ai revenit. Imi pare rau ca tot ai boala pe mine, dar asta-I soarta ta. Tot un tzaran ai ramas. Te bagi ca musca-n lapte oriunde se iveste ocazia. Nu ai mers in viata ta pe motorete mai noi si-ti dai cu parerea. Mersul cite 2-3 km de proba, nu se pune. R6 2008 ii da fum de esapament in nas unui RSV2, chiar si pe 700m.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Adrieane, se pare ca ti-ai revenit. Imi pare rau ca tot ai boala pe mine, dar asta-I soarta ta. Tot un tzaran ai ramas. Te bagi ca musca-n lapte oriunde se iveste ocazia. Nu ai mers in viata ta pe motorete mai noi si-ti dai cu parerea. Mersul cite 2-3 km de proba, nu se pune. R6 2008 ii da fum de esapament in nas unui RSV2, chiar si pe 700m.

JAGI n-am nici o boala pe tine, doar ca imi pare ca ai idei preconcepute, pe care le tot enunti pe aici. Nu te-am jignit si as aprecia daca nici tu nu m-ai jigni. Daca asta e nivelul la care poti sa te exprimi, te compatimesc.. Stiam ca ai o varsta la care se presupune ca ai si bun simt, poate m-am inselat.

 

Am mers cu motoare mai noi, cu unele doar 2-3 km ,cu unele mai mult. Cu R6 2007 si Gsxr k8 am mers chiar mult si m-au impresionat f placut.

 

Eu am zis doar ca nu are sens sa compari sbk din 99 cu supersport

din 2008.. alta tehnologie, alte mase, alte preturi...

 

Daca-i pana acolo, chiar crezi ca are importanta ce sbk are un individ X , avand in vedere ca majoritatea is tocite pe mijloc, neservisate si nu vad niciodata pista...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...